Gravidutele noastre dragi - 56
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Miha1989
Scris: Tuesday, April 28, 2020 2:50 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 7/17/2019
ivy wrote:
ieeeei yes de abia astept! deja de cateva zile tot numar zilele!

mie si la 6 sap mi a facut eco pe burta.. dar poate atunci nu erau asa multe de vazut NuStiu

Cred ca in perioada asta cu covid incearca sa faca pe burtica cat mai mult ca sa evite contactul si statul prea mult in cabinet... Eu am vz la dr meu, merge f repede acum fata de alte dati cand stateam cu orele in fata usii lui.
ivy
Scris: Tuesday, April 28, 2020 3:17 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 12/6/2019
da, sa stii! nu m am gandit la asta, dar ai dreptate!
kryssu92
Scris: Tuesday, April 28, 2020 3:26 PM
Nivel

Inregistrat: 10/8/2018
AstaMica wrote:
Buna, burtici! pupici Am ?i eu curiozita?i pentru ca este prima sarcina. Când ma voi duce la prima morfologie, adica luni (?i voi avea 12 saptamâni), ce fel de ecografie îmi va face? Abdominala sau intravaginala? Cea de la 7 saptamâni a fost intravaginala. La voi cum a fost? ?i a? mai vrea sa va întreb pe cele care sunte?i din Bucure?ti, daca îmi pute?i recomanda ?i mie un medic ginecolog bun. Doamna de care am dat, nu este prea simpatica ?i nici nu sta la discu?ii, iar eu am nevoie de raspunsuri ?i siguran?a. uff Crede?i ca mai ia cineva sarcini în eviden?a? Doctora aceasta mi-a spus ca am mare noroc ca m-a luat pentru ca ia doar urgen?e, iar eu nu sunt urgen?a. NuImiPasa

Eu sunt la Dr Gica la Medlife. Acum face controlul la clinica din Floreasca si nasterile în Grivita. Am mers normal la control, chiar de la 35 saptamâni merg saptamânal, printre programari.
Eu prima morfologie am facut intravaginal pentru ca bebe statea cu spatele si nu am reusit sa îl facem sa se întoarca pentru a putea vedea toate cele necesare.
kryssu92
Scris: Tuesday, April 28, 2020 3:30 PM
Nivel

Inregistrat: 10/8/2018
Miha1989 wrote:

Cred ca in perioada asta cu covid incearca sa faca pe burtica cat mai mult ca sa evite contactul si statul prea mult in cabinet... Eu am vz la dr meu, merge f repede acum fata de alte dati cand stateam cu orele in fata usii lui.

Eu de la 12 saptamâni pana ieri numai pe burta am avut eco. Ieri a facut si intravaginal ca sa vada colul. Dar da, ai dreptate, sunt mult mai rapizi si expeditivi în perioada asta. Nici la dr meu unde de obicei asteptam tare mult acum nu mai e asa aglomerat.
Buzbuchi
Scris: Tuesday, April 28, 2020 5:00 PM
Nivel

Inregistrat: 12/28/2019
Mihaela14 wrote:
IoanaOlo ti-ai dorit baietel si iata ca o sa-l ai !hearts

Eu am inceput sa dorm tot mai rau noaptea. Pe spate nu mai pot sa dorm ca nu-mi cade bine (asta era pozitia preferata de odihna), asa ca dorm pe parti, dar ma dor foarte tare soldurile. Si sunt constienta ca va fi tot mai rau Crazy noroc ca sunt in concediu si mai pot sa dorm si ziua.

In schimb sunt foarte fericita ca bebelul meu este tot mai activ, am inceput sa-l simt noaptea de doua nopti incoace. Ma bucura tare asta!topai

Ce frumos! De abia astept sa il simt si eu pe pisoiul meu drag!coeur
Mihaela14
Scris: Tuesday, April 28, 2020 6:02 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/1/2018
kryssu92 wrote:

Eu de la 12 saptamâni pana ieri numai pe burta am avut eco. Ieri a facut si intravaginal ca sa vada colul. Dar da, ai dreptate, sunt mult mai rapizi si expeditivi în perioada asta. Nici la dr meu unde de obicei asteptam tare mult acum nu mai e asa aglomerat.

Cum e bebe Kryssu?
Buzbuchi
Scris: Tuesday, April 28, 2020 6:25 PM
Nivel

ivy wrote:
si eu de abia astept controlul de luni ras sa vad in sfarsit un bebelus, ca doar in stadiul de punctulet il cunosc

am emotii, sper sa trecem cu bine si de asta..

sunt sanse sa aflam acum sexul, asa i? daca bebe nu isi ascunde podoaba Clap

si rezultatul de la dublu test iese repede? ca analizele normale sau dureaza mai mult?

Si eu merg tot luni la control, cred ca voi putea vedea un mini bebe, la 9 sapt, nu? De abia astept! coeur
Buzbuchi
Scris: Tuesday, April 28, 2020 6:28 PM
Nivel

IoanaOlo wrote:
Salut burtici frumoase. Am fost ?i eu azi la control. Avem un cuculet mare ?i sanatos(250gr.) Medicul a spus ca suntem sanato?i amandoi si ca nu avem motive de îngrijorare. Va imbratisez cu drag computerlove

Felicitari pt baietel, Ioana, sa fiti sanatosi!Buddy1 Clap
Buzbuchi
Scris: Tuesday, April 28, 2020 6:30 PM
Nivel

AstaMica wrote:
Buna, burtici! pupici Am ?i eu curiozita?i pentru ca este prima sarcina. Când ma voi duce la prima morfologie, adica luni (?i voi avea 12 saptamâni), ce fel de ecografie îmi va face? Abdominala sau intravaginala? Cea de la 7 saptamâni a fost intravaginala. La voi cum a fost? ?i a? mai vrea sa va întreb pe cele care sunte?i din Bucure?ti, daca îmi pute?i recomanda ?i mie un medic ginecolog bun. Doamna de care am dat, nu este prea simpatica ?i nici nu sta la discu?ii, iar eu am nevoie de raspunsuri ?i siguran?a. uff Crede?i ca mai ia cineva sarcini în eviden?a? Doctora aceasta mi-a spus ca am mare noroc ca m-a luat pentru ca ia doar urgen?e, iar eu nu sunt urgen?a. NuImiPasa

Bine ai venit, sarcina usoara si bebe sanatos! Eu am facut doua eco pana acum, ambele endovaginale.
Mihaela14
Scris: Tuesday, April 28, 2020 7:36 PM
Nivel

Buzbuchi wrote:

Ce frumos! De abia astept sa il simt si eu pe pisoiul meu drag!coeur

Este minunat sentimentul, iti intareste legatura cu cel mic, e inca o confirmare ca e acolo in burtica ta!coeur gravida
Buzbuchi
Scris: Tuesday, April 28, 2020 7:57 PM
Nivel

Fetelor, intrebare intrebatoare: stiu ca nu avem voie carne cruda, insuficient preparata, sau oua crude. Am facut o boacana. Mama a facut salata de boeuf si mi a dat si mie un castronel mic. Mare pofta mare, am mancat jumatate. Dupa care mi am dat seama ca e posibil sa fi facut maioneza cu ou crud. Si asa a fost, a pus oua fierte si un ou crud. Nu a stiut ca nu e voie. Se poate intampla ceva? E riscant sa mananc si restul de salata, avand in vedere ca tot am mancat din ea deja? Sotul meu nu mananca, deci ar trebui sa o arunc.
Imi cer scuze daca e prosteasca intrebarearas grup
ivy
Scris: Tuesday, April 28, 2020 8:02 PM
Nivel

Inregistrat: 12/6/2019
Ce shoduca esti!
Eu zic ca nu are nimic, probabil a pus un galbenus la o cantitate mare.. si cum zici si tu: deja ai comis-o! :))

grija mai mare pe viitor si totul va fi bine! cred ca e inevitabil in 9 luni sa o mai patesti fara sa vrei.. de o fi asta cel mai mare bai !
silviasylv
Scris: Tuesday, April 28, 2020 8:23 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 10/18/2012
AstaMica wrote:

Pot sa î?i recomand o doctori?a foarte buna de la clinica medcenter, o gase?ti ?i in Titan ?i in Berceni, eu la dansa voi merge. Se numeČ™te Iordache oana
Buzbuchi
Scris: Tuesday, April 28, 2020 8:27 PM
Nivel

ivy wrote:
Ce shoduca esti!
Eu zic ca nu are nimic, probabil a pus un galbenus la o cantitate mare.. si cum zici si tu: deja ai comis-o! :))

grija mai mare pe viitor si totul va fi bine! cred ca e inevitabil in 9 luni sa o mai patesti fara sa vrei.. de o fi asta cel mai mare bai !

Daaa, mi a spus saraca ca a fost un galbenus mic la muulta salata. Asa ma gandesc si eu, ca o sa o mai patesc, probabil fara sa stiu. Macar sa casc eu ochii bineLol Buddy1
Mihaela14
Scris: Tuesday, April 28, 2020 8:43 PM
Nivel

Buzbuchi wrote:

Daaa, mi a spus saraca ca a fost un galbenus mic la muulta salata. Asa ma gandesc si eu, ca o sa o mai patesc, probabil fara sa stiu. Macar sa casc eu ochii bineLol Buddy1

Ouale crude pot contine Salmonella, bacterie care duce la toxoinfectie alimentara. Nu cred ca un ou la un bol de salata e ceva grav, dar ti-as recomanda sa nu mai mananci cealalta jumatateras
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.