Gravidutele noastre dragi - 54

Options Gravidutele noastre dragi - 54
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Andra09
Postat: Sunday, November 24, 2019 5:49 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 8/1/2018
Postari: 648
Locatia: Bistrita
Ella123 wrote:
Fetelor.. Am avut o cearta urata cu un membru al familiei ?i m am enervat foarte rau. Am plecat repede din camera sa ma calmez.. M am calmat repede dar am fost f nervoasa si mi e teama sa nu il fi afectat pe bebe. A miscat dupa evenimentul asta urat, am luat si un no spa preventiv. Oare sa mai iau ceva sau i am facut vreun rau? Cray

Nu cred ca a patit bebe nimic. Încearca doar sa te calmezi ca ii transmiti starea ta, atâta tot.
Ella123
Postat: Sunday, November 24, 2019 6:03 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 5/9/2018
Postari: 1356
Locatia: Ploiesti
Andra09 wrote:

Nu cred ca a patit bebe nimic. Încearca doar sa te calmezi ca ii transmiti starea ta, atâta tot.
Multumesc. M am calmat dar tot sunt suparata. Incerc usor sa imi revin..
Adina Mariana
Postat: Sunday, November 24, 2019 6:23 PM

Nivel: Senior

Intrat: 8/16/2017
Postari: 5758
Locatia: Satu Mare
Ella123 wrote:
Fetelor.. Am avut o cearta urata cu un membru al familiei ?i m am enervat foarte rau. Am plecat repede din camera sa ma calmez.. M am calmat repede dar am fost f nervoasa si mi e teama sa nu il fi afectat pe bebe. A miscat dupa evenimentul asta urat, am luat si un no spa preventiv. Oare sa mai iau ceva sau i am facut vreun rau? Cray
Stai linistita Ella,nu a patit bebe nimic.Am avut si eu o cearta in sarcina si am si plans de nervi la momentul respectiv si bebe meu nu are nimic.Sunt din pacate multe femei care chiar sufera in toata sarcina,se cearta cu sotii lor,au probleme multe si chiar batai si bebelusii nu au nimic.Piticotul tau e protejat acolo in burtica ta.Mai ai putin Ella,ce a trecut timpul chiar daca ai trecut prin multe uite ca sunteti binecomputerlove
Ella123
Postat: Sunday, November 24, 2019 6:35 PM

Adina Mariana wrote:
Stai linistita Ella,nu a patit bebe nimic.Am avut si eu o cearta in sarcina si am si plans de nervi la momentul respectiv si bebe meu nu are nimic.Sunt din pacate multe femei care chiar sufera in toata sarcina,se cearta cu sotii lor,au probleme multe si chiar batai si bebelusii nu au nimic.Piticotul tau e protejat acolo in burtica ta.Mai ai putin Ella,ce a trecut timpul chiar daca ai trecut prin multe uite ca sunteti binecomputerlove
doamne ajuta sa fie bine, Adina! Mul?umesc mult pt incurajari. E o perioada grea în continuare pentru mine si daca cei de lânga mine nu ma menajeaza, o sa fac eu tot posibilul sa nu mi mai pese absolut deloc de nimic.. decat de copilul meu. Mai am putin.. Joi merg iar la control sa vedem cât a luat în greutate. Tu ce faci? Cand ati programat botezul? Sau l ati facut si am ratat eu informatia?
AndreV
Postat: Sunday, November 24, 2019 7:49 PM

Intrat: 10/2/2018
Postari: 610
Fetele... Am un eveniment prin ianuarie si o sa am nevoie de ceva rochie. Voi rochie de gravide pentru un eveniment pe unde ati gasit? Pe net am vazut ca sunt, dar nu stiu cat e de ok sa comand online. Exista prin Timi?oara /Arad magazine cu haine pentru gravide?
AndreV
Postat: Sunday, November 24, 2019 7:51 PM

Ella123 wrote:

Stai linistita, ca bebe e protejat bine in burtica ta. Doar ca... probabil te simte ca esti necajita, asa ca încearca sa te linistesti! computerlove
Ella123
Postat: Sunday, November 24, 2019 7:58 PM

AndreV wrote:

Stai linistita, ca bebe e protejat bine in burtica ta. Doar ca... probabil te simte ca esti necajita, asa ca încearca sa te linistesti! computerlove
multumesc. M am linistit... Si pentru il simt pe el pe aici. Ma linistesc de fiecare data cand misca. Of.. Pupici Andre.
L.e. Referitor la rochie.. Eu mi am luat online... De dyfashion. Nu au special pt gravide dar imi place ca la fiecare rochie tabelul de marimi este diferit in functie de model si se potriveste cu realitatea. Si eu și cumnata mea ne am luat. Arunca o privire pe acolo daca nu știu fetele magazine.
AndreV
Postat: Sunday, November 24, 2019 8:17 PM

Ella123 wrote:
multumesc. M am linistit... Si pentru il simt pe el pe aici. Ma linistesc de fiecare data cand misca. Of.. Pupici Andre.
L.e. Referitor la rochie.. Eu mi am luat online... De dyfashion. Nu au special pt gravide dar imi place ca la fiecare rochie tabelul de marimi este diferit in functie de model si se potriveste cu realitatea. Si eu ?i cumnata mea ne am luat. Arunca o privire pe acolo daca nu ?tiu fetele magazine.

Mul?umesc! O sa ma uit. Pupici! Cheek Kiss
Andra09
Postat: Sunday, November 24, 2019 9:16 PM

Off fetelor, se pare ca pitica mea ne tot da spaime. Acum o ora am eliminat nenorocitul ala de dop pale , am plecat iar la Cluj si usor au inceput si mici crampe Cray... Sper sa fie totul bine...
monican
Postat: Sunday, November 24, 2019 9:27 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 1/27/2018
Postari: 257
Locatia: Cluj
Andra09 wrote:
Off fetelor, se pare ca pitica mea ne tot da spaime. Acum o ora am eliminat nenorocitul ala de dop pale , am plecat iar la Cluj si usor au inceput si mici crampe Cray... Sper sa fie totul bine...

Curaj, va fi totul bine, trebuie sa fie! Chiar daca ai eliminat dopul, am în?eles ca na?terea se poate declan?a ?i peste 2 saptamani, nu e neaparat sa se întâmple imediat. Iar daca totu?i încep contractiile, pâna nu se rupe apa cred ca medicii le pot opri medicamentos, asa am mai auzit. Sa stea cât mai mult la caldurica în burtica. Multa sanatate, sa revii cu vesti bune.
Aleahim
Postat: Sunday, November 24, 2019 10:45 PM

Intrat: 7/19/2018
Postari: 2147
Andra09 wrote:

Andra sunt cu gandul la tine de cand ai ramas insarcinata si te-am urmarit cu atata drag.Ma rog sa fie bine.Ai o micuta luptatoare!
Doamne ajuta!Hands
BC1828
Postat: Monday, November 25, 2019 12:18 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 6/6/2018
Postari: 409
Locatia: München
Andra09 wrote:

Indiferent daca bebelina decide sa vina acum pe lume sau mai sta la mami in burtica ma rog sa fie totul bine si sa fiti amandoua sanatoase Hands
Doamne ajuta sa revi cu vesti bune.
Te îmbra?i?ez computerlove
AndreV
Postat: Monday, November 25, 2019 1:09 AM

Andra09 wrote:

Andra, suntem cu gândul la voi! Te asteptam cu vesti bune! O sa fie bine! computerlove
Andra09
Postat: Monday, November 25, 2019 1:58 AM

Domnisoara Miruna, s_a nascut la ora 12:58, 2490gr, apgar 9/10 prin cezariana de urgenta. Când am ajuns la spital s-au rupt membranele. Este bine, respira singura. Sper sa fie in continuare bine.
maria2013
Postat: Monday, November 25, 2019 2:31 AM

Intrat: 7/29/2013
Postari: 2494
Locatia: Constanta
Andra09 wrote:
Domnisoara Miruna, s_a nascut la ora 12:58, 2490gr, apgar 9/10 prin cezariana de urgenta. Când am ajuns la spital s-au rupt membranele. Este bine, respira singura. Sper sa fie in continuare bine.

Bine ai venit, Miruna! Sa ai viata minunata si sa îi bucuri zi de zi pe parintii tai! Felicitari!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed