Gravidutele noastre dragi - 54

Options Gravidutele noastre dragi - 54
Subiectul anterior · Subiectul urmator
maria2013
Postat: Monday, November 25, 2019 2:32 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 7/29/2013
Postari: 2494
Locatia: Constanta
Andra, mi-au dat lacrimile de drag! Ma bucur pentru voi si va doresc sa aveti o viata frumoasa în trei, înseninata de zâmbete de Miruna draga!
BC1828
Postat: Monday, November 25, 2019 3:15 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 6/6/2018
Postari: 409
Locatia: München
Andra09 wrote:
Domnisoara Miruna, s_a nascut la ora 12:58, 2490gr, apgar 9/10 prin cezariana de urgenta. Când am ajuns la spital s-au rupt membranele. Este bine, respira singura. Sper sa fie in continuare bine.

Hands Doamne ajuta!
Bine ai venit pe lume Miruna coeur sa cresti mare, sanatoasa.
Andra iti doresc recuperare usoara si o viata superba alaturi de prin?esa voastra hearts
computerlove
AlexandraRr
Postat: Monday, November 25, 2019 4:36 AM

Intrat: 5/13/2017
Postari: 3070
Locatia: Iasi
Andra09 wrote:
Domnisoara Miruna, s_a nascut la ora 12:58, 2490gr, apgar 9/10 prin cezariana de urgenta. Când am ajuns la spital s-au rupt membranele. Este bine, respira singura. Sper sa fie in continuare bine.

Felicitari! Recuperare rapida si multa sanatate Mirunei, sa mergeti cu bine acasa DistanceKiss
simmo
Postat: Monday, November 25, 2019 4:55 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 6/19/2018
Postari: 782
Andra09 wrote:

Felicitari! Bebelina sanatoasa si recuperare rapida.
Lori
Postat: Monday, November 25, 2019 6:04 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 3/7/2014
Postari: 227
Andra09 wrote:

Bun venit pe lume Miruna! Tu si parintii tai sunteti niste luptatori deosebiti! Ma bucur enorm pentru voiCheek Kiss
Aleahim
Postat: Monday, November 25, 2019 7:42 AM

Intrat: 7/19/2018
Postari: 2147
Andra09 wrote:

Mi s-a facut pielea de gaina si mi-au dat lacrimile!
Sunteti o familie de luptatori si fratiorii ei o vor veghea!
Sa fie sanatoasa si va umple inimile de bucurie!!!
Adina Mariana
Postat: Monday, November 25, 2019 8:09 AM

Nivel: Senior

Intrat: 8/16/2017
Postari: 5758
Locatia: Satu Mare
Andra09 wrote:
Vai..ca mi-au dat lacrimile.Felicitari Andra pt.micuta printesica Miruna.Sa va traiasca si sa va umple casa de bucurie.Ma bucur mult pt.tine ca sunteti amandoua bine si ai scapat de stresul acela ca se va naste mult prea repede.Uite ca Dumnezeu va ajutat ca sa fie bine.Recuperare usoara iti doresc si te astept la mamici asa cum am vorbit noi inaintepupici
Adina Mariana
Postat: Monday, November 25, 2019 8:15 AM

Ella123 wrote:
doamne ajuta sa fie bine, Adina! Mul?umesc mult pt incurajari. E o perioada grea în continuare pentru mine si daca cei de lânga mine nu ma menajeaza, o sa fac eu tot posibilul sa nu mi mai pese absolut deloc de nimic.. decat de copilul meu. Mai am putin.. Joi merg iar la control sa vedem cât a luat în greutate. Tu ce faci? Cand ati programat botezul? Sau l ati facut si am ratat eu informatia?
O sa fie totul bine,ai increderepupici stiu cum este sa fi graviduta si chiar ai nevoie de liniste si sustinere in acele momente iar daca nu primesti ai o stare de suparare si nervozitate continua.Si da...te sfatuiesc chiar sa nu iti mai pese de nimeni si nimic.Si eu dupa acea cearta chiar mi so rupt de toata lumea si am fost ft.bine toate sarcina.Pur si simplu nu mi-a pasat...bafta pe joi la control,sa vi cu vesti bunepupici

Eu sunt bine.Luca e bine,creste,ia frumos in greutate.Acum e o perioada mai grea cu colicii,cu un puseu de crestere dar le depasim noi.Botezul abia in ianuarie il vom face.Acum suntem in post iar intre Craciun si revelion nu vreau eu ca sa il fac asa ca a ramas sa il fac in ianuarie cand implineste el 3 luni.
Te puppupici
Ella123
Postat: Monday, November 25, 2019 9:03 AM

Intrat: 5/9/2018
Postari: 1356
Locatia: Ploiesti
Andra09 wrote:
multa sanatate micutei si recuperare usoara, Andra. Ce nume frumos, Miruna! M ai emotionat ?i pe mine cand ai spus ca ai nascut... Te imbratisez.
Ella123
Postat: Monday, November 25, 2019 9:07 AM

Adina Mariana wrote:
O sa fie totul bine,ai increderepupici stiu cum este sa fi graviduta si chiar ai nevoie de liniste si sustinere in acele momente iar daca nu primesti ai o stare de suparare si nervozitate continua.Si da...te sfatuiesc chiar sa nu iti mai pese de nimeni si nimic.Si eu dupa acea cearta chiar mi so rupt de toata lumea si am fost ft.bine toate sarcina.Pur si simplu nu mi-a pasat...bafta pe joi la control,sa vi cu vesti bunepupici

Eu sunt bine.Luca e bine,creste,ia frumos in greutate.Acum e o perioada mai grea cu colicii,cu un puseu de crestere dar le depasim noi.Botezul abia in ianuarie il vom face.Acum suntem in post iar intre Craciun si revelion nu vreau eu ca sa il fac asa ca a ramas sa il fac in ianuarie cand implineste el 3 luni.
Te puppupici
greu cu colicii.. Au avut si nepotelele mele si am vazut ca e o perioada mai uratica dar cum ai zis ?i tu... Trece. Te am intrebat de botez ca noi vom nimeri postul pastelui si va trebui ori în feb ori în aprilie spre sfâr?it. Eu panicata ca de obicei... Februarie frig etc. ?i zilele trecute mi a zis mama ca ?i eu tot în feb am fost botezata..ras
Adina Mariana
Postat: Monday, November 25, 2019 9:17 AM

Ella123 wrote:
greu cu colicii.. Au avut si nepotelele mele si am vazut ca e o perioada mai uratica dar cum ai zis ?i tu... Trece. Te am intrebat de botez ca noi vom nimeri postul pastelui si va trebui ori în feb ori în aprilie spre sfâr?it. Eu panicata ca de obicei... Februarie frig etc. ?i zilele trecute mi a zis mama ca ?i eu tot în feb am fost botezata..ras
Chiar este greu cu colicii pt.ca plange tare rau saracutul si tu nu sti cum sa ii alini durerea si ai asa un sentiment de neputintaCray abia astept sa treaca aceasta perioada si sa nu se mai chinuie.
Eu am spus ca nu las sa treaca mai mult de 3 luni pana sa il botez.Asa la 3 luni mi se pare ideal cat sa nu fie nici foarte micut.Sti ca nu ai voie sa faci botezul numai de la 6 saptamani in sus iar eu cum am nascut in oct.nu puteam numai aceasta perioada sa fac botezul iar acum nu se poate ca suntem in post.Singura portita as avea-o intre Craciun si Revelion dar nu mi se pare ok sa fac atunci.Fiecare cu treburile lui de Sarbatori eu ma pun sa fac botez..asa ca am lasat pe ianuarie cand vom iesi din post si va fi pace si liniste.Frig oricum va fi indiferent cand il fac asa ca...sper sa nu mi se raceascaCray asa se spune ca nu se racesc in biserica cand ii boteaza acuma...o sa vedem,alta varianta nu am.
lore.t.
Postat: Monday, November 25, 2019 9:35 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 9/11/2017
Postari: 946
Locatia: Deva
Andra09 wrote:

Felicitari!! Multa sanatate si recuperare rapida va doresc!! Va fi bine :*
Georgy06
Postat: Monday, November 25, 2019 9:36 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 6/26/2018
Postari: 238
Locatia: Braila
Andra09 wrote:

Felicitari, Andra! Recuperare usoara si crestere frumoasa piticei! Esti o luptatoare si cu siguranta asa este si cea mica!
eve23
Postat: Monday, November 25, 2019 9:53 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 10/25/2018
Postari: 335
Felicitari Andra ?i sa fie sanatoasa sa va umple inimile ?i casa de bucurie! coeur
Ella123
Postat: Monday, November 25, 2019 10:20 AM

Adina Mariana wrote:
Chiar este greu cu colicii pt.ca plange tare rau saracutul si tu nu sti cum sa ii alini durerea si ai asa un sentiment de neputintaCray abia astept sa treaca aceasta perioada si sa nu se mai chinuie.
Eu am spus ca nu las sa treaca mai mult de 3 luni pana sa il botez.Asa la 3 luni mi se pare ideal cat sa nu fie nici foarte micut.Sti ca nu ai voie sa faci botezul numai de la 6 saptamani in sus iar eu cum am nascut in oct.nu puteam numai aceasta perioada sa fac botezul iar acum nu se poate ca suntem in post.Singura portita as avea-o intre Craciun si Revelion dar nu mi se pare ok sa fac atunci.Fiecare cu treburile lui de Sarbatori eu ma pun sa fac botez..asa ca am lasat pe ianuarie cand vom iesi din post si va fi pace si liniste.Frig oricum va fi indiferent cand il fac asa ca...sper sa nu mi se raceascaCray asa se spune ca nu se racesc in biserica cand ii boteaza acuma...o sa vedem,alta varianta nu am.
e numai bine la voi.. Adica nu e distanta prea mare. Si eu am auzit ca în biserica nu racesc dar... Doamne fere?te cine ?tie. Eu am facut nunta in octombrie ?i am avut o vreme ff ploioasa.. Mi ar fi placut macar botezul sa l fac pe o vreme mai draguta, macar de aprilie primavara asa. Dar nu sunt toate cum le planuim, Dumnezeu le aranjeaza asa ca nu sunt nemultumita. Sa vina sanatos ca l infofolesc bine bine si nu raceste si va iesi bine si botezul indiferent de anotimp.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed