Gravidutele noastre dragi - 51
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Andra09
Scris: Thursday, June 6, 2019 10:53 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 8/1/2018
Iulia13 wrote:
Fetelor, astazi la 13:55 s-a nascut bebelina noastra prin cezariana, 3230 de g si 48 cm. Am incercat dimineata cu injec?ie sa vedem daca sunt sanse la col sa se deschida însa nu am avut nici o contractie nimic si pana la urma tot la cezariana am ajuns . Acum astept sa mi-o aduca ,deja mor de dorul ei . Va multumim pentru gândurile buna si sarcini usoare hearts

Felicitari! sa va traiasca bubulina, sa fie sanatoasa si sa va bucurati de ea! Recuperare usoara! computerlove
Mirela.t83
Scris: Friday, June 7, 2019 12:25 AM
Nivel

Inregistrat: 11/1/2018
Felicitari Iulia!esti mamica acum!hearts
Sa fiti sanatoase amandoua!Bravoo
maria2013
Scris: Friday, June 7, 2019 5:52 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 7/29/2013
Iulia13 wrote:
Fetelor, astazi la 13:55 s-a nascut bebelina noastra prin cezariana, 3230 de g si 48 cm. Am incercat dimineata cu injec?ie sa vedem daca sunt sanse la col sa se deschida însa nu am avut nici o contractie nimic si pana la urma tot la cezariana am ajuns . Acum astept sa mi-o aduca ,deja mor de dorul ei . Va multumim pentru gândurile buna si sarcini usoare hearts

Felicitari! Mult noroc micutei, iar tie, recuperare rapida!
blu88
Scris: Friday, June 7, 2019 5:53 AM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 11/22/2018
Iulia13 wrote:
.

Felicitariii recuperare usoara si mult laptic love
Iulia13
Scris: Friday, June 7, 2019 6:03 AM
Nivel

Inregistrat: 11/8/2017
Va multumesc frumos inca o data mamici si burtici! hearts inca astept momentul sa o revad, inca nu mi-a fost adusa love multa sanatate va doresc !
Alle.p
Scris: Friday, June 7, 2019 8:01 AM
Nivel

Inregistrat: 5/13/2018
Felicitari Iulia, sa va traiasca micu?a, sa fie sanatoasa ?i sa va aduca multe bucurii coeur
Recuperare usoaraDistanceKiss
Cata123
Scris: Friday, June 7, 2019 8:13 AM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 11/11/2017
Iulia13 wrote:

Felicitaaaari !!!!!!! Bravoo majoreta

Multa sanatate si fericire, recuperare usoara Iulia, sa va bucurati de fetita voastra !!!
hearts
MirelaD
Scris: Friday, June 7, 2019 8:26 AM
Nivel

Inregistrat: 5/16/2019
Iulia13 wrote:

Felicitari!newclap sa fie sanatoasa, sa pape bine si tie mamico sa iti revii usor si sa va bucurati de minunea micapupici Bravoo
simmo
Scris: Friday, June 7, 2019 8:33 AM
Nivel

Inregistrat: 6/19/2018
Iulia felicitari. Recuperare ralida pentru tine si sa va bucurati de minune.

Blu ma bucur ca ai primit vesti bune din spiral. De ceva vreme mie imi masoara vaginal colul, iar saptamana aceasta a fost de 3,7 (mi-a zis ca este ok atat timp cat este peste 3).

Am facut si eco saptamana aceasta. Bebe e ok si in grafic. Mi-a dat antibiotic 5 zile (pentru ca sunt purtatoare de sgb) si niste ovule vaginale (pentru celule gram).
Am observat ca in astea 4 zile de antibiotic nu mai am burta intarita si nici nu am mai simtit nevoia sa iau nospa. Insa, aseara iar m-am trezit si m-au luat durerile de burta (niste intepaturi jos de zici ca este pe venite menstra). Eu nu stiu ce sa ma mai fac daca nici dupa tratament nu trece. Nici nu imi dau seama daca sunt contractii false. Nu le recunosc NuStiu
Adina Mariana
Scris: Friday, June 7, 2019 10:15 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 8/16/2017
alina89 wrote:

Am facut morfo la 21s2z si avea 400-450g cam pe acolo, dar ecografic e mai mare cu 3zile. Acum m-ai facut curioasa si m-am uitat, david avea 366g la 21s1z, dar ecografic avea 20s2z. Iar acum bb2 are 812g parca si bb1 avea 755, dar na.. unu e mai mare decat um altul mai mic. Deci eu zic ca e bine bounce
E ceva diferenta intre fratiori dar oricum esti in grafic si este bine.Acum te asemeni mai mult cu mine ca la prima sarcina.Ma astept si eu cand merg tura viitoare sa fie chiar maricel avand in vedere ca ma chemat abia in 24 iulie deoarece merge in concediu din 30 iunie.O sa mi se para o vesnicie de asteptat atata.Acuma la morfo am avut 21+3 si la urm.eco o sa am 27+3Big Surprise cred ca o sa aiba undeva la 900-950 grame daca bine am calculatcomputerlove mititelul meucoeur
Ella30
Scris: Friday, June 7, 2019 11:03 AM
Nivel

Inregistrat: 2/21/2019
Simmo, poate asa reactioneaza corpul tau la cresterea uterului..cand se intareste burtica eu stiu ca s contractii. Pot sa fie dureroase sau nu. Nu stiu daca am dreptate , ca eu n am asa ceva si nu stiu sa le recunosc..

Vai, fetelor, mai nou ziua ma ia de cateva ori cate un somn de adorm unde ma pui..si nu dorm mult , in max juma de ora sunt fresh Lol mi se pare ciudat sa am simptom nou fix acum la finalhohot
PaulaPau
Scris: Friday, June 7, 2019 11:44 AM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 10/31/2018
Iulia, felicitari! Sa te recuperezi usor si bebelina sa va infrumuseteze viata mereu si sa fie sanatoasa!

Adina, testul de glucoza eu l-am facut, doar ca locuiesc in Germania

Ma gandesc ca e peste tot la fel. Prima data l-am facut la ginecologul meu si fiindca a iesit mare, am mers la o clinica speciala si l-am facut, cu 75ml glucoza. Adica un suc de struguri dulce. Nu a fost asa de dulce cum ma.asteptam atata doar ca eram nemancata(asa a trebuit) si am fost putin ametita cat am asteptat 3 ore. Mi a luat sange inainte sa-l beau, dupa o ora si apoi dupa inca una. La mine din pacate a iesit pozitiv si ma confrunt cu diabet gestational. Am tinut dieta si inca tin si fac si insulina din cauza valorilor mari ce le am dimineata. Si daca il faci, sa nu iti faci griji. Orice rezultat ai avea. Si sa stii ca eu nu cred ca are legatura cu greutatea ta. Cheek Kiss

Burtici, am facut testul pt streptococ B si tocmai am aflat ca e pozitiv. Doctorita stie cat de frica mi-e sa nu fie ceva in regula si m-a asigurat ca va fi bine, atata doar ca trebuie sa primesc antibiotic inainte de nastere. V-ati confruntat cu asta? Mai e asa putin si mi-e asa de frica. Doamne, nu vreau nimic altceva decat sa fie mamaruta mea sanatoasa.
simmo
Scris: Friday, June 7, 2019 11:49 AM
Nivel

Inregistrat: 6/19/2018
Multumesc Ella. Mai citisem ca daca aceste dureri nu trec cu nospa, atunci pot fi mai periculoase. Acum daca iau nospa, trec dupa un timp. Astept sa vad cum voi fi dupa tratament.

Ai fost haioasa cu somnul. Eu am intrat in etapa trezit peste noapte (fie pentru baie, fie ca imi este foame). Sunt fericita ca am inceput sa iau in greutate treptat. Dar tot nu am scapat de comentarii la adresa burtii mele. La inceput nu ma deranjau, dar acum parca sunt o placa stricata si trebuie sa repet de fiecare data ca bebe e ok, in parametrii si ca asa reactioneaza corpul meu la sarcina, iar doctorul nu mi-a dar motiv de ingrijorare din acest motiv.
Nella
Scris: Friday, June 7, 2019 11:51 AM
Nivel

Inregistrat: 11/17/2017
Felicitari Iulia!!! Refacere u?oara, cre?tere frumoasa ?i sa fi?i sanato?i cu to?ii!!!
MirelaD
Scris: Friday, June 7, 2019 12:10 PM
Nivel

Inregistrat: 5/16/2019
PaulaPau wrote:
Iulia, felicitari! Sa te recuperezi usor si bebelina sa va infrumuseteze viata mereu si sa fie sanatoasa!

Adina, testul de glucoza eu l-am facut, doar ca locuiesc in Germania

Ma gandesc ca e peste tot la fel. Prima data l-am facut la ginecologul meu si fiindca a iesit mare, am mers la o clinica speciala si l-am facut, cu 75ml glucoza. Adica un suc de struguri dulce. Nu a fost asa de dulce cum ma.asteptam atata doar ca eram nemancata(asa a trebuit) si am fost putin ametita cat am asteptat 3 ore. Mi a luat sange inainte sa-l beau, dupa o ora si apoi dupa inca una. La mine din pacate a iesit pozitiv si ma confrunt cu diabet gestational. Am tinut dieta si inca tin si fac si insulina din cauza valorilor mari ce le am dimineata. Si daca il faci, sa nu iti faci griji. Orice rezultat ai avea. Si sa stii ca eu nu cred ca are legatura cu greutatea ta. Cheek Kiss

Burtici, am facut testul pt streptococ B si tocmai am aflat ca e pozitiv. Doctorita stie cat de frica mi-e sa nu fie ceva in regula si m-a asigurat ca va fi bine, atata doar ca trebuie sa primesc antibiotic inainte de nastere. V-ati confruntat cu asta? Mai e asa putin si mi-e asa de frica. Doamne, nu vreau nimic altceva decat sa fie mamaruta mea sanatoasa.

Buna, mie mi-a iesit pozitiv streptococul b , pe la 34s+ , cand am facut morfologia de trim3. Mie doctorul mi-a dat tratament cu antib timp de 7 zile. Am luat augmentin cate 1g la 12ore. Plus probiotic la dif de 2 ore dupa antib. Nu mi-a mentionat daca imi va mai face si la nastere, din cate am inteles si din cate au mai zis si fetele se va face si la nastere, indif de modalitatea de nastere.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.