Gravidutele noastre dragi - 55 UPDATED

Options Gravidutele noastre dragi - 55 UPDATED
Subiectul anterior · Subiectul urmator
kryssu92
Postat: Friday, December 20, 2019 3:28 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 10/8/2018
Postari: 382
Locatia: Bucuresti
AriaM wrote:

Atentie, sa fie paracetamol simplu, nu din acela sinus. Nu Mai tin minte de ce, dar nu e voie paracetamol sinus in timpul sarcinii si alaptarii.

Da da, simplu, de 500. Multumesc fetelor, am ajuns la 37.

Felicitari AndreV!!! Minunate vesti. Poate vrea sa va faca o surpriza la nastere. Deabea astept si eu morfologia 2 coeur
Adina Mariana
Postat: Friday, December 20, 2019 4:20 PM

Nivel: Senior

Intrat: 8/16/2017
Postari: 5682
Locatia: Satu Mare
eve23 wrote:

Merci frumos pentru raspuns. Am citit ca e normal sa creasca in sarcina cu 25 pana la 50%. O sa p mai verific dupa ce nasc.
Da,este ok.Sarcina usoara in continuareCheek Kiss

Andre felicitari pt.vestile bune.Sarcina usoara in continuarepupici
diana.dmn
Postat: Friday, December 20, 2019 6:30 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 11/29/2018
Postari: 136
Buna fetelor. Din pacate sarcina mea s-a oprit din evolutie la 9 saptamani plans .. cel mai probabil avea un defect genetic din spusele medicului. Am intrebat daca sa fac analizele pt trombofilie si mi-a zis ca ele se recomanda dupa minim 2 sarcini pierdute..
monican
Postat: Friday, December 20, 2019 7:21 PM

Intrat: 1/27/2018
Postari: 252
Locatia: Cluj
diana.dmn wrote:
Buna fetelor. Din pacate sarcina mea s-a oprit din evolutie la 9 saptamani plans .. cel mai probabil avea un defect genetic din spusele medicului. Am intrebat daca sa fac analizele pt trombofilie si mi-a zis ca ele se recomanda dupa minim 2 sarcini pierdute..

Îmi pare tare rau, ?tiu cât de mult doare... Multa putere pe mai departe!
În legatura cu analizele de trombofilie cam asta e recomandarea generala. Eu le facusem fara recomandarea vreunui medic, pentru lini?tea mea, dupa o sarcina pierduta. Atâta ca sunt tare scumpe ?i nu vei primi cu ele nicio certitudine referitoare la motivul pierderii sarcinii de acum, dar ajuta sa po?i lua anumite masuri pe data viitoare la recomandarea hematologului, în func?ie de mutatiile descoperite.
adina1109
Postat: Friday, December 20, 2019 8:41 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 6/29/2018
Postari: 600
diana.dmn wrote:

Imi pare foarteee rau, multa multa putere sa treci peste .
lore.t.
Postat: Friday, December 20, 2019 9:32 PM

Intrat: 9/11/2017
Postari: 946
Locatia: Deva
diana.dmn wrote:

Imi pare foarte rau Diana...iti doresc multa putere si capul sus, se va implini si visul tau! Stiu ca acum oricine orice ar zice simti ca ai pierdut lumea intreaga...azi plange, descarca-te, vorbeste daca asa simti nevoia daca nu nu trebuie sa dai explicatii la nimeni. Te imbratisez :*
AndreV
Postat: Friday, December 20, 2019 10:36 PM

Intrat: 10/2/2018
Postari: 598
diana.dmn wrote:

Imi pare rau! Cray Multa putere! computerlove
diana.dmn
Postat: Saturday, December 21, 2019 10:51 AM

Multumesc pt sprijin.
diana.dmn
Postat: Saturday, December 21, 2019 10:53 AM

monican wrote:

Îmi pare tare rau, ?tiu cât de mult doare... Multa putere pe mai departe!
În legatura cu analizele de trombofilie cam asta e recomandarea generala. Eu le facusem fara recomandarea vreunui medic, pentru lini?tea mea, dupa o sarcina pierduta. Atâta ca sunt tare scumpe ?i nu vei primi cu ele nicio certitudine referitoare la motivul pierderii sarcinii de acum, dar ajuta sa po?i lua anumite masuri pe data viitoare la recomandarea hematologului, în func?ie de mutatiile descoperite.

Multumesc! Imi poti spune te rog care din analizele de trombofilie le-ai facut? Am vazut ca sunt mai multe pachete.
Adina Mariana
Postat: Saturday, December 21, 2019 12:13 PM

Nivel: Senior

Intrat: 8/16/2017
Postari: 5682
Locatia: Satu Mare
diana.dmn wrote:

Multumesc! Imi poti spune te rog care din analizele de trombofilie le-ai facut? Am vazut ca sunt mai multe pachete.
Imi pare rau Diana.Multa putere sa treci peste pierdereCray eu am facut profilul genetic de trombofilie.Cam asta se recomanda.Daca ai posibilitati materiale este important si profilul dobandit de trombofilie.In principiu astea is cele mai importante.
monican
Postat: Saturday, December 21, 2019 12:31 PM

Intrat: 1/27/2018
Postari: 252
Locatia: Cluj
diana.dmn wrote:

Anul trecut le facusem la Bioclinica:
- profilul genetic al riscului de trombofilie
- profil trombofilie screening din cate îmi amintesc

Mai jos am pus link cu toate pachetele de la ei:
https://bioclinica.ro/pentru-pacienti/informatii-analize/trombofilia-cauze-simptome-analize-necesare-tratament
kryssu92
Postat: Saturday, December 21, 2019 1:10 PM

Intrat: 10/8/2018
Postari: 382
Locatia: Bucuresti
diana.dmn wrote:

Îmi pare tare rau!! Sper sa treci repede peste aceasta pierdere
maria2013
Postat: Saturday, December 21, 2019 3:13 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 7/29/2013
Postari: 2467
Locatia: Constanta
Diana, îmi pare rau... Nu stiu de u de esti, dar daca iti e usor, la Fundeni poti face gratuit mare parte din analizele ce sunt în pachetul de trombofilie dobandita. Primul pas e sa faci profilul genetic al riscului de trombofilie si da, la Bioclinica e cel mai avantajos pachet.
diana.dmn
Postat: Saturday, December 21, 2019 5:52 PM

Va multumesc pt sfaturi. Sunteti un grup frumos, unit si ma bucur sa fiu printre voi!
Andra09
Postat: Saturday, December 21, 2019 10:04 PM

Intrat: 8/1/2018
Postari: 630
Locatia: Bistrita
Georgy06 wrote:

Multumesc pentru incurajari! Ma simt mai bine sa aud si de la altii din experienta ca o sa fie ok. Eu deja ma simt mai bine, abia astept sa urc iar la el ?? numai gandul ca il vad ma face sa uit de orice durere.

O sa fie bine, usor o sa ia în greutate. Miruna mea s-a nascut la 35+2 cu 2490 gr, a scazut la 2330 gr si ieri când am cântarit-o avea deja 3400 gr. Rabdare mami computerlove
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed