Gravidutele noastre dragi - 56
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Dxc
Scris: Monday, April 27, 2020 2:33 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 6/17/2018
IoanaOlo wrote:
Salut burtici frumoase. Am fost ?i eu azi la control. Avem un cuculet mare ?i sanatos(250gr.) Medicul a spus ca suntem sanato?i amandoi si ca nu avem motive de îngrijorare. Va imbratisez cu drag computerlove
felicitariiiiBravoo
silviasylv
Scris: Monday, April 27, 2020 3:27 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 10/18/2012
IoanaOlo wrote:
Salut burtici frumoase. Am fost ?i eu azi la control. Avem un cuculet mare ?i sanatos(250gr.) Medicul a spus ca suntem sanato?i amandoi si ca nu avem motive de îngrijorare. Va imbratisez cu drag computerlove

Felicitari!!! Clap hearts
Iulia13
Scris: Monday, April 27, 2020 4:27 PM
Nivel

Inregistrat: 11/8/2017
IoanaOlo wrote:

Felicitari coeur
Mihaela14
Scris: Tuesday, April 28, 2020 9:04 AM
Nivel

Inregistrat: 3/1/2018
IoanaOlo ti-ai dorit baietel si iata ca o sa-l ai !hearts

Eu am inceput sa dorm tot mai rau noaptea. Pe spate nu mai pot sa dorm ca nu-mi cade bine (asta era pozitia preferata de odihna), asa ca dorm pe parti, dar ma dor foarte tare soldurile. Si sunt constienta ca va fi tot mai rau Crazy noroc ca sunt in concediu si mai pot sa dorm si ziua.

In schimb sunt foarte fericita ca bebelul meu este tot mai activ, am inceput sa-l simt noaptea de doua nopti incoace. Ma bucura tare asta!topai
fluturash26
Scris: Tuesday, April 28, 2020 9:15 AM
Nivel

Inregistrat: 9/9/2017
Mihaela14 wrote:

Eu am inceput sa dorm tot mai rau noaptea. Pe spate nu mai pot sa dorm ca nu-mi cade bine (asta era pozitia preferata de odihna), asa ca dorm pe parti, dar ma dor foarte tare soldurile. Si sunt constienta ca va fi tot mai rau Crazy noroc ca sunt in concediu si mai pot sa dorm si ziua.

In schimb sunt foarte fericita ca bebelul meu este tot mai activ, am inceput sa-l simt noaptea de doua nopti incoace. Ma bucura tare asta!topai

Si eu dorm din ce in ce mai rau...ma foiesc toata noaptea...ziua is obosita din cauza asta...parca e mai rau cu oboseala decat primul trimestru...sper sa se regleze cat de cat.
fluturash26
Scris: Tuesday, April 28, 2020 9:16 AM
Nivel

Inregistrat: 9/9/2017
IoanaOlo wrote:

Felicitari! Ce bine!pupici
AndreV
Scris: Tuesday, April 28, 2020 9:37 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 10/2/2018
Multumim fetele. Sa aveti sarcini usoare si niste copilasi sanatosi si mancaciosi! computerlove
AstaMica
Scris: Tuesday, April 28, 2020 11:50 AM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 4/6/2020
Buna, burtici! pupici Am ?i eu curiozita?i pentru ca este prima sarcina. Când ma voi duce la prima morfologie, adica luni (?i voi avea 12 saptamâni), ce fel de ecografie îmi va face? Abdominala sau intravaginala? Cea de la 7 saptamâni a fost intravaginala. La voi cum a fost? ?i a? mai vrea sa va întreb pe cele care sunte?i din Bucure?ti, daca îmi pute?i recomanda ?i mie un medic ginecolog bun. Doamna de care am dat, nu este prea simpatica ?i nici nu sta la discu?ii, iar eu am nevoie de raspunsuri ?i siguran?a. uff Crede?i ca mai ia cineva sarcini în eviden?a? Doctora aceasta mi-a spus ca am mare noroc ca m-a luat pentru ca ia doar urgen?e, iar eu nu sunt urgen?a. NuImiPasa
IoanaOlo
Scris: Tuesday, April 28, 2020 11:53 AM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 11/19/2019
Mihaela14 wrote:

Da, se pare ca dorinta a fost ascultata si implinita newclap. Parca acum incep si eu sa simt miscarile mai bine peste zi. De dormit inca dorm bine, as dormi tot timpul. Eu muncesc înca, asa ca e mai greu cu somnul pana pe la ora 16,dar recuperez dupa. Sa fim toate (?i toti bebeii) sanatoase, ca merita fiecare efort pe care îl facem. Buddy1
Dxc
Scris: Tuesday, April 28, 2020 12:16 PM
Nivel

Inregistrat: 6/17/2018
AstaMica wrote:
Buna, burtici! pupici Am ?i eu curiozita?i pentru ca este prima sarcina. Când ma voi duce la prima morfologie, adica luni (?i voi avea 12 saptamâni), ce fel de ecografie îmi va face? Abdominala sau intravaginala? Cea de la 7 saptamâni a fost intravaginala. La voi cum a fost? ?i a? mai vrea sa va întreb pe cele care sunte?i din Bucure?ti, daca îmi pute?i recomanda ?i mie un medic ginecolog bun. Doamna de care am dat, nu este prea simpatica ?i nici nu sta la discu?ii, iar eu am nevoie de raspunsuri ?i siguran?a. uff Crede?i ca mai ia cineva sarcini în eviden?a? Doctora aceasta mi-a spus ca am mare noroc ca m-a luat pentru ca ia doar urgen?e, iar eu nu sunt urgen?a. NuImiPasa
intravaginal am facut eu! Înca e micu?a sarcina si trebuie sa l vada bine Bravoo
Mihaela14
Scris: Tuesday, April 28, 2020 12:50 PM
Nivel

Inregistrat: 3/1/2018
AstaMica wrote:

Buna! Mie mi-a facut abdominal, dar cred ca depinde mult si de ecograf sau de medic cum e obisnuit.
Da, este cam greu in perioada asta cu controalele din pacate.
Bafta pe luni sa vii cu vesti bune!computerlove
Anitta76
Scris: Tuesday, April 28, 2020 12:58 PM
Nivel

Inregistrat: 11/11/2018
AstaMica wrote:

Buna
Recomand Medlife (Grivita) dr Savu sau dr Gica
ivy
Scris: Tuesday, April 28, 2020 1:26 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 12/6/2019
si eu de abia astept controlul de luni ras sa vad in sfarsit un bebelus, ca doar in stadiul de punctulet il cunosc

am emotii, sper sa trecem cu bine si de asta..

sunt sanse sa aflam acum sexul, asa i? daca bebe nu isi ascunde podoaba Clap

si rezultatul de la dublu test iese repede? ca analizele normale sau dureaza mai mult?
Miha1989
Scris: Tuesday, April 28, 2020 1:48 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 7/17/2019
ivy wrote:
si eu de abia astept controlul de luni ras sa vad in sfarsit un bebelus, ca doar in stadiul de punctulet il cunosc

am emotii, sper sa trecem cu bine si de asta..

sunt sanse sa aflam acum sexul, asa i? daca bebe nu isi ascunde podoaba Clap

si rezultatul de la dublu test iese repede? ca analizele normale sau dureaza mai mult?

Sigur vei vedea un bebelus, da la mine la exact 12 sapt si o zi a vazut ce este, acum depinde mult de bebe cum sta si ma gandesc ca si ecograful daca este unul performant ajuta... La mine a vazut pe burtica Blushing

IoanaOlo felicitari pt baietel ma bucur ca ai ce ti-ai dorit, se pare ca mai nou baieteii sunt la putere fata de alti ani cand fetitele erau mai des intalnite.
AstaMica bine ai venit in clubul gravidutelor, sa fiti sanatosi amandoi coeur
ivy
Scris: Tuesday, April 28, 2020 2:39 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 12/6/2019
ieeeei yes de abia astept! deja de cateva zile tot numar zilele!

mie si la 6 sap mi a facut eco pe burta.. dar poate atunci nu erau asa multe de vazut NuStiu
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.