Gravidutele noastre dragi - 56
Subiectul anterior · Subiectul urmator
fluturash26
Scris: Wednesday, May 6, 2020 11:08 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 9/9/2017
Buna fetele, venim si noi cu vesti bune. Baietelul meu a ramas tot baietel, are 390 gr. E mai mare cu 4 zile fata de cm. Ceea ce e bine. A fost morfologie ieri si a iesit totul in parametri, nu prea ne-a putut arata fata ca nu statea deloc.
Mi-a dat sa fac intre sapt 24-28 un test de intoleranta la glucoza pe care la prima sarcina nu l-am facut si sa faco urocultura deoarece au iesit rele analizele la urina si sa vedem ce este ca sa tratam. Simt ca deja timpul trece rapid, m'am uitat asa in mare ce mi'ar mai trebui ca rar prind timp si sa comand niste body-uri mai incolo sa le am la maternitate ca la prima sarcina m-a terminat infasatul in pelinciLol Lol
Mi-a mai zis sa evit sa iau fata in brate incepand de acum...si ca durerile mele de cap ar fi normale,analizele sunt ok.
fluturash26
Scris: Wednesday, May 6, 2020 11:11 PM
Nivel

adina1109 wrote:
Buna fetelor, si eu am fost azi la control ...am 2 copii frumosi si voinici coeur , baiatul are 904g si fata 884 g. Fata nu vrea deloc sa se arate la fatza la eco, e timida cred ras pana acum nu am nici o poza cu ea, doar cu baiatul.
Colul din fericire a ramas la 3.2 insa mi-a dat sa iau no spa in fiecare zi ca de cateva zile mi se cam intareste burta.
Saptamana viitoare, miercuri trebuie sa-mi recoltez sange ( analizele uzuale ) si sa fac si testul de diabet gestational. Sper sa-l trec cu brio.
Va pupicesc Gossip

Ce frumos,pe ea o sa o vedeti live doarLol nu vrea sa o vada si altcineva inainte.hearts va fi totul bine.
Irinan
Scris: Wednesday, May 6, 2020 11:48 PM
Nivel

Inregistrat: 9/20/2018
fluturash26 wrote:
Buna fetele, venim si noi cu vesti bune. Baietelul meu a ramas tot baietel, are 390 gr. E mai mare cu 4 zile fata de cm. Ceea ce e bine. A fost morfologie ieri si a iesit totul in parametri, nu prea ne-a putut arata fata ca nu statea deloc.
Mi-a dat sa fac intre sapt 24-28 un test de intoleranta la glucoza pe care la prima sarcina nu l-am facut si sa faco urocultura deoarece au iesit rele analizele la urina si sa vedem ce este ca sa tratam. Simt ca deja timpul trece rapid, m'am uitat asa in mare ce mi'ar mai trebui ca rar prind timp si sa comand niste body-uri mai incolo sa le am la maternitate ca la prima sarcina m-a terminat infasatul in pelinciLol Lol
Mi-a mai zis sa evit sa iau fata in brate incepand de acum...si ca durerile mele de cap ar fi normale,analizele sunt ok.

Ce de vesti buneCheek Kiss felicitari pt flacau si sarcina usoara si la termenCheek Kiss
Mihaela14
Scris: Thursday, May 7, 2020 7:16 AM
Nivel

Inregistrat: 3/1/2018
fluturash26 wrote:

Imi place cum curg vestile bune, felicitari!
Pe saptamana viitoare ma programez si eu pentru morfologie, abea astept sa-l vadlove
Miha1989
Scris: Thursday, May 7, 2020 8:24 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 7/17/2019
Mihaelaalin wrote:
Eu iau elevit 1 ca si vitamine date de doctor. Cafea nu beau deloc

Da referitor la elevit vezi un pic daca nu cumva iti este rau si de la ele, incearca intr-o zi sa nu o iei si sa vz cum te simti, eu am cateva prietene carora le a fost rau de la elevit si cand mi-au zis si mie ca este posibil si de la ele sa imi fie rau am fost atenta si am observat ca daca ma simteam cat de cat ok si luam elevit la o ora mi se facea rau, eu azi merg la dr si il rog sa mi le schimbe, nici eu nu beau cafea dar acum mai incerc sa beau cate una ca sa evit durerile de cap. Referitor la navatac sunt niste vitamine speciale pt gretutile din sarcina nu au legatura cu vitaminele prenatale.
ivy
Scris: Thursday, May 7, 2020 9:02 AM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 12/6/2019
Mihaela14 wrote:

Pe saptamana viitoare ma programez si eu pentru morfologie, abea astept sa-l vadlove

Daaa era nevoie de o rasturnare de situatie dupa atatea vesti nasoale! Sa o tinem tot asa ca e fain vibe-ul! Clap
Mihaelaalin
Scris: Thursday, May 7, 2020 10:27 AM
Nivel

Inregistrat: 11/1/2018
Miha1989 wrote:

Da referitor la elevit vezi un pic daca nu cumva iti este rau si de la ele, incearca intr-o zi sa nu o iei si sa vz cum te simti, eu am cateva prietene carora le a fost rau de la elevit si cand mi-au zis si mie ca este posibil si de la ele sa imi fie rau am fost atenta si am observat ca daca ma simteam cat de cat ok si luam elevit la o ora mi se facea rau, eu azi merg la dr si il rog sa mi le schimbe, nici eu nu beau cafea dar acum mai incerc sa beau cate una ca sa evit durerile de cap. Referitor la navatac sunt niste vitamine speciale pt gretutile din sarcina nu au legatura cu vitaminele prenatale.

Am sa tin cont astazi sa vedem daca o fi de la ele, am crezut ca sunt ca celelalte vitamine..
Mihaelaalin
Scris: Thursday, May 7, 2020 10:28 AM
Nivel

Ce ceaiuri sunt permise in sarcina? Poate ma ajuta sa scap si de starils de rau
Dxc
Scris: Thursday, May 7, 2020 11:11 AM
Nivel

Inregistrat: 6/17/2018
Mihaelaalin wrote:
mie doctorita mi a recomandat doar ceai de fructe Crazy
fluturash26
Scris: Thursday, May 7, 2020 11:49 AM
Nivel

Irinan wrote:

Ce de vesti buneCheek Kiss felicitari pt flacau si sarcina usoara si la termenCheek Kiss

Multumesc!pupici
fluturash26
Scris: Thursday, May 7, 2020 11:49 AM
Nivel

Mihaela14 wrote:

Da,mie mi se pare ca trece asa repede timpul, acusi ma vad pe final...sper sa fie totul ok pana la capat.ras
Iulia13
Scris: Thursday, May 7, 2020 12:08 PM
Nivel

Inregistrat: 11/8/2017
Mihaelaalin wrote:

La prima sarcina am baut ceai de menta, tei si fructe ras nu afecteaza si nu a afectat cu nimic sarcina. Altele sunt cele care nu sunt permise, trebuie sa întrebi medicul tau, dar mai gase?ti si din alte surse.
Mihaelaalin
Scris: Thursday, May 7, 2020 1:02 PM
Nivel

Iulia13 wrote:

La prima sarcina am baut ceai de menta, tei si fructe ras nu afecteaza si nu a afectat cu nimic sarcina. Altele sunt cele care nu sunt permise, trebuie sa întrebi medicul tau, dar mai gase?ti si din alte surse.

Am sa o intreb cand ma duc la control, o sa beau din acestea.multumesc
delia.c.yaya
Scris: Thursday, May 7, 2020 3:17 PM
Nivel

Inregistrat: 5/4/2017
fluturash26 wrote:

Felicitari pentru baietel. Sarcina usoara in continuaremajoreta
delia.c.yaya
Scris: Thursday, May 7, 2020 3:21 PM
Nivel

Inregistrat: 5/4/2017
Mihaelaalin wrote:
Buna fetelor,sunt insarcinata in 7 saptamani,am stari de rau de vreo saptaman stiu ca este normal dar nici asa de rau..poate ma ajutati cu vreo parere un sfat ceva, am dureri de cap asa in crestet stari de ameteala si dureri de stomac si senzatie de voma dar nu vars deloc.ce as putea sa fac sa ameliorez un pic starile

Nu ?tiu ce sa-ti zic, pe mine mare lucru nu ma ajutat... Pana la 16s am fost rau de tot, si apa o vomitam,am ajuns si la urgen?epale . Pe parcurs am descoperit bomboanele cu menta si ghimbir, cand imi venea sa vomit, luam cate una si imi mai trecea un pic.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.