Gravidutele noastre dragi - 53
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Nella
Scris: Saturday, September 21, 2019 11:55 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/17/2017
Adina Mariana wrote:
Spor la treburi Nella si ai grija cu ridicatul si efort.Si eu cand eram ca tine tot asa spuneam ca este cea mai frumoasa perioada si am si incercat sa profit de ea dar cu limita si grija.Trebuie sa ai mare grija de tinepupici si eu la fel m-am linistit cand am simtit ca misca asa de des zilnic dar acuma ma rog de el sa il simt macar de 2,3 ori pe zi.Este tare lenes si timid,parca nu e el cel care era intre 20 si 30 saptamani.De la 30 so schimbat totul...a devenit mult mai greu in tot.Dar...sunt puternica pt.el,trebuie!Te pup

Mul?umim, avem mare nevoie, pt mine grea e ruperea ca sa zic asa, munca fizica nu prea prestez pt ca nu pot. Trebuie sa fii puternica pt ca bebe când va aparea te va lua de odihnita, asa ca e musai sa fii tare. Cheek Kiss
simmo
Scris: Sunday, September 22, 2019 1:17 AM
Nivel

Inregistrat: 6/19/2018
Adina Mariana wrote:
Da,intradevar putin mai este si abia astept sa imi tin baietelul in brate.Acum sunt mai bine,imi sunt vinete ambele maini dar trece incet..o sa dureze pana trec vanataile.Tu cum esti Simmo?cum este sa fi mamica?

E provocator. Cand are episoade de plange continuu si nu imi dau seama ce are, este obositor. M-a ajutat mult Alina cu sfaturi avand in vedere exoerienta ei si inca o prietena care a mai trecut prin asta.
Cand il vad ca rade intr-o parte si pune un botic de nimic nu mai vrea, iti vine sa-l mananci Love
Ancuta...
Scris: Sunday, September 22, 2019 6:46 AM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 5/24/2019
Fetele , pe mine ma doare îngrozitor spatele?? chiar jos unde încep fesele sa fie de la sarcina? Cum se modifica corpu’?
Anitta76
Scris: Sunday, September 22, 2019 8:44 AM
Nivel

Inregistrat: 11/11/2018
Ancuta... wrote:
Fetele , pe mine ma doare îngrozitor spatele?? chiar jos unde încep fesele sa fie de la sarcina? Cum se modifica corpu’?

Ancuta, trece cu no spa?
Ancuta...
Scris: Sunday, September 22, 2019 8:55 AM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 5/24/2019
Anitta76 wrote:

Ancuta, trece cu no spa?

Sa sti ca nu am luat nimic, totus ii suportabil, cel mai mult ma doare seara!
Adina Mariana
Scris: Sunday, September 22, 2019 10:36 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 8/16/2017
Nella wrote:

Am facut ?i eu trierea hainelor ?i ce sa vezi... Doar vreo 4,5 bluze pot îmbraca pt ca erau foarte lalai. În magazine am umblat 2 zile ?i abia am reu?it sa îmi gasesc o pereche de ghete, pantaloni sau altele sunt doar vise frumoase.
Eu zic ca ar trebui sa mai a?tepte flacaul vostru, înca e devreme sa vrea afara, dar nu noi hotarâm ie?irea lor la rampa.
Eu nu am investit mult in haine.Mi-am luat o pereche de blugi de gravide,2 maieuri,2 perechi pant.scurti si o pereche de papuci si toata vara tot cu alea am fost de m-am saturat deja de ele.Dar am zis ca nu are rost sa cumpar pt.ca dupa imi vor fi mari si nu are rost.Nu prea mo interesat ce iau pe mine....sic
Sper si eu sa mai stea bebe macar o sapt.la caldurica.In 27 merg la monitorizare si rog medicul sa imi faca si o eco sa vedem cat a mai luat in greutate ca de la 33 sapt.nu mai stiu cum e,doar il simt.Cred ca are mititelul vreo 3 kgcomputerlove
Adina Mariana
Scris: Sunday, September 22, 2019 10:38 AM
Nivel

simmo wrote:

E provocator. Cand are episoade de plange continuu si nu imi dau seama ce are, este obositor. M-a ajutat mult Alina cu sfaturi avand in vedere exoerienta ei si inca o prietena care a mai trecut prin asta.
Cand il vad ca rade intr-o parte si pune un botic de nimic nu mai vrea, iti vine sa-l mananci Love
Te cred.Usor nu este dar imi imaginez ca e frumos.Abia astept sa fiu si eu in aceasta formulasic
Iti doresc o viata frumoasa alaturi de el si de sotpupici
Nella
Scris: Sunday, September 22, 2019 10:45 AM
Nivel

Ancuta... wrote:

Pt orice durere sa iei no spa. Acum corpul sufera f multe modificari, iar toate aceste dureri ca sunt de spate, de burta, ca la menstra nu sunt ok de lasat asa. 3,4 no spa pe zi de 40 mg recomanda orice medic. Sanatate multa.
Nella
Scris: Sunday, September 22, 2019 10:48 AM
Nivel

Adina Mariana wrote:
Eu nu am investit mult in haine.Mi-am luat o pereche de blugi de gravide,2 maieuri,2 perechi pant.scurti si o pereche de papuci si toata vara tot cu alea am fost de m-am saturat deja de ele.Dar am zis ca nu are rost sa cumpar pt.ca dupa imi vor fi mari si nu are rost.Nu prea mo interesat ce iau pe mine....sic
Sper si eu sa mai stea bebe macar o sapt.la caldurica.In 27 merg la monitorizare si rog medicul sa imi faca si o eco sa vedem cat a mai luat in greutate ca de la 33 sapt.nu mai stiu cum e,doar il simt.Cred ca are mititelul vreo 3 kgcomputerlove

Mie mi-a fost tare drag sa cumpar hainu?e de gravida, vara mi-a oferit multe variante, dar acum a venit frigul ?i în ditamai ora?ul sa nu gase?ti haine e frustrant.
Abia a?tept vesti despre bebe. Sanatate multa! Cheek Kiss
Adina Mariana
Scris: Sunday, September 22, 2019 11:25 AM
Nivel

Nella wrote:

Mie mi-a fost tare drag sa cumpar hainu?e de gravida, vara mi-a oferit multe variante, dar acum a venit frigul ?i în ditamai ora?ul sa nu gase?ti haine e frustrant.
Daca tu nu gasesti in tot Iasul iti dai seama eu in Satu Mare,nu e nici unsfert cat Iasulhohot poate de aia nici nu m-am stresat cu hainele ca numa ma inervam ca nu gasesc nimic.Asa ca de la inceput nu am pus accent pe asta,pt.binele meusic in schimb m-am stresat ca nu avem nici un magazin de articole de bebelusi in acest oras.Tot ce iei tre sa comanzi de pe net si e aiurea daca nu le vezi.Dar asta este,am facut-o si pe asta si ne-am descurcat cum am putut.
Multa sanatate si tiepupici
Anitta76
Scris: Sunday, September 22, 2019 11:57 AM
Nivel

Inregistrat: 11/11/2018
Ancuta... wrote:

Sa sti ca nu am luat nimic, totus ii suportabil, cel mai mult ma doare seara!

Parerea mea este sa iei un no spa cand incepe durerea pentru ca nu este ok sa stai cu dureri mai ales acum la inceput. Te pupcomputerlove
Nella
Scris: Sunday, September 22, 2019 12:54 PM
Nivel

Adina Mariana wrote:
Daca tu nu gasesti in tot Iasul iti dai seama eu in Satu Mare,nu e nici unsfert cat Iasulhohot poate de aia nici nu m-am stresat cu hainele ca numa ma inervam ca nu gasesc nimic.Asa ca de la inceput nu am pus accent pe asta,pt.binele meusic in schimb m-am stresat ca nu avem nici un magazin de articole de bebelusi in acest oras.Tot ce iei tre sa comanzi de pe net si e aiurea daca nu le vezi.Dar asta este,am facut-o si pe asta si ne-am descurcat cum am putut.
Multa sanatate si tiepupici

Te cred... Acum cu hainele de iarna traiesc nervii a?tia ca s-a racit deodata ?i chiar nu aveam pe ce pune mana, dar sper sa gasesc o geaca buna din aia 2 in 1 ca sa pot purta ?i pe bebe în sistem. Hainu?e de bebe am gasit ?i la Piatra ?i la Ia?i, am pt o perioada, o rochie de craciunuta o sa mai vreau sa cumpar, dar asta ramâne pt vremea sarbatorilor.
Am o nunta pe 27 Oct ?i înca nu ?tiu ce sa arunc pe mine, sper sa gasesc o varianta optima.
Andra09
Scris: Sunday, September 22, 2019 1:51 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 8/1/2018
Adina Mariana wrote:
Asa este,ai dreptate.Greu a fost dar putin a mai ramas si eu sunt nerabdatoareCrazy
Fetelor voi ce mai faceti?cum sunteti?tare liniste pe la noiDistanceKiss

Noi suntem bine, stam la cadurica, crestem gravida si asteptam sa treaca timpul... am zile in care mananc non-stop, parca nu ma satur cu nimic, bebelusa e din ce in ce mai activa, uneori ma uimeste cu ce putere poate sa lovesca, am inceput sa dorm din ce in ce mai rau, ma intorc de 100 de ori ca amortesc repede... Ieri dimineata au fost 0 grade si padurea e din ce in ce mai mohorata, o sa imi lipseasca zilele calduroase. Am inceput timid sa caut idei de nume, dar pare mai dificil ca la baietei, sunt o multime de nume Wow, nu stiu cum o sa ne hotaram.
Andra09
Scris: Sunday, September 22, 2019 1:54 PM
Nivel

Ancuta... wrote:

Foarte posibil sa fie de la sarcina, acum daca stai si mult in picioare sau pe scaun pot sa le simti mai intens. Mie imi trec cu comprese calde, masaj.
Andra09
Scris: Sunday, September 22, 2019 1:57 PM
Nivel

Nella wrote:

Haine de gravida gasesti multe pe bonprix si eu stau intr-o zona in care nu gasesc absolut nimic ras, noroc ca se pot comanda.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.