Gravidutele noastre dragi - 50
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Ella30
Scris: Tuesday, May 7, 2019 5:07 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/21/2019
Adina Mariana wrote:
Nu ma supar..esti chiar funnypupici intorc eu funduletul ca stiu ca merit nanaCrazy alcool dar imi este tare frica..mamaliga lui de ecobounce stai ca socoteam acuma si defapt e o luna si o saptamana cum au fost si Pastele..deci mergeam odata la 3 sapt..acuma dintr-o data cu 2 sapt.mai tarziu se simte.Hai ca mai am unpic si va pove cum a fost.Asa-i ca este bine acasa?relaxare,odihna cat mai multa ca dupa ce nasti adiossic

Asteptam vestile bune Crazy
Ooo da ! Tare bine i acasa ! Desi nu prea stau linistita , eu fiind invatata sa fiu activa toata ziua ma vezi ca un titirez ori in casa ori afaraCrazy partea frumoasa e ca ma pot odihni cand vreau, cat vreau, nu mi mai fac griji ca vine ora 16 si tre sa fiu la munca topai
Cat despre odihna, ma lasa sa dorm si 24 ore daca vreau, nu ma deramjeaza deloc bounce o prietena de a mea nu poate dormi ca n o lasa bebele din burtica, pe cand la mine e invers, creca bebelina nu poate sa doarma din cauza ca ma foiesc eu prea des Big Laugh
Irinan
Scris: Tuesday, May 7, 2019 5:08 PM
Nivel

Inregistrat: 9/20/2018
Adina Mariana wrote:
Irina imi pare rau pt.perfuzie dar in schimb ma bucur ca bebe este bine.Ce grasunica frumoasa ai tu.Ce frumos poate fi.Abia astept si eu sa imi spuna ca macar de 1 kg este dar mai este pana atunciCrazy sarcina usoara in continuarepupici

A mea la 27s.avea 1018gr, a crescut foarte bine. Sa sti ca trece timpul foarte repede, nu mi vine sa cred ca mai am putin, in curand ajungi si tu.. cat despre perfuzie ,suportam orice atat timp cand bebelusii sunt ok
Irinan
Scris: Tuesday, May 7, 2019 5:15 PM
Nivel

Ella30 wrote:

Maine merg si eu la eco, trebuie sa i dau azi mesaj dr sa vad daca o gasesc in spital. Deci cam 2500 ar trebui sa avem si noi, desi avand data trecuta avansul ala de 2 sapt poate o sa am surprizeCrazy ma rog sa i vina pampersii pe care i am cumparat , ca tare scumpi is ..alcool alcool

Tu ai doar 3 zile in fata mea, la baietel i am luat de nou nascut in spital(marimea 1), iar pt acasa am cumparat 2. Il indoiam putin la buric si asta era..cu fetitele poate nu ajungem chiar la 40s si nu depasesc 4 kg
Cata123
Scris: Tuesday, May 7, 2019 5:32 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 11/11/2017
Ella30 wrote:

Maine merg si eu la eco, trebuie sa i dau azi mesaj dr sa vad daca o gasesc in spital. Deci cam 2500 ar trebui sa avem si noi, desi avand data trecuta avansul ala de 2 sapt poate o sa am surprizeCrazy ma rog sa i vina pampersii pe care i am cumparat , ca tare scumpi is ..alcool alcool

Pai ai luat marimea 1 nu, adica intre 2-4 kg scrie pe ei, teoretic ar trebui sa fie buni.. eu am luat si 2 pachete, in total am 164 :)) sper sa ii pot folosi pe astia si sa nu ii fi luat degeaba.. mai am stres si in privinta la 2 seturi de body cu pantaloni marimea 50, trebuia sa fi luat 56... sper sa ii vina macar in prima luna ca imi plac fr mult. In schimb mi s-a pus pata pe ce a luat soacra, incep sa mi se para urate, cred ca le fac de stat prin casa Hilar nu e rau intentionata, dar cumpara de unde se nimereste, ii place mult sa faca cumparaturi, ce ia conteaza mai putin :))
RalukM
Scris: Tuesday, May 7, 2019 5:33 PM
Nivel

Inregistrat: 1/24/2014
Anitta76 wrote:

Multumesc. O sa merg sa repet si daca iese tot în limite ar fi bine sa merg la endocrinolog sau sa mai repet iar la fiecare luna? Intreb pentru ca ginecologul mi-a recomandat doar sa repet...nu a pomenit de endocrinolog...oricum de ce îmi era frica nu am scapat...Va pup

Mergi la endocrinolog pt orice eventualitate. Ginecologul nu are competente de endocrinologie. Cel mai bun sfat il primesti de la endocrinolog. Eu am avut tsh f putin peste limita superioara si tot m a trimis la endo.
Doamne feteleor sa i injur pe astia la rm si alta nu. Mi au mutat prog cu o ora mai devreme, m au sunat pe tel de serviciu care nu l prea folosesc, norocul meu ca m am uitat la el ca altfel ciuciu vedea. Si da i si suna bona, bunica etc sa vad care poate sa vina sa stea cu fetele. Apoi cu viteza vantului dus, facut cina pt mandre si imbracat. Am plecat transpirataLol cu parul valvoi si alergand prin ploaie. Sper sa ajung la 18:30..incapatul opus la bucurestiului. Dupa toata alergatura asta mi a ramas gandul la clatitele aduse de soacra mea... Nu qm apucat sa mananc, am o pofta de mi vine sa morLol cred ca si bebelina ca tot ma bumbaceste de zor. Parca vad ca la eco sta smirnaLol
alina89
Scris: Tuesday, May 7, 2019 6:27 PM
Nivel

Inregistrat: 3/21/2017
Raluk, nu ai ab la RM? sau doctorul tau nu ofera consultatii in abonament? Nu e Butuc dr tau, nu? ras
RalukM
Scris: Tuesday, May 7, 2019 6:50 PM
Nivel

Inregistrat: 1/24/2014
alina89 wrote:
Raluk, nu ai ab la RM? sau doctorul tau nu ofera consultatii in abonament? Nu e Butuc dr tau, nu? ras

Am ab si chiar unul f bun, da e butuc medicul dar ecografiile le platesc la el. In rest nu platesc nimic.Si eco la el costa 350,are doar prog cu plata pe ecografii Crazy
PaulaPau
Scris: Tuesday, May 7, 2019 7:03 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 10/31/2018
Adina Mariana wrote:
Monica imi pare rau pt.episodul de dimineata dar ma bucur ca la eco a fost totul ok si ai auzit inimioara.Intradevar este un sentiment greu de descris.Sarcina usoara in continuarepupici

Raluka multumesc pt.detaliile cu Euthyroxul..chiar m-au ajutat mult si stiam si eu ca 3 nu este o valoare care sa puna probleme numai daca depaseste limita de 4,2 dar zic va intreb si pe voi ca sa stiu.Luna urm.fac analiza iar sa vedem daca a mai crescut sau a ramas la fel sau variaza.Sa ai bafta si tu la eco azi,abia astept si eu sa merg.Eu in primul trimestru am dat 150 lei si ma chemat odata la 3 sapt.Din al doilea trimestru adica de la dublu test incoace dau 200 si ma chiama odata la luna si in ultimul trimestru am auzit ca ia 250.Asta este...fara bani nu putem face nimic in ziua de azi.Important sa fie bebelusii bine si noi,restul sunt trecatoare.

Irina imi pare rau pt.perfuzie dar in schimb ma bucur ca bebe este bine.Ce grasunica frumoasa ai tu.Ce frumos poate fi.Abia astept si eu sa imi spuna ca macar de 1 kg este dar mai este pana atunciCrazy sarcina usoara in continuarepupici

Georgy te asteptam cu drag cand esti pregatita.Sarcina usoara sa ailove

PaulaPau eu nu te-am prins inca pe forum dar iti urez sarcina usoara in continuare si numai binecoeur

Fluturash te pupCheek Kiss Cheek Kiss Cheek Kiss

Bafte fetelor la eco,ce ne-am suprapus zilele astea majoritateamajoreta

Multumesc, asemenea! Doamne ajuta sa ai numai vesti bune azi si sa fii mai linistita
Te inteleg perfect... pupici
Ella30
Scris: Tuesday, May 7, 2019 7:06 PM
Nivel

Irinan wrote:

Tu ai doar 3 zile in fata mea, la baietel i am luat de nou nascut in spital(marimea 1), iar pt acasa am cumparat 2. Il indoiam putin la buric si asta era..cu fetitele poate nu ajungem chiar la 40s si nu depasesc 4 kg

eu am luat tot marimea 1 si pt acasa, nu ma asteptam sa fie dolofana Lol
Oricum eu nu ajung la 40s cu cezariana, maine cica imi face si programarea pt cezariana si aflu cand o sa fie, ea a zis ca in sapt 39 dar vom vedea maine exactalcool
Ella30
Scris: Tuesday, May 7, 2019 7:14 PM
Nivel

Cata123 wrote:

Pai ai luat marimea 1 nu, adica intre 2-4 kg scrie pe ei, teoretic ar trebui sa fie buni.. eu am luat si 2 pachete, in total am 164 :)) sper sa ii pot folosi pe astia si sa nu ii fi luat degeaba.. mai am stres si in privinta la 2 seturi de body cu pantaloni marimea 50, trebuia sa fi luat 56... sper sa ii vina macar in prima luna ca imi plac fr mult. In schimb mi s-a pus pata pe ce a luat soacra, incep sa mi se para urate, cred ca le fac de stat prin casa Hilar nu e rau intentionata, dar cumpara de unde se nimereste, ii place mult sa faca cumparaturi, ce ia conteaza mai putin :))

Da, marimea 1, tot 2 pachete de 82 buc ca le am prins la pret bunsic pt spital cred ca mi trebuie pt inceput un pachet mic, sigilat , din cate am auzit..
Eu i am luat majoritatea 50-56..asa scrie la marime. am primit si cate ceva marimea 50 dar mi se par minuscule Big Laugh
La mine soacra a cumparat cu mine langa ea, deci am avut un cuvant de zis in treaba asta Lol
Mirela.t83
Scris: Tuesday, May 7, 2019 7:25 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 11/1/2018
Buna fetelor!
Suntem bine si noi.
Am facut morfologia fetala si totul e bine, inclusiv scanul pt arterele uterine. Le a luat mai mult sa faca scan ul asta cam 20 min si mi au explicat ca va dura mai mult. Inclusiv la partea de masuratorile pt inima ca nici pozitia lu bebe nu era ok.
Am inceput si munca si nu am avut timp sa scriu.

Alle, felicitari!Super povestea nasterii!Totusi ai rezistat bine si ai nascut si repejor! Bebe Patrick e tare oaches! pupici

Irinan
Scris: Tuesday, May 7, 2019 8:04 PM
Nivel

Ella30 wrote:

Da, marimea 1, tot 2 pachete de 82 buc ca le am prins la pret bunsic pt spital cred ca mi trebuie pt inceput un pachet mic, sigilat , din cate am auzit..
Eu i am luat majoritatea 50-56..asa scrie la marime. am primit si cate ceva marimea 50 dar mi se par minuscule Big Laugh
La mine soacra a cumparat cu mine langa ea, deci am avut un cuvant de zis in treaba asta Lol

Stai linistita, ca mai ales la inceput consumi foarte multe pampersuri. Sigur le vei folosi.. cat despre hainute eu nu am luat nimic sub 56.. 50 probabil o vei putea imbraca la inceput, cel putin in primele zile..
Irinan
Scris: Tuesday, May 7, 2019 8:07 PM
Nivel

Cata123 wrote:

Am patit si eu cu soacra mea, i am zis ca vreau ceva frumos pt scos din spital, marime mica.. nu la mult timp mi a aparut cu 2 salopete gen din alea de tinut in casa.. am zis multumesc, foarte frumoase si m am dus si mi am cumparat ce mi a placut mieLol
Irinan
Scris: Tuesday, May 7, 2019 8:10 PM
Nivel

Mirela.t83 wrote:
Buna fetelor!
Suntem bine si noi.
Am facut morfologia fetala si totul e bine, inclusiv scanul pt arterele uterine. Le a luat mai mult sa faca scan ul asta cam 20 min si mi au explicat ca va dura mai mult. Inclusiv la partea de masuratorile pt inima ca nici pozitia lu bebe nu era ok.
Am inceput si munca si nu am avut timp sa scriu.

Alle, felicitari!Super povestea nasterii!Totusi ai rezistat bine si ai nascut si repejor! Bebe Patrick e tare oaches! pupici

Felicitari pt vestile bune, sarcina usoara mai departe
Ella30
Scris: Tuesday, May 7, 2019 9:09 PM
Nivel

Irinan wrote:

Stai linistita, ca mai ales la inceput consumi foarte multe pampersuri. Sigur le vei folosi.. cat despre hainute eu nu am luat nimic sub 56.. 50 probabil o vei putea imbraca la inceput, cel putin in primele zile..

De asta eu cand am luat, am luat 50-56..creca 0-2 luni , sa am o marja oarecum. Cele de 50 sunt primite, sper sa le poarte macar cateva zileLol
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.