Gravidutele noastre dragi - 57

Options Gravidutele noastre dragi - 57
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AlexandraG
Postat: Monday, June 29, 2020 7:26 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 3/25/2020
Postari: 396
Locatia: Constanta
Multumesc mult fetelor pt felicitari coeur
Freya, ai fost la eco? pupici
Iulia13
Postat: Monday, June 29, 2020 7:36 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 11/8/2017
Postari: 823
Ellena20 wrote:
Fetelor, poate ma ajutati si pe mine cu interpretarea.. va rog.

https://ibb.co/3THzrZw

La toxoplasma nu ai anticorpi iar la citomegalovirus cred ca se încadreaza la neconcludent.. Chiar nu stiu sigur la asta ce sa iti zic dar asa pare, ma gândesc ca daca era pozitiv era peste 6,0 valoarea ras

L.E valoarea e la limita, probabil se încadrează si la negativ insa pozitiv clar nu e, deci nu ai anticorpi la niciuna momentan. Acum sa vezi la restul cand vei primi rezultatele
MariaS
Postat: Monday, June 29, 2020 7:49 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 4/28/2020
Postari: 216
Locatia: Timisoara
Alexandra ma bucur enorm pt bobita ta, î?i doresc tot binele din si sa creasca mare ?i voinica.

Freya, abia a?tept noutati de la tine.

App de stari, greturi si simptome, eu în afara de sanii ft durerosi uneori mai durero?i în a doua parte a zilei, niste greturi si ma simt uneori balonata altceva nu simt, somnul ii oricum la ordinea zilei, când sunt schimbul 1, dupa ce vin de la lucru dorm cel putin 3 ore iar la 10-11 seara adorm la loc ca ?i cum nimic nu s-ar fi întâmplat.
Am observat ca mi se face rau ?i grea?a de la caldura ?i apa bauta la temperatura camerei.
Organismul meu am observat ca ii în culmea fericirii când manânc lubebita sau pepene, mâncarea normala mai mult decât o por?ie de mantz nu pot manca ca mi se face rau.

Cu ce calduri se anun?a, presimt ca o sa am o sarcina interesanta hohot, în condi?iile în care nu suport temperaturile mai ridicate de 25 de grade Hilar Lol
freya1
Postat: Monday, June 29, 2020 8:32 PM

Intrat: 2/10/2020
Postari: 910
fetelor, am fost, am vazut o bobita de fasole de aproape 2 cm si cu o inimioara care ii batea cu 189 bpm love am si inregistrat bataile inimii pt al meu coeur
dr a fost atat de draguta, nu stia cum sa ma mai linisteasca
fetele cu TSH cam ca al meu, ati fost la endocrinolog ? ca mi-a zis dr ca ar trebui si ca probabil voi primi euthyrox de 25... btw, se gaseste pana la urma ?

Ellena, asa e cum zice Iulia, nu stiu daca se considera la citomegalovirus ca ai imunitate sau nu, la toxo sigur nu, join the club :)
Ellena20
Postat: Monday, June 29, 2020 8:47 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 10/22/2018
Postari: 315
freya1 wrote:
fetelor, am fost, am vazut o bobita de fasole de aproape 2 cm si cu o inimioara care ii batea cu 189 bpm love am si inregistrat bataile inimii pt al meu coeur
fetele cu TSH cam ca al meu, ati fost la endocrinolog ? ca mi-a zis dr ca ar trebui si ca probabil voi primi euthyrox de 25... btw, se gaseste pana la urma ?

Ellena, asa e cum zice Iulia, nu stiu daca se considera la citomegalovirus ca ai imunitate sau nu, la toxo sigur nu, join the club :)

Wooww, freya, ce a crescut bobitaa!! Asa o fi si a mea coeur

La toxoplasmoza, macar stiu la ce ma astept. Trebuie sa ma documentez de citomegalovirus. Sa speram ca celelalte vor fi ok.
freya1
Postat: Monday, June 29, 2020 8:56 PM

da, fetelor, nu e de mirare ca sunt asa obosita, e mai mult decat triplu si nu au trecut nici 2 saptamani
de citomegalovirus nu cred ca ai ce face in mod special ca sa te feresti
Droxana
Postat: Monday, June 29, 2020 9:16 PM

Intrat: 10/22/2019
Postari: 244
Locatia: Brasov
freya1 wrote:
da, fetelor, nu e de mirare ca sunt asa obosita, e mai mult decat triplu si nu au trecut nici 2 saptamani
de citomegalovirus nu cred ca ai ce face in mod special ca sa te feresti

Suuper Freya!! Ma bucur pt tine! Ne ajuta mult intanirile astea cu dr ca ne dau incredere.
Acum pune mana si fa ti si tu stiker computerlove
freya1
Postat: Monday, June 29, 2020 9:25 PM

Rox Cheek Kiss poate ma urnesc
daaa, a zis dr ca pot sa vin si zilnic la eco daca ma ajuta Lol
Mihaela14
Postat: Monday, June 29, 2020 9:57 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/1/2018
Postari: 2754
freya1 wrote:
Rox Cheek Kiss poate ma urnesc
daaa, a zis dr ca pot sa vin si zilnic la eco daca ma ajuta Lol

Freya ma bucur pt tine , ai bobita mare newclap cu o inimuta puternicacoeur
Sper ca esti mai linistita acum.
Cat ai tsh ? mie mi-a scapat informatia ..
Apropo de oboseala sa stiti ca si 20 de min daca te intinzi si inchizi ochii fac mult, chiar daca nu ai timp sa dormi ..odihna e f importanta pt voi si bebei acum.grup
Vickyb
Postat: Monday, June 29, 2020 10:06 PM

Nivel: Membru

Intrat: 4/29/2020
Postari: 56
Locatia: Cluj
freya1 wrote:

Felicitari! Ma bucur pentru tine! Ce dragut a fost dr cu eco zilnic ras
Alexandra si tie felicitari!

Suntem o gasca mare, sa ne tinem toate cu bine si sanatate pana la momentele potrivite!yes
Iulia13
Postat: Monday, June 29, 2020 10:19 PM

Intrat: 11/8/2017
Postari: 823
freya1 wrote:

Felicitari pentru bobita cu o inimioara puternica, sa stea cuminte pana la termen hearts
freya1
Postat: Monday, June 29, 2020 10:23 PM

fetelor computerlove multumesc
Miha, TSH e 3, la RM limita pt primul trimestru e 2.5, la Synevo e 3.5
e ciudat ca eu am mai facut unul si cand am facut primul beta (la synevo) si era 1.6, nu stiu daca depinde si de laborator sau de momentul zilei
o sa repet si o sa merg si la endocrinolog
si da, uneori ma mai asez in pat (noroc ca lucrez de acasa) si, daca adorm, nu dorm niciodata mai mult de 15 minute, dar ma simt putin mai bine
Florentinna
Postat: Monday, June 29, 2020 10:53 PM

Intrat: 7/6/2018
Postari: 208
Locatia: Arad
Ellena20 wrote:
Fetelor, poate ma ajutati si pe mine cu interpretarea.. va rog.

https://ibb.co/3THzrZw

Elena cum ziceau si fetele ca nu ai imunitate la toxo si citomegalovirus. Mie doctorum mi-a spus ca toxoplasmoza e mai grav daca faci in trim 3, ar finun risc mai mare de a afecta bebelusul iar cmv-ul daca il faci in primul trim ar fi mai nasol.
Eu la prima sarcina, am avut la citonegalovirus si igg si igm pozitive. La igm era putim trecut peste valoarea de pozitiv si pana am mers la doctor am citit tot felul pe netalcool alcool insa el m-a linistit, a zis ca daca am deja imunitate sa nu ma mai stresez si in final a fost ok. Eu sincer nu stiu cand am facut infectia aia pt ca nu am avut nici un simptom ssa ma bage la banuieli ca ar fi ceva neinregula.
Probabil o sa mai repeti igm-ul la ele pe parcursul sarcinii.
Florentinna
Postat: Monday, June 29, 2020 10:59 PM

Intrat: 7/6/2018
Postari: 208
Locatia: Arad
Mihaela14 wrote:
Fetelor pe la cate sapt se intoarce bebe cu capul in jos? La voi cum a fost, ati simtit cand s-a intamplat??

Miha, la prima sarcina la mine s-a intors cam pe la 32 de sapt. Mi-am dat seama ca s-a intors dupa miscarile ei, nu mai simteam loviturile pe lateral si in jos ci in partea de sus a burtii.
Acuma inca nu s-a intors baietelul, sapt trecuta era in pozitie transversala dar mi-a zis ca pana pe la 36 de sapt ar avea vreme sa se intoarca, asta in functie si de cat spatiu mai are de manevrare.
Mihaela14
Postat: Tuesday, June 30, 2020 8:08 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/1/2018
Postari: 2754
Florentinna wrote:

Miha, la prima sarcina la mine s-a intors cam pe la 32 de sapt. Mi-am dat seama ca s-a intors dupa miscarile ei, nu mai simteam loviturile pe lateral si in jos ci in partea de sus a burtii.
Acuma inca nu s-a intors baietelul, sapt trecuta era in pozitie transversala dar mi-a zis ca pana pe la 36 de sapt ar avea vreme sa se intoarca, asta in functie si de cat spatiu mai are de manevrare.

Am inteles, deci cel mai probabil o sa ma prind cand se intoarce daca nu cumva o sa fiu pe faza in momentul acela. Merci de raspunspupici
Utilizatori in acelasi subiect
adina1109,lore.t.,Mihaela14
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed