Gravidutele noastre dragi - 54

Options Gravidutele noastre dragi - 54
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Anitta76
Postat: Tuesday, November 26, 2019 1:55 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 11/11/2018
Postari: 999
Andra sper ca sunteti bine! Asteptam vesti!computerlove
Lori
Postat: Tuesday, November 26, 2019 6:14 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 3/7/2014
Postari: 227
Anitta76 wrote:
Mul?umesc fetelor! Va imbratisez! computerlove
Momentan nu ma simt prea bine pentru ca a fost foarte greu ptr mine. M-au luat contractiile si am fugit la spital, acolo m-au operat ptr ca bebe al meu nu avea oricum cum sa iasa insa durerile au fost si sunt mari. Am simtit si travaliul si operatia. Dar lupt pentru fiecare moment cu bebe. computerlove

Anitta, felicitari pentru bebe!Cheek Kiss
Si eu am trecut si prin travaliu si prin cezariana deodata, intr-adevar, e foarte dureros, dar cu timpul va fi din ce in ce mai bine.
Recuperare usoara iti doresc si bebe mancacios!
Sunteti minunate fetelor!grup
Adina Mariana
Postat: Tuesday, November 26, 2019 8:50 AM

Nivel: Senior

Intrat: 8/16/2017
Postari: 5689
Locatia: Satu Mare
Anitta76 wrote:
Momentan nu ma simt prea bine pentru ca a fost foarte greu ptr mine. M-au luat contractiile si am fugit la spital, acolo m-au operat ptr ca bebe al meu nu avea oricum cum sa iasa insa durerile au fost si sunt mari. Am simtit si travaliul si operatia. Dar lupt pentru fiecare moment cu bebe. computerlove
Saracuta de tine.Esti o puternica vezi?bebe o sa te faca sa uiti de tot o sa vezipupici abia astept sa iti revi si sa schimbi casutatopai
Adina Mariana
Postat: Tuesday, November 26, 2019 8:55 AM

Nella oficial ai intrat in saptamana 38 si esti pe primul loc in casuta de gravidutefirstprize dance iui ce emotii..mai ai asa de putin.Parca acum ne aratai beta ca ai reusit.

Se elibereaza casuta gravidutelor,asteptam aspirante multe aici sa nu fie parasita casutacomputerlove
Criss90
Postat: Tuesday, November 26, 2019 11:36 AM

Intrat: 10/16/2019
Postari: 126
Locatia: Bucuresti
Fetele, azi sunt programata la endocrinolog si o sa-i cer sa repet analizele plus sa imi dea mai multe analize legate de tiroida, nu doar tsh (va reamintesc ca sapt trecuta a iesit valoarea 10). De frica am inceput sa iau cele 50 mg pe zi asa cum a zis doctorul, dar daca se dovedeste ca a fost gresita analiza, credeti ca e o prob mare ca am luat cateva zile aceasta doza?
Nella
Postat: Tuesday, November 26, 2019 12:35 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/17/2017
Postari: 1247
Locatia: Iasi
Anitta76 wrote:

Draga mea... Refacere rapida î?i dorim din tot sufletul! Sa treci cu bine peste toate durerile ?i sa ai produc?ie buna de laptic ?i bebe mâncacios.
Nella
Postat: Tuesday, November 26, 2019 12:42 PM

Adina Mariana wrote:
Nella oficial ai intrat in saptamana 38 si esti pe primul loc in casuta de gravidutefirstprize dance iui ce emotii..mai ai asa de putin.Parca acum ne aratai beta ca ai reusit.

Se elibereaza casuta gravidutelor,asteptam aspirante multe aici sa nu fie parasita casutacomputerlove

Da, da... A trecut timpul, toata sarcina am stat cu stres din diverse motive, parca nu m-am bucurat suficient de burtica ?i când în sfâr?it m-am bucurat de gravidenie aproape am ajuns la finalul drumului. Deci s-a instalat ?i panica ?i frica. Ma rog sa aiba rabdare sa întram în luna decembrie ?i sa nu se grabeasca prea tare sa ne cunoasca. De acum suntem la mana sortii iar.
Hai sa vina aspirantele ca tu ai dat tonul la eliberarea berzelor în aceasta casu?a ?i cred ca eu o închid. Deci au fetele de unde alege. Sa dea navala cât mai multe.
Adina Mariana
Postat: Tuesday, November 26, 2019 2:27 PM

Criss90 wrote:
Fetele, azi sunt programata la endocrinolog si o sa-i cer sa repet analizele plus sa imi dea mai multe analize legate de tiroida, nu doar tsh (va reamintesc ca sapt trecuta a iesit valoarea 10). De frica am inceput sa iau cele 50 mg pe zi asa cum a zis doctorul, dar daca se dovedeste ca a fost gresita analiza, credeti ca e o prob mare ca am luat cateva zile aceasta doza?
Nu este o problema daca ai luat doza gresita.Corpul isi revine repede cand opresti sau schimbi doza.Si eu am luat o perioada o doza prea mare si cand am facut analiza era sub limita si nu a fost problema,mi-a scazut doza si a fost totul bine.Fi linistitaBuddy1
Adina Mariana
Postat: Tuesday, November 26, 2019 2:36 PM

Nella wrote:

Da, da... A trecut timpul, toata sarcina am stat cu stres din diverse motive, parca nu m-am bucurat suficient de burtica ?i când în sfâr?it m-am bucurat de gravidenie aproape am ajuns la finalul drumului. Deci s-a instalat ?i panica ?i frica. Ma rog sa aiba rabdare sa întram în luna decembrie ?i sa nu se grabeasca prea tare sa ne cunoasca. De acum suntem la mana sortii iar.
Hai sa vina aspirantele ca tu ai dat tonul la eliberarea berzelor în aceasta casu?a ?i cred ca eu o închid. Deci au fetele de unde alege. Sa dea navala cât mai multe.
Ah da stiu cum este.Si eu ma uit in urma si daca ar fi sa dau timpul inapoi as vrea sa profit mai mult de burtica dar...asa a fost sa fie.Mi-a fost teama si mi-am dorit sa fie totul bine si de aceea a fost mai greu putin dar asta este.Important ca acuma e totul bine si cu mine si cu bebe si azi am avut eco si este totul perfect si curat inauntru si mi-a disparut si chistul endometrioziccoeur
Stai linistita Nella ca nu vine printesa ta pana in decembrie..deja e 26.Te puppupici
Criss90
Postat: Tuesday, November 26, 2019 2:51 PM

Intrat: 10/16/2019
Postari: 126
Locatia: Bucuresti
Adina Mariana wrote:
Nu este o problema daca ai luat doza gresita.Corpul isi revine repede cand opresti sau schimbi doza.Si eu am luat o perioada o doza prea mare si cand am facut analiza era sub limita si nu a fost problema,mi-a scazut doza si a fost totul bine.Fi linistitaBuddy1

Multumesc mult!, vineri ma duc la control la gineco, doctorul zice ca ar trb sa vedem embrionul si sa ii si auzim inimioaracoeur Am speranta ca va fi bine de data asta
Nella
Postat: Tuesday, November 26, 2019 3:19 PM

Adina Mariana wrote:
Ah da stiu cum este.Si eu ma uit in urma si daca ar fi sa dau timpul inapoi as vrea sa profit mai mult de burtica dar...asa a fost sa fie.Mi-a fost teama si mi-am dorit sa fie totul bine si de aceea a fost mai greu putin dar asta este.Important ca acuma e totul bine si cu mine si cu bebe si azi am avut eco si este totul perfect si curat inauntru si mi-a disparut si chistul endometrioziccoeur
Stai linistita Nella ca nu vine printesa ta pana in decembrie..deja e 26.Te puppupici

Doamne ajuta, asa sa fie!!!
Ma bucur enorm pt ve?tile bune, nici sa nu mai apara chistul ala, ca destul stres ?i-a creat.
Din pacate din cauza grijilor nu apucam sa ne bucuram de anumite etape, dar ramân mereu amintirile frumoase. coeur
Pupici mul?i!
Nella
Postat: Tuesday, November 26, 2019 3:20 PM

Criss90 wrote:

Multumesc mult!, vineri ma duc la control la gineco, doctorul zice ca ar trb sa vedem embrionul si sa ii si auzim inimioaracoeur Am speranta ca va fi bine de data asta

Cu Dumnezeu înainte. Abia a?teptam ve?tile bune!
CrisM
Postat: Tuesday, November 26, 2019 3:20 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Postari: 450
Locatia: Pitesti
Felicitari Anitta! Sa fie bebe sanatos si mâncacios, iar tu sa te recuperezi rapid!
CrisM
Postat: Tuesday, November 26, 2019 3:23 PM

Postari: 450
Locatia: Pitesti
Nella tu esti urmatoarea pe lista, apoi BC si a treia sunt euuff Simt ca ma iau usor usor emo?iile! Mi se pare ca nu îmi mai aduc aminte nimic de la nasterea trecutaBig Surprise
BC1828
Postat: Tuesday, November 26, 2019 3:57 PM

Intrat: 6/6/2018
Postari: 409
Locatia: München
CrisM wrote:
Nella tu esti urmatoarea pe lista, apoi BC si a treia sunt euuff Simt ca ma iau usor usor emo?iile! Mi se pare ca nu îmi mai aduc aminte nimic de la nasterea trecutaBig Surprise

Mie nu-mi vine sa cred ca a mai ramas atat de putin si totusi uneori mi se pare atat de mult pana imi voi tine in bra?e puiul.Eu simt asa un mixt de sentimente: entuziasm, emotii , frica....Voi naste natural daca Doamne fereste nu intervine ceva.
Va imbratisezcomputerlove
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed