Gravidutele noastre dragi - 56
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Andra09
Scris: Thursday, April 30, 2020 12:56 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 8/1/2018
Dxc wrote:
Hey fete...voi cu ce uleiuri, creme va dati pe burtica si pe corp ca sa nu apara vergeturile ? Eu mi am luat ulei de cocos si bio oil. Sper sa fie ok Buddy1

Draguta eu la a doua sarcina, m-am uleit si cremuit cu tot ce se poate, am facut vergeturi pe lateralele burticii si pe sani, nu multe, câteva, dar tot au fost. La a treia, cu nimic, ca nu suportam senzatia si doar mi s-au lungit cam cu un cm cele vechi. Cel mai mult conteaza daca esti predispusa genetic sa ai pielea mai putin elastica. Asta nu înseamna ca nu te poti da ras Sarcina usoara în continuare computerlove
AndreV
Scris: Thursday, April 30, 2020 1:05 PM
Nivel

Inregistrat: 10/2/2018
Dxc wrote:
Hey fete...voi cu ce uleiuri, creme va dati pe burtica si pe corp ca sa nu apara vergeturile ? Eu mi am luat ulei de cocos si bio oil. Sper sa fie ok Buddy1

Eu am folosit Bio Oil si Elancyl. Elancyl mi-a hidratat mult mai bine pielea. Deocamdata nu am observat vergeturi ramase.
silviasylv
Scris: Thursday, April 30, 2020 1:22 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 10/18/2012
Buna fetele, eu acum am venit de la doctor.... ori eu nu am calculat bine zilele de sarcina, ori sarcina mea este oprita din evolu?ie.... nici doamna doctor nu a ?tiut sa îmi spuna ca este foarte foarte mic, are 3,6 mm... ?i ultimul ciclu menstrual a fost pe 10 Martie.... acum mi-am mai repetat o data beta hcg la urgenta ca sa ma anun?e doamna doctor ce se întâmpla, daca este bine sau nu..... s-a mai întâmplat a?a ceva la voi?
Mihaela14
Scris: Thursday, April 30, 2020 1:32 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/1/2018
silviasylv wrote:
Buna fetele, eu acum am venit de la doctor.... ori eu nu am calculat bine zilele de sarcina, ori sarcina mea este oprita din evolu?ie.... nici doamna doctor nu a ?tiut sa îmi spuna ca este foarte foarte mic, are 3,6 mm... ?i ultimul ciclu menstrual a fost pe 10 Martie.... acum mi-am mai repetat o data beta hcg la urgenta ca sa ma anun?e doamna doctor ce se întâmpla, daca este bine sau nu..... s-a mai întâmplat a?a ceva la voi?

Offf Silvia, imi pare rau. Tu ai facut beta cand ai depistat sarcina, s-a dublat ok?
silviasylv
Scris: Thursday, April 30, 2020 1:47 PM
Nivel

Mihaela14 wrote:

Offf Silvia, imi pare rau. Tu ai facut beta cand ai depistat sarcina, s-a dublat ok?

Am depistat sarcina înainte de paste.... ?i am facut un beta înainte de paste ?i unul dupa paste când s-a deschis laboratorul ?i a crescut destul de ok
Pe 14.04 —102,64 ?i pe 21.04 —708,89, sa vedem ce rezultat o sa am ?i azi.... daca a scazut înseamna ca l-am pierdut pe bebe ?i trebuie sa opresc progesteronul ca sa îl elimin, daca este mare înseamna ca s-a implantat tarziu
adina1109
Scris: Thursday, April 30, 2020 2:44 PM
Nivel

Inregistrat: 6/29/2018
Dxc wrote:

Draga mea eu fac o combina?ie de crema hidratanta ce are ulei de masline + bio oil. Momentan nu mi-a aparut vergeturi, doar putin pe sani dar asta pentru ca nu m-am dat de la inceput ca am zis ca nu trebuie.
Mihaela14
Scris: Thursday, April 30, 2020 2:50 PM
Nivel

silviasylv wrote:

Am depistat sarcina înainte de paste.... ?i am facut un beta înainte de paste ?i unul dupa paste când s-a deschis laboratorul ?i a crescut destul de ok
Pe 14.04 —102,64 ?i pe 21.04 —708,89, sa vedem ce rezultat o sa am ?i azi.... daca a scazut înseamna ca l-am pierdut pe bebe ?i trebuie sa opresc progesteronul ca sa îl elimin, daca este mare înseamna ca s-a implantat tarziu

N-a fost perfecta evolutia beta , dublare la 60 de ore in loc de 48.
Sa ne scrii cand ai rezultatul si sa fii puternica indiferent de rezultat!Buddy1
silviasylv
Scris: Thursday, April 30, 2020 5:48 PM
Nivel

Am pierdut sarcina... am beta hcg 400... nu pot sa explic ce simt in momentele astea...
Mihaela14
Scris: Thursday, April 30, 2020 5:59 PM
Nivel

silviasylv wrote:
Am pierdut sarcina... am beta hcg 400... nu pot sa explic ce simt in momentele astea...

Iti inteleg durerea Cray Imi pare rau ca treci prin asta, e sfasietor. Multa putere!
Miha1989
Scris: Thursday, April 30, 2020 6:26 PM
Nivel

Inregistrat: 7/17/2019
silviasylv wrote:

Imi pare rau, stiu ca este greu, descarcate... timpul va vindeca ranile.
Buzbuchi
Scris: Thursday, April 30, 2020 6:44 PM
Nivel

Inregistrat: 12/28/2019
silviasylv wrote:

OfffCray multa putere, Silvia, nu imi dau seama prin ce treci si cat de mult doare...aminteste ti doar ca durerea va mai trece si o sa poti incerca iar, si atunci va fi cu siguranta bine! Te imbratisez tare de tot!
Buzbuchi
Scris: Thursday, April 30, 2020 6:45 PM
Nivel

Iulia13 wrote:

Nici la prima si nici la a doua sarcina nu mi s-a dat tratament cu vitamine.. La prima sarcina am luat eu pana la 12 saptamâni ca si acidul folic, dar acum numai iau. Nu cred ca e obligatoriu sa iti dea,doar daca ai avea caren?e la vitamine.. De exemplu acela?i doctor i-a dat cumnatei mele Femosun cand a fost însarcinata dar asta din cauza ca era si inca este ff slaba..

Multumesc, Iulia, voi discuta si eu cu dna doctor luni!Buddy1
Buzbuchi
Scris: Thursday, April 30, 2020 6:48 PM
Nivel

kryssu92 wrote:

Multumesc pentru întrebare.

Am ajuns la 3 saptamâni în urma. Între miercurea trecuta si luni saptamâna asta a luat 46 gr. Are aproximativ 2400 gr. Am mutat nasterea de pe 5 mai pe 1 mai. Luni si marti am facut dexa, 3 fiole impartite in cele 2 zile. Sa stiti ca dor, rau. Se fac în fund. Eu nu stiam asta, stiam de ele, dar nu ca si dor in halul asta.
Am fost azi la controlul preanestezic si testul covid. Mi-au facut ekg, anestezistei nu i-a placut ceva, si m-a trimis la cardiologie. Am repetat ekg-ul, a iesit iar ceva modificat, dar ecografic e ok. A zis cardiologul ca trebuie sa investighez si dupa na?tere, ca sa vedem daca chiar e ceva prost pe la inima mea, iar acum, si daca nu eram deja programata la cezariana, el zicea ca tot prin cezariana trebuie sa nasc. Macar nu îmi mai fac mustrari de constiinta ca trebuie sa nasc prin cezariana pentru ca e bebe mic, se pare ca si eu am probleme.
Posibil sa trebuiasca sa stam mai mult în spital, sper doar ca nu foarte mult, ca ma va rupe la portofel.

Kryssu, va doresc multa sanatate! Chiar daca bebe e micut acum, sunt sigura va fi bine! Chiar recent a nascut o colega, iar baietelul ei a avut parca 2800, sper sa nu ma insel. Dar a recuperat si e un bebe absolut minunat, o frumusete! Va fi bine, ai incredere!Buddy1
AlexandraG
Scris: Thursday, April 30, 2020 6:50 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 3/25/2020
silviasylv wrote:

Off.. Imi pare foarte rau pt tine... Din pacate stiu prin ce treci pale
Erea prima ta sarcina?
ivy
Scris: Thursday, April 30, 2020 6:50 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 12/6/2019
uff Imi pare tare rau ..
.. in ultima perioada parca asa multe pierderi de sarcina sunt pe grup.. ma intristeaza tare.
Stiam ca riscul e mare in primele saptamani, dar cred ca nu il puteam constientiza cum trebuie, era mai mult o idee in capul meu.
Multa putere fetelor, sunteti niste eroine! Sa nu va invinovatiti, cine stie care este planul cel mare, pt fiecare in parte..
eu sper doar ca toti oamenii buni sa primeasca pana la urma lucrurile pe care si le doresc coeur va imbratisez!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.