Gravidutele noastre dragi - 52
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Alle.p
Scris: Tuesday, July 16, 2019 6:03 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 5/13/2018
Huggies folosim si noi
Mi s-au parut cei mai ok dupa alte 3 marci încercate. Nr 1 l-am folosit pana pe la 4.2kg, apoi am trecut la nr2. Mai mergeau putin si aia, dar deja ii lasa urme pe picioruse. Un pachet de 24 buc va ajunge maxim 3 zileLol .
RalukM
Scris: Tuesday, July 16, 2019 6:14 PM
Nivel

Inregistrat: 1/24/2014
Lori wrote:

RalukM, observ ca esti la al treilea bebelus. Pot sa te intreb cum ai nascut celelalte doua ori? Si cum vei naste acum?
Intreb pentru ca eu am deja doua cezariene si as vrea inca un bebe, dar nu stiu cat e de ok a treia cezariana...

Am nascut prin cezariana si acum tot cezariana. Voi avea 3 operatii. Nasterile au fost in 2015,2017 si acum urmeaza :). De la a2a cezariana medicul mi a zis ca am cicatrice, adica e destul de groasa sa mai duc o sarcina. Apoi inainte sa raman iar am mai fost la o eco si analize uzuale, pap si secretie.
Eu am luat tot huggies 1, asta am folosit si la fete, apoi puffies apoi lupilu. Ma gandeam sa testez si lupilu no1. Pampers nu mi plac neam ca sa nu mai zic ca au un miros bleah.
BC1828
Scris: Tuesday, July 16, 2019 6:49 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 6/6/2018
Nella wrote:

?tiu cum este... Eu am în o saptamâna rezist,dupa mi-o ia paranoia la trap, drept urmare mi-a comandat so?ul un doppler fetal ca sim?eam ca o luam razna de grija. Nici nu ?tiu daca simt fata, cu cheguletele mele tot la câteva zile o iau razna. Macar acum i-am auzit inimioara ?i rasuflu u?urata. Deja aveam co?maruri ?i nu mai reu?eam sa ma calmez.

Si pe mine ma batut gândul la un doppler insa cred ca as fi toata ziua cu el in mana si nu cred ca ar fi prea ok.Oricum deja ma luat oarecum panica gandidu-ma la cele 6 saptamani pe care ar trebui sa le astept asa ca maine la prima ora sun da de am norocul sa ma ia chiar prin 1-2 august ultimele zile ale medicului inainte de concediu.
blu88
Scris: Tuesday, July 16, 2019 7:38 PM
Nivel

Inregistrat: 11/22/2018
fetelor va rog daca stiti ce inseamna la citomelagovirul referinta de 500 este mare? nasa mea a facut analizele si este mega speriata de referinta asta mare... iar dr abia pe data de 31 a chemat-o la consult

https://ibb.co/qYy12KV
Andra09
Scris: Tuesday, July 16, 2019 7:43 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 8/1/2018
blu88 wrote:
fetelor va rog daca stiti ce inseamna la citomelagovirul referinta de 500 este mare? nasa mea a facut analizele si este mega speriata de referinta asta mare... iar dr abia pe data de 31 a chemat-o la consult
https://ibb.co/qYy12KV

Din cate stiu eu, tot ce e igg pozitiv, este ok, inseamna ca are anticorpi pentru boala respectiva. Problematic ar fi igm, asta insemna o infectie acuta, aia ar fi determinat ceva probleme la bebelus.
blu88
Scris: Tuesday, July 16, 2019 7:44 PM
Nivel

Inregistrat: 11/22/2018
Andra09 wrote:

Din cate stiu eu, tot ce e igg pozitiv, este ok, inseamna ca are anticorpi pentru boala respectiva. Problematic ar fi igm, asta insemna o infectie acuta, aia ar fi determinat ceva probleme la bebelus.

inca nua re bebelus... a pierdut 2 sarcini pana acum uff
Andra09
Scris: Tuesday, July 16, 2019 7:47 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 8/1/2018
blu88 wrote:

inca nua re bebelus... a pierdut 2 sarcini pana acum uff

Atunci poate sta linistita, cand v-a ramane insarcinata, are anticorpi pt citomegalovirus, care este destul de pacatos daca este luat in primele 4 luni de sarcina. In schimb trebuie sa fie atenta la celelalte, ca nu are anticorpi.
alina89
Scris: Tuesday, July 16, 2019 8:18 PM
Nivel

Inregistrat: 3/21/2017
simmo wrote:
Alina/Nella, multumesc.

Alina sa-mi spui si mie ce iti zice al doilea hrmatolog. Si pe mine ma bate gandul sa mai cer o parere la hemato. La gine mi-a zis ca daca imi da injectii nu se baga peste tratament, insa am vazut ca nu prea e de acord cu aspenter pana mai tarziu in sarcina.

Acum am iesit de la consult. Iti dau un mesaj privat mai tarziu dupa ce adoarme copilul cu ce am discutat si la ce dr am fost, dar oricum eu am factor v leiden si altfel sta treaba la mine pale
Lori
Scris: Tuesday, July 16, 2019 8:18 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 3/7/2014
RalukM wrote:

Am nascut prin cezariana si acum tot cezariana. Voi avea 3 operatii. Nasterile au fost in 2015,2017 si acum urmeaza :). De la a2a cezariana medicul mi a zis ca am cicatrice, adica e destul de groasa sa mai duc o sarcina. Apoi inainte sa raman iar am mai fost la o eco si analize uzuale, pap si secretie.
Eu am luat tot huggies 1, asta am folosit si la fete, apoi puffies apoi lupilu. Ma gandeam sa testez si lupilu no1. Pampers nu mi plac neam ca sa nu mai zic ca au un miros bleah.

Multumesc pentru raspunsCheek Kiss
Urmeaza sa ma duc si eu saptamana viitoare la medic sa vad ce zice de o eventuala a treia sarcina si cezariana, avand in vedere si varsta (40 de ani). Eu sper sa fiu ok, eu cel putin asa ma simtDistanceKiss
Sa ai nastere frumoasa, asa cum ti-o doresti!

In legatura cu scutecele daca imi permiteti sa imi dau si eu cu parerea: la ambii copii am folosit lupilu, sunt pe departe cele mai bunethumleft
Nella
Scris: Tuesday, July 16, 2019 8:32 PM
Nivel

Inregistrat: 11/17/2017
BC1828 wrote:

Si pe mine ma batut gândul la un doppler insa cred ca as fi toata ziua cu el in mana si nu cred ca ar fi prea ok.Oricum deja ma luat oarecum panica gandidu-ma la cele 6 saptamani pe care ar trebui sa le astept asa ca maine la prima ora sun da de am norocul sa ma ia chiar prin 1-2 august ultimele zile ale medicului inainte de concediu.

Sincer acum vreo 2 sau 3 saptamâni la fel spuneam ?i eu, ca voi sta numai cu el pe burta, dar sincer spun dupa primele secunde în care i-am auzit inimioara nu l-am mai lasat sa mearga, m-am lini?tit ?i mi-am vazut de treaba Angel. Eu l-am vrut pt ca am avut destule episoade nasoale narcina asta ?i nu mai pot sa îndur atâta stres. Imediat i-am prins inima ?i gata am lasat-o în pace. coeur
BC1828
Scris: Tuesday, July 16, 2019 8:47 PM
Nivel

Inregistrat: 6/6/2018
Nella wrote:

Sincer acum vreo 2 sau 3 saptamâni la fel spuneam ?i eu, ca voi sta numai cu el pe burta, dar sincer spun dupa primele secunde în care i-am auzit inimioara nu l-am mai lasat sa mearga, m-am lini?tit ?i mi-am vazut de treaba Angel. Eu l-am vrut pt ca am avut destule episoade nasoale narcina asta ?i nu mai pot sa îndur atâta stres. Imediat i-am prins inima ?i gata am lasat-o în pace. coeur

Atunci e ok...eu maine incerc sa sun sa imi fac o programare si daca reusesc voi fi cuminte pana la data respectiva newclap
Nella
Scris: Tuesday, July 16, 2019 9:19 PM
Nivel

Inregistrat: 11/17/2017
BC1828 wrote:

Atunci e ok...eu maine incerc sa sun sa imi fac o programare si daca reusesc voi fi cuminte pana la data respectiva newclap

Doamne ajuta sa fie bine ?i sa reu?e?ti sa te programezi când dore?ti. Cheek Kiss
Adina Mariana
Scris: Tuesday, July 16, 2019 10:05 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 8/16/2017
Multumesc fetelor pt.sfaturi cu pempy.O sa raman si eu pe huggies nr.1 doar ca o sa iau mai putine nu 164 cate sunt in acel pachetpupici

Si eu abia astept sa am eco.Nu am fost din 5 iunie doctora fiind in concediu.Acuma o sa merg in 24 dar faptul ca il simt zilnic sunt linistita ca stiu ca este bine altfel inebuneam sigurcomputerlove
Cata123
Scris: Tuesday, July 16, 2019 10:31 PM
Nivel

Inregistrat: 11/11/2017
Alle.p wrote:
Huggies folosim si noi
Mi s-au parut cei mai ok dupa alte 3 marci încercate. Nr 1 l-am folosit pana pe la 4.2kg, apoi am trecut la nr2. Mai mergeau putin si aia, dar deja ii lasa urme pe picioruse. Un pachet de 24 buc va ajunge maxim 3 zileLol .

Si noi tot huggies folosim, ne au placut cel mai mult si am luat cand aveau reducere la emag. Acum baiatul are vreo 4.8 kg si de vreo sapt cred folosim marimea 2. 8 bucati pe zi sigur folosim.
In 2 luni am folosit vreo 260 de huggies plus inca vreo 5 pachete mici de la alte firme ( nr.1) Lol
Ella30
Scris: Tuesday, July 16, 2019 10:45 PM
Nivel

Inregistrat: 2/21/2019
Adina Mariana wrote:
Multumesc fetelor pt.sfaturi cu pempy.O sa raman si eu pe huggies nr.1 doar ca o sa iau mai putine nu 164 cate sunt in acel pachetpupici

Si eu abia astept sa am eco.Nu am fost din 5 iunie doctora fiind in concediu.Acuma o sa merg in 24 dar faptul ca il simt zilnic sunt linistita ca stiu ca este bine altfel inebuneam sigurcomputerlove

Noi tot huggies folosim, elite soft. Dar sa fii atenta, pt ca exista 2 tipuri de nr 1: 2-5 kg si 3-5 kg. Primii sunt mai micuti, deja la 3650 cat avea sofia sapt trecuta ii lasau urme pe picioruse.
Vezi ca cei de la emag mai trag teapa, in oferta vezi 3-5 kg dar iti trimit sortimentul celalalt (am patit o, nu ne am dat seama decat cand a fost prea tarziu pt retur, dar oricum sofia e slabuta si n am avut probleme).
Eu as lua acum oferta lor cu 3 pachete a cate 50 buc, pret redus cu 40%, e ff avantajos plus ca nici n o sa ti dai seama cand se termina....pachetul mic de 26 buc iti ajunge maaaaxim 4 zile si nu e nici avantajos ca pret.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.