Gravidutele noastre dragi - 54

Options Gravidutele noastre dragi - 54
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Ella123
Postat: Monday, November 25, 2019 7:47 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 5/9/2018
Postari: 1356
Locatia: Ploiesti
Anitta76 wrote:
Felicitari Andra! Recuperare rapida. Si eu am nascut fetelor de urgenta. Acum incerc sa ma recuperez. Bebe e bine. Va pup
Felicitari anitta. Multa sanatate ?i recuperare usoara. pupici
lore.t.
Postat: Monday, November 25, 2019 7:48 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 9/11/2017
Postari: 946
Locatia: Deva
Madalina3012 wrote:
Buna fetele. Am facut vineri beta ?i a ie?it 116 ( 12 dpo). Am repetat azi ?i a ie?it 623. Nu este diferen?a prea mare?

Buna Mada :) felicitari inca o data!! La valoarea asta sigur merg toate bine!! Eu zic ca e buna valoarea, au trecut 3 zile si uneori creste si mai bine de dublu...stiu ca valoarea poate fi mult mai mare cand sunt gemeni :)
Cat ai acum? Ai fost la control? :*
Mihaela14
Postat: Monday, November 25, 2019 7:50 PM

Intrat: 3/1/2018
Postari: 2988
Felicitari Andra si Anitta! Viata frumoasa alaturi de minunile voastre!computerlove
Cata123
Postat: Monday, November 25, 2019 8:03 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 11/11/2017
Postari: 477
Locatia: Bucuresti
Anitta76 wrote:
Felicitari Andra! Recuperare rapida. Si eu am nascut fetelor de urgenta. Acum incerc sa ma recuperez. Bebe e bine. Va pup

Felicitari si tie, bravoooo !!! Multa sanatate !! Ce de bebei grabiti computerlove
Madalina3012
Postat: Monday, November 25, 2019 8:15 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 2/22/2018
Postari: 311
Locatia: Pitesti
lore.t. wrote:

Buna Mada :) felicitari inca o data!! La valoarea asta sigur merg toate bine!! Eu zic ca e buna valoarea, au trecut 3 zile si uneori creste si mai bine de dublu...stiu ca valoarea poate fi mult mai mare cand sunt gemeni :)
Cat ai acum? Ai fost la control? :*

Pai am 15 zile dpo. Conform calendarului 4 saptamâni ?i 2 zile. Joi ma duc la control.
Ella30
Postat: Monday, November 25, 2019 8:26 PM

Intrat: 2/21/2019
Postari: 1720
Andra09 wrote:
Domnisoara Miruna, s_a nascut la ora 12:58, 2490gr, apgar 9/10 prin cezariana de urgenta. Când am ajuns la spital s-au rupt membranele. Este bine, respira singura. Sper sa fie in continuare bine.

Felicitari!!! Bun venit micutei!
Ella30
Postat: Monday, November 25, 2019 8:37 PM

Intrat: 2/21/2019
Postari: 1720
Anitta76 wrote:

Bun venit in randul mamicilor ! Recuperare rapida si bebe mancacios!
lore.t.
Postat: Monday, November 25, 2019 8:45 PM

Intrat: 9/11/2017
Postari: 946
Locatia: Deva
Madalina3012 wrote:

Pai am 15 zile dpo. Conform calendarului 4 saptamâni ?i 2 zile. Joi ma duc la control.

E buna valoarea, variaza mult de la o femeie la alta, la synevo in saptamana 4 scrie ca merge pana la 750 si ca in caz de sarcina multipla valoarea e mult mai mare, acum vei vedea sigur joi :D imediat trece timpul :*
Georgy06
Postat: Monday, November 25, 2019 9:14 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 6/26/2018
Postari: 238
Locatia: Braila
Anitta76 wrote:

Felicitari Anitta! Recuperare usoara si bebe sanatos!
alina89
Postat: Monday, November 25, 2019 9:51 PM

Intrat: 3/21/2017
Postari: 2458
Locatia: Bucuresti
Andra, felicitari din suflet! Ma bucur pentru voi si ca e bine fetita, abea astept sa ne povestesti despre momentul in care ai tinut-o in brate prima data coeur e putin grea recuperarea, dar cere analgezice ori de cate ori este nevoie, nu indura ca asa am facut si eu la primul bebe si greu a mai fost. A doua oara totul a fost mult mai usor. Te asteptam la mamici sa pierdem noptile impreuna majoreta

Anitta, felicitari! Recuperare usoara si acomodare frumoasa! Poate ne povestesti si tu cum a fost.

Fetelor, botezul il puteti face cand vreti voi. Pe primul bebe l-am nascut in noiembrie si botezat in ultimul weekend din aprilie. Pe al doilea in septembrie si botezat acum fix inainte sa inceapa postul, dar altfel as fi asteptat pana dupa Paste. Nu va obliga nimeni sa faceti botez la -10 grade daca voi nu vreti asta. Trebuie sa treaca cele 40 zile, dar nu exista si "limita superioara" pana cand trebuie sa il faceti.

Nastere usoara tuturor fetelor care urmeaza. Sa puneti o vorba buna la barzute ca sunt multe aspirici dragi ce le asteapta cu bratele deschise topai
Adina Mariana
Postat: Monday, November 25, 2019 10:41 PM

Nivel: Senior

Intrat: 8/16/2017
Postari: 5682
Locatia: Satu Mare
Anitta76 wrote:
Anitta ai nascut?uau.Felicitari din suflet.Abia astept sa ne pove ce so intamplat.Recuperare rapida si un bebe sanatos care sa va umple casa de bucurie si fericirepupici te astept la mamici cand o sa iti revipupici
Adina Mariana
Postat: Monday, November 25, 2019 10:43 PM

Nivel: Senior

Intrat: 8/16/2017
Postari: 5682
Locatia: Satu Mare
simmo wrote:

Adina iti scriu aici unde ai lasat mesaj. Ei nu racesc decat daca intra in contact cu cineva care este racit sau este purtator de virus (asa ni s-a spus la urgenta). In biserica este cald, apa calda. Insa multi oameni in jur erau cu tuse si mucus. La noi au fost si 2 botezuri odata si au fost multe persoane. Mi se scula parul in cap cand il vedeam pe vreunul ca tusea si nu punea mana la gura. Mama mi-a zis ca aveam o fata de mai aveam putin si ii dadeam afara.
Iar eu l-am botezat cand el era usor racit. Nu mi l-a scufundat in apa la rugamintile noaste si recomandarea ce am primit de la urgenta.
Multumesc pt.raspuns si detalii Simmopupici
AndreV
Postat: Monday, November 25, 2019 11:23 PM

Intrat: 10/2/2018
Postari: 598
Anita, felicitari! Recuperare usoara si un bebe mancacios sa ai! Cheek Kiss
AndreV
Postat: Monday, November 25, 2019 11:27 PM

Intrat: 10/2/2018
Postari: 598
Madalina3012 wrote:
Buna fetele. Am facut vineri beta ?i a ie?it 116 ( 12 dpo). Am repetat azi ?i a ie?it 623. Nu este diferen?a prea mare?

Nu-ti face griji, ca e foarte bine! Înseamna ca e evolutie buna. Daca te uiti la semnatura mea, tot asa am avut si eu. Beta 1, facut marti si beta 2 vineri, ca am nimerit 15 august si erau toate inchise. Beta 2 era foarte foarte mare, fata de beta 1. Eu visam la gemeni... Din pacate am ramas cu visul, asta daca nu se ascunde prin burticaHilar
Anitta76
Postat: Tuesday, November 26, 2019 1:54 AM

Intrat: 11/11/2018
Postari: 998
Mul?umesc fetelor! Va imbratisez! computerlove
Momentan nu ma simt prea bine pentru ca a fost foarte greu ptr mine. M-au luat contractiile si am fugit la spital, acolo m-au operat ptr ca bebe al meu nu avea oricum cum sa iasa insa durerile au fost si sunt mari. Am simtit si travaliul si operatia. Dar lupt pentru fiecare moment cu bebe. computerlove
Utilizatori in acelasi subiect
Sisi88
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed