Gravidutele noastre dragi - 56

Options Gravidutele noastre dragi - 56
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Mihaela14
Postat: Thursday, April 2, 2020 8:30 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/1/2018
Postari: 2970
Buzbuchi wrote:
Buna dimineata, fete frumoase! Pe 6.04 am programare la medic si atunci as avea cam 5 sapt. Se va vedea oare ceva la eco? Nu bebe, ca imi dau seama ca e f mic, dar cel putin ca e unde trebuie? Sa avem o zi binecuvantata!Buddy1

Buna dimineata! Da, sacul si poate vezicula vitelina.
Am si eu o promisiune pe sapt viitoare marti pt un eco, sper sa reusesc de data asta.
AlexandraG
Postat: Thursday, April 2, 2020 9:28 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 3/25/2020
Postari: 417
Locatia: Constanta
Neata fetelor pupici
Buzbuchi, si eu ma gandeam la fel, ca daca ma duc la control macar sa se vada ceva si ieri m.am programat abea pt 22 dar am s.o anulez sa merg mai devreme ca sa stiu eu ca este totul ok.
In dimineata asta am fost sa dau sange pt beta ras, acum abea astept sa vina dupamiaza sa primesc rezultatul. Ar mai trebui sa merg sambata si luni asa ca poate totusi ma reprogramez pe sapt viitoare la control ca si eu tot 5 sapt as avea.
Buzbuchi, tu mai ai crampe si intepaturi? Sau scurgeri ceva?
Buzbuchi
Postat: Thursday, April 2, 2020 9:32 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 12/28/2019
Postari: 738
AlexandraG wrote:
Neata fetelor pupici
Buzbuchi, si eu ma gandeam la fel, ca daca ma duc la control macar sa se vada ceva si ieri m.am programat abea pt 22 dar am s.o anulez sa merg mai devreme ca sa stiu eu ca este totul ok.
In dimineata asta am fost sa dau sange pt beta ras, acum abea astept sa vina dupamiaza sa primesc rezultatul. Ar mai trebui sa merg sambata si luni asa ca poate totusi ma reprogramez pe sapt viitoare la control ca si eu tot 5 sapt as avea.

Burta ma mai doare, dar mai putin ca acum cateva zile, doar cand si cand, am tot felul de intepaturi si parca mi se contracta ceva pe acolo, ca un spasm, nu stiu cum sa explicras
Secretiile vaginale sunt ca de obicei, nu am avut sangerari de atunci, de dinainte de test, totul e ca atunci cand nu eram insarcinata, dar nici la menstruatie.
E f bine ca ai dozat beta, eu am decis sa nu ma mai duc, ci sa astept pana luni si sa merg la medic, iar ulterior sa fac tot ce imi spune. Sper sa fie totul bine, azi sunt zenBuddy1
Buzbuchi
Postat: Thursday, April 2, 2020 9:34 AM

Intrat: 12/28/2019
Postari: 738
Mihaela14 wrote:

Buna dimineata! Da, sacul si poate vezicula vitelina.
Am si eu o promisiune pe sapt viitoare marti pt un eco, sper sa reusesc de data asta.

Multumesc, Miha, e super ca se pot vedea chestiile astea. Iti tin pumnii sa poti merge la eco! Zi cu soare in suflet!
AlexandraG
Postat: Thursday, April 2, 2020 9:43 AM

Am inteles, si eu simt exact la fel, din cand in cand.
Este asa ciudat ca inainte sa se intample imi imaginam ca insarcinata voi fi cea Mai fericita femeie din univers... Dar acum ingrijorarea asta mare ca totul sa fie bine nu ma lasa nici pe mine si nici pe sot sa ne bucuram in adevaratul sens. Si la voi este la fel?...
Eu i.am spus doar mamei mele, daca erea dupa so?, nu spuneam nimanui pana pe la 2 luni ras
Voi cum ati procedat?
Superstitiosi nu suntem(eu as spune la toata lumea) dar sotul spune ca in caz de se intampla Doamne fereste ceva sa nu fiu dezamagita si sa regret.
Mihaela14
Postat: Thursday, April 2, 2020 10:18 AM

Intrat: 3/1/2018
Postari: 2970
Alexandra eu familiei, adica parinti si frati, le-am spus de la test pozitiv, iar prietenilor dupa prima vizita la medic.
Temeri si eu am avut o mie la inceput, acum cu situatia asta e un stres in plus, oarecum sunt normale starile astea, dar sa ai totusi grija sa te mai si detasezi si sa vezi partea buna: ca esti insarcinata
Love
adina1109
Postat: Thursday, April 2, 2020 11:01 AM

Intrat: 6/29/2018
Postari: 589
Ce fete active !! asa imi place.
Bun venit noilor gravidute...sarcina usoara sa aveti.
ANDREEA2929A
Postat: Thursday, April 2, 2020 11:12 AM

Intrat: 1/15/2019
Postari: 592
fluturash26 wrote:

Am inteles.ras da, ei au suspendat si la iasi consultatiile.

Am vazut 2 sapt. Sper sa vina rapid cu indicatii...Eu nu ma mai stresez astept ca e la cuptor si coaceHilar atâta timp cat nu ,,miroase a ars" inseamna ca e bine.
N am unde sa fac consulta?ie decat in spital, clinicile sunt inchise, si oricat de tare imi doresc sa stiu ce e acolo nu as vrea sa ma expun. La noi sunt 3 care au nascut suspecte de covid..
AlexandraG
Postat: Thursday, April 2, 2020 11:18 AM

Multumim adina1109 hearts sarcina usoara si tie SimplyLove
Mihaela14, i.am aratat sotului ce mi.ai spus si aproape l.am convins sa spunem familiei dupa ce primesc rezultatul beta hcg dupamiaza majoreta coeur Asa ca iti multumesc! ras
ivy
Postat: Thursday, April 2, 2020 11:19 AM

Intrat: 12/6/2019
Postari: 360
Locatia: Timisoara
Intrebare: Cam de la cate sap incepe sa se vada burtica? ca parca de abia astept :D
fluturash26
Postat: Thursday, April 2, 2020 11:40 AM

Intrat: 9/9/2017
Postari: 3922
Locatia: iasi
AlexandraG wrote:
Neata fetelor pupici

Controlul e optim dupa valoarea 1000 la beta ca sa se vada ceva, altfel stiu ca nu se vede. Plus ca dupa 6 saptamani sigur se vede ceva..deci cam dupa ce treci de 6 sapt e cel mai ok un consult daca vrei sigur sa se vada ceva.
fluturash26
Postat: Thursday, April 2, 2020 11:43 AM

ANDREEA2929A wrote:

Am vazut 2 sapt. Sper sa vina rapid cu indicatii...Eu nu ma mai stresez astept ca e la cuptor si coaceHilar atâta timp cat nu ,,miroase a ars" inseamna ca e bine.
N am unde sa fac consulta?ie decat in spital, clinicile sunt inchise, si oricat de tare imi doresc sa stiu ce e acolo nu as vrea sa ma expun. La noi sunt 3 care au nascut suspecte de covid..

Pfff doamne ce aiurea situatie...
Mai bine ai rabdare daca e totul ok decat sa mergi la spital. Sigur va trece si situatia asta..
fluturash26
Postat: Thursday, April 2, 2020 11:43 AM

ivy wrote:
Intrebare: Cam de la cate sap incepe sa se vada burtica? ca parca de abia astept :D

La mine nu se vede mare lucru inca, poate un pic..dar nu is siguraLol
Florentinna
Postat: Thursday, April 2, 2020 12:02 PM

Intrat: 7/6/2018
Postari: 342
Locatia: Arad
Buna gravidute dragi, ma alatur si eu voua a doua oara. In ianuarie am aflat ca vom mai avea un bebe. Stres mare pentru ca intre nasteri va fi un an jumate diferenta ( am nascut prin cezariana prima data), dar doctorul a spus sa stau linistita ca totul e ok.
Acuma stres cu dublu test unde la riscul biochimic mi a iesit 1:65 si riscul combinat pt sindrom down 1:450, din nou doctorul mi a spus sa nu ma stresez pentru ca la eco totul a fost ok. Luni ma duc sa fac testul harmony pt linistea mea. La primul bebe am facut doar triplu test care a iesit ok.
Sanatate multa pentru toate burticile si sarcina usoara.
ANDREEA2929A
Postat: Thursday, April 2, 2020 12:17 PM

Intrat: 1/15/2019
Postari: 592
fluturash26 wrote:

Pfff doamne ce aiurea situatie...
Mai bine ai rabdare daca e totul ok decat sa mergi la spital. Sigur va trece si situatia asta..

Da, sa stii...acuma sper sa creasca si iar sa creasca si pe la 6-7sapt sa ne vedem la eco...mai am putin si intru in concediu de sapt viitoare ?i o sa fie bine.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed