Gravidutele noastre dragi - 54

Options Gravidutele noastre dragi - 54
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Anitta76
Postat: Thursday, November 21, 2019 12:08 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/11/2018
Postari: 1025
Criss90 wrote:
Buna fetele, sunt noua in grupul vostru, vin de la aspirante :). Am o intrebare, prima zi de menstruatie a fost 20 oct, dar am ovulat in z17-18 in loc de z14. Acum cf calendarului sunt insarcinata in 4 sapt si cateva zile, la 4 sapt si 2/3 zile am facut primul beta hcg si a iesit 178.8, iar la referinte la saptamana 5 ar trb sa fie peste 217. Maine repet beta. Pare totusi o valoare ok? Ar trb sa ma ingrijorez?

Bine ai venit! Nu are de ce sa te ingrijoreze daca ai fost si la medic si se vede saculetul, important este ca e acolocoeur Probabil din cauza ca ai ovulat mai tarziu a iesit beta in limita aceea dar vorba fetelor este impprtant sa se dubleze. Eu nici nu am facut beta cand am ramas, am luat pentru sustinere progesteron si atat. Oricum iti tinem pumnii sa iasa bine! Dar nu te mai stresa ca sigur e bine!computerlove
Criss90
Postat: Thursday, November 21, 2019 12:33 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 10/16/2019
Postari: 126
Locatia: Bucuresti
Anitta76 wrote:

Bine ai venit! Nu are de ce sa te ingrijoreze daca ai fost si la medic si se vede saculetul, important este ca e acolocoeur Probabil din cauza ca ai ovulat mai tarziu a iesit beta in limita aceea dar vorba fetelor este impprtant sa se dubleze. Eu nici nu am facut beta cand am ramas, am luat pentru sustinere progesteron si atat. Oricum iti tinem pumnii sa iasa bine! Dar nu te mai stresa ca sigur e bine!computerlove

Eu am avut acum 4 luni o sarcina pierduta, de aceea sunt putin speriata. Si eu iau pt sustinere progesteron, aspenter si acid folic (recomandate de doctor).
Andra09
Postat: Thursday, November 21, 2019 2:28 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 8/1/2018
Postari: 648
Locatia: Bistrita
BC1828 wrote:

Eu noaptea zici ca am alarma Lol cum se implinesc 2 ore cum mi se deschis ochii instantaneu si merg la baie.
Ce e culmea...mereu seara imi e sete,mult mai sete ca pe durata intregii zile.Oricum eu nu am baut atata apa de cand ma stiu, cata beau acum.Mi-a zis sotul ieri : atata apa câta bei de cand esti însarcinata nu ai baut in 11 ani de cand suntem impreuna hohot

hohot si eu beau enorm pe zi, cam 3-4 litri si la baie maxim la 2 ore, înainte nu cred ca reu?eam nici macar un litru ras
AndreV
Postat: Thursday, November 21, 2019 3:09 PM

Intrat: 10/2/2018
Postari: 610
Criss90 wrote:

Nu inteleg totusi cum se calculeaza. Daca am 4 sapt si 4 zile, ma incadrez la sapt 4 sau sapt 5? La 4 sapt si 2 zile am fost la control si se vedea deja saculetul iar a urmatoarea zi dimineata am facut beta hcg cu valoarea 178.8. Sper sa se dubleze maine..

Buna Criss. Felicitari pentru bobita. E ok valoarea ta. Mai important decat valoarea e sa fie in crestere:)
Legat de saptamani, se calculeaza de la data ultimei menstruatii. Acum ai 4 saptamâni. O sa ai 5 saptamani peste 3 zile. Este un site, aptamil parca, ei ar zice ca esti in saptamana a 5-a. Dar probabil tot pe logica dupa care batranii daca au implinit 70 ani zic ca au intrat in 71. Dar ei au doar 70, nici vorba de 71.
Sarcina usoara sa ai! computerlove Sper ca nu te-am bagat in ceata si mai tareLol
Criss90
Postat: Thursday, November 21, 2019 3:38 PM

Intrat: 10/16/2019
Postari: 126
AndreV wrote:

Buna Criss. Felicitari pentru bobita. E ok valoarea ta. Mai important decat valoarea e sa fie in crestere:)
Legat de saptamani, se calculeaza de la data ultimei menstruatii. Acum ai 4 saptamâni. O sa ai 5 saptamani peste 3 zile. Este un site, aptamil parca, ei ar zice ca esti in saptamana a 5-a. Dar probabil tot pe logica dupa care batranii daca au implinit 70 ani zic ca au intrat in 71. Dar ei au doar 70, nici vorba de 71.
Sarcina usoara sa ai! computerlove Sper ca nu te-am bagat in ceata si mai tareLol

Am inteles, deci ma incadrez la graficul saptamanii 4, nu 5. Multumesc mult pt explicatiilove
Rox
Postat: Thursday, November 21, 2019 3:53 PM

Intrat: 1/20/2018
Postari: 163
Buna fetelor, va multumesc mult pentru raspunsuri, chiar m au linistit. Abia astept sa il vad maine pe bebe. Va puuuupCheek Kiss
Adina Mariana
Postat: Thursday, November 21, 2019 4:49 PM

Nivel: Senior

Intrat: 8/16/2017
Postari: 5758
Locatia: Satu Mare
Anitta76 wrote:

Trebuie sa ma obisnuiesc cu nesomnul si sigur imi va fi greu. Am dormit pana acum de am rupt, de la 9hohot Ar cam trebui sa ma abtinras Te pup computerlove
Nu te abtine deloc.Faci o treaba excelenta adica nimicHilar lasa ca o sa ai activitate dupa de nu o sa sti cu ce sa incepibounce pupicipupici
Adina Mariana
Postat: Thursday, November 21, 2019 4:54 PM

Nivel: Senior

Intrat: 8/16/2017
Postari: 5758
Locatia: Satu Mare
Andra09 wrote:

Eu cred ca sunt defecta nu ma trezesc noaptea pt pipiras, dar cam evit sa mai beau apa dupa ora 10. Ce ma mir uneori este ca am un somn haotic si totusi nu sunt obosita ziua. Am observat ca si bebelina e foarte activa dimineata si probabil de aia nu pot adormii la loc. Daca îsi pastreaza programul asta o sa fie "haios" hohot
Cred ca esti asa de ce nu prea bei lichide dupa 10.Eu aveam o problema cu chestia asta.Dupa ora 8 mereu imi era o sete ca eram instare sa beau un litru de apa odata si ma abtineam cu greu dupa 2 pahare mari sa ma opresc ca stiam ca fac vizite la wc noaptea daca mai beau mult.E bine ca nu esti obosita..daca ai tine-o tot asa ar fi bine dar asa se strange oboseala dupa incat e greu sa te stapanesti.Azi am dormit langa bebe asa adanc o ora ca m-am speriat cand l-am auzit plangand ca se trezise pt.papa.Am si uitat ca e langa mine si nu stiam ce se aude iti dai seama..daca nu era langa mine sa ma trezeasca cred ca ma trezeam in urmatoarea zi.Si cand ma gandesc ca inainte eram certata rau cu somnul.Abia dormeam cateva ore pe noapte si ziua niciodata dar se strang noptile nedormite din cate observ...
Andra09
Postat: Thursday, November 21, 2019 6:03 PM

Adina Mariana wrote:
Cred ca esti asa de ce nu prea bei lichide dupa 10.Eu aveam o problema cu chestia asta.Dupa ora 8 mereu imi era o sete ca eram instare sa beau un litru de apa odata si ma abtineam cu greu dupa 2 pahare mari sa ma opresc ca stiam ca fac vizite la wc noaptea daca mai beau mult.E bine ca nu esti obosita..daca ai tine-o tot asa ar fi bine dar asa se strange oboseala dupa incat e greu sa te stapanesti.Azi am dormit langa bebe asa adanc o ora ca m-am speriat cand l-am auzit plangand ca se trezise pt.papa.Am si uitat ca e langa mine si nu stiam ce se aude iti dai seama..daca nu era langa mine sa ma trezeasca cred ca ma trezeam in urmatoarea zi.Si cand ma gandesc ca inainte eram certata rau cu somnul.Abia dormeam cateva ore pe noapte si ziua niciodata dar se strang noptile nedormite din cate observ...

Lasa ca e bine ca ai reusit. Toate mamicile spun ca e bine daca te poti odihnii odata cu bebe. Pai a trecut o deja o luna si cum alaptezi cred ca e mai obositor. Atât de mult îmi doresc sa pot alapta si eu, dar vedem cum o sa fie dupa cezariana. Data trecuta îmi curgeau râuri de lapte înca din travaliu si imediat dupa am facut furia laptelui oribila.
Nu mai am asa mult... Abea astept sa ma plâng de nopti nedormite, colici si oboseala ras pare nebunie, dar a?tept de atâta vreme...
Anitta76
Postat: Thursday, November 21, 2019 6:36 PM

Andra09 wrote:

Lasa ca e bine ca ai reusit. Toate mamicile spun ca e bine daca te poti odihnii odata cu bebe. Pai a trecut o deja o luna si cum alaptezi cred ca e mai obositor. Atât de mult îmi doresc sa pot alapta si eu, dar vedem cum o sa fie dupa cezariana. Data trecuta îmi curgeau râuri de lapte înca din travaliu si imediat dupa am facut furia laptelui oribila.
Nu mai am asa mult... Abea astept sa ma plâng de nopti nedormite, colici si oboseala ras pare nebunie, dar a?tept de atâta vreme...

Doamne cat te admir! Ce bine ca ai ramas puternica si ai luptat ptr visul tau! Sunteti speciale fetelor! Bebelusii vostrii sunt cei mai norocosi si o sa fie cei mai iubiti!

Imbratisaaaaricomputerlove computerlove computerlove
Andra09
Postat: Thursday, November 21, 2019 7:33 PM

Anitta76 wrote:

Doamne cat te admir! Ce bine ca ai ramas puternica si ai luptat ptr visul tau! Sunteti speciale fetelor! Bebelusii vostrii sunt cei mai norocosi si o sa fie cei mai iubiti!
Imbratisaaaaricomputerlove computerlove computerlove

computerlove computerlove computerlove eu consider ca noi suntem norocoase ca ne-au ales.
Anitta76
Postat: Thursday, November 21, 2019 11:27 PM

Fetelor va rog sa imi recomandati si mie un site de unde pot cumpara produse baie bebe, bioderma gel si crema, pampers, suzete, adica sa le gasesc pe toate la un loc si sa pot achita la curier, dar in afara de emag. Va pup. Multumesc computerlove
BC1828
Postat: Thursday, November 21, 2019 11:58 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 6/6/2018
Postari: 409
Locatia: München
Anitta76 wrote:
Fetelor va rog sa imi recomandati si mie un site de unde pot cumpara produse baie bebe, bioderma gel si crema, pampers, suzete, adica sa le gasesc pe toate la un loc si sa pot achita la curier, dar in afara de emag. Va pup. Multumesc computerlove

Daca nu ma insel pe Bebe Tei gasesti tot ce ai scris mai sus.Insa nu stiu ce modalitati de plata suntNuStiu
Anitta76
Postat: Friday, November 22, 2019 12:11 AM

BC1828 wrote:

Daca nu ma insel pe Bebe Tei gasesti tot ce ai scris mai sus.Insa nu stiu ce modalitati de plata suntNuStiu

Merci. Este plata cu cardul si nu voiam asa
computerlove
BC1828
Postat: Friday, November 22, 2019 12:57 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 6/6/2018
Postari: 409
Locatia: München
Anitta76 wrote:

Merci. Este plata cu cardul si nu voiam asa
computerlove

Nu stiam, doar ce am auzit de site-ul acela NuStiu
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed