Gravidutele noastre dragi - 54

Options Gravidutele noastre dragi - 54
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Nella
Postat: Tuesday, October 8, 2019 12:34 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/17/2017
Postari: 1247
Locatia: Iasi
kryssu92 wrote:
Fetelor, IGG înseamna ca am facut boala, nu? A iesit pozitiv la varicela, si eu stiu sigur ca am facut-o când eram mica. IGM nu am facut pentru asta.

Tot ce apare cu igg pozitiv reprezinta anticorpi la acea boala, ori ai facut-o ori e?ti vaccinata. Deci stai fara grija DistanceKiss
Adina Mariana
Postat: Tuesday, October 8, 2019 12:38 AM

Nivel: Senior

Intrat: 8/16/2017
Postari: 5682
Locatia: Satu Mare
Nella wrote:

Eu ?tiu ca dupa o anumita valoare beta nu se mai dubleaza. ?tiu ca a?teptarea este crunta, dar alta varianta nu are. Sarcina usoara si la termen dorim prietenei tale.
Multumesc frumos pt.raspuns Nellapupici
Adina Mariana
Postat: Tuesday, October 8, 2019 12:39 AM

kryssu92 wrote:

Adina, la peste 1200 trebuie sa se dubleze pâna la 96 ore. Uite ca la mine nu s-a dublat perfect de mica si sarcina e ok. Verificati si aici, mie îmi place cum explica https://www.babymed.com/tools/hcg-calculator

Eu la fix 5 saptamâni am vazut un sac gol, iar la fix 7 saptamâni ii batea inima cu 103 batai pe minut.
Cu speranta înainte, ca va fi bine
Multumesc pt.raspuns Kryssu.Ii voi transmite ce mi-ai spus si sper sa se linisteasca.Este o sarcina ft.dorita dupa 3 ani si la ea.Te pup
Adina Mariana
Postat: Tuesday, October 8, 2019 12:42 AM

blu88 wrote:

ADINA eu stiu ca cele false tec la no spa...majoreta
Blu nu ma mai doare deloc de 2 zile.Nu stiu ce a fost.Poate m-am inselat,mancasem 3 guri de ardei iute cu supa si poate de acolo,nu stiu zic si eu.Cert este ca nu este pregatit sa vina inca.Eu il astept cu drag dar daca nu vrea inca...nu ma stresez,incerc sa fiu cat mai calma desi ma cam preseaza lumea deja dar incerc sa ii ignor pe cat posibil ca imi dau o stare de agitatie.Numai "nu vine odata?","da nici prea mult nu e bine sa stea ca imbatraneste","da nu a fi prea gras daca mai sta" deci..cu capul fac nu altceva..eu ma gandesc ca mai am timp inca apoi vedem ce a fi.Totusi termenul meu este in 13 si dupa ma mai poate lasa inca pana la 42 daca este totul ok cu bebe,lichidul,placenta etc.nu inteleg ce se agita toti.Si eu sunt nerabdatoare sa il vad nu numai ei.In 11 am monitorizare iar.Poate o sa aflu mai multe atunci.
Nella
Postat: Tuesday, October 8, 2019 12:54 AM

Intrat: 11/17/2017
Postari: 1247
Locatia: Iasi
Adina Mariana wrote:
Multumesc frumos pt.raspuns Nellapupici

Cu tot dragul Cheek Kiss
eugeia
Postat: Tuesday, October 8, 2019 8:54 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 1/2/2019
Postari: 126
Anitta76 wrote:
Fetelor de Eugeia si missy nu stiti nimic?

Eu sunt bineBuddy1, bebelina bine in grafic :D va citesc dar nu prea scriu :)). Miercuri merg la control sa vedem cat s-a rotunjit micuta
Anitta76
Postat: Tuesday, October 8, 2019 10:16 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 11/11/2018
Postari: 998
eugeia wrote:

Eu sunt bineBuddy1, bebelina bine in grafic :D va citesc dar nu prea scriu :)). Miercuri merg la control sa vedem cat s-a rotunjit micuta

Hei! Ma bucur ca ne-ai scris si ca sunteti bine! Te pupnewclap
Andra09
Postat: Tuesday, October 8, 2019 10:37 AM

Intrat: 8/1/2018
Postari: 630
Locatia: Bistrita
Buna dimineata fetelor! Paranoia mea revine cu forte proaspete NuImiPasa o simt pe bebelina din ce in ce mai rar ca loveste, de vreo 3-4 ori pe zi, mai mult simt cum se misca cumva sub piele, dr a zis ca e normal, ca a crescut si nu are mult loc de lovituri, dar eu tot stau ingrijorata si control am abea pe 22...plus ca am citit si o tampenie pe internetul asta, ca pe bebe ar trebui sa il simti de 10 ori pe ora??? pai nu mai doarme? cine naiba scrie articolele astea? cred ca voi innebuni pana la final...
blu88
Postat: Tuesday, October 8, 2019 10:37 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 11/22/2018
Postari: 497
Locatia: BUCURESTI
Adina Mariana wrote:
Blu nu ma mai doare deloc de 2 zile.Nu stiu ce a fost.Poate m-am inselat,mancasem 3 guri de ardei iute cu supa si poate de acolo,nu stiu zic si eu.Cert este ca nu este pregatit sa vina inca.Eu il astept cu drag dar daca nu vrea inca...nu ma stresez,incerc sa fiu cat mai calma desi ma cam preseaza lumea deja dar incerc sa ii ignor pe cat posibil ca imi dau o stare de agitatie.Numai "nu vine odata?","da nici prea mult nu e bine sa stea ca imbatraneste","da nu a fi prea gras daca mai sta" deci..cu capul fac nu altceva..eu ma gandesc ca mai am timp inca apoi vedem ce a fi.Totusi termenul meu este in 13 si dupa ma mai poate lasa inca pana la 42 daca este totul ok cu bebe,lichidul,placenta etc.nu inteleg ce se agita toti.Si eu sunt nerabdatoare sa il vad nu numai ei.In 11 am monitorizare iar.Poate o sa aflu mai multe atunci.

nu mai asculta toate prostiile astea.. bebe va veni cand este el pregatit coeur
missy_furla
Postat: Tuesday, October 8, 2019 10:54 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 5/3/2019
Postari: 179
Locatia: Bucuresti
Cata123 wrote:
Fetelor, de missy nu stiti nimic? Am tot intrat sa vad ca scrie ca este bine bebelul si nimic..

Inca nu e bine. E tot pe terapie intensiva, dar are evolutie buna.
Eu m am externat
O sa revin cu un post detaliat.
N am intrat de 5 zile ptr ca sunt buimaca de pe 2 cand m au chemat sa nasc.
Sunt costuri enorme la R Maria la t intensiva bebei, pana la un eventual transfer la alt spital...de stat. sper sa facem fata, e ingrozitor sa nasti, sa fii bine, sa ti se spuna initial ca totul e perfect cu copilul si la 2 ore sa explodeze totul.
Si sa ajung acasa fara copil
Irinan
Postat: Tuesday, October 8, 2019 10:57 AM

Intrat: 9/20/2018
Postari: 1478
Locatia: Suceava
Adina Mariana wrote:

Cunosc cum e... asa ma intrebau si pe mine mereu, si ce imi parea ca nu mai nasc parca mai nelinistita deveneam... dar bebe stie cand sa vina, cand e pregatit.. are inca tot timpul din lume sa decida el cand sa vina
Irinan
Postat: Tuesday, October 8, 2019 11:00 AM

Intrat: 9/20/2018
Postari: 1478
Locatia: Suceava
missy_furla wrote:

Eu m am externat
Sunt costuri enorme la R Maria la t intensiva bebei, pana la un eventual transfer la alt spital...de stat. sper sa facem fata, e ingrozitor sa nasti, sa fii bine, sa ti se spuna initial ca totul e perfect cu copilul si la 2 ore sa explodeze totul.

Of missy, mi se rupe inima pt tine si bebelusul tau. Doamne ajuta pe mai departe
Anitta76
Postat: Tuesday, October 8, 2019 12:07 PM

Andra09 wrote:
Buna dimineata fetelor! Paranoia mea revine cu forte proaspete NuImiPasa o simt pe bebelina din ce in ce mai rar ca loveste, de vreo 3-4 ori pe zi, mai mult simt cum se misca cumva sub piele, dr a zis ca e normal, ca a crescut si nu are mult loc de lovituri, dar eu tot stau ingrijorata si control am abea pe 22...plus ca am citit si o tampenie pe internetul asta, ca pe bebe ar trebui sa il simti de 10 ori pe ora??? pai nu mai doarme? cine naiba scrie articolele astea? cred ca voi innebuni pana la final...

Buna. Si eu ma intrebam acelasi lucru inainte cu miscarile de 10 ori in nu stiu cate minute dar nu este asa. Se zice ca intr-un moment al zilei cand este cel mai activ sa incepi sa numeri aceste 10 miscari! Ca el doarme foarte mult si nu are cum sa simti asa des! Eu zic sa stai linistita atat timp cat o sim?i ptr ca la fel ca si noi au si ei perioade, cand sunt mai activi, cand sunt mai putin activi, asa ca cel mai bine este sa te linistesti si incearca sa vb cu ea atunci cand vrei sa o simti, asa fac si eu si cam functioneaza, dar nu intotdeauna.
Te îmbra?i?ez computerlove
Anitta76
Postat: Tuesday, October 8, 2019 12:09 PM

missy_furla wrote:

Eu m am externat

Missi ma bucur ca are evolutie buna si ca ne-ai dat de veste. Sunt sigura ca o sa fie bine! Stiu ca.treci printr-o perioada grea dar fii puternica! Va doresc multa sanatate si sa dea D.zeu sa iti tii puiul in brate cat mai repede!computerlove
Andra09
Postat: Tuesday, October 8, 2019 12:43 PM

Intrat: 8/1/2018
Postari: 630
Locatia: Bistrita
Anitta76 wrote:

Buna. Si eu ma intrebam acelasi lucru inainte cu miscarile de 10 ori in nu stiu cate minute dar nu este asa. Se zice ca intr-un moment al zilei cand este cel mai activ sa incepi sa numeri aceste 10 miscari! Ca el doarme foarte mult si nu are cum sa simti asa des! Eu zic sa stai linistita atat timp cat o sim?i ptr ca la fel ca si noi au si ei perioade, cand sunt mai activi, cand sunt mai putin activi, asa ca cel mai bine este sa te linistesti si incearca sa vb cu ea atunci cand vrei sa o simti, asa fac si eu si cam functioneaza, dar nu intotdeauna.
Te îmbra?i?ez computerlove

computerlove multumesc! Nu stiu ce voi face alea 2 zile cand trebuie sa fac dexametazona, ca m-a anuntat dr din prima sa nu intru in panica daca nu o simt, ca sunt bebelusi care misca foarte putin in alea 2 zile, cred ca de acolo stau cu gandul sa o simt des acum ras ma jur, lunile astea parca am imbatranit 10 ani de griji, panica si fel de fel de ganduri. Numar zilele mai rau ca un puscarias Big Surprise
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed