Gravidutele noastre dragi - 56

Options Gravidutele noastre dragi - 56
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Mihaela14
Postat: Wednesday, April 1, 2020 6:22 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/1/2018
Postari: 2970
ANDREEA2929A wrote:

Dar par mici cifrele astea, mama lor de cifre...Mi a raspuns rezidenta dr. Mi a spus ca maine imi transmite ce si cum.

Miha, Kryssu mul?umesc, insa nu pot sa nu ma ingrijorez cand vad asa

Stii exact cand ai ovulat, cate zile dupa ovulatie ai? Daca ai ovulat mai tarziu (cum cred ca s-a intamplat) e foarte bun rezultatul, eu nu-ti inteleg ingrijorarea..si imi pare rau ca te stresezi inutil, noi iti zicem din experienta ca nu e bine sa te stresezi..trebuie sa fii optimistacomputerlove
Buzbuchi
Postat: Wednesday, April 1, 2020 6:37 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 12/28/2019
Postari: 738
Fetelor cu hipotiroidism, voi mai gasiti pe undeva euthyrox? Probabil va trebui sa iau in continuare, acum mai am cateva pastile, dar cand am intrebat pe la farmacii ultima data, nu aveau. Exista si un inlocuitor?
kryssu92
Postat: Wednesday, April 1, 2020 6:53 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 10/8/2018
Postari: 382
Locatia: Bucuresti
Buzbuchi wrote:
Fetelor cu hipotiroidism, voi mai gasiti pe undeva euthyrox? Probabil va trebui sa iau in continuare, acum mai am cateva pastile, dar cand am intrebat pe la farmacii ultima data, nu aveau. Exista si un inlocuitor?

Exista Accu-thyrox înlocuitor, e solutie. Am vazut ca ieri au intrat in tara loturi de Euthyrox, dar trebuie sa fii foarte pe faza ca sa prinzi.

https://360medical.ro/stiri/anmdmr-astazi-a-intrat-in-depozitul-din-romania-o-cantitate-semnificativa-de-euthyrox-100-mg-comprimat/2020/03/31/amp/
Mihaela14
Postat: Wednesday, April 1, 2020 7:23 PM

Intrat: 3/1/2018
Postari: 2970
Buzbuchi wrote:

Eu inca mai am pentru o vreme. Poate te intelegi cu vreo farmacista sa te anunte cand primesc.
ANDREEA2929A
Postat: Wednesday, April 1, 2020 7:28 PM

Intrat: 1/15/2019
Postari: 600
Mihaela14 wrote:

Stii exact cand ai ovulat, cate zile dupa ovulatie ai? Daca ai ovulat mai tarziu (cum cred ca s-a intamplat) e foarte bun rezultatul, eu nu-ti inteleg ingrijorarea..si imi pare rau ca te stresezi inutil, noi iti zicem din experienta ca nu e bine sa te stresezi..trebuie sa fii optimistacomputerlove

Pe 14 martie ziua 16 temperatura era 36.7 zic ca acolo a fost cel mult 15 martie ziua 17. Prima dungulita pe test a fost in data de 26 martie când si temperatura a urcat la 37.
Incerc...am citit ca e relevanta dinamica si faptul ca se dubleaza, e bine. Cand faci atatea eforturi si treci prin asa multe..parca ai un ou in mana si te temi sa nu l spargiLol hearts
Buzbuchi
Postat: Wednesday, April 1, 2020 7:52 PM

Mihaela14 wrote:

Eu inca mai am pentru o vreme. Poate te intelegi cu vreo farmacista sa te anunte cand primesc.

Da, cunosc pe cineva, o rog pe mama sa vb cu persoana respectiva si poate reusesc sa fac rost.
Buzbuchi
Postat: Wednesday, April 1, 2020 7:53 PM

kryssu92 wrote:

Exista Accu-thyrox înlocuitor, e solutie. Am vazut ca ieri au intrat in tara loturi de Euthyrox, dar trebuie sa fii foarte pe faza ca sa prinzi.

https://360medical.ro/stiri/anmdmr-astazi-a-intrat-in-depozitul-din-romania-o-cantitate-semnificativa-de-euthyrox-100-mg-comprimat/2020/03/31/amp/

Multumesc, Kryssu, incerc sa fac rost sau sa fiu cu ochii in patru!cyclops
AndreV
Postat: Wednesday, April 1, 2020 8:58 PM

Intrat: 10/2/2018
Postari: 586
ANDREEA2929A wrote:

Dar par mici cifrele astea, mama lor de cifre...Mi a raspuns rezidenta dr. Mi a spus ca maine imi transmite ce si cum.

Miha, Kryssu mul?umesc, insa nu pot sa nu ma ingrijorez cand vad asa

Andreea,nu te stresa degeaba. Oriunde citesti, iti zice ca trebuie sa se dubleze la aproximativ 48 ore. La tine e perfect. Poate ai dat peste una la care i-a fost ciudaLol ...Bucura-te de sarcina! Daca te stresezi cand nu ai nici un motiv,doar pentru ca una e habarnista,dar s-a dat si ea rotunda,ce te faci cand poate chiar o sa ai motiv? Hai, curaj,ca e bine!computerlove
fluturash26
Postat: Wednesday, April 1, 2020 9:35 PM

Intrat: 9/9/2017
Postari: 3930
Locatia: iasi
AlexandraG wrote:
Ms la fel Mihaela14 hearts
Mie imi este cam teama cu situatia actuala sa merg la vreo analiza Cray
Liniuta mea de azi este putin cam pala, mai un surecheck acasa, cand ar trebui sa il fac ca sa vad daca se pozitivizeaza mai bine?! Maine dimineata sau sa mai astept?

Felicitaaaari! Mie mi se pare ca se vede foarte bine!
fluturash26
Postat: Wednesday, April 1, 2020 9:39 PM

ANDREEA2929A wrote:

La origyn am mers, interventia pt trompe la cuza voda.

Ah, am inteles. Multi pacienti are si dr meu din Suceava, de asta eram curioasa.ras ma gandeam poate suntem la acelasi.
Dxc
Postat: Wednesday, April 1, 2020 9:40 PM

Intrat: 6/17/2018
Postari: 1177
ANDREEA2929A wrote:

Pe 14 martie ziua 16 temperatura era 36.7 zic ca acolo a fost cel mult 15 martie ziua 17. Prima dungulita pe test a fost in data de 26 martie când si temperatura a urcat la 37.
Incerc...am citit ca e relevanta dinamica si faptul ca se dubleaza, e bine. Cand faci atatea eforturi si treci prin asa multe..parca ai un ou in mana si te temi sa nu l spargiLol hearts
ai valorile bune! Nu te stresa....Eu am avut beta 28,apoi 72 si180....deciiiii eu zic ca e ft bine la tine! Programeaza-te pt confirmare ecoLove
ANDREEA2929A
Postat: Wednesday, April 1, 2020 10:05 PM

Multuuuuumeeeescgrup
Astept cumintica, sa ma anunte ce e de facut, am vazut de azi ca 2 sapt suspenda consultatiile la clinica.
ANDREEA2929A
Postat: Wednesday, April 1, 2020 10:06 PM

fluturash26 wrote:

Ah, am inteles. Multi pacienti are si dr meu din Suceava, de asta eram curioasa.ras ma gandeam poate suntem la acelasi.

Au si la sv, acolo mergeam, insa acum e in carantina sv.
fluturash26
Postat: Thursday, April 2, 2020 12:53 AM

ANDREEA2929A wrote:

Au si la sv, acolo mergeam, insa acum e in carantina sv.

Am inteles.ras da, ei au suspendat si la iasi consultatiile.
Buzbuchi
Postat: Thursday, April 2, 2020 8:19 AM

Buna dimineata, fete frumoase! Pe 6.04 am programare la medic si atunci as avea cam 5 sapt. Se va vedea oare ceva la eco? Nu bebe, ca imi dau seama ca e f mic, dar cel putin ca e unde trebuie? Sa avem o zi binecuvantata!Buddy1
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed