Gravidutele noastre dragi - 55 UPDATED
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Miha1989
Scris: Tuesday, February 18, 2020 8:16 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 7/17/2019
Mesaje: 769
Mihaela14 wrote:
hearts Sunt bine fetelor, bobita e bine, a crescut, hematomul n-a disparut de tot dar s-a micsorat bine. In concluzie e de bine yes



O mama luptatoare nu putea sa aiba decat o bobita luptatoare, ma bucur din suflet pentru tine! Buddy1
Mihaela14
Scris: Tuesday, February 18, 2020 8:24 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/1/2018
Mesaje: 3048
Irinan wrote:

Ma bucur pt tine Mihaela. Ai o bobita luptatoare si o sa ramana cu mami pana la capatCheek Kiss

Multumesc Irina! Nu mai e mult si aflam ce se ascunde la tine in burticatopai
Mihaela14
Scris: Tuesday, February 18, 2020 8:26 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/1/2018
Mesaje: 3048
Miha1989 wrote:



O mama luptatoare nu putea sa aiba decat o bobita luptatoare, ma bucur din suflet pentru tine! Buddy1

Ai dreptate Miha, iti multumesc!computerlove
Irinan
Scris: Tuesday, February 18, 2020 9:04 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 9/20/2018
Mesaje: 3239
Mihaela14 wrote:

Multumesc Irina! Nu mai e mult si aflam ce se ascunde la tine in burticatopai

Asa eLol am un kinder cu surprizedance
Anitta76
Scris: Tuesday, February 18, 2020 10:45 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/11/2018
Mesaje: 1080
Mihaela14 wrote:
hearts Sunt bine fetelor, bobita e bine, a crescut, hematomul n-a disparut de tot dar s-a micsorat bine. In concluzie e de bine yes

Felicitaaari! Ma bucur mult!computerlove newclap
Mihaela14
Scris: Wednesday, February 19, 2020 2:50 AM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/1/2018
Mesaje: 3048
Anitta76 wrote:

Felicitaaari! Ma bucur mult!computerlove newclap

Multumesc computerlove
Miha1989
Scris: Wednesday, February 19, 2020 8:46 AM
Avatar
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 7/17/2019
Mesaje: 769
Buna dimineata, am si eu nevoie de o parere, azi dimineata la ora 3.00 durerea de burta m-a trezit, ma durea groaznic ca la menstra, sincer deja imi faceam filme ca o sa imi vina, am luat un no spa si dupa vreo 15 min mi-a trecut, la fel ca ieri durerea nu a tinut, este cazul sa vorbesc cu medicul sau sa astept pana merg la el in mai putin de 2 saptamani? Cand am ajuns la munca m-a luat si o greata, a vrut sa ma salute sau mie deja imi este greata de locul de munca hohot
Dxc
Scris: Wednesday, February 19, 2020 9:16 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 6/17/2018
Mesaje: 1184
Miha1989 wrote:
Buna dimineata, am si eu nevoie de o parere, azi dimineata la ora 3.00 durerea de burta m-a trezit, ma durea groaznic ca la menstra, sincer deja imi faceam filme ca o sa imi vina, am luat un no spa si dupa vreo 15 min mi-a trecut, la fel ca ieri durerea nu a tinut, este cazul sa vorbesc cu medicul sau sa astept pana merg la el in mai putin de 2 saptamani? Cand am ajuns la munca m-a luat si o greata, a vrut sa ma salute sau mie deja imi este greata de locul de munca hohot
vb si cu medicul dar in principiu ia 3 nospa pe zi si o sa fie bine . Cat despre greturi si eu le simt, azi noapte m a trezit bebe sa pape o banana ras hohot
Miha1989
Scris: Wednesday, February 19, 2020 9:32 AM
Avatar
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 7/17/2019
Mesaje: 769
Dxc wrote:
vb si cu medicul dar in principiu ia 3 nospa pe zi si o sa fie bine . Cat despre greturi si eu le simt, azi noapte m a trezit bebe sa pape o banana ras hohot


Eu am luat doar cand m a durut, o sa vad si maine si o sa ii scriu, eu am inteles ca sunt normale dar parca sunt prea puternice, exact cum zicea si Irinan dupa 3 sarcini pierdute iti este cam teama de orice... Greturi la mine sunt foarte scurte dureaza putin dar ma gandesc ca daca au inceput de acum este clara situatia, aseara si eu inainte sa adorm am mancat 2 felii de paine cu motardela ceea ce pt mine este mult ca eu mancam doar o data seara hohot
Anitta76
Scris: Wednesday, February 19, 2020 9:51 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/11/2018
Mesaje: 1080
Miha1989 wrote:
Buna dimineata, am si eu nevoie de o parere, azi dimineata la ora 3.00 durerea de burta m-a trezit, ma durea groaznic ca la menstra, sincer deja imi faceam filme ca o sa imi vina, am luat un no spa si dupa vreo 15 min mi-a trecut, la fel ca ieri durerea nu a tinut, este cazul sa vorbesc cu medicul sau sa astept pana merg la el in mai putin de 2 saptamani? Cand am ajuns la munca m-a luat si o greata, a vrut sa ma salute sau mie deja imi este greata de locul de munca hohot

Miha, si eu am avut dureri mari de burtica dupa ce am ramas. Nu este ok sa stai cu durerea asa ca este bine ca ai luat no spa. Eu mai luam si utrogestan/arefam, medicul ti-a zis de ele? Te pupcomputerlove
Miha1989
Scris: Wednesday, February 19, 2020 10:09 AM
Avatar
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 7/17/2019
Mesaje: 769
Anitta76 wrote:

Miha, si eu am avut dureri mari de burtica dupa ce am ramas. Nu este ok sa stai cu durerea asa ca este bine ca ai luat no spa. Eu mai luam si utrogestan/arefam, medicul ti-a zis de ele? Te pupcomputerlove


Da iau arefam de cand am testul pozitiv si am fost la el, mi a dat prima data 2 ovule vaginal seara iar luni cand am fost mi a zis sa imi introduc si unul dimineata, ieri nu am luat no spa ca nu stiam ca am acasa ca lasasem o tableta la serviciu si am uitat o in sertar, dar a trecut si fara no spa cam tot in 20 min. Acum ca mi ai zis o sa iau direct no spa nu mai astept de loc sa se intensifice durerile. Multumesc Cheek Kiss

LE: eu am no spa de 80, este forte ar trebui sa iau de doza mai mica?
lore.t.
Scris: Wednesday, February 19, 2020 10:35 AM
Avatar
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 9/11/2017
Mesaje: 946
Mihaela14 wrote:
hearts Sunt bine fetelor, bobita e bine, a crescut, hematomul n-a disparut de tot dar s-a micsorat bine. In concluzie e de bine yes

Super Miha!! Ne bucuram pentru vestile bune!! :* Eu am luni control, astept si confirmarea doctorului ca e fetita si dau start la cumparat hainute cand imi place ceva :D
Mihaela14
Scris: Wednesday, February 19, 2020 10:49 AM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/1/2018
Mesaje: 3048
lore.t. wrote:

Super Miha!! Ne bucuram pentru vestile bune!! :* Eu am luni control, astept si confirmarea doctorului ca e fetita si dau start la cumparat hainute cand imi place ceva :D

Multumesc Cheek Kiss Ce frumos coeur
fluturash26
Scris: Wednesday, February 19, 2020 1:09 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 9/9/2017
Mesaje: 3991
Irinan wrote:

De asta si vreau sa merg cat de repede, pastrez programarea de pe 4 sa aud si inimioara dar merg si la sf saptamanii.. toate sarcinile sunt pierdute intre 9 si 11 s, in trimestrul 1, dar la toate le am auzit inimioara intai. Iar cand incepi sa ai un istoric in spate, vb aia ,sufli si in iaurt sa nu te arzi

Asta asa e..acum te inteleg perfect!hearts computerlove
fluturash26
Scris: Wednesday, February 19, 2020 1:10 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 9/9/2017
Mesaje: 3991
Mihaela14 wrote:
hearts Sunt bine fetelor, bobita e bine, a crescut, hematomul n-a disparut de tot dar s-a micsorat bine. In concluzie e de bine yes

Super, ce bine.hearts
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.