Gravidutele noastre dragi - 53
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Adina Mariana
Scris: Wednesday, October 2, 2019 1:41 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 8/16/2017
Lori wrote:
Fetelor, mi-am facut totusi beta, dublarea e la 66 de ore, nu la 48. Ati mai avut careva asa? Sau stiti daca e ok?
si cat este beta?calculezi cat trebuia sa fie la 48 ore apoi la 66.Scrie cat este beta ca iti calculez eu daca vrei.
Lori
Scris: Wednesday, October 2, 2019 1:43 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 3/7/2014
Adina Mariana wrote:
si cat este beta?calculezi cat trebuia sa fie la 48 ore apoi la 66.Scrie cat este beta ca iti calculez eu daca vrei.

Nu mai conteaza, am fost la eco, nu se mai vede nimic...
Sunt foarte suparata, asta e al treilea medic la care am fost. Primul nu mi-a prescris nimic de sustinere, al doilea 2x200 utrogestan. Cel de azi zice ca am progesteronul mic si trebuia 3x200 utro + duphaston 2 pe zi...Sunt dezamagita total de medici...daca ar fi fost alta cauza pierderii nu ma durea asa cum ma doare acum cand stiu ca poate se putea salva cu 3 pastile in plus...
Ancuta...
Scris: Wednesday, October 2, 2019 4:31 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 5/24/2019
Ceauu!! Va urmaresc mai toata ziua dar nu prea am activitate cu voi aici???????
Eu am fost azi la contro 10 sapt ?i 6 zile!! Este totul in regula, 51% ne-a spus ca o sa avem o fetita dar nu e nimic sigur( eu zic ca e prea devreme înca nu??)
Mii sa dat sa fac o analiza, nu am re?inut cum ii spune ceva cu ADN din sânge, malforma?ii ?i asa( aici ne spune cu exactitate daca este fetita sau nu) sa fie sanatos orice ar fii!
Andra09
Scris: Wednesday, October 2, 2019 5:07 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 8/1/2018
Adina Mariana wrote:
Fetelor cum este cu dopul asta gelatinos?este o regula sa il pierzi inainte sa nasti cu nu stiu cat timp sau este exact ca sangerarea de nidare,altele o au,altele nu?eu nu am observat sa fi avut asa ceva.Am ft.multe secretii dar sunt asa lichide ca apa nicidecum cum am auzit ca ar trebui sa fie la dopul gelationos.Am citit multe dar vreau sa va intreb pe voi din experienta sigura.

Chiar nu stiu si eu tot citesc una si alta dar ca si tine, cred ca m-as stresa sa îl vad ras. Zi de zi tot intru sa vad care e primul pitic venit luna asta.
alina89
Scris: Wednesday, October 2, 2019 5:10 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/21/2017
Lori wrote:

Sunt foarte suparata, asta e al treilea medic la care am fost. Primul nu mi-a prescris nimic de sustinere, al doilea 2x200 utrogestan. Cel de azi zice ca am progesteronul mic si trebuia 3x200 utro + duphaston 2 pe zi...Sunt dezamagita total de medici...daca ar fi fost alta cauza pierderii nu ma durea asa cum ma doare acum cand stiu ca se putea salva cu 3 pastile in plus...

Off, Lori, nu te necaji din cauza asta, nu este vina ta si nu iti garanteaza nimeni ca s-ar fi putut face ceva. Sunt multe sarcini care se pierd asa fara ca macar sa stim ca au existat daca nu am fi testat mai devreme. Unii medici oricum vorbesc ca sa zica ceva..fii puternica, o sa fie bine si vine curand si bb3. Cheek Kiss
Andra09
Scris: Wednesday, October 2, 2019 5:10 PM
Nivel

Lori wrote:

Sunt foarte suparata, asta e al treilea medic la care am fost. Primul nu mi-a prescris nimic de sustinere, al doilea 2x200 utrogestan. Cel de azi zice ca am progesteronul mic si trebuia 3x200 utro + duphaston 2 pe zi...Sunt dezamagita total de medici...daca ar fi fost alta cauza pierderii nu ma durea asa cum ma doare acum cand stiu ca se putea salva cu 3 pastile in plus...

Off... imi pare rau ca treci prin situatia asta... adevarul este ca greu gasesti un medic dedicat si implicat, pentru ei e doar un alt caz... dar pt noi e groaznic... multa putere sa treceti peste încercarea asta Cray
Andra09
Scris: Wednesday, October 2, 2019 5:13 PM
Nivel

missy_furla wrote:
Adina...and girls...am fost la ultimul consult si ultima eco. Daca pana pe 8oct sta acolo, pe 8 oct am programare la ceza.
Acu bebe are cam 3200grame.
Evident daca am sangerari, se rupe apa sau apar contractiile de travaliu tb sa ma prezint de urgenta la camera de garda la spital.
Sper sa fie bine.
Posibil sa fac niste perfuzii cu fier pana pe 8 oct, astept rezultatul de la hemoleucograma, m-a pus sa repet, nu-i venea sa creada ca am 7.6 - as fi lesinata.
(Dupa maini/ degete ar zice ca am 9)...
Pe 7oct e ziua mea si pe 8oct primesc cadoul yes

Bravoo cat de frumos! Cel mai minunat cadouLumanari deci începem numaratoarea inversa majoreta
Ella123
Scris: Wednesday, October 2, 2019 5:57 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 5/9/2018
Buna. Am reu?it sa ma externez astazi. Sunt bine sangerarea s a oprit de atunci din prima zi, mi au mai facut ieri o eco la insistentele mele ?i este bine bebe. Maine voi merge la medicul meu sa discutam ?i sa vada unele analize pe care mi le a facut acolo. Oricum experienta groaznica ?i cu maternitatea, personalul, sângerarea în sine... Groaznic. Ma rog sa fie bine pana la capat ?i sa nu mai fiu nevoita sa trec prin astfel de situa?ii. Pupici!
Andra09
Scris: Wednesday, October 2, 2019 6:54 PM
Nivel

Ella123 wrote:
Buna. Am reu?it sa ma externez astazi. Sunt bine sangerarea s a oprit de atunci din prima zi, mi au mai facut ieri o eco la insistentele mele ?i este bine bebe. Maine voi merge la medicul meu sa discutam ?i sa vada unele analize pe care mi le a facut acolo. Oricum experienta groaznica ?i cu maternitatea, personalul, sângerarea în sine... Groaznic. Ma rog sa fie bine pana la capat ?i sa nu mai fiu nevoita sa trec prin astfel de situa?ii. Pupici!

Bine ca sunteti bine si tu si bebe computerlove Oare chiar nu mai exista nicaieri medici si asistente care sa isi dea interesul si sa fie un suport pt viitoarele mamici? imi pare rau de experienta asta urata, sper ca pana la sfarsit sa nu mai ai probleme. Sarcina usoara!
blu88
Scris: Wednesday, October 2, 2019 6:56 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 11/22/2018
Adina Mariana wrote:
Fetelor cum este cu dopul asta gelatinos?este o regula sa il pierzi inainte sa nasti cu nu stiu cat timp sau este exact ca sangerarea de nidare,altele o au,altele nu?eu nu am observat sa fi avut asa ceva.Am ft.multe secretii dar sunt asa lichide ca apa nicidecum cum am auzit ca ar trebui sa fie la dopul gelationos.Am citit multe dar vreau sa va intreb pe voi din experienta sigura.

Adina nu este o regula , eu la primul nu l-am vazut deloc iar la bebe 2 acum am inceput sa pierd cate putin ca sa intelegi am avut controlul pe data de 20 la ora 16 , la ora 18 am vazut putin pe hartie ... gelatina rozalie... la ora 20 aveam iar mai mult... si dupa ce mi s-a rupt apa... la spital cand am avut aveam mult mai pronuntat ...

cunoc peroane care l-au pierdut cu o sapt inainte, la mine nu a fost cazul stiu ca si eu eram curioasa cum arata ca sa stiu la ce sa ma astept
blu88
Scris: Wednesday, October 2, 2019 6:58 PM
Nivel

Inregistrat: 11/22/2018
blu88 wrote:

Adina nu este o regula , eu la primul nu l-am vazut deloc iar la bebe 2 acum am inceput sa pierd cate putin ca sa intelegi am avut controlul pe data de 20 la ora 16 , la ora 18 am vazut putin pe hartie ... gelatina rozalie... la ora 20 aveam iar mai mult... si dupa ce mi s-a rupt apa... la spital cand am avut aveam mult mai pronuntat ...

cunoc peroane care l-au pierdut cu o sapt inainte, la mine nu a fost cazul stiu ca si eu eram curioasa cum arata ca sa stiu la ce sa ma astept

sa va arat si minunea mea mica

https://ibb.co/4MSYns4
https://ibb.co/LJdVGSL
Andra09
Scris: Wednesday, October 2, 2019 7:37 PM
Nivel

AndreV
Scris: Wednesday, October 2, 2019 9:16 PM
Nivel

Inregistrat: 10/2/2018
Cata123
Scris: Wednesday, October 2, 2019 10:12 PM
Nivel

Inregistrat: 11/11/2017
Adina Mariana wrote:

Eu nu am vazut niciun dop, am tot stat cu stres ca o sa il vad intr-o zi si nimic. In noaptea dinainte sa nasc mi-a curs un pic de lichid si asta e tot ce stiu. Secretii am avut ca in toata sarcina, nimic iesit din comun spre final sa pot zice acum ca s-o fi eliminat dopul.
Mult curaj Adina si nastere usoara, te pup!
Lori
Scris: Wednesday, October 2, 2019 10:25 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 3/7/2014
Fetelor, voi cat ati avut beta cand s-a vazut sacul? Ma tot gandesc cum se poate sa fi vazut sacul al doilea medic la beta 40? Am citit ca se vede doar la beta peste 500-1000...Ma tot gandesc...ceva nu se leaga...
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.