Gravidutele noastre dragi - 55 UPDATED
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Miha1989
Scris: Tuesday, February 18, 2020 10:30 AM
Avatar
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 7/17/2019
Mesaje: 769
Irinan wrote:

Beta 4, ziua 30 a cm 2878... de acum asteptamdance



Abea astept sa mergi la ecograf coeur
Irinan
Scris: Tuesday, February 18, 2020 11:35 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 9/20/2018
Mesaje: 3239
Miha1989 wrote:



Abea astept sa mergi la ecograf coeur

Si euhearts am mai dozat si progesteronul o data dar nu mi a venit inca rezultatul. Sa vad poate merg cu dinamica beta la sf saptamanii.. cu eco si dinamica a 4 beta poate imi spune ceva
Miha1989
Scris: Tuesday, February 18, 2020 11:56 AM
Avatar
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 7/17/2019
Mesaje: 769
Irinan wrote:

Si euhearts am mai dozat si progesteronul o data dar nu mi a venit inca rezultatul. Sa vad poate merg cu dinamica beta la sf saptamanii.. cu eco si dinamica a 4 beta poate imi spune ceva



Eu progesteronul nu l am mai dozat, oricum el mi a dat in prima faza 2 ovule arefam vaginal seara si ieri mi a zis sa imi intoroduc unul si dimineata chiar daca se pierde un pic din el va ajunge si unde trebuie.
Ti-am zis eu una abea astept prima eco, este o bobita sau doua? yes
fluturash26
Scris: Tuesday, February 18, 2020 12:01 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 9/9/2017
Mesaje: 3991
Irinan wrote:

Si euhearts am mai dozat si progesteronul o data dar nu mi a venit inca rezultatul. Sa vad poate merg cu dinamica beta la sf saptamanii.. cu eco si dinamica a 4 beta poate imi spune ceva

Dupa calculele mele sigur ar da ca e un singur bebe. Orientativ iti spun ca eu ain ziua 39 am avut beta 21000...si el la valori ft mari nu se mai dubleaza...as mai astepta ca sa se vada sigur pana la 6 sapt si 2-3 zile macar..
Felicitari, evolueaza bine bobita.hearts
Primavera7
Scris: Tuesday, February 18, 2020 12:12 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 2/7/2018
Mesaje: 406
Miha1989 Ma bucur ca sarcina este bine, sa fie tot asa si de acum inainte Cheek Kiss

Mihaela14 iti tin pumnii stransi, stransi. Te astept cu vesti la fel bune Hands
Irinan
Scris: Tuesday, February 18, 2020 1:01 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 9/20/2018
Mesaje: 3239
fluturash26 wrote:

Dupa calculele mele sigur ar da ca e un singur bebe. Orientativ iti spun ca eu ain ziua 39 am avut beta 21000...si el la valori ft mari nu se mai dubleaza...as mai astepta ca sa se vada sigur pana la 6 sapt si 2-3 zile macar..
Felicitari, evolueaza bine bobita.hearts

Dupa.beta si eu cred ca ar fi unul, dar imi da cu virgula si progesteronul mare.. eu am programare pe 4 martie, o sa am 6+s atunci. Dar as mai face una acum,sa vad macar sa fie plasat unde trebuie. Si sa cer un sfat medicului, am dureri destul de urate de burta si cum am 3 sarcini pierdute nu stau chiar linistitaCheek Kiss
Irinan
Scris: Tuesday, February 18, 2020 1:07 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 9/20/2018
Mesaje: 3239
fluturash26 wrote:

Dupa calculele mele sigur ar da ca e un singur bebe. Orientativ iti spun ca eu ain ziua 39 am avut beta 21000...si el la valori ft mari nu se mai dubleaza...as mai astepta ca sa se vada sigur pana la 6 sapt si 2-3 zile macar..
Felicitari, evolueaza bine bobita.hearts

Am calculat acum la mine, am pus rata de dublare la 55 ore, in ziua 39 a cm as avea 51000. Acum vedem, chiar sa fie doar unul voinic, sanatos sa fie...hearts
Mihaela14
Scris: Tuesday, February 18, 2020 1:44 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/1/2018
Mesaje: 3048
Primavera7 wrote:
Miha1989 Ma bucur ca sarcina este bine, sa fie tot asa si de acum inainte Cheek Kiss

Mihaela14 iti tin pumnii stransi, stransi. Te astept cu vesti la fel bune Hands

Multumesc Cheek Kiss , asa sper sa vin cu vesti bune. Deocamdata sunt calma si linistita. Angel
Miha1989
Scris: Tuesday, February 18, 2020 1:49 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 7/17/2019
Mesaje: 769
Irinan wrote:

Dupa.beta si eu cred ca ar fi unul, dar imi da cu virgula si progesteronul mare.. eu am programare pe 4 martie, o sa am 6+s atunci. Dar as mai face una acum,sa vad macar sa fie plasat unde trebuie. Si sa cer un sfat medicului, am dureri destul de urate de burta si cum am 3 sarcini pierdute nu stau chiar linistitaCheek Kiss



Pai am inteles ca durerile de burta sunt normale si eu mai am dar mai rar vineri m-a durut foarte tare si azi dimineata m-a durut incat m-a trezit din somn, insa dureaza putin, de azi au inceput si usoare stari de greata dupa ce mananc...incerc sa nu le bag in seama ca mi se pare cam devreme pentru ele hohot
fluturash26
Scris: Tuesday, February 18, 2020 1:53 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 9/9/2017
Mesaje: 3991
Irinan wrote:

Dupa.beta si eu cred ca ar fi unul, dar imi da cu virgula si progesteronul mare.. eu am programare pe 4 martie, o sa am 6+s atunci. Dar as mai face una acum,sa vad macar sa fie plasat unde trebuie. Si sa cer un sfat medicului, am dureri destul de urate de burta si cum am 3 sarcini pierdute nu stau chiar linistitaCheek Kiss

Pff,nu stiam istoricul sarcinilor pierdute...atunci ar fi bine daca ai gasi sa mergi undeva..
fluturash26
Scris: Tuesday, February 18, 2020 1:54 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 9/9/2017
Mesaje: 3991
Irinan wrote:

Am calculat acum la mine, am pus rata de dublare la 55 ore, in ziua 39 a cm as avea 51000. Acum vedem, chiar sa fie doar unul voinic, sanatos sa fie...hearts

Asa e, sanatos sa fiehearts
Irinan
Scris: Tuesday, February 18, 2020 2:05 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 9/20/2018
Mesaje: 3239
Miha1989 wrote:



Pai am inteles ca durerile de burta sunt normale si eu mai am dar mai rar vineri m-a durut foarte tare si azi dimineata m-a durut incat m-a trezit din somn, insa dureaza putin, de azi au inceput si usoare stari de greata dupa ce mananc...incerc sa nu le bag in seama ca mi se pare cam devreme pentru ele hohot

Stiu ca sunt normale, dar parca au intensitate prea mare. Persista mai mult seara, noaptea si dimineata.. beau si no spa dar tot degeaba.. nu cedeaza prea usor,
Sa sti ca stari de greata usoare am si eu, cam de sambata. Azi mancam la masa, cel mic mi a cerut lapte si am baut o gura de lapte rece, nu stiu ce mi a venit.. mi s a facut rau instantaneu
Irinan
Scris: Tuesday, February 18, 2020 2:07 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 9/20/2018
Mesaje: 3239
fluturash26 wrote:

Pff,nu stiam istoricul sarcinilor pierdute...atunci ar fi bine daca ai gasi sa mergi undeva..

De asta si vreau sa merg cat de repede, pastrez programarea de pe 4 sa aud si inimioara dar merg si la sf saptamanii.. toate sarcinile sunt pierdute intre 9 si 11 s, in trimestrul 1, dar la toate le am auzit inimioara intai. Iar cand incepi sa ai un istoric in spate, vb aia ,sufli si in iaurt sa nu te arzi
Irinan
Scris: Tuesday, February 18, 2020 2:10 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 9/20/2018
Mesaje: 3239
Miha1989 wrote:



Pai am inteles ca durerile de burta sunt normale si eu mai am dar mai rar vineri m-a durut foarte tare si azi dimineata m-a durut incat m-a trezit din somn, insa dureaza putin, de azi au inceput si usoare stari de greata dupa ce mananc...incerc sa nu le bag in seama ca mi se pare cam devreme pentru ele hohot

Tu cand ai avut ultimul cm? Cred ca e diferenta de o zi intre noi
Dxc
Scris: Tuesday, February 18, 2020 2:12 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 6/17/2018
Mesaje: 1184
Mihaela14 wrote:

Multumesc Cheek Kiss , asa sper sa vin cu vesti bune. Deocamdata sunt calma si linistita. Angel
sigur o sa vi cu vesti bune! Le asteptam pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.