Gravidutele noastre dragi - 56

Options Gravidutele noastre dragi - 56
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AlexandraG
Postat: Wednesday, April 1, 2020 2:35 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 3/25/2020
Postari: 417
Locatia: Constanta
Da, erea ulrasensibil de 10. Am sa fac si surecheck.ul maine dimineata de curiozitate si poate ajung maine si pt un beta hcg..Ne.am mutat de curand sediul de munca si chiar am vazut in apropiere un centru de recoltare Bioclinica ras
Buzbuchi
Postat: Wednesday, April 1, 2020 2:35 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 12/28/2019
Postari: 738
Mihaela14 wrote:

Va trebui sa astept rezultatul la urocultura, dureaza 3 zile si o sa contactez telefonic dr de familie, iar rezultatele i le trimit pe email.
Sper sa nu-mi afecteze bebelu coeur
As face si secretiile dar unde????uff

Sunt sigura ca bebe va fi bine! E f bine ca ai facut analizele si poti trata, daca e cazul. Nu stiu istoricul din spatele lor, sunt uzuale sau te ai simtit rau?
Mihaela14
Postat: Wednesday, April 1, 2020 2:42 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/1/2018
Postari: 2970
Buzbuchi wrote:

La noi inca mai sunt deschise clinicile de recoltare. La voi nu?Cray

Mie de obicei imi recolta ginecologul, niciodata n-am fost la o clinica de recoltare, nici nu stiu daca si unde exista asa ceva in oras. Eventual o sa intreb medicul de fam.
Mihaela14
Postat: Wednesday, April 1, 2020 2:48 PM

Buzbuchi wrote:

Sunt sigura ca bebe va fi bine! E f bine ca ai facut analizele si poti trata, daca e cazul. Nu stiu istoricul din spatele lor, sunt uzuale sau te ai simtit rau?

Multumesc pentru incurajareCheek Kiss
Nu m-am simtit rau, doar m-am gandit ca sumarul de urina ar trebui facut lunar si eu l-am facut o singura data pe la 6 sapt de sarcina. In plus incerc sa fiu atenta la tot ce ar putea sa-l afecteze pe bebe si sa ma feresc, de regula imi ascult intuitia.
Mihaela14
Postat: Wednesday, April 1, 2020 2:50 PM

AlexandraG wrote:
Da, erea ulrasensibil de 10. Am sa fac si surecheck.ul maine dimineata de curiozitate si poate ajung maine si pt un beta hcg..Ne.am mutat de curand sediul de munca si chiar am vazut in apropiere un centru de recoltare Bioclinica ras

Ar fi bine, in plus astia de la bioclinica iti trimit rezultatele repede pe email.
kryssu92
Postat: Wednesday, April 1, 2020 3:05 PM

Intrat: 10/8/2018
Postari: 382
Locatia: Bucuresti
Mihaela14 wrote:
Ce bine ca am facut si sumarul de urina ca nu mi-a iesit bine, am bacterii si celule epiteliale scumoase in urina. Am uitat sa cer si urocultura, dar am sunat la ei si noroc ca mai au proba sa-mi faca , s-a dus sotul sa achite.
Atasez o poza , credeti ca e grav?

Si eu am mai avut modificari ale sumarului în sarcina, dar tot timpul urocultura buna. Bine ca o pot face si pe aia, acolo vezi sigur daca e infectie sau nu. Oricum, se poate trata, orice ar fi, exista antibiotice compatibile cu sarcina.
kryssu92
Postat: Wednesday, April 1, 2020 3:08 PM

AlexandraG wrote:
Ms la fel Mihaela14 hearts
Mie imi este cam teama cu situatia actuala sa merg la vreo analiza Cray
Liniuta mea de azi este putin cam pala, mai un surecheck acasa, cand ar trebui sa il fac ca sa vad daca se pozitivizeaza mai bine?! Maine dimineata sau sa mai astept?

Cu surecheck eu as mai astepta, stiu ca se pozitiveaza tare greu. Beta e sfânt la sarcinile mici.
kryssu92
Postat: Wednesday, April 1, 2020 3:09 PM

ANDREEA2929A wrote:
Fetelor beta 1 70
Beta 2 148.9
S a dublat, dimineata tipa de la laborator zicea ca ar trebui sa fie triplu...

La 48 ore se dubleaza. La tine e chiar perfecta dublarea. Stai linistita de acum, asteapta eco pe la 6 saptamâni
Mihaela14
Postat: Wednesday, April 1, 2020 3:14 PM

ANDREEA2929A wrote:
Fetelor beta 1 70
Beta 2 148.9

Felicitari, este f bine!newclap
Dna vorbeste prostii.
Mihaela14
Postat: Wednesday, April 1, 2020 3:18 PM

kryssu92 wrote:

Si eu am mai avut modificari ale sumarului în sarcina, dar tot timpul urocultura buna. Bine ca o pot face si pe aia, acolo vezi sigur daca e infectie sau nu. Oricum, se poate trata, orice ar fi, exista antibiotice compatibile cu sarcina.

Am avut noroc totusi ca au mai putut sa-mi faca urocultura. Multumesc pt raspuns, sper sa fie bine!Hands
Dxc
Postat: Wednesday, April 1, 2020 3:21 PM

Intrat: 6/17/2018
Postari: 1164
Mihaela14 wrote:

Pai doar sa te speli inainte de recoltare si trebuie sa fii atenta cum tii borcanasul cand urinezi in el, daca nu e in dreptul vaginului nu cad ramasite ras
mersi! O sa fiu atentapupici
ANDREEA2929A
Postat: Wednesday, April 1, 2020 3:53 PM

Intrat: 1/15/2019
Postari: 592
kryssu92 wrote:

La 48 ore se dubleaza. La tine e chiar perfecta dublarea. Stai linistita de acum, asteapta eco pe la 6 saptamâni

Dar par mici cifrele astea, mama lor de cifre...Mi a raspuns rezidenta dr. Mi a spus ca maine imi transmite ce si cum.

Miha, Kryssu mul?umesc, insa nu pot sa nu ma ingrijorez cand vad asa
Buzbuchi
Postat: Wednesday, April 1, 2020 5:39 PM

Intrat: 12/28/2019
Postari: 738
ANDREEA2929A wrote:
Fetelor beta 1 70
Beta 2 148.9

Andreea, nu te mai ingrijora inutil, s a dublat foarte frumos si cat timp continua sa faca asta, e foarte bine! Ai incredere ca va fi totul bine, nu supara bobita!Buddy1
ANDREEA2929A
Postat: Wednesday, April 1, 2020 5:44 PM

Buzbuchi wrote:

Andreea, nu te mai ingrijora inutil, s a dublat foarte frumos si cat timp continua sa faca asta, e foarte bine! Ai incredere ca va fi totul bine, nu supara bobita!Buddy1

Multumim Buddy1
ANDREEA2929A
Postat: Wednesday, April 1, 2020 5:48 PM

fluturash26 wrote:

La ce medic mergi?

La origyn am mers, interventia pt trompe la cuza voda.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed