Gravidutele noastre dragi - 48
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Mirela.t83
Scris: Friday, January 11, 2019 8:33 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 11/1/2018
Multumesc frumos fetelor! Cheek Kiss

Iulia13 urmatorul scan e pe 25 ian.
Sper sa auzim si inimoara. coeur
Am decis sa mearga si sotul atunci, apoi sper sa ii spunem si lui Denis.
Doar cumnata si fratele stiu din familie. Am atatea emotii as vrea sa le zic tututor de bucuria mea dar stiu ca mai trebuie sa astept. Doamne ajuta sa fie totul ok! Ne dorim enorm sa avem al 2 lea copil pentru ca Denis sa nu fie singur.
GeorgianaB
Scris: Friday, January 11, 2019 8:35 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 6/15/2018
Mirela.t83 wrote:
Buna seara!
Sunt noua aici. Iulia13 zicea sa trec la burtici.Cheek Kiss
Am o confirmare ecografica azi.
Sunt f emotionata. Sper sa fie ok bobita mea! E acolo sacul, deci e bine! yes

img

Sanatate multa si sarcini usoare fetelor va doresc! Sper sa mai vina gravidute de la aspirici. majoreta

Diana,te felicit!DistanceKiss
Bun venit bebelinei! Sa fie sanatoasa!Cheek Kiss
Recuperare usoara iti doresc!

Felicitari, Mirela ! Sarcina usoara, sa creasca bobita mare si sanatoasa !

Gandeste pozitiv, lucrul asta te va ajuta foarte mult in sarcina. In primul trimestru mi s-a parut ca trece greu timpul cel putin pana la prima morfologie apoi nu stiu cum au zburat zilele.
Din experienta proprie consider ca este bine sa stie cat mai putina lume pana incepe sa se vada ceva, te feresti astfel de intrebari, sfaturi aiurea, esti mai bine asa cred eu.
diana.ng
Scris: Friday, January 11, 2019 8:36 PM
Nivel

Inregistrat: 10/26/2017
Mirela.t83 wrote:
Buna seara!

img

Sanatate multa si sarcini usoare fetelor va doresc! Sper sa mai vina gravidute de la aspirici. majoreta

Bine ai venit! sarcina sanatoasa si la termen iti dorim! newclap newclap
diana.ng
Scris: Friday, January 11, 2019 8:48 PM
Nivel

maria2013 wrote:
Elena7, Florentinna, Diana.ng, Nela, voi cum stati cu emotiile, acum, când ne vine rândul? Realizati ca noi urmam?

Maria, sincer iti spun ca sunt putin cam panicata...azi am cautat ceva lista aici pe forum sa vad cam ce ar trebui sa cumpar asa in mare, pt ca nu am luat decat o perna de alaptat, am primit un baby nest si ceva hainite, patut si cadita trebuie sa primim, ieri mi-am cumparat primul sutien de alaptat ras la carucior m-am hotarat la Baby Merc Zippy 3 in 1, trebuie sa iau salteluta si inca o gramada de chestii...omg..is foarte multe Crazy Crazy trebuie sa pregatesc si bagajul de maternitate (acolo nu-s f multe fiind la privat)
tu cum esti?
p.s.: voi stiti de ceaiul de Frunze de zmeur care se bea in ultima luna de sarcina, care aiuta la elasticizare si expulzare mai usoara? aaa si azi mi-am luat si crema garmastan sa ma fac pe sfarcuri, cica ar ajuta cu 2-3 sapt inainte de nastere, sa fie mai elastice si sa nu faci rani asa mari...ma intreb daca sunt adevarate sau doar mituri? cine stie...unele mamici spun ca le-au ajutat
GeorgianaB
Scris: Friday, January 11, 2019 9:43 PM
Nivel

Inregistrat: 6/15/2018
Diana, nu stiu cat de mit este dar in cercul meu de prietene si cunostinte a ajutat Garmastanul aplicat inainte de nastere cu vreo doua saptamani.
Nu ai de ce sa te panichezi, profita de timpul liber si odihneste-te :D
diana.ng
Scris: Friday, January 11, 2019 9:49 PM
Nivel

GeorgianaB wrote:
Diana, nu stiu cat de mit este dar in cercul meu de prietene si cunostinte a ajutat Garmastanul aplicat inainte de nastere cu vreo doua saptamani.
Nu ai de ce sa te panichezi, profita de timpul liber si odihneste-te :D

Multumesc! voi cum sunteti? abia astept sa venim si noi la mamici hearts
ivoreth
Scris: Friday, January 11, 2019 11:48 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 11/17/2017
diana.ng wrote:

Maria, sincer iti spun ca sunt putin cam panicata...azi am cautat ceva lista aici pe forum sa vad cam ce ar trebui sa cumpar asa in mare, pt ca nu am luat decat o perna de alaptat, am primit un baby nest si ceva hainite, patut si cadita trebuie sa primim, ieri mi-am cumparat primul sutien de alaptat ras la carucior m-am hotarat la Baby Merc Zippy 3 in 1, trebuie sa iau salteluta si inca o gramada de chestii...omg..is foarte multe Crazy Crazy trebuie sa pregatesc si bagajul de maternitate (acolo nu-s f multe fiind la privat)
tu cum esti?
p.s.: voi stiti de ceaiul de Frunze de zmeur care se bea in ultima luna de sarcina, care aiuta la elasticizare si expulzare mai usoara? aaa si azi mi-am luat si crema garmastan sa ma fac pe sfarcuri, cica ar ajuta cu 2-3 sapt inainte de nastere, sa fie mai elastice si sa nu faci rani asa mari...ma intreb daca sunt adevarate sau doar mituri? cine stie...unele mamici spun ca le-au ajutat

Eu am baut ceai de frunze de zmeur in ultima luna de sarcina si mancam si curmale in fiecare zi, tot citisem pe forumurile din strainatate ca ajuta. Nu stiu daca ar fi ajutat, am ajuns la 40 de saptamani si nu s-a declansat travaliul asa ca am facut cezariana pana la urma
LAURA0202
Scris: Saturday, January 12, 2019 12:24 AM
Nivel

Inregistrat: 10/1/2016
Mirela.t83 wrote:
Buna seara!

img

Cheek Kiss BINE ai venit Mirela.
Sarcina usoara iti doresc.
Poate poate mai vin si alte aspirici, gen adina,flore,carlita-sa speram.
computerlove
maria2013
Scris: Saturday, January 12, 2019 1:58 PM
Nivel

Inregistrat: 7/29/2013
diana.ng wrote:

tu cum esti?

Bagajul e pregatit, camera fetei e pregatita, eu sunt "aproape" pregatita :))
Mai avem de montat patutul ei lânga al nostru.
Azi am vizitat maternitatea unde voi naste (aveam câteva nelamuriri în urma parcurgerii contractului) ?i m-am mai lini?tit, parca abia astept sa nasc!
De ceaiul de zmeur scrisesem ieri sau alaltaieri. Mie îmi e frica sa beau, vreau sa stea bebe cat mai mult în cuptor si îmi e teama ca ar grabi cumva venirea ei. Nu am folosit garmastan, însa folosesc în fiecare dimineata, dupa dus, crema de corp, iar seara, tot dupa dus, ulei de migdale. Pana acum vad ca e ok pielea si nu au aparut vergeturi sau alte uratenii. Dupa ce nasc as vrea sa folosesc lanolina pt sâni, sper sa fie suficienta si sa nu fie nevoie de medicamente sau alte cele.
Elena7
Scris: Saturday, January 12, 2019 4:43 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 2/2/2015
maria2013 wrote:
Elena7, Florentinna, Diana.ng, Nela, voi cum stati cu emotiile, acum, când ne vine rândul? Realizati ca noi urmam?

Am fost la control si aveam 34-35 de saptamani, iar fetita era de 36..e foarte lasata burtica, bine eu sunt si la a doua sarcina, oricum ma astept cat de repede sa vina, asa simt eu..uneori o simt asa jos ca abia mai pot sa merg. Eu una am un amestec de emotii,pt ca ma gandesc si la baietel cum o sa reactioneze si plus ca imi doresc foarte mult sa nasc natural si in sarcina asta, sper sa decurga totul bine.Asta va doresc si voua fetelor, sa fiw nasterea cat mai usoara si recuperarea la fel, iar bebele sanatos si laptic din plin!hearts computerlove
maria2013
Scris: Saturday, January 12, 2019 5:16 PM
Nivel

Inregistrat: 7/29/2013
Elena7 wrote:

Am fost la control si aveam 34-35 de saptamani, iar fetita era de 36..e foarte lasata burtica, bine eu sunt si la a doua sarcina, oricum ma astept cat de repede sa vina, asa simt eu..uneori o simt asa jos ca abia mai pot sa merg. Eu una am un amestec de emotii,pt ca ma gandesc si la baietel cum o sa reactioneze si plus ca imi doresc foarte mult sa nasc natural si in sarcina asta, sper sa decurga totul bine.Asta va doresc si voua fetelor, sa fiw nasterea cat mai usoara si recuperarea la fel, iar bebele sanatos si laptic din plin!hearts computerlove

Îmi imaginez ce e în inima ta, când stii ca acasa ramâne baietelul! Înca putin si va avea cu cine sa se joace!
Cata123
Scris: Saturday, January 12, 2019 5:57 PM
Nivel

Inregistrat: 11/11/2017
Mel3k wrote:
Buna ziua mamici,
Ma puteti îndruma pentru morfologia trimestrului 1, unde o pot face, în Bucure?ti?
Multumesc.

Buna,eu am fost la clinica veridia, fosta matei basarab, strada tot matei basarab se cheama, pe la piata unirii. Acolo mi a zis medicul meu sa merg si luni acum merg pt morfol de sem II. Trebuie sa iti faci programare din timp ca sa prinzi loc. Am dat 360 pt ecografie si inainte cu cateva zile 240 pt analiza de sange, ca am facut si bitestul atunci.
topai
Florentinna
Scris: Saturday, January 12, 2019 7:12 PM
Nivel

Inregistrat: 7/6/2018
maria2013 wrote:

Parca parca incep sa apara si emotiile. Pana acuma am fost zen dar se saptamama asta m-am apucat de spalat si calcat si cand am vazut hainutele asa de mici incep sa realizez ca se apropie momentul. Au ajuns si ultimele cumparaturi, noi zicem ca avem totul pregatit mai trebuie sa stabilim tinuta de adus acasa si numele finalhearts pe mine ma doare spatele din ce in ce mai tare si obosesc imediat. Pana acuma m-am ingrasat 12 kg sa vedem cat mai luam pana la final.
Abia astept sa o vad Love
Irinan
Scris: Saturday, January 12, 2019 9:04 PM
Nivel

Inregistrat: 9/20/2018
Mirela.t83 wrote:
Buna seara!

img

Bun venit la gravidute Mirela si sarcina usoara
Andreea06
Scris: Monday, January 14, 2019 9:53 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/28/2017
Deci mai sunt 10 burtici pe lista? dance Si cateva care trebuie trecute in casuta noua, la inceput de drum.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.