Gravidutele noastre dragi - 56
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Buzbuchi
Scris: Thursday, April 30, 2020 6:52 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 12/28/2019
Dxc wrote:
Hey fete...voi cu ce uleiuri, creme va dati pe burtica si pe corp ca sa nu apara vergeturile ? Eu mi am luat ulei de cocos si bio oil. Sper sa fie ok Buddy1

Mi am luat ulei de cocos, doar ca nu reusesc sa raman consecventa in aplicarea lui, imi dau cand imi amintesc sau cand am chef. Trebuie sa ma mobilizez urgent, ca totusi ma gandesc ca are importanta si cat de hidratata e pielea, chiar daca vergeturile apar mai mult pe fond genetic.
Dxc
Scris: Thursday, April 30, 2020 6:57 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 6/17/2018
silviasylv wrote:
Am pierdut sarcina... am beta hcg 400... nu pot sa explic ce simt in momentele astea...
îmi pare sincer rau! Multa putereuff
Dxc
Scris: Thursday, April 30, 2020 6:58 PM
Nivel

Inregistrat: 6/17/2018
Multumesc fetelor pt raspunsuri! Mie nu mi au aparut inca si sper nici sa nu apara dar e bine pt piele s o hidratam pupici
Buzbuchi
Scris: Thursday, April 30, 2020 6:59 PM
Nivel

ivy wrote:
uff Imi pare tare rau ..
.. in ultima perioada parca asa multe pierderi de sarcina sunt pe grup.. ma intristeaza tare.
Stiam ca riscul e mare in primele saptamani, dar cred ca nu il puteam constientiza cum trebuie, era mai mult o idee in capul meu.
Multa putere fetelor, sunteti niste eroine! Sa nu va invinovatiti, cine stie care este planul cel mare, pt fiecare in parte..
eu sper doar ca toti oamenii buni sa primeasca pana la urma lucrurile pe care si le doresc coeur va imbratisez!

Asa simt si eu...Cray Cray
silviasylv
Scris: Thursday, April 30, 2020 7:04 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 10/18/2012
AlexandraG wrote:

Off.. Imi pare foarte rau pt tine... Din pacate stiu prin ce treci pale
Erea prima ta sarcina?

Am mai avut o sarcina acum 6-7 ani care la fel s-a oprit din evolu?ie... dupa “taticul” m-a parasit...
Va mul?umesc fetelor pentru încurajare, am vorbit ?i cu doamna doctor ?i dupa urmatoarea menstrua?ie îmi va da liber la bebelu?it, dar ma doare sufletul.... eram a?a entuziasmata ?i fericita.... sper ca data viitoare o sa fie mai bine....
Vad ca acum au început sângerarile....
Florentinna
Scris: Thursday, April 30, 2020 7:19 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 7/6/2018
kryssu92 wrote:

Multumesc tuturor.

Da, nasc la privat. Dr meu e doar acolo. Eu înca sper ca totul va fi bine si vom iesi repede din spital.

Kryssu multa sanatate tie si la puiut, ai sa vezi ca totul va fi bine. La privat toti se comporta super bine cu tine si cu bebe. Si eu am nascut la privat prima data si acum tot la ei ma voi duce. La tine asa au spus ca se plateste in functie de cate zile stai? La mine a fost 900 de lei spitalizarea ( din pachetul de nastete) ce trebuia platita la externare pentru 3 nopti dar mi au spus ca daca e ceva o sa stau pana suntem ok fara sa platim in plus.
Asteptam sa ne scrii cand poticomputerlove
Mihaela14
Scris: Thursday, April 30, 2020 7:24 PM
Nivel

Inregistrat: 3/1/2018
Buzbuchi wrote:

Mi am luat ulei de cocos, doar ca nu reusesc sa raman consecventa in aplicarea lui, imi dau cand imi amintesc sau cand am chef. Trebuie sa ma mobilizez urgent, ca totusi ma gandesc ca are importanta si cat de hidratata e pielea, chiar daca vergeturile apar mai mult pe fond genetic.

Eu mi-am facut un obicei sa ma dau in fiecare zi imediat ce ies de la dus inainte sa ma imbrac. Asa nu uit hearts
Florentinna
Scris: Thursday, April 30, 2020 7:32 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 7/6/2018
Buzbuchi wrote:

Eu m am dat cu ulei de migdale in fiecare seara la prima sarcina cam de cand a inceput sa se vada burtica si nu am avut nici o vergetura. E tare uleios dar ma dadeam fara sa ma sterg de apa si lasam sa intre in piele putin si abia apoi ma stergeam de surplus. Acuma ma dau cand imi aduc aminte, mai repede ma dau cu o crema normala ce intra repede in piele.... trebuie sa ma mobilizez Lol
ANDREEA2929A
Scris: Thursday, April 30, 2020 8:15 PM
Nivel

Inregistrat: 1/15/2019
silviasylv wrote:

Am mai avut o sarcina acum 6-7 ani care la fel s-a oprit din evolu?ie... dupa “taticul” m-a parasit...
Va mul?umesc fetelor pentru încurajare, am vorbit ?i cu doamna doctor ?i dupa urmatoarea menstrua?ie îmi va da liber la bebelu?it, dar ma doare sufletul.... eram a?a entuziasmata ?i fericita.... sper ca data viitoare o sa fie mai bine....
Vad ca acum au început sângerarile....

Imi pare rau grup capul sus, o sa fie bine!
ANDREEA2929A
Scris: Thursday, April 30, 2020 8:18 PM
Nivel

Inregistrat: 1/15/2019
ivy wrote:
uff Imi pare tare rau ..
.. in ultima perioada parca asa multe pierderi de sarcina sunt pe grup.. ma intristeaza tare.
Stiam ca riscul e mare in primele saptamani, dar cred ca nu il puteam constientiza cum trebuie, era mai mult o idee in capul meu.
Multa putere fetelor, sunteti niste eroine! Sa nu va invinovatiti, cine stie care este planul cel mare, pt fiecare in parte..
eu sper doar ca toti oamenii buni sa primeasca pana la urma lucrurile pe care si le doresc coeur va imbratisez!

Buddy1 am ramas si aici cu voi, eu ma stradui sa revin, dar de data urmatoare sa ?i ramân.
grup va imbratisez
Buzbuchi
Scris: Thursday, April 30, 2020 8:32 PM
Nivel

ANDREEA2929A wrote:

Buddy1 am ramas si aici cu voi, eu ma stradui sa revin, dar de data urmatoare sa ?i ramân.
grup va imbratisez

Suntem aicigrup
GeorgianaB
Scris: Thursday, April 30, 2020 9:27 PM
Nivel

Inregistrat: 6/15/2018
Dxc wrote:
Hey fete...voi cu ce uleiuri, creme va dati pe burtica si pe corp ca sa nu apara vergeturile ? Eu mi am luat ulei de cocos si bio oil. Sper sa fie ok Buddy1

La prima sarcina am folosit o crema speciala antivergeturi de la Mustela dar am aplicat-o foarte rar, mai des sa zicem in trimestrul 2 apoi m-am lasat de ea, acum nu am aplicat nimic. Nu am nicio vergetura si din ce stiu, vad tine de tipul pielii.
Irinan
Scris: Friday, May 1, 2020 9:55 AM
Nivel

Inregistrat: 9/20/2018
silviasylv wrote:
Am pierdut sarcina... am beta hcg 400... nu pot sa explic ce simt in momentele astea...

Imi pare rauBye2 multa putere
Irinan
Scris: Friday, May 1, 2020 9:58 AM
Nivel

ivy wrote:
uff Imi pare tare rau ..

Din pacate se intampla mai frecvent decat am vrea sa credem. Eu cat am stat in spital, 3 sarcini oprite au fost. E dureros, dar se merge inainte, nu avem de ales... Bye2
Irinan
Scris: Friday, May 1, 2020 10:01 AM
Nivel

Krissu nastere usoara, poate deja iti ti minunea in brate, recuperare usoara, la amandoi, si adaptare lina in noua formulaCheek Kiss bebic wav
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.