Gravidutele noastre dragi - 54

Options Gravidutele noastre dragi - 54
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Adina Mariana
Postat: Monday, October 7, 2019 2:16 PM

Nivel: Senior

Intrat: 8/16/2017
Postari: 5682
Locatia: Satu Mare
Anitta si eu am mai patit sa ma manance mameloanele si zona buricului.Ma dau cu ulei de cocos si ma mai ajuta.Cred ca este normal.

Cris multumesc pt.gandurile bune.Sarcina usoara in continuare si tie.

Kryssu sunt bine.A fost alarma falsa se pare.Azi noapte am dormit destul de bine si fara dureri.Acum sunt iar ft.bine.Ma mai doare pe sub burta dar cred ca sunt contractiile Braxton.Urmaresc si astept,alta varianta nu am daca imi trebuie natural.La cat de frig este afara nu vrea nici el sa iasaCrazy

Lori ti-am lasat un mesaj privatpupici

Missy sper sa vi cu vesti bune in curand.Eu am retinut ca azi este ziua ta de nastere si vreau sa iti urez un sincer La multi ani si multa sanatate tie si bebelului.Eu te astept cu vesti bune,sper sa nu uiti de noi.Imbratisari,pupici si o zi superba sa aicoeur
kryssu92
Postat: Monday, October 7, 2019 3:11 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 10/8/2018
Postari: 382
Locatia: Bucuresti
Fetelor, IGG înseamna ca am facut boala, nu? A iesit pozitiv la varicela, si eu stiu sigur ca am facut-o când eram mica. IGM nu am făcut pentru asta.
Anitta76
Postat: Monday, October 7, 2019 5:07 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 11/11/2018
Postari: 998
Lori wrote:
Fetelor, din pacate Inca nu s-a terminat povestea, beta creste in continuare, de la 84 vineri la 142 azi. Am fost la medic, in uter nu este, endometru subtire. Suspecteaza extrauterina. Miercuri iarasi trebuie sa fac beta si ma interneaza pentru monitorizare si medicatie sau operatie, dupa caz...sunt coplesita de situatie...

Lori cand trebuia sa vina menstruatia? Te-am citit si la aspirante insa chiar nu am stiut ce sa spun si sincer am sperat ptr tine mai ales ca beta crestea si se Zicea ca nu trebuie sa se dubleze daca ai atat de putine zile de sarcina. Tu ai si alte stari? Sangerari mai ai?
Adina Mariana
Postat: Monday, October 7, 2019 5:41 PM

Intrat: 8/16/2017
Postari: 5682
Locatia: Satu Mare
Fetelor ma puteti ajuta la ceva?o prietena a ramas graviduta dar azi nu ii so dublat beta.Va pun graficul ei cu beta.Sa mai spere?azi a fost la medic si era totul ok,so vazut saculetul si vezicula si are 5 sapt.si o zi.Medicul ia spus sa nu mai faca beta si sa vina sapt.viitoare iar sa vada daca este activitate cardiaca.Poate ati mai auzit cazuri asa si a fost bine...

Adina Mariana attached the following image(s):
received_407430113527941.png

blu88
Postat: Monday, October 7, 2019 6:07 PM

Intrat: 11/22/2018
Postari: 497
Locatia: BUCURESTI
Adina Mariana wrote:
Fetelor toata noaptea ma durut burta ca la ciclu.Nu ma lasat nici de la nospa si nici de la magne.Nu foarte tare cat sa simt asa un disconfort mic.UrmarescCrazy dar cred ca sunt contractiile Braxton.Habar nu am cum incepe nasterea/travaliul dar sunt pe fazasic

ADINA eu stiu ca cele false tec la no spa...majoreta
kryssu92
Postat: Monday, October 7, 2019 6:57 PM

Intrat: 10/8/2018
Postari: 382
Locatia: Bucuresti
Adina Mariana wrote:
Fetelor ma puteti ajuta la ceva?o prietena a ramas graviduta dar azi nu ii so dublat beta.Va pun graficul ei cu beta.Sa mai spere?azi a fost la medic si era totul ok,so vazut saculetul si vezicula si are 5 sapt.si o zi.Medicul ia spus sa nu mai faca beta si sa vina sapt.viitoare iar sa vada daca este activitate cardiaca.Poate ati mai auzit cazuri asa si a fost bine...

Adina, la peste 1200 trebuie să se dubleze pâna la 96 ore. Uite ca la mine nu s-a dublat perfect de mica si sarcina e ok. Verificati si aici, mie îmi place cum explica https://www.babymed.com/tools/hcg-calculator

Eu la fix 5 saptamâni am vazut un sac gol, iar la fix 7 saptamâni ii batea inima cu 103 batai pe minut.
Cu speranta înainte, ca va fi bine
Nella
Postat: Monday, October 7, 2019 7:20 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/17/2017
Postari: 1247
Locatia: Iasi
Lori wrote:
Fetelor, din pacate Inca nu s-a terminat povestea, beta creste in continuare, de la 84 vineri la 142 azi. Am fost la medic, in uter nu este, endometru subtire. Suspecteaza extrauterina. Miercuri iarasi trebuie sa fac beta si ma interneaza pentru monitorizare si medicatie sau operatie, dupa caz...sunt coplesita de situatie...

Lori nu vreau sa dau speran?e desarte, dar ecografic abia dupa ce depaseste beta 1000 se vede sacul în uter. Sincer nu mai ?in minte cata întârziere ar fi acum, ma rog pt voi sa fi?i bine pana la urma.
Nella
Postat: Monday, October 7, 2019 7:24 PM

Adina Mariana wrote:

Eu ?tiu ca dupa o anumita valoare beta nu se mai dubleaza. ?tiu ca a?teptarea este crunta, dar alta varianta nu are. Sarcina usoara si la termen dorim prietenei tale.
Lori
Postat: Monday, October 7, 2019 7:29 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 3/7/2014
Postari: 227
Anitta76 wrote:

Lori cand trebuia sa vina menstruatia? Te-am citit si la aspirante insa chiar nu am stiut ce sa spun si sincer am sperat ptr tine mai ales ca beta crestea si se Zicea ca nu trebuie sa se dubleze daca ai atat de putine zile de sarcina. Tu ai si alte stari? Sangerari mai ai?

Anitta, eu am avut doar o zi intarziere, apoi am inceput sa sangerez, asta e a 10-a zi. Azi e mai putin, parca da semne sa se opreasca.
Cat despre stari...cateodata dureri usoare ca la ciclu...atat...
Multumesc ca ai sperat pentru mineCheek Kiss
Lori
Postat: Monday, October 7, 2019 7:33 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 3/7/2014
Postari: 227
Nella wrote:

Lori nu vreau sa dau speran?e desarte, dar ecografic abia dupa ce depaseste beta 1000 se vede sacul în uter. Sincer nu mai ?in minte cata întârziere ar fi acum, ma rog pt voi sa fi?i bine pana la urma.

Problema e ca beta creste f incet si ca, conform ecografului, am endometrul subtire, nu e ingrosat ca la sarcina...Nu stiu ce sa mai cred, complicata situatie...
Nella
Postat: Monday, October 7, 2019 7:50 PM

Lori wrote:

Problema e ca beta creste f incet si ca, conform ecografului, am endometrul subtire, nu e ingrosat ca la sarcina...Nu stiu ce sa mai cred, complicata situatie...

Of... Îmi pare extrem de rau, sper totu?i într-un deznodamânt favorabil voua.
Anitta76
Postat: Monday, October 7, 2019 9:19 PM

Lori wrote:

Anitta, eu am avut doar o zi intarziere, apoi am inceput sa sangerez, asta e a 10-a zi. Azi e mai putin, parca da semne sa se opreasca.
Cat despre stari...cateodata dureri usoare ca la ciclu...atat...
Multumesc ca ai sperat pentru mineCheek Kiss

Off nici nu stiu ce sa zic:( sper din suflet sa fie bine si sa nu fie extrauterina! Iti tin pumnii!computerlove
Anitta76
Postat: Monday, October 7, 2019 9:19 PM

Fetelor de Eugeia si missy nu stiti nimic?
AndreV
Postat: Monday, October 7, 2019 9:32 PM

Intrat: 10/2/2018
Postari: 598
Missy nu a mai scris de cand a nascut... Cel putin eu de atunci n-am mai vazut mesaj de la ea. Sper sa fie bine amandoi. Hands... Pe Eugeia eu nu stiu daca am mai prins-o scriind ceva aici. Dar poate mi-a scapat si stiu fetele mai multe despre ele.

Fetele, daca ne cititi, mai dati-ne de veste de voi, sa stim cum sunteti. computerlove
Andreea06
Postat: Monday, October 7, 2019 10:57 PM

Intrat: 2/28/2017
Postari: 5828
kryssu92 wrote:

Am numar de înregistrare pe adresa cu care am anuntat ca sunt însarcinata, si am si eu o copie. Nu se pune probleme sa ma dea afara.

Alexandra, multumesc, sper sa fie una usoara sa nu ma caute nimeni.

Lori, sper sa fii bine. La beta 184 nu se vede nimic, eu vineri am facut ultimul beta din semnatura si luni am vazut doar sacul gol.

Adina, cum mai sunteti?

De missy mai ?tie cineva ceva?

La mine s-a vazut un punct mic atat, la beta 172 parca. Ca primul a fost 69 si al doilea l-am facut in ziua cu eco. Depinde de aparatura poate.. Multa bafta Lori sa fie bine!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed