Gravidutele noastre dragi - 51
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Irinan
Scris: Monday, June 3, 2019 8:08 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 9/20/2018
blu88 wrote:
buna fetelor, eu m-am intors la serviciu astazi si a fost nasol rau ..... parca fara mine nu mai reuseau nimic.. si m-au mai pus si pe drumuri ca nu avea cine sa mearga.... astept sa vina dr din concediu sa discut cu ea... vroiam sa va intreb daca vreuna din voi ati experimentat vreo iritatie... de vreo 3 zile ma mananca pulpele si ma scarpin si imi apar ca niste basicute.nu stiu sa pun poza.... ma ia numai spre seara observ pe la un 6 7 ... nu ma mananca permanent pana vine dr din concediu nus tiu ce sa cred... eu la prima sarcina am avut o iritatie pe fiecare vergetura dar asta in ultima luna de sarcina si dupa anstere a trecut dar asta parca e altfel...Cray Cray Cray Cray ... si cuma ti facut fata picioarelor umflate? deci la prima sarcina nu am experimentat nimic din toate astea.. acum le am pe toate hohot

Iritatie poate iti apare de la scarpinat, stiu ca poate fi simptom in sarcina mancarimea de piele..cat despre piciore umflate si eu am problema asta.. am primit de la medic un gel cedraflon pt picioare, si recomandarea sa stau cat de putin in picioare si sa nu mananc sarat
Ella123
Scris: Monday, June 3, 2019 8:09 PM
Nivel

Inregistrat: 5/9/2018
Mihaela14 wrote:
Fetelor e de bine! A crescut ritmul cardiac la 104 bpm. E in crestere !yes Hands
cât ma bucur. Sarcina usoara în continuare e luptator bebe.
Irinan
Scris: Monday, June 3, 2019 8:10 PM
Nivel

Mihaela14 wrote:
Fetelor e de bine! A crescut ritmul cardiac la 104 bpm. E in crestere !yes Hands

Felicitari Mihaela, e puternic bebele tauhearts
Anitta76
Scris: Monday, June 3, 2019 8:36 PM
Nivel

Inregistrat: 11/11/2018
Mihaela14 wrote:

Bravooo! Cat de emo?ionata banuiesc ca ai fost! Sper ca te-ai linistit, ai vazut ca a fost bine? Ma bucur mult pentru tine si pentru bebele tau luptator! Abia astept sa imi spui daca e baie?el cum am banuit euyes Bravoo
Ella30
Scris: Monday, June 3, 2019 8:48 PM
Nivel

Inregistrat: 2/21/2019
Mihaela14 wrote:

Bravo bebe luptator !!!yes newclap ai vazut ca a fost bine ?newclap topai
eugeia
Scris: Monday, June 3, 2019 8:56 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 1/2/2019
Mihaela14 wrote:

Ma bucur mult pentru tine Hilar acum po?i sa te lini?te?ti :)
maria2013
Scris: Monday, June 3, 2019 9:03 PM
Nivel

Inregistrat: 7/29/2013
Mihaela14 wrote:

Doamne ajuta! Ma bucur enorm! Sarcina usoara sa ai, doar cu emotii pozitive!
Iulia13
Scris: Monday, June 3, 2019 9:09 PM
Nivel

Inregistrat: 11/8/2017
Irinan wrote:

Iulia incearca sa gandesti pozitiv, plimbate cat de mult, incearca sa faci putin efort si poate poate nasti pana joi. Dar totusi, daca nu se intampla de la sine nu s ar putea incerca o declansare oare inainte de cezariana? Nu stiu zic si eu, poate o perfuzie cu oxitocina ti ar putea declansa travaliul.. daca ti sa nasti natural poti sa intrebi, dar la urma urmei ca va fi natural sau cezariana important e sa fiti bine amandoua.. DistanceKiss

Asta si fac Irina vreo 2-3 sapt in speranta de a veni mai repede ..Nu m-am gândit ca voi ajunge aproape de 40 sapt. Doctorul a zis ca ne vedem joi la cezariana daca nu nasc pana atunci ,colul e inchis ..Daca ar fi fost intredeschis sunt sigura ca ma interna si incerca cu perfuzii .. eu inca mai sper ,daca nu vorba ta important e sa fim bine amandoua, cezariana nu e capat de lume caci sanatatea ei si a mea e pe primul loc.
Nella
Scris: Monday, June 3, 2019 9:09 PM
Nivel

Inregistrat: 11/17/2017
Mihaela14 wrote:

Doamne ce mult ma bucur. Multa sanatate amândurora!!! computerlove
Iulia13
Scris: Monday, June 3, 2019 9:15 PM
Nivel

Inregistrat: 11/8/2017
Mihaela14 wrote:

Super Mihaela! Doamne ajuta hearts
BC1828
Scris: Monday, June 3, 2019 9:29 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 6/6/2018
Mihaela14 wrote:

Doamne ajuta ! hearts
Sarcina usoara pe mai departe si un bebe sanatos computerlove
Mihaela14
Scris: Monday, June 3, 2019 10:04 PM
Nivel

Inregistrat: 3/1/2018
Multumesc mult fetelor! M-am linistit acum si am incredere in bebele meu ca e un luptator ca mami si tati! computerlove
Irinan
Scris: Monday, June 3, 2019 10:08 PM
Nivel

Iulia13 wrote:

Asta si fac Irina vreo 2-3 sapt in speranta de a veni mai repede ..Nu m-am gândit ca voi ajunge aproape de 40 sapt. Doctorul a zis ca ne vedem joi la cezariana daca nu nasc pana atunci ,colul e inchis ..Daca ar fi fost intredeschis sunt sigura ca ma interna si incerca cu perfuzii .. eu inca mai sper ,daca nu vorba ta important e sa fim bine amandoua, cezariana nu e capat de lume caci sanatatea ei si a mea e pe primul loc.

Doamne ajuta si sa fie recuperarea usoara in orice fel vei nastecomputerlove
Georgy06
Scris: Monday, June 3, 2019 10:14 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 6/26/2018
Mihaela14 wrote:

Felicitari! Sarcina usoara si fara griji in continuare!
PaulaPau
Scris: Monday, June 3, 2019 10:15 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 10/31/2018
Mihaela14 wrote:
Multumesc mult fetelor! M-am linistit acum si am incredere in bebele meu ca e un luptator ca mami si tati! computerlove

Doamne ajuta! Bebe e luptator, stie cat de dorit este.topai
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.