Gravidutele noastre dragi - 54

Options Gravidutele noastre dragi - 54
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Andra09
Postat: Tuesday, October 8, 2019 12:47 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 8/1/2018
Postari: 630
Locatia: Bistrita
missy_furla wrote:

Inca nu e bine. E tot pe terapie intensiva, dar are evolutie buna.
Eu m am externat
O sa revin cu un post detaliat.
N am intrat de 5 zile ptr ca sunt buimaca de pe 2 cand m au chemat sa nasc.
Sunt costuri enorme la R Maria la t intensiva bebei, pana la un eventual transfer la alt spital...de stat. sper sa facem fata, e ingrozitor sa nasti, sa fii bine, sa ti se spuna initial ca totul e perfect cu copilul si la 2 ore sa explodeze totul.
Si sa ajung acasa fara copil

Draga de tine, stiu cat de greu este si ce sentimente de neputinta te incearca acum, dar tot ce conteaza este ca bebe are evolutie favorabila si o sa fie bine. Tu trebuie sa fi puternica pentru el Hands Hands Hands
maria2013
Postat: Tuesday, October 8, 2019 1:45 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 7/29/2013
Postari: 2467
Locatia: Constanta
Missy, un gând bun si de la mine! Forta sa ai si sa revii cu vesti din ce în ce mai bune!
Ella123
Postat: Tuesday, October 8, 2019 3:00 PM

Intrat: 5/9/2018
Postari: 1356
Locatia: Ploiesti
Andra09 wrote:

computerlove multumesc! Nu stiu ce voi face alea 2 zile cand trebuie sa fac dexametazona, ca m-a anuntat dr din prima sa nu intru in panica daca nu o simt, ca sunt bebelusi care misca foarte putin in alea 2 zile, cred ca de acolo stau cu gandul sa o simt des acum ras ma jur, lunile astea parca am imbatranit 10 ani de griji, panica si fel de fel de ganduri. Numar zilele mai rau ca un puscarias Big Surprise
Andra.. Paranoia campioana cu mi?carile lui bebe eu sunt. De ex acum 10 min tocmai ce mi am scuturat un pic burta ca nu l am mai sim?it. M a certat ?i so?ul m am sim?it ?i eu vinovata... La mine e pe toane. Ieri activ azi mai putin.. Pana pe 16 numar ?i eu ca puscariasii. Curaj, va fi bine. Trebuie sa ne montam pentru bebelu?ii no?tri. pupici
Ella123
Postat: Tuesday, October 8, 2019 3:00 PM

Intrat: 5/9/2018
Postari: 1356
Locatia: Ploiesti
Missy doamne ajuta sa fie bine. Multa putere! Buddy1
kryssu92
Postat: Tuesday, October 8, 2019 3:47 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 10/8/2018
Postari: 382
Locatia: Bucuresti
missy_furla wrote:

Inca nu e bine. E tot pe terapie intensiva, dar are evolutie buna.
Eu m am externat
O sa revin cu un post detaliat.
N am intrat de 5 zile ptr ca sunt buimaca de pe 2 cand m au chemat sa nasc.
Sunt costuri enorme la R Maria la t intensiva bebei, pana la un eventual transfer la alt spital...de stat. sper sa facem fata, e ingrozitor sa nasti, sa fii bine, sa ti se spuna initial ca totul e perfect cu copilul si la 2 ore sa explodeze totul.
Si sa ajung acasa fara copil

Missy, încearca sa fii puternica pentru bebe. Fii optimista ca are o evolu?ie buna.

Referitor la costuri vorbe?te cu ei daca î?i pot face factura ?i sa o plate?ti e?alonat în câteva luni. Ar fi frumos sa în?eleaga, ca nimeni nu î?i dore?te sa fie în aceasta situatie.

Suntem alaturi de tine
GeorgianaB
Postat: Tuesday, October 8, 2019 4:19 PM

Intrat: 6/15/2018
Postari: 1299
kryssu92 wrote:

Missy, încearca sa fii puternica pentru bebe. Fii optimista ca are o evolu?ie buna.

Referitor la costuri vorbe?te cu ei daca î?i pot face factura ?i sa o plate?ti e?alonat în câteva luni. Ar fi frumos sa în?eleaga, ca nimeni nu î?i dore?te sa fie în aceasta situatie.

Suntem alaturi de tine

Din pacate la privat nu merge asa, spitalizarea si tratamentul ajung sa coste mai mult decat nasterea...
Cata123
Postat: Tuesday, October 8, 2019 5:03 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 11/11/2017
Postari: 477
Andra09 wrote:
Buna dimineata fetelor! Paranoia mea revine cu forte proaspete NuImiPasa o simt pe bebelina din ce in ce mai rar ca loveste, de vreo 3-4 ori pe zi, mai mult simt cum se misca cumva sub piele, dr a zis ca e normal, ca a crescut si nu are mult loc de lovituri, dar eu tot stau ingrijorata si control am abea pe 22...plus ca am citit si o tampenie pe internetul asta, ca pe bebe ar trebui sa il simti de 10 ori pe ora??? pai nu mai doarme? cine naiba scrie articolele astea? cred ca voi innebuni pana la final...

Eu zic sa te relaxezi.. eu nicio secunda nu mi-am batut capul cu misca, nu misca. Eu il simteam bine dimineata si seara, ziua pt ca aveam activitate nu sesizam prea bine. Oricum ei mai mult dorm, altceva nu prea au de facut :) linisteste-te si bucura-te de sarcina majoreta
Si cu cititul pe net iar nu e treaba buna, sotul meu are ocupatia asta, cand are o problema cauta pe net si mereu gaseste ca nu mai are mult de trait Lol
Iar eu am amanat 2 luni sa fac hsg ca citisem eu pe net ca spunea una vai ce durere mare e, iar eu nu am simtit nimic, in schimb am pierdut 2 luni stand in stres.

Andra09
Postat: Tuesday, October 8, 2019 6:10 PM

Cata123 wrote:

Eu zic sa te relaxezi.. eu nicio secunda nu mi-am batut capul cu misca, nu misca. Eu il simteam bine dimineata si seara, ziua pt ca aveam activitate nu sesizam prea bine. Oricum ei mai mult dorm, altceva nu prea au de facut :) linisteste-te si bucura-te de sarcina majoreta
Si cu cititul pe net iar nu e treaba buna, sotul meu are ocupatia asta, cand are o problema cauta pe net si mereu gaseste ca nu mai are mult de trait Lol
Iar eu am amanat 2 luni sa fac hsg ca citisem eu pe net ca spunea una vai ce durere mare e, iar eu nu am simtit nimic, in schimb am pierdut 2 luni stand in stres.

Asa ma gandeam si eu, dar articolul ala de rahat m-a pus pe ganduri ras Ma las de citit ca alfel ma inteneaza astia la psihiatrie Lol
Andra09
Postat: Tuesday, October 8, 2019 6:12 PM

Ella123 wrote:
Andra.. Paranoia campioana cu mi?carile lui bebe eu sunt. De ex acum 10 min tocmai ce mi am scuturat un pic burta ca nu l am mai sim?it. M a certat ?i so?ul m am sim?it ?i eu vinovata... La mine e pe toane. Ieri activ azi mai putin.. Pana pe 16 numar ?i eu ca puscariasii. Curaj, va fi bine. Trebuie sa ne montam pentru bebelu?ii no?tri. pupici

Eu nu prea am fost asa panicata pana nu am citit un rahat de articol. Nu mai citesc nimic, ca ma sperii singura si am eu deja sacul meu cu frici legate de sarcina, nu mai trebuie sa adaug altele.
computerlove
Lori
Postat: Tuesday, October 8, 2019 6:57 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 3/7/2014
Postari: 227
Fetele, am nevoie de ajutorul nostru. Eu sunt din Satu Mare, si am decis cu sotul sa mergem in Cluj, poate ne poate spune mai multe un medic de acolo, poate au mai multa experienta in cazuri din astea, nu mai pot sta in stresul asta, nestiind ce se intampla cu sarcina si ce pot sa fac. Rugamintea mea este sa-mi recomandati un medic ginecolog bun din Cluj, de la Clinica de obstetrica si ginecologie, daca cunoasteti. Va multumesc.
maria2013
Postat: Tuesday, October 8, 2019 8:20 PM

Intrat: 7/29/2013
Postari: 2467
Locatia: Constanta
Trimite un mesaj catre Andreea06! Ea e din Cluj
Lori
Postat: Tuesday, October 8, 2019 8:55 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 3/7/2014
Postari: 227
maria2013 wrote:
Trimite un mesaj catre Andreea06! Ea e din Cluj

I-am trimis, multumesc!
Anitta76
Postat: Tuesday, October 8, 2019 10:10 PM

Intrat: 11/11/2018
Postari: 998
Andra09 wrote:

computerlove multumesc! Nu stiu ce voi face alea 2 zile cand trebuie sa fac dexametazona, ca m-a anuntat dr din prima sa nu intru in panica daca nu o simt, ca sunt bebelusi care misca foarte putin in alea 2 zile, cred ca de acolo stau cu gandul sa o simt des acum ras ma jur, lunile astea parca am imbatranit 10 ani de griji, panica si fel de fel de ganduri. Numar zilele mai rau ca un puscarias Big Surprise

Off te cred, mai ales ca ai trecut prin atatea... Nu mai citi pe internet! Stai linistita ca o sa fie bine, acus trece timpul si abia astept sa fim si noi mamiciBuddy1 computerlove
Anitta76
Postat: Tuesday, October 8, 2019 10:11 PM

Intrat: 11/11/2018
Postari: 998
Ella123 wrote:

Si eu la fel mai fac cateodata hohot scutur putin burta sa misteras
AlexandraRr
Postat: Tuesday, October 8, 2019 11:54 PM

Intrat: 5/13/2017
Postari: 3070
Locatia: Iasi
GeorgianaB wrote:

Din pacate la privat nu merge asa, spitalizarea si tratamentul ajung sa coste mai mult decat nasterea...

Se poate, eu am nascut la privat si cand am semnat contractul am intrebat despre toate optiunile de plata sa stiu sigur ce pot face daca se iveste o complicatie si ni se termina rezervele materiale. La Arcadia unde am nascut eu poti plati fie cu un card de credit in rate fie iti fac ei impartirea sumei in rate in functie de venituri si de banca cu care lucreaza clinia. Se poate cred si la regina maria
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed