Gravidutele noastre dragi - 51
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Adina Mariana
Scris: Wednesday, May 22, 2019 1:47 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 8/16/2017
Ella30 wrote:

Eu credeam ca ai reparat maseaua inca de atuncipupici e bine si acum, macar stii ca n o sa te mai doara si s a rezolvat problema.
Cica pot trece si cateva zile pana sa l simti din nou pe bebe, dar eram curioasa daca s a intamplat din nou Hilar cu siguranta el a fost, poate e mai timidut si se lasa asteptat ca na..doar e flacaul mamei! hearts
Urma sa imi fac programare dar m-am trezit ca nu ma mai durut si am spus ca nu mai merg dar uite ca nu a fost o idee tocmai buna.Nah..sper sa fie bine acum si sa nu ma mai doara.Azi dimi am simtit ceva furnicaturi dar zau ca nu imi dau seama daca este bebelusulsic imi dau seama zilele astea cu sigurantatopai apoi bine zici ca e timidut si se lasa asteptat.So lasat si in preconceptie si acumCrazy
Ella30
Scris: Wednesday, May 22, 2019 1:56 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/21/2019
Adina Mariana wrote:
Urma sa imi fac programare dar m-am trezit ca nu ma mai durut si am spus ca nu mai merg dar uite ca nu a fost o idee tocmai buna.Nah..sper sa fie bine acum si sa nu ma mai doara.Azi dimi am simtit ceva furnicaturi dar zau ca nu imi dau seama daca este bebelusulsic imi dau seama zilele astea cu sigurantatopai apoi bine zici ca e timidut si se lasa asteptat.So lasat si in preconceptie si acumCrazy

Daca ai inceput tratamentul n o sa mai doara Crazy
Eu simt ca este elnewclap la inceput is furnicaturi usoare , abia le simtihearts eu seara tineam mana pe burtica jos de tot si am simtit pe la 12 sapt ghionturi usoare ca un popcorn, da am zis ca n are cum sa fie ea, iar la 13 sapt am simtit un pestisor care inoata, cateva secunde Hilar
A mea a fost mereu precoce, a venit din a doua luna (prima nu se pune ca eram dupa pierderea sarcinii si n am monotorizat ovulatia), testul a iesit pozitiv in nici 2 min cu o zi inainte de rusi, miscarile le am simtit la aproape 13 sapt..si uite ca se pare ca acum se grabeste sa si vina pe lume Lol taica su n picioare !
Mihaela14
Scris: Wednesday, May 22, 2019 3:19 PM
Nivel

Inregistrat: 3/1/2018
Buna fetelor!
Ieri tatal meu a trecut in nefiinta Bye2 si eu ma simt destul de rau: de dimineata am avut trei scaune diareice si am observat ca secretia vaginala s-a colorat putin in maro deschis. Credeti ca e din cuza emotiilor puternice, a stresului ?ar trebui sa contactez medicul ?
Multumesc !
Inawar
Scris: Wednesday, May 22, 2019 3:37 PM
Nivel

Inregistrat: 11/14/2016
Mihaela14 wrote:
Buna fetelor!
Ieri tatal meu a trecut in nefiinta Bye2 si eu ma simt destul de rau: de dimineata am avut trei scaune diareice si am observat ca secretia vaginala s-a colorat putin in maro deschis. Credeti ca e din cuza emotiilor puternice, a stresului ?ar trebui sa contactez medicul ?
Multumesc !

Condoleante si felicitari pentru sarcina!
Din ce stiu sa urmaresti sa nu devina spre rosu, iar atunci sa contactezi medicul.
Ella30
Scris: Wednesday, May 22, 2019 3:45 PM
Nivel

Inregistrat: 2/21/2019
Mihaela14 wrote:
Buna fetelor!
Multumesc !

Condoleante!
Si eu stiu ca nu trebuie sa se transforme in rosu dar pt siguranta ta mai bine suni dr.
Incearca sa te menajezi cat poti de mult, stiu cat e de greu dar bobita din tine inca incearca sa se prinda bine bine.
simmo
Scris: Wednesday, May 22, 2019 3:52 PM
Nivel

Inregistrat: 6/19/2018
Mihaela14 wrote:
Buna fetelor!
Multumesc !

Imi pare rau pentru cele intamplate.
E posibil sa fie si de la emotii/stres aceasta stare.
La mine aceste emotii s-au manifestat cu dureri de burta ca la menstra, tensiune scazuta si palpitatii.
Doctorul a zis ca trebuie sa stau linistita, dar este foarte greu.
Cand iar simteam nevoia sa ma exteriorizez, ma gandeam la bebe. Puneam mana pe burta si reuseam sa-mi concentrez atentia catre altceva.
PaulaPau
Scris: Wednesday, May 22, 2019 4:20 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 10/31/2018
Mihaela14 wrote:
Buna fetelor!
Multumesc !

Sincere condoleante!
Incearca sa fii puternica, ai un sufletel care te-a ales sa-i fii tu mamica. Doamne ajuta...sa treceti cu bine peste incercarea asta grea.
Anitta76
Scris: Wednesday, May 22, 2019 4:34 PM
Nivel

Inregistrat: 11/11/2018
Mihaela14 wrote:
Buna fetelor!
Multumesc !

Miha imi pare rau:( dar fii puternica! Poate D-zeu ti l-a dat pe bebe tocmai acum si pentru a trece mai u?or peste aceasta suferinta...fii tare pentru el si cred ca cel mai bine ar fi sa consul?i medicul pentru a putea sa stai mai linistita. Te îmbra?i?ez!
MirelaD
Scris: Wednesday, May 22, 2019 4:36 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 5/16/2019
Mihaela14 wrote:
Buna fetelor!
Multumesc !

Mihaela, condoleante! Stiu exact prin ce treci. Si eu mi-am pierdut tatal luna trecuta. E greu, dar trebuie sa fim puternice :(
missy_furla
Scris: Wednesday, May 22, 2019 4:43 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 5/3/2019
Condoleante ! Este un stres suplimentar, eu zic sa contactezi medicul ca sa iti faca niste recomandari ! orice emotie negativa trebuie gestionata in sarcina...
Putere multa !
BC1828
Scris: Wednesday, May 22, 2019 5:37 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 6/6/2018
Sincere condoleante Mihaela ...încearca sa fi puternica pentru puiul mic ce creste acum la tine in burtica
monican
Scris: Wednesday, May 22, 2019 6:27 PM
Nivel

Inregistrat: 1/27/2018
Condoleante Mihaela! Multa putere sa treci cu bine peste incercarea asta grea.
Andra09
Scris: Wednesday, May 22, 2019 6:29 PM
Nivel

Inregistrat: 8/1/2018
Condoleante Mihaela!Cray Prin câte trebuie sa treci, imi pare rau... de obicei secretia maronie indica ceva sânge vechi. Incearca sa stai cât mai linistita si daca culoarea se schimba, spre roz-rosu atunci ar trebui sa vorbesti cu medicul.
CrisM
Scris: Wednesday, May 22, 2019 6:33 PM
Nivel

Inregistrat: 11/17/2017
Sincere condoleante! Stiu cât e de greu sa treci prin asa ceva însarcinata! La 19 saptamâni de sarcina am avut si noi un eveniment care a zguduit toata familia din temelii de durere! Doar Dumnezeu m-a ajutat sa nu se întâmple nimic cu bebelina. Am plâns cu toti ai mei pana ramâneam fara lacrimi si sunt convinsa acum ca nu îmi facea bine, dar nu puteam sa controlez asta! Tot timpul m-am gândit ca Dumnezeu a vrut sa ne aline si sufletelul nostru a fost trimis sa ne scoata macar partial din durere.
Încearca sa te concentrezi pe el si cât de cât sa te menajezi desi e f greu! Multa putere sa treci prin durerea asta!
Mirela.t83
Scris: Wednesday, May 22, 2019 6:38 PM
Nivel

Inregistrat: 11/1/2018
Miha, imi pare rau!Cray
Sincere condoleante!
Ma rog sa fii puternica pentru bebele tau!
Sa mergi totusi la doctor!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.