Gravidutele noastre dragi - 56

Options Gravidutele noastre dragi - 56
Subiectul anterior · Subiectul urmator
ANDREEA2929A
Postat: Tuesday, March 31, 2020 9:16 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 1/15/2019
Postari: 592
Buzbuchi wrote:
Buna seara, fete frumoase! Nu stiu daca am nimerit bine, dar tocmai ce am sarit gardul din casuta mea draga de aspirici! Am aflat ieri ca am un cozonacel in cuptor, asa ca iata ne aici! Va imbratisez pe toate!
PS: pana am ajuns aici, m am ratacit si am ajuns la mamici, sunt o ratutitaLol
PS 2: vreau si eu pe listuta!

Ce ma bucur pt tineee.. am avut asa un sentimentyes
Maine fac beta 2 sper sa fie mai mareHands
Buzbuchi
Postat: Tuesday, March 31, 2020 9:20 PM

Intrat: 12/28/2019
Postari: 738
ANDREEA2929A wrote:

Daaaa, e minunat ce se intampla pt noi! Va fi un beta baban, vei vedea!Buddy1
fluturash26
Postat: Tuesday, March 31, 2020 9:30 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 9/9/2017
Postari: 3922
Locatia: iasi
Vreau si eu pe listuta. Multumesc!hearts
AndreV
Postat: Tuesday, March 31, 2020 9:31 PM

Intrat: 10/2/2018
Postari: 586
Na...cele 2 maternitati de stat din Timisoara sunt rezolvate. Una e pe lista spitalelor care va prelua Covid, iar cealalta in carantina,dupa ce 5 asistente au Covid. Ma gandesc, oare ce vor face mamicile care nu-si permit spitalul privat? ... pfoai, acum iar s-a dus calmul meu si iar ma stresez...daca face careva knock-out si spitalul privat?
Andreea06
Postat: Tuesday, March 31, 2020 9:37 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/28/2017
Postari: 5823
Am updatat lista, pana maine pe la amiaza mai pot face modificari, sa imi spuneti daca mai vreti careva Buddy1
fluturash26
Postat: Tuesday, March 31, 2020 9:37 PM

Intrat: 9/9/2017
Postari: 3922
Locatia: iasi
ANDREEA2929A wrote:
E foarte aiurea ce se intampla, la noi maternitatea au declarat o spital covid... Medicul meu e la Iasi...

La ce medic mergi?
Mihaela14
Postat: Tuesday, March 31, 2020 10:23 PM

Intrat: 3/1/2018
Postari: 2970
Buzbuchi wrote:
Buna seara, fete frumoase! Nu stiu daca am nimerit bine, dar tocmai ce am sarit gardul din casuta mea draga de aspirici! Am aflat ieri ca am un cozonacel in cuptor, asa ca iata ne aici! Va imbratisez pe toate!

Hei bine ai venit! pupici
Buzbuchi
Postat: Tuesday, March 31, 2020 10:32 PM

Mihaela14 wrote:

Hei bine ai venit! pupici

Bine v-am gasit, burtici dragi!grup
Mihaela14
Postat: Tuesday, March 31, 2020 10:41 PM

AndreV wrote:
Na...cele 2 maternitati de stat din Timisoara sunt rezolvate. Una e pe lista spitalelor care va prelua Covid, iar cealalta in carantina,dupa ce 5 asistente au Covid. Ma gandesc, oare ce vor face mamicile care nu-si permit spitalul privat? ... pfoai, acum iar s-a dus calmul meu si iar ma stresez...daca face careva knock-out si spitalul privat?

Off Andre, din pacate nu putem stii. Se schimba mult situatia de la o zi la alta, este un stres imens pentru noi viitoarele mamici, mai ales pentru voi cele care urmeaza sa nasteti. Sper sa aiba D-zeu grija de noi si de bebeii nostri!
kryssu92
Postat: Tuesday, March 31, 2020 11:20 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 10/8/2018
Postari: 382
Locatia: Bucuresti
Buzbuchi wrote:

Bine ai venit si sarcina usoara!!!! hearts
kryssu92
Postat: Tuesday, March 31, 2020 11:22 PM

Intrat: 10/8/2018
Postari: 382
Locatia: Bucuresti
AndreV wrote:

Andre, din pacate putem doar sa speram ca fix când vom naste va fi bine. Am mai zis ca si spitalul privat unde nasc eu e închis momentan. Sper doar sa fie deschis fix când am eu nevoie de ei, în acele 4 zile sa nu fie nimic si sa fie totul bine..
Anitta76
Postat: Wednesday, April 1, 2020 12:00 AM

Intrat: 11/11/2018
Postari: 952
kryssu92 wrote:

Andre, din pacate putem doar sa speram ca fix când vom naste va fi bine. Am mai zis ca si spitalul privat unde nasc eu e închis momentan. Sper doar sa fie deschis fix când am eu nevoie de ei, în acele 4 zile sa nu fie nimic si sa fie totul bine..

Buna. Daca este vorba de Medlife Bucuresti sa stii ca se va deschide mai repede de acele 14 zile de care se vorbea.computerlove
Mihaela14
Postat: Wednesday, April 1, 2020 7:20 AM

ANDREEA2929A wrote:

Andreea bafta la beta!majoreta
ivy
Postat: Wednesday, April 1, 2020 8:03 AM

Intrat: 12/6/2019
Postari: 360
Locatia: Timisoara
AndreV wrote:

din cate am inteles vor sa faca premiereul maternitate pt toate gravidutele.. cum astealalte 2 sunt blocate, sa fie trimise aici atata cat permite spatiul.

ii tot mai aiurea..mai ales ca e mic in comparatie cu bega si odobescu, nu are capacitate sa le sustina pe amandoua plus pacientele proprii..
Buzbuchi
Postat: Wednesday, April 1, 2020 8:10 AM

Neata, burtici! De dimin mi am luat temperatura (am inteles ca ramane ridicata in sarcina si am zis ca e un indicator bun ca e totul ok pana ajung la medic). Dar era 36.3 si m am cam panicat. Am facut un al.doilea test azi, sa vad daca e mai evidenta liniuta si asa mi se pare. Inseamna totusi ceva temp asta joasa? Ma ingrijoreaza putin. Ieri a fost 36.6.
Va imbratisez!
Primul e de azi, cel de al doilea din 30.03

https://ibb.co/jRmbDYh
PS: in realitate, imi pare mai aprinsa liniuta de test pe cel facut azi decat cea de control, ceea ce e bine, asa i? Stiu ca cel mai ok era sa merg la beta, dar am vrut sa evit sa fac niste drumuri intr o clinica. Pe 6.04 am programare la medic si ma gandesc ca imi da sa fac si alte analize si le fac atunci. Doar temperatura asta ma supara.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed