Gravidutele noastre dragi - 53
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Adina Mariana
Scris: Thursday, September 19, 2019 12:25 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 8/16/2017
Andra09 wrote:
Adina poti pune comprese cu rivanol rece, se trag mai repede vanataile. Bine ca esti mai bine, gandeste-te ca mai ai de mers odata si gata si in caz de nu iti place ceva, spune, comenteaza, nu lasa asa.
Inainte de toate problemele si eu taceam si nu ziceam nimic dar pana la urma sunt acolo puse sa ajute, nu sa se comporte mai rau decat cu animalele. Cand l-am nascut pe Vladimir era o mamica in salon cu mine care nu reusea nici cum sa puna bebele la san, a fost la neonatologie si asistentele au trimis-o inapoi cu un biberon, "ca daca nu e in stare sa alapteze copilul, trebuia sa nu il faca". Bineinteles ca m-au luat toti nervi si m-am dus eu, erau 3 asistente stateau la taclale spuneau glume, am intrat in cabinet si le-am spus sa imi zica numele, sa stiu pt cine fac reclamatie a doua zi. Sa vezi ce repede veneau apoi in salon si o ajutau pe biata fata... si as avea multe povesti mult mai oribile, dar nu e locul potrivit aici.
Curaj mamica, cate nu facem noi pt puii nostrii computerlove
Multumesc pt.sfat Andra.Acum sunt mult mai bine,so mai tras vanataia cum am tot tinut comprese reci.Trebuie sa iau in casa rivanol ca sincer nu am.Tura viitoare ma duc si eu mai cu tupeu in spital ca eu sunt ft.linistita de fel si nu imi place sa fac probleme dar asa nu se mai poate.Acum stiu ce se intampla pe acolo si cum sa actionez.Si eu am vazut destule numa pe coridoare dapoi sa fi nascut asa ca tine...cred ca nu ma puteam abtine si tot faceam scandal.Sa le fie rusinenono banghead disputa1
Anitta76
Scris: Thursday, September 19, 2019 9:24 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/11/2018
Adina Mariana wrote:
Nah ft.bine ca ai vb.cu endocrinologul si ti-a scazut doza.Cu aspenterul mai vezi tu.Probabil daca ai avut DDI mariti de aceea ti-o det atata timp dar mai faci analiza si vezi daca se tot mareste..poate in timp nu va fi nevoie sa iei atata.Si DDI ai mei au iesit cu putin mariti dar tot pana la 33 mi-o dat aspenterul si de acum sa tot fac DDI si daca se prea mareste ma trece pe injectii dar din fericire nu e cazul la mine.Scrie mail la dna Uscatescu si cere un sfat dar neaparat spune-i ce ti-o spus ginecologul si trimite analiza de DDI.Mie de obicei numai in week imi raspunde la mail doamna doctor.

Iti multumesc Adina. Am trimis mail dnei Uscatescu ieri si astept sa imi raspunda. computerlove
Adina Mariana
Scris: Thursday, September 19, 2019 11:56 AM
Nivel

Anitta76 wrote:

Iti multumesc Adina. Am trimis mail dnei Uscatescu ieri si astept sa imi raspunda. computerlove
Cu placere si Doamne AjutaHands pupici
Ancuta...
Scris: Thursday, September 19, 2019 1:54 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 5/24/2019
AndreV wrote:

Da, am auzit de el multe lucruri bune. Stiu ca e pro nastere naturala si e foarte greu sa prinzi o programare la el. Cel putin o colega a incercat sa se programeze la sfarsitul lunii august si a gasit loc prin 25+ septembrie.

Mie îmi place de doamna dr. E rabdatoare, raspunde la întrebari, oricat ar fi de stupide, raspunde la email in maxim 1 ora (cel putin de cate ori i-am scris, cam asta a fost timpul, la fel la mesaje, telefon). Si stiu ca au mai fost cateva mamici de pe forum din Timi?oara care au nascut cu ea. Ce fain ca suntem cam deodata. Cheek Kiss

Daaaa, e super ocupat!! Daca te ?tie si îl suni te baga printre programari, ?i la fel când îl suni sa-l intrebi ceva imediat raspunde.
?i sunt f mul?umita de el, eu am auzit ?i pareri proaste, dar pentru mine este cel mai bun, ce mi-a zis el asa a fost tot!!

Eu sunt între sapt 8-9 mai mult 9 nu stiu exact, cum nu am avut ciclu??
simmo
Scris: Thursday, September 19, 2019 2:22 PM
Nivel

Inregistrat: 6/19/2018
Adina/Missy, ce putin mai aveti si voi ras

Adina, experienta neplacuta la spital, dar important este ca bebe e ok.

Missy, e posibil sa-ti puna perfuzie de fier dupa nastere daca ai valoarea asa mica. Si dupa nastere iti fac din nou analiza.
Inawar
Scris: Thursday, September 19, 2019 2:40 PM
Nivel

Inregistrat: 11/14/2016
AndreV wrote:

Da, am auzit de el multe lucruri bune. Stiu ca e pro nastere naturala si e foarte greu sa prinzi o programare la el. Cel putin o colega a incercat sa se programeze la sfarsitul lunii august si a gasit loc prin 25+ septembrie.

Mie îmi place de doamna dr. E rabdatoare, raspunde la întrebari, oricat ar fi de stupide, raspunde la email in maxim 1 ora (cel putin de cate ori i-am scris, cam asta a fost timpul, la fel la mesaje, telefon). Si stiu ca au mai fost cateva mamici de pe forum din Timi?oara care au nascut cu ea. Ce fain ca suntem cam deodata. Cheek Kiss

Eu am nascut cu ea si am fost multumita chiar si de atitudinea ei de dupa nastere, a venit zilnic sa ma vada si sa schimbe ea pansamentul dupa cezariana. Face nasteri doar la privat la Premiere.
Eu de data asta am ales un medic de la Bega, pana acum totul ok dar pot observa diferenta intre consultatiile ei si cele de aici. Ea era mai meticuloasa, printa grafice pe cand medicul actual prefera ecografii mai dese si nu da importanta graficelor.
AndreV
Scris: Thursday, September 19, 2019 9:46 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 10/2/2018
Ancuta... wrote:

Daaaa, e super ocupat!! Daca te ?tie si îl suni te baga printre programari, ?i la fel când îl suni sa-l intrebi ceva imediat raspunde.
?i sunt f mul?umita de el, eu am auzit ?i pareri proaste, dar pentru mine este cel mai bun, ce mi-a zis el asa a fost tot!!

Eu sunt între sapt 8-9 mai mult 9 nu stiu exact, cum nu am avut ciclu??

Da, si eu cunosc persoane care erau la el, si au au avut probleme foarte serioase la nastere, complicatii, dar na... Probabil e exceptia care intareste regula. Stiu si femei care sunt foarte multumite de el, si l-ar recomanda oricand.

Revenind la analize, azi am facut profilul Torch.
AndreV
Scris: Thursday, September 19, 2019 9:47 PM
Nivel

Fetele, am fost azi la medic. Avem aproape 3cm. 9 saptamani si 5 zile arata ecograful. Nu imi vine sa cred ca am ajuns pana aici. Lol
AndreV
Scris: Thursday, September 19, 2019 10:06 PM
Nivel

Inawar wrote:

Eu am nascut cu ea si am fost multumita chiar si de atitudinea ei de dupa nastere, a venit zilnic sa ma vada si sa schimbe ea pansamentul dupa cezariana. Face nasteri doar la privat la Premiere.
Eu de data asta am ales un medic de la Bega, pana acum totul ok dar pot observa diferenta intre consultatiile ei si cele de aici. Ea era mai meticuloasa, printa grafice pe cand medicul actual prefera ecografii mai dese si nu da importanta graficelor.

Eu sunt la ea de ceva ani. Pana acum sunt foarte multumita.
Ancuta...
Scris: Thursday, September 19, 2019 11:11 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 5/24/2019
AndreV wrote:

Da, si eu cunosc persoane care erau la el, si au au avut probleme foarte serioase la nastere, complicatii, dar na... Probabil e exceptia care intareste regula. Stiu si femei care sunt foarte multumite de el, si l-ar recomanda oricand.

Revenind la analize, azi am facut profilul Torch.

Ce include Torch? Nu am auzit

Auzi?i, sâni nu trebuiau sa se întareasca pu?in? Ai mei sunt exact ca înainte, sunt moi doar ca ma dor f pu?in la atingere .
missy_furla
Scris: Thursday, September 19, 2019 11:50 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 5/3/2019
Adina Mariana wrote:
Cand hotarasti cum vrei sa nasti?vezi ca timpul trece repedesic tu cum ai dori,ce simti? Abia astept si eu sa treaca timpul asta si sa merg sa nasc.Si mie mi se intareste des burta dar de ft.mult timp.Toata sarcina am luat magne b6,ma linisteste mult,altfel nu ar fi bine cu contractiile astea.

Nu, nu m-am hotarat cu nasterea.mai e timp oricum ...ca mai stam la copt cam 10 zile oricum...pana la 2-3oct nu scoatem nasu' afara (asa ar trebui). Nu trag insa spre nici o varianta, ambele au avantaje si dezavantaje.
Ma tot innebuneste doctorul cu capul mare al lui bebe...dar nu-i nimic de speriat ca si eu l-am avut la nastere.
N-am dormit si am fost tare tare obo.
Asa ca un zombie umblu prin casa sau p afara pe lg bloc.
Scz ca rasp asa greu..
Imi pare rau ca ai nimerit la tipa aia varza...sper ca deja ti a trecut si in seara asta deja nu mai ai nimic vanat.
Magne b6 nu mi a dat sa iau, ma gandesc ca trebuia sa iau eu din proprie initiativa.
Iau doar fier cu acid folic (sa se absoarba). Ar trebui si vit C dar mananc extrem de multe fructe&legume(numai asta as manca).
Cam suparata sunt cu hemoglobina asta mica...uff
Intre timp am reusit sa-mi spal camasile de alaptat. sunt dragute foc
De la emag am luat.
AndreV
Scris: Friday, September 20, 2019 12:09 PM
Nivel

Ancuta... wrote:

Ce include Torch? Nu am auzit

Auzi?i, sâni nu trebuiau sa se întareasca pu?in? Ai mei sunt exact ca înainte, sunt moi doar ca ma dor f pu?in la atingere .

Nici pe mine nu ma dor exagerat de tare. Uite, asta e profilul Torch: https://www.synevo.ro/profil-torch/
Adina Mariana
Scris: Friday, September 20, 2019 1:23 PM
Nivel

simmo wrote:
Adina/Missy, ce putin mai aveti si voi ras

Adina, experienta neplacuta la spital, dar important este ca bebe e ok.

Missy, e posibil sa-ti puna perfuzie de fier dupa nastere daca ai valoarea asa mica. Si dupa nastere iti fac din nou analiza.
Da,intradevar putin mai este si abia astept sa imi tin baietelul in brate.Acum sunt mai bine,imi sunt vinete ambele maini dar trece incet..o sa dureze pana trec vanataile.Tu cum esti Simmo?cum este sa fi mamica?
Adina Mariana
Scris: Friday, September 20, 2019 1:42 PM
Nivel

missy_furla wrote:

Nu, nu m-am hotarat cu nasterea.mai e timp oricum ...ca mai stam la copt cam 10 zile oricum...pana la 2-3oct nu scoatem nasu' afara (asa ar trebui). Nu trag insa spre nici o varianta, ambele au avantaje si dezavantaje.
Ma tot innebuneste doctorul cu capul mare al lui bebe...dar nu-i nimic de speriat ca si eu l-am avut la nastere.
N-am dormit si am fost tare tare obo.
Asa ca un zombie umblu prin casa sau p afara pe lg bloc.
Scz ca rasp asa greu..
Imi pare rau ca ai nimerit la tipa aia varza...sper ca deja ti a trecut si in seara asta deja nu mai ai nimic vanat.
Magne b6 nu mi a dat sa iau, ma gandesc ca trebuia sa iau eu din proprie initiativa.
Iau doar fier cu acid folic (sa se absoarba). Ar trebui si vit C dar mananc extrem de multe fructe&legume(numai asta as manca).
Cam suparata sunt cu hemoglobina asta mica...uff
Intre timp am reusit sa-mi spal camasile de alaptat. sunt dragute foc
De la emag am luat.
Ce simpatica esti,cica mai ai timp destulCrazy apoi la cezariana de la 38 deja te poate opera,depinde.Sa iei cele mai bune decizii pt.tinepupici oricum ar fi important sa fiti amandoi bine ca nasterea e grea oricum indiferent de ce optezi.Eu iau magne b6 de 2 ori pe zi..ma ajuta mult la contractii ca nu prea le mai am de o perioada si nici la monitorizare nu mi-a aparut sa am vreo contractie.O sa fie totul bine,fi optimistapupici
missy_furla
Scris: Friday, September 20, 2019 5:10 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 5/3/2019
Adina Mariana wrote:
Ce simpatica esti,cica mai ai timp destulCrazy apoi la cezariana de la 38 deja te poate opera,depinde.Sa iei cele mai bune decizii pt.tinepupici oricum ar fi important sa fiti amandoi bine ca nasterea e grea oricum indiferent de ce optezi.Eu iau magne b6 de 2 ori pe zi..ma ajuta mult la contractii ca nu prea le mai am de o perioada si nici la monitorizare nu mi-a aparut sa am vreo contractie.O sa fie totul bine,fi optimistapupici

Asa mi a zis doctorul, ca mai e timp.
Degeaba ii spuneam ca nu dorm, ca ma simt aiurea...tb sa mai coc..
Rezist, n-am de ales. Venele sa imi reziste.
Merg marti la CTG si vedem atunci...
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.