Gravidutele noastre dragi - 54
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Andra09
Scris: Monday, November 18, 2019 9:57 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 8/1/2018
Ella30 wrote:

Ai trecut prin prea multe si esti mult prea puterica pentru a te lasa influentata de vorbe de genul.
In ultima parte a sarcinii (o luna si ceva daca nu chiar 2) eu n am mai pus nimic pe mine si am nascut bebe sanatosde 3 kg.
Bucura te ca acusi iti vezi ghemotocul de iubire si nu mai baga n seama gura lumiicoeur coeur

Nu prea ma las eu influentata de obicei, dar am momente în care clachez si cam de 2 saptamani sunt tare emotiva. Banuiesc ca au ajuns hormonii la apogeu ras
computerlove Abea astept sa o cunosc, pana acum ma rugam sa trec de 30 de saptamâni, acum parca încep sa vad luminita de la capatul tunelului si sper chiar la 37 Hands
Lori
Scris: Monday, November 18, 2019 10:23 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 3/7/2014
Andra09 wrote:

Nu prea ma las eu influentata de obicei, dar am momente în care clachez si cam de 2 saptamani sunt tare emotiva. Banuiesc ca au ajuns hormonii la apogeu ras
computerlove Abea astept sa o cunosc, pana acum ma rugam sa trec de 30 de saptamâni, acum parca încep sa vad luminita de la capatul tunelului si sper chiar la 37 Hands

Andra, sa stii ca te urmaresc si ma bucur alaturi de tine cand vad pe tickerul tau ca a mai trecut o saptamanaCheek Kiss
Ella30
Scris: Monday, November 18, 2019 10:24 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/21/2019
Andra09 wrote:

Va fi bine! Ii place la mami in burticacomputerlove
He he , hormonii astia..acusi sa i vezi cum isi fac de cap! Lol
Inawar
Scris: Monday, November 18, 2019 10:28 PM
Nivel

Inregistrat: 11/14/2016
kryssu92 wrote:
Multumesc fetelor. Mie mi se pare ca a început sa se vada nitel, dar na, ea e oricum wonder woman care a avut si burta imediat, a muncit program normal si nu s-a plâns. Ma simt câteodata de zici ca sunt defecta. Boredom

Imi vine sa rad, de ce sa ai burta imediat? Mai ales la inceput cand poate esti discreta cu sarcina.
Plus ca la inceput in primele saptamani e mai mult balonare, abia apoi pe masura ce creste bebe se contureaza si burta.
BC1828
Scris: Monday, November 18, 2019 10:46 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 6/6/2018
Fetelor voi aveti sensibilitate la nivelul sanilor?Adica, la inceputul sarcinii am avut si eu dureri mari de sani dupa care sau domolit mult durerile insa de ieri incoace am observat ca ma ia de cateva ori pe zi niste junghiuri in sfârc ( doar la sanul drept).Citisem adineauri pe internet ca ar fi posibil din cauza schimbarilor hormonale,o fi aia?Sau sa imi fac griji?!
Ella123
Scris: Tuesday, November 19, 2019 8:52 AM
Nivel

Inregistrat: 5/9/2018
BC1828 wrote:
Fetelor voi aveti sensibilitate la nivelul sanilor?Adica, la inceputul sarcinii am avut si eu dureri mari de sani dupa care sau domolit mult durerile insa de ieri incoace am observat ca ma ia de cateva ori pe zi niste junghiuri in sfârc ( doar la sanul drept).Citisem adineauri pe internet ca ar fi posibil din cauza schimbarilor hormonale,o fi aia?Sau sa imi fac griji?!
daa.. ?i pe mine ma iau junghiuri si in sfarc si asa in San. Plus ca uneori mi se pare ca se inrosesc ?i parca ard. Mama zice ca e normal.. Am uitat sa intreb medicul al ultimul control dar o sa întreb.
BC1828
Scris: Tuesday, November 19, 2019 10:25 AM
Nivel

Ella123 wrote:
daa.. ?i pe mine ma iau junghiuri si in sfarc si asa in San. Plus ca uneori mi se pare ca se inrosesc ?i parca ard. Mama zice ca e normal.. Am uitat sa intreb medicul al ultimul control dar o sa întreb.

Inteleg,atunci probabil o fi intr-adevar de la schimbarile hormonale.
Eu am avut o noapte f aiurea.Abia dupa 2:30 am adormit (am avut arsuri la stomac) apoi acum dimineata m-am trezit cu dureri ca la menstruatie.Mai astept putin daca vad ca nu trec voi lua un no spa
Va pup fetelor computerlove pupici
Nella
Scris: Tuesday, November 19, 2019 10:40 AM
Nivel

Inregistrat: 11/17/2017
BC1828 wrote:

Inteleg,atunci probabil o fi intr-adevar de la schimbarile hormonale.
Eu am avut o noapte f aiurea.Abia dupa 2:30 am adormit (am avut arsuri la stomac) apoi acum dimineata m-am trezit cu dureri ca la menstruatie.Mai astept putin daca vad ca nu trec voi lua un no spa
Va pup fetelor computerlove pupici

Si eu am avut noapte grea, abia ma învârteam în pat, dureri de spate, acum diminea?a am avut asa o jena în burta ca la menstra ?i cumva spatele în lombar, am luat no spa ?i gata m-am lini?tit.
Nella
Scris: Tuesday, November 19, 2019 10:48 AM
Nivel

Fetelor am cumparat din altex o sta?ie meteo pt interior de la hama cu 19.95 lei de la 35 care are higrometru.
Am zis sa va anun? ca poate va intereseaza pt a putea masura umiditatea din camera în care sta bebelu?ul.
BC1828
Scris: Tuesday, November 19, 2019 10:51 AM
Nivel

Nella wrote:

Si eu am avut noapte grea, abia ma învârteam în pat, dureri de spate, acum diminea?a am avut asa o jena în burta ca la menstra ?i cumva spatele în lombar, am luat no spa ?i gata m-am lini?tit.

Si eu ma invart atat de greu de pe o parte pe alta what insa nu mai e asa mult si nu peste mult ne vom tine minunile in brate si toate astea vor fi date uitarii
Maine am programare la medic,abia astept sa vad cat a mai crescut bebecoeur
simmo
Scris: Tuesday, November 19, 2019 11:26 AM
Nivel

Inregistrat: 6/19/2018
kryssu92 wrote:
Fetelor, voua de la ce vârsta a început sa va creasca burta? Eu am azi 14 saptamâni si nu prea se vede, doar dupa ce manânc sau seara e putin umflata. Nu m-ar deranja atât de tare daca nu mi-ar scoate sefa mea ochii cu "eu aveam deja burta la 2 luni, tie nu iti mai apare odata burta?".
Eu aveam pielea lasata dupa o slabire masiva si are unde sa se întinda, plus ca tot timpul am avut avea burta de tip marsupiu, presupun ca de aia nu se vede asa tare deja.
http://imgur.com/a/Qsy1Axd

La mine abia in a doua parte a trim 2 incepea lumea sa observe ceva. Daca purtam ceva mai largut, nu prea se vedea.

Andra, nici eu nu m-am ingrasat in trim 3 prea mult. Toata sarcina am luat doar 14kg. Iar bebe este foarte bine, chiar daca s-a nascut mai slabut.
Nella
Scris: Tuesday, November 19, 2019 12:25 PM
Nivel

BC1828 wrote:

Si eu ma invart atat de greu de pe o parte pe alta what insa nu mai e asa mult si nu peste mult ne vom tine minunile in brate si toate astea vor fi date uitarii
Maine am programare la medic,abia astept sa vad cat a mai crescut bebecoeur

Ai dreptate! Mult a fost pu?in mai este ?i începe un nou capitol în vie?ile noastre.
Eu saptamâna viitoare am ultimul control, joi. Sper sa nu ma opreasca de atunci la spital, ci sa revin când începe luna decembrie. Am o problema sa nu vina fata mai devreme. De aceea încerc sa stau cât mai cuminte posibil,ieri m-am obosit iar prin ora?, dar azi îmi iau revan?a stand în pat cat pot de mult.
AndreV
Scris: Tuesday, November 19, 2019 12:46 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 10/2/2018
BC1828 wrote:

Eu am dureri/junghiuri, dar am fibroza mastochistica. La mine doare localizat, unde am chisturile mai mari+uneori am si junghiuri in sanul stang. I-am zis la dr si m-a trimis sa fac un eco nou la san. Am fost si se pare ca doare din cauza ca se dilata canalele galactofore (parca asa a zis)si apasa pe chisturi, plus hormonii care au cam luat-o raznaras... Probabil simti junghiuri tot din cauza hormonilor. Endocrinologul a zis ca nu avem ce face in sarcina decat sa rabdam.Cheek Kiss
BC1828
Scris: Tuesday, November 19, 2019 12:54 PM
Nivel

AndreV wrote:

Eu am dureri/junghiuri, dar am fibroza mastochistica. La mine doare localizat, unde am chisturile mai mari+uneori am si junghiuri in sanul stang. I-am zis la dr si m-a trimis sa fac un eco nou la san. Am fost si se pare ca doare din cauza ca se dilata canalele galactofore (parca asa a zis)si apasa pe chisturi, plus hormonii care au cam luat-o raznaras... Probabil simti junghiuri tot din cauza hormonilor. Endocrinologul a zis ca nu avem ce face in sarcina decat sa rabdam.Cheek Kiss

Multumesc mult...asa o fi si la mine din cauza hormonilor
Sarcina usoara iti doresc computerlove
BC1828
Scris: Tuesday, November 19, 2019 12:56 PM
Nivel

Nella wrote:

Ai dreptate! Mult a fost pu?in mai este ?i începe un nou capitol în vie?ile noastre.
Eu saptamâna viitoare am ultimul control, joi. Sper sa nu ma opreasca de atunci la spital, ci sa revin când începe luna decembrie. Am o problema sa nu vina fata mai devreme. De aceea încerc sa stau cât mai cuminte posibil,ieri m-am obosit iar prin ora?, dar azi îmi iau revan?a stand în pat cat pot de mult.

Si eu tot in pat stau. Am luat un no spa insa nu trece complet durerea.Am momente (minute cand nu simt nimic) dupa care iar ma ia durerea pe sub burta in partea stanga si spatele in zona lombara tot in stanga (exact cum aveam durerile si cand eram la menstruatie).Bebe e la fel de activ ca zilele trecute...
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.