Gravidutele noastre dragi - 49
Subiectul anterior · Subiectul urmator
LAURA0202
Scris: Sunday, March 3, 2019 11:18 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 10/1/2016
Mirela.t83 wrote:
Felicitari Laura! Sa fiti sanatoase amandoua! E micuta dar va recupera, stai linistita! Ce frumos, ai minunea langa tine! Love

Cheek Kiss Mul?umesc. Nu mi vine sa cred înca ca i a mea Blushing
LAURA0202
Scris: Sunday, March 3, 2019 11:19 PM
Nivel

Inregistrat: 10/1/2016
AleC wrote:

Felicitari! Sa fiti sanatoase! computerlove

Cheek Kiss Mul?umesc DistanceKiss campfire
Ella30
Scris: Monday, March 4, 2019 12:12 PM
Nivel

Inregistrat: 2/21/2019
LAURA0202 wrote:

Cheek Kiss Mul?umesc DistanceKiss campfire

Cheek Kiss felicitari inca o data !
Ti s a facut imunoglubulina ? Crazy
alina89
Scris: Monday, March 4, 2019 1:48 PM
Nivel

Inregistrat: 3/21/2017
Gata, am scapat de morfo. Ecografic totul arata ft bine. Trebuie sa mai astept pe vineri calculul de risc. A stat intro pozitie fff dificila si ne-am chinuit mult si cu abdominala si cu transvaginala sa poata masura tot ce trebuie..

Fff putin a apucat sa vada ce e intre picioruse, dar nu era ft sigura si abea peste 4s o sa stim mai clar ce este... sunt asa de fericita ca e totul bine pana aici, stau tare in suspans sa vedem ce se confirma ca e bebe love
Ella30
Scris: Monday, March 4, 2019 1:51 PM
Nivel

alina89 wrote:
Gata, am scapat de morfo. Ecografic totul arata ft bine. Trebuie sa mai astept pe vineri calculul de risc. A stat intro pozitie fff dificila si ne-am chinuit mult si cu abdominala si cu transvaginala sa poata masura tot ce trebuie..

Fff putin a apucat sa vada ce e intre picioruse, dar nu era ft sigura si abea peste 4s o sa stim mai clar ce este... sunt asa de fericita ca e totul bine pana aici, stau tare in suspans sa vedem ce se confirma ca e bebe love

Bravoo felicitari, alina ! Sa dea doamne doamne sa fie ce va doriti! dance
Mirela.t83
Scris: Monday, March 4, 2019 2:46 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 11/1/2018
Alina bravo! M a bucur ca totul e ok! pupici pupici
Alle.p
Scris: Monday, March 4, 2019 3:45 PM
Nivel

Inregistrat: 5/13/2018
Alinanewclap sarcina usoara în continuare DistanceKiss
blu88
Scris: Monday, March 4, 2019 4:00 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 11/22/2018
alina89 wrote:

felicitariii .... si eu tot vineri am raspunsul si la fel si la mine abia a stat
Adina Mariana
Scris: Monday, March 4, 2019 4:23 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 8/16/2017
alina89 wrote:

Alina ma bucur ca este totul okcomputerlove sarcina usoara in continuare.Dar totusi nu ti-a spus ce a vazut intre picioruse?ca ai zis ca ff putin a apucat sa vada ce este dar nu este sigur incaras
Adina Mariana
Scris: Monday, March 4, 2019 4:26 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 8/16/2017
Fetelor eu maine dimi merg sa fac analizele pt.primul trimestru si am vazut ca se duce si proba de urina si urocultura.Vreau sa va intreb cum fac cu progesteronul din seara asta?il pun normal sau il pun numai dimineata?nu stiu daca este ok proba dusa cu bucatele micute de progesteron ce se elimina odata cu urina.Voi cum ati facut?
Alle.p
Scris: Monday, March 4, 2019 4:38 PM
Nivel

Inregistrat: 5/13/2018
Adina, pune normal progesteronul. Diminea?a cand corectezi urina te speli bine bine cu apa si gel intim de preferat si clate?ti foarte bine. Apoi cand faci pipi, primul jet il lasi sa curga si apoi începi sa colectezi în cele 2 recipiente. Jumatate în fiecare e suficient. Foarte important este sa ti labiile departate si sa nu atingi gura recipientelor cu nimic.
Eu fac de obicei asta în cabina de dus(Mi se pare mai usor si corect decat pe vasul de toaleta), apoi spal bine cabinaras
alina89
Scris: Monday, March 4, 2019 4:43 PM
Nivel

Inregistrat: 3/21/2017
Adina Mariana wrote:
Alina ma bucur ca este totul okcomputerlove sarcina usoara in continuare.Dar totusi nu ti-a spus ce a vazut intre picioruse?ca ai zis ca ff putin a apucat sa vada ce este dar nu este sigur incaras

Ba daaa, dar a zis asa timiiid si nesigur "pare fetita" ca inca nu am avut curaj sa spun la nimeni si nici nu voi spune pana la urmatorul control. Nici sotului nu am vrut pt ca imi era teama sa nu isi faca sperante prea mari pt ca isi doreste mult o fetita, dar s-a rugat de mine 2 ore si i-am zis dupa ce l-am rugat de 100 de ori sa nu se entuziasmeze.. dar tot topaie pe aici..

Eu voiam doar sa vad ca palpaie inimioara pe monitor si nu mai conta si sexul, doar ma roade incertitudinea acum topai
Ella30
Scris: Monday, March 4, 2019 6:20 PM
Nivel

[quote=Adina Mariana]Fetelor eu maine dimi merg sa fac analizele pt.primul trimestru si am vazut ca se duce si proba de urina si urocultura.Vreau sa va intreb cum fac cu progesteronul din seara asta?il pun normal sau il pun numai dimineata?nu stiu daca este ok proba dusa cu bucatele micute de progesteron ce se elimina odata cu urina.Voi cum ati facut?[/quote

Adina, pune l normal. Fa cum a zis ale, asa mi a zis si mie dr. Doar ca eu fiind mai capoasa , seara nu l am pus.
Sa te speli bine maine dimi, sa clatesti bine si ar trebui sa fie ok. si foarte important, nu pui chiar primul jet, mai lasi oleaca si dupa aia pui. Ale a explicat foarte bine cum se face corectCheek Kiss
Iulia13
Scris: Monday, March 4, 2019 6:51 PM
Nivel

Inregistrat: 11/8/2017
alina89 wrote:

Ba daaa, dar a zis asa timiiid si nesigur "pare fetita" ca inca nu am avut curaj sa spun la nimeni si nici nu voi spune pana la urmatorul control. Nici sotului nu am vrut pt ca imi era teama sa nu isi faca sperante prea mari pt ca isi doreste mult o fetita, dar s-a rugat de mine 2 ore si i-am zis dupa ce l-am rugat de 100 de ori sa nu se entuziasmeze.. dar tot topaie pe aici..

Eu voiam doar sa vad ca palpaie inimioara pe monitor si nu mai conta si sexul, doar ma roade incertitudinea acum topai

Alina ,asa am pa?it si eu ..bebelina mea ne-a ?inut tare in suspans . Dupa ce la dublu test ni s-a zis ca sigur e baietel ,dupa o sapt la morfologie doctorul ne-a zis ca pare fetita..de?i niciunul dintre cei doi nu a vazut exact ce are intre picioruse . Amandoi ne doream baietel ,deci iti dai seama cum a venit a doua vesteLol la 15 sapt am mers la alta doctorita sa imi faca eco sa vad daca ii vede sexul ..Dar la fel nu a vrut sa stea. Intr-un final abea la 16 sapt si 3 zile a stat smechera si s-a confirmat ca e fetita . Acum suntem cei mai ferici?i ca vom avea o fetita , caci important e ca este sanatoasa hearts
AlexandraRr
Scris: Monday, March 4, 2019 7:25 PM
Nivel

Inregistrat: 5/13/2017
Adina Mariana wrote:
Fetelor eu maine dimi merg sa fac analizele pt.primul trimestru si am vazut ca se duce si proba de urina si urocultura.Vreau sa va intreb cum fac cu progesteronul din seara asta?il pun normal sau il pun numai dimineata?nu stiu daca este ok proba dusa cu bucatele micute de progesteron ce se elimina odata cu urina.Voi cum ati facut?

Te speli pur si simplu cu apa si sapun daca reusesti apoi trebuie din jetul mijlociu sa iei urina si nu afecteaza. Eu am folosit progesteron pana aproape de nastere si in ultimul trimestru nu mai aveam timp sa ma spal cand ma trezeam, trebuia sa merg urgent la baie, nu reuseam sa ma tin si recoltam asa si mereu a fost ok, important este sa recoltezi corect iar daca ai doar sumar de urina nu trebuie neaparat sa fie prima urina de dimineata, aia e pentru urocultura. La sumar vrea medicul sa vada daca te hidratezi corect (densitatea), daca ai probleme cu glicemia, tensiunea etc :D Sper sa fie totul bine :001007:
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.