Gravidutele noastre dragi - 55 UPDATED
Subiectul anterior · Subiectul urmator
adina1109
Scris: Monday, March 9, 2020 9:06 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 6/29/2018
lore.t. wrote:
La multi ani dragi gravidute, mamici, femei!! :*
Fetele care aveti carcei noaptea ce luati? Am inceput sa am in fiecare zi si azinoapte m-am trezit de mai multe ori, imi venea sa plang si nici macar nu mai ajung la varful degetelor sa ma trag, asa mare e burta deja :( stiu ca era bun magneziul dar nu stiu de care sa iau si ce concentratie...

Eu iau carcel stop, recomandat de medic , are mult magneziu.
La multi ani dragi femei!!!!!!
Adina Mariana
Scris: Monday, March 9, 2020 9:23 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 8/16/2017
AndreV wrote:

Daaaa. Lol
Andre deja ai 34 saptClap parca acum ne-ai dat vestea ca esti graviduta,ce trece timpul asta.Inca putin si iti cunosti iubirea micacomputerlove cum ai vrea sa nasti?

La multi ani femei luptatoare si sarcini usoare.Imi este tare dor de aceasta casuta si perioada in care eram burtica dar nu imi vine sa cred ca deja am baietel de aproape 5 lunitechitara sa profitati de tot din plinalcool
kryssu92
Scris: Monday, March 9, 2020 9:52 AM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 10/8/2018
lore.t. wrote:
La multi ani dragi gravidute, mamici, femei!! :*
Fetele care aveti carcei noaptea ce luati? Am inceput sa am in fiecare zi si azinoapte m-am trezit de mai multe ori, imi venea sa plang si nici macar nu mai ajung la varful degetelor sa ma trag, asa mare e burta deja :( stiu ca era bun magneziul dar nu stiu de care sa iau si ce concentratie...

Eu iau magne b6 de la Sanofi. Iau unu dimineata si daca simt ca urmeaza cârcei mai iau unul seara.

La multi ani dragi femei!!

La mine e prima zi de stat acasa. Cu toata panica cu acest virus, si cum lucrez în turism, chiar ma bucur ca sunt acasa, si nu mai am stresul telefoanelor si al anularilor.
Nu îmi vine sa cred ca am ajuns aici, si ca mai sunt maxim 10 saptamâni si îmi cunosc baiatul hearts
ivy
Scris: Monday, March 9, 2020 10:50 AM
Nivel

Inregistrat: 12/6/2019
Neatza, fetelor! Sunt in vizita putin... si daca merge bine treaba poate ma primiti in chirie 8 luni aici.
Pt cele care nu ma stiu din vecini, vineri si sambata am facut test si a iesit pozitiv. (in urma unui IUI in 22 feb)
Am fost la recoltat sambata si azi, dar inca nu am rezultatele.
Ma omoara asteptarea asta, am simtit nevoia sa ma descarc aici.
Nu stiu cum sa fac sa nu ma mai gandesc la asta, sper din tot sufletul sa fie bine. O zi frumoasa sa aveti!
Mihaela14
Scris: Monday, March 9, 2020 10:52 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/1/2018
kryssu92 wrote:

Eu iau magne b6 de la Sanofi. Iau unu dimineata si daca simt ca urmeaza cârcei mai iau unul seara.

La multi ani dragi femei!!

La mine e prima zi de stat acasa. Cu toata panica cu acest virus, si cum lucrez în turism, chiar ma bucur ca sunt acasa, si nu mai am stresul telefoanelor si al anularilor.
Nu îmi vine sa cred ca am ajuns aici, si ca mai sunt maxim 10 saptamâni si îmi cunosc baiatul hearts

Sa inceapa relaxarea !!hearts De acum te odihnesti si te pregatesti pentru marea intalnire Cheek Kiss
Mihaela14
Scris: Monday, March 9, 2020 10:55 AM
Nivel

ivy wrote:
Neatza, fetelor! Sunt in vizita putin... si daca merge bine treaba poate ma primiti in chirie 8 luni aici.
Pt cele care nu ma stiu din vecini, vineri si sambata am facut test si a iesit pozitiv. (in urma unui IUI in 22 feb)
Nu stiu cum sa fac sa nu ma mai gandesc la asta, sper din tot sufletul sa fie bine. O zi frumoasa sa aveti!

Neatza! Hai nu te stresa ca va fi bine, asteptam toate impreuna rezultatul computerlove
Anitta76
Scris: Monday, March 9, 2020 10:59 AM
Nivel

Inregistrat: 11/11/2018
Adina Mariana wrote:
Andre deja ai 34 saptClap parca acum ne-ai dat vestea ca esti graviduta,ce trece timpul asta.Inca putin si iti cunosti iubirea micacomputerlove cum ai vrea sa nasti?

La multi ani femei luptatoare si sarcini usoare.Imi este tare dor de aceasta casuta si perioada in care eram burtica dar nu imi vine sa cred ca deja am baietel de aproape 5 lunitechitara sa profitati de tot din plinalcool

Bineee punctat. Daca o sa ma puna vreodata cineva sa aleg o perioada prin care imi doresc sa trec ei bine, asta ar fi perioada! Imi este atat de dor!!! Cand mi se spunea sa ma bucur din plin nu am crezut, dar acum m-am convins! Merita traita din plin aceasta perioada, mai ales daca sunteti la primul bebe! Nu va mai stresa?i fetelor, ca asa mult m-am stresat si eu...in loc sa ma bucur am stat in stres mai mult, stiu ca nu prea se poate dar incercati pe cat puteti, bebele din burtica depinde doar de Doamne Doamne, asa ca bucurati-va, dormiti cât de mult puteti si mancati tot ce va doriti (asta in cazul in care veti alapta) va pup si va doresc sarcini usoare tuturor!computerlove
fluturash26
Scris: Monday, March 9, 2020 11:14 AM
Nivel

Inregistrat: 9/9/2017
ivy wrote:

O sa fie totul bine, succes.SimplyLove asteptam vestile cu rezultatele.
Adina Mariana
Scris: Monday, March 9, 2020 11:44 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 8/16/2017
Anitta76 wrote:

Bineee punctat. Daca o sa ma puna vreodata cineva sa aleg o perioada prin care imi doresc sa trec ei bine, asta ar fi perioada! Imi este atat de dor!!! Cand mi se spunea sa ma bucur din plin nu am crezut, dar acum m-am convins! Merita traita din plin aceasta perioada, mai ales daca sunteti la primul bebe! Nu va mai stresa?i fetelor, ca asa mult m-am stresat si eu...in loc sa ma bucur am stat in stres mai mult, stiu ca nu prea se poate dar incercati pe cat puteti, bebele din burtica depinde doar de Doamne Doamne, asa ca bucurati-va, dormiti cât de mult puteti si mancati tot ce va doriti (asta in cazul in care veti alapta) va pup si va doresc sarcini usoare tuturor!computerlove
Hehe,daca am sti de dinainte ca este totul ok poate nu ne-am mai stresa asa si am profita mai mult de perioada in care am fost gravide.Acum daca ma uit in spate cat m-am stresat nu as mai fi asa si mai ales ca am avut o sarcina destul de usoara fara greturi si varsaturi as face mai multe lucruri care acum nu le mai pot faceLol dar nu e nimic...un copilas merita orice coeur te pup Anittapupici
Mihaela14
Scris: Monday, March 9, 2020 12:36 PM
Nivel

Eu incerc sa profit de perioada aceasta frumoasa, insa amintirea ca am pierdut o sarcina imi creaza o neliniste uneori.. si incerc din rasputeri sa fiu optimista. Sunt atenta in permanenta la simptome, dureri, etc .Am zis ca daca trec de primul trimiestru ma linistesc, acum sa vedem daca imi si iese ras

Ivy inca nimic? unde ai facut analizele?
ivy
Scris: Monday, March 9, 2020 12:54 PM
Nivel

la synevo Boredom
au iesit cele de sambata: beta 388 si progesteron 143.
Mihaela14
Scris: Monday, March 9, 2020 1:05 PM
Nivel

ivy wrote:
la synevo Boredom

E foarte bun beta Clap
La progesteron unitatea de masura e nmol/L ?
ivy
Scris: Monday, March 9, 2020 1:09 PM
Nivel

nu mai stiu.. si e picat serverul lor :)) am dat la refreshuri, n am lucrat aproape nimic azi

la intervale de referinta ziceau ca in trim 1 pana in 141 e normal.

eu tot pun progesteron seara. oare sa il opresc? sau nu face rau? ma simt safe sa tot suplimentez

LE: unit de masura e nmol/L
fluturash26
Scris: Monday, March 9, 2020 1:30 PM
Nivel

Inregistrat: 9/9/2017
ivy wrote:
la synevo Boredom

Bun, felicitari!ras
Mihaela14
Scris: Monday, March 9, 2020 1:47 PM
Nivel

ivy wrote:
nu mai stiu.. si e picat serverul lor :)) am dat la refreshuri, n am lucrat aproape nimic azi

la intervale de referinta ziceau ca in trim 1 pana in 141 e normal.

eu tot pun progesteron seara. oare sa il opresc? sau nu face rau? ma simt safe sa tot suplimentez

LE: unit de masura e nmol/L

Este foarte bun si progesteronul . Cel mai bine intreaba medicul care ti-a facut IUI daca trebuie sa supimentezi in continuare sau nu.
O sa veezi ca si al doilea beta va fi la fel de bun! computerlove
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.