Gravidutele noastre dragi - 50
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Adina Mariana
Scris: Friday, April 5, 2019 5:35 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 8/16/2017
Nella wrote:
Dragi burtici mari ?i mici a venit ?i beta 3 : 286.3 Angel
Medicul este extrem de fericit, mai repet odata luni (pentru ca nu i-am spus de primele 2 analize facute de capul meu). Pana atunci continui tratamentul cu clexane ?i vitamine ?i dupa vedem ce îmi mai recomanda. Doamne ajuta sa stea cumintel pana la termen. majoreta coeur
Chiar încep sa ma bucur ?i eu ?i s realizez minunea ce ni s-a întâmplat!
Felicitaricomputerlove de azi oficial esti a noastra,nu te mai lasam la aspirante.Pupicipupici bounce
Mirela.t83
Scris: Friday, April 5, 2019 5:36 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 11/1/2018
Adina Mariana wrote:
Ce fain ca ai incheiat cu el.Luni o intreb si eu cat mai trebuie sa iau sau macar sa reduc doza.Mie cam teama sa renunt la el dar daca e totul ok nu are rost sa iau ca is satula de atatea secretii zilnice.Ce fain ca veniti in Romaniacoeur

Si eu sunt bucuroasa ca am reusit sa luam biletele. Asa ne asteapta toti ca sunt Sarbatorile. N am mai fost demult de sarbatori.

Am recomandare de la hematolog sa ma plimb pe culoar in avion cat e zborul si inclusiv in aeroport sa nu stau mult nemiscata...si multa apaaa! In rest mi a zis ca sunt acoperita cu injectiile pt un zbor, nu am de ce sa imi fac probleme. Abia astept!
Mirela.t83
Scris: Friday, April 5, 2019 5:43 PM
Nivel

Mai am diseara control la ochi.
Am ochelari de distanta de 1 an si ceva. Sper sa nu se fi modificat mult.

Am reusit sa programez un eco in ro, mai mult de gura sotului. El inca nu e convins ca e baiat. Ca a fost prea repede scan ul de 1 min. De fapt, nu am avut scan de masuratori sau altceva doar scan gen sa vedem inimoara. coeur

Sotul tot presimte ca e fata.Lol
Pe 22 aprilie am programat eco la particular. Sa se vada ce avem domleBig Laugh

Ella30
Scris: Friday, April 5, 2019 6:26 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/21/2019
[/quote] hehe ce fain.Cred ca abia astepti sa intri in prenatalbounce ma bucur ca esti ok.Tu o simti bine pe bebelina?misca?sau doar simti ca sta in dreapta?[/quote]

Adina o simt doar daca sunt foarte atenta si stau intinsa in pat..uneori si cand stau pe scaun.
Dar eu sunt cam activa si nu prea o simt..si de asta ma si panichez mereu.
Cand stau intinsa in pat vad burtica cum se misca , dar e atat de gingasa ca parca ma mangaie..
Aud la alte fete ca nu pot sa doarma din cauza bebelui, ca simt mereu lovituri..la mine nu e asa. si ma intreb daca a mea e cuminte sau daca e ok asa..
Alle.p
Scris: Friday, April 5, 2019 6:36 PM
Nivel

Inregistrat: 5/13/2018
Mirela, nu se fac controale la ochi în sarcina, doar daca de asta depinde decizia de a face sau nu cezariana. Dioptriile se pot schimba pe parcursul sarcinii datorita hormonilor.
Si eu am fost la un control în timpul primei sarcini si mi-a zis sa revin la 6 luni dupa na?tere, ca atunci imi face degeaba.
Anitta76
Scris: Friday, April 5, 2019 7:16 PM
Nivel

Inregistrat: 11/11/2018
Adina Mariana wrote:
Anitta trebuie sa iti faci cont.Dai click pe unul din tiketele noastre,urmezi pasii,faci cont.Iti alegi modelul care te reprezinta,iti introduci datele dupa care dai pe salvare.Dupa ce so facut tiketul este o rubrica cu linkuri/coduri.Acolo cauti linkul unde scrie bbCode.Ala il copiezi si il lipesti in semnatura.

Am reusit?
Ella30
Scris: Friday, April 5, 2019 7:28 PM
Nivel

Inregistrat: 2/21/2019
Irina, mirela , abia astept sa treaca timpultopai

Felicitari, nella!!!Bravoo
Iulia13
Scris: Friday, April 5, 2019 8:30 PM
Nivel

Inregistrat: 11/8/2017
Nella wrote:
Medicul este extrem de fericit, mai repet odata luni (pentru ca nu i-am spus de primele 2 analize facute de capul meu). Pana atunci continui tratamentul cu clexane ?i vitamine ?i dupa vedem ce îmi mai recomanda. Doamne ajuta sa stea cumintel pana la termen. majoreta coeur

Felicitari sarcina usoara si pana la termen hearts
Irinan
Scris: Friday, April 5, 2019 9:16 PM
Nivel

Inregistrat: 9/20/2018
Nella wrote:

Felicitari ,ma bucur mult pt tineDistanceKiss
Irinan
Scris: Friday, April 5, 2019 9:19 PM
Nivel

Inregistrat: 9/20/2018
Prafdestele wrote:
Buna fetelor!! Sper ca am postat unde trebuie ...
Sunt in 24 saptamani fix si de aproximativ o saptamana, nu prea mai pot sa ies cu cainele afara, in sensul ca la nici 2 min de mers usor, incep durerile sub burta, senzatie de presiune si dureri de spate/mijloc, sunt suportabile pot sa zic, insa ingrijoratoare Boredom Abia luni am programare la medic si nu stiu , oare e normal ? Am luat 10 kg, eu fiind foarte slaba inainte ... asta sa fie cauza ? S-a mai confruntat cineva cu astfel de dureri ? Mi-e groaza daca de pe acum nu mai pot umbla ... mai stau si la etajul 5, fara lift ! Cray

Eu cand am avut mai mult.timp dureri ,am mers la urgente. Diagnostic ,col intredeschis... acum categoric daca am dureri mai mult sau daca nu cedeaza la no spa nu stau acasa. Cel mai bine sa te vada un doctor
maria2013
Scris: Friday, April 5, 2019 9:30 PM
Nivel

Inregistrat: 7/29/2013
Alle.p wrote:
Mirela, nu se fac controale la ochi în sarcina, doar daca de asta depinde decizia de a face sau nu cezariana. Dioptriile se pot schimba pe parcursul sarcinii datorita hormonilor.
Si eu am fost la un control în timpul primei sarcini si mi-a zis sa revin la 6 luni dupa na?tere, ca atunci imi face degeaba.

Eu am fost la control la medicul meu oftalmolog. Într-adevar, sarcina poate modifica dioptriile ( nu a fost cazul meu) si la fel si alaptarea. Mi-a spus ca relevant va fi controlul facut dupa încheierea alaptarii. Nu e vorba ca nu se fac controale oftalmologice în sarcina, ci ca dioptriile nu sunt mereu relevante.
Mirela.t83
Scris: Friday, April 5, 2019 9:33 PM
Nivel

Alle.p wrote:

Alle mi au facut control standard. Le am zis ca sunt gravida. Dar se pare ca a fost ok controlul. Mi au crescut dioptriile cu -25 dar nu cred ca fac alti ochelari daca se modifica dupa sarcina...asa ca mai astept sa fac la anu cred. Deci am -1.25 acum pt distanta. Ce parere ai? Eu vad bine cu ochelarii care ii am momentan. Sa ii fac sau nu?
Iulia13
Scris: Friday, April 5, 2019 9:33 PM
Nivel

Irinan wrote:

Eu cand am avut mai mult.timp dureri ,am mers la urgente. Diagnostic ,col intredeschis... acum categoric daca am dureri mai mult sau daca nu cedeaza la no spa nu stau acasa. Cel mai bine sa te vada un doctor

Ceea ce ai zis ma pune pe gânduri ..luni am avut niste dureri de spate foarte nasoale m-au ?inut de la amiaza pana a doua zi ,nici cu 3 de no-spa nu mi-au trecut . Aseara iar a fost o încercare, nu a durut mult ,dar parca ma luau si durerile de burta . Si stateam si ma gândeam daca sa merg la spital sau nu uff
Alle.p
Scris: Friday, April 5, 2019 9:42 PM
Nivel

Inregistrat: 5/13/2018
Maria, m-am exprimat gresit. Vroiam sa zic ca controlul oftalmologic în sarcina este irelevant daca e facut strict pt a vedea evolu?ia dioptriilor.
Mirela, eu nu a? schimba ochelarii. Mai asteapta un an si vezi apoi. Dioptriile ar putea sa scada iar dupa na?tere si alaptare.
Iulia, nu sta cu dureri. Mai bine mergi sa verifici, sa nu fie contractii sau probleme cu colul.
Eu cand am intrat in travaliu mi-a luat mult timp sa imi dau seama ca alea sunt contractii. Am mers la spital dupa 7 ore ?i nu au mai putut sa-l opreasca. Poate daca mergeam mai repede....pale
Iulia13
Scris: Friday, April 5, 2019 9:49 PM
Nivel

Alle.p wrote:
Maria, m-am exprimat gresit. Vroiam sa zic ca controlul oftalmologic în sarcina este irelevant daca e facut strict pt a vedea evolu?ia dioptriilor.
Mirela, eu nu a? schimba ochelarii. Mai asteapta un an si vezi apoi. Dioptriile ar putea sa scada iar dupa na?tere si alaptare.
Iulia, nu sta cu dureri. Mai bine mergi sa verifici, sa nu fie contractii sau probleme cu colul.
Eu cand am intrat in travaliu mi-a luat mult timp sa imi dau seama ca alea sunt contractii. Am mers la spital dupa 7 ore ?i nu au mai putut sa-l opreasca. Poate daca mergeam mai repede....pale

Mersii de raspuns Ale ,voi urmari zilele urmatoare ce si cum ..luni probabil m-au luat ca am mers un pic cam mult pe jos si am mai facut niste treaba pe acasa (suntem in renovare cu bucataria si e ca la nebuni in casaCrazy ) . Astazi cum am stat linistita in pat nu am avut treaba
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.