Gravidutele noastre dragi - 48
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Nela
Scris: Friday, December 14, 2018 4:31 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 6/18/2018
Fetelor, ajutati-ma cu un raspuns. Am inceput sa-mi cumpar diverse pt. bagaj spital in caz ca se intampla ceva mai repede decat ar trebui. Mi-am zis ca e mai bine asa, as sta mai linistita. De aici, de la fete, am auzit de site-ul danina line, cum ca ar avea hainute de calitate si la preturi bune. Am intrat pe site si am vazut o gramada de chestii faine si fara sa mai stau prea mult pe ganduri mi-am facut o comanda de cateva hainute - vreo 4-5 schimburi. Problema este ca abia dupa ce am trimis comanda am citit recenziile si cele mai multe persoane ziceau ca marimile nu prea se potrivesc, ca ar trebui un pic mai mari comandate. Eu le-am luat pe toate, inafara de 2, pentru nou nascut. Crazy Oare chiar asa mici vor fi ? Poate imi raspunde cineva care a mai comandat ca mine cea mai mica marime. Eu le-am cumparat in baza ca fetita se va grabi, dar totusi , in inima mea sper ca le voi folosi cand fetita va fi la termen. pupicei
GeorgianaB
Scris: Friday, December 14, 2018 6:25 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 6/15/2018
RalukM wrote:
Hello,
Fetelor help, sarcina asta le am pe toate... pale mi e rau de pic din picioare, nu pot sa mananc nimic, starile de greata sunt si mai puternice, mi se inclesteaza obrajii si mi se umple gura de saliva dar de vomitat nu vomit. Medicul mi a dat nauzyl si sa rontai ghimbir confiat(nici sa l miros nu pot). Colac peste pupaza am si racit si ma dor toate cele. Ce mancati voi si mai atenueaza din starile astea? Nu mai stiu ce sa manancpale Am crezut ca voi fi norocoasa si sarcina asta si voi scapa ieftin dar ntz, nu credeam vreodata ca mi poate fi as rau si eu is o persoana destul de rezistenta. Dati mi idei ce sa pap ca nu pot trai cu apa minerala si paine prjita....

Raluca, eu am avut greturi pana in sapt16 si am observat ca ziua mea depindea mult de cum debuta. Cand te trezesti dimineata, plus stomacul gol incepe distractia, greata este accentuata. Aveam grija sa nu ma ridic din pat fara sa rontai ceva sarat, balerolls, tortitzi cu sare etc toata gama asta nu provpaca greata. De fiecare data cand uitam de ritualul acesta si ma ridicam din pat mi se facea rau, nu varsam dar ma chinuiam putin deasupra toaletei, era deja la ordinea zilei ca un ritual. Ma mai ajuta apa minerala de la borsec care era echilibrata ca acid, cea de la aqua carpatica era prea tare pt mine, iar la serviciu ma hraneam cu iaurt de baut si bakerolls. Dar eu aveam starile acestea in prima jumatate a zilei apoi ma calmam dar imi era o foame nebuna, as fi mancat cate putin din toate, daca m-ar fi asteptat acasa un bufet suedez ar fi fost perfect Lol

Iar pentru raceala ceaiurile cu multa lamaie si miere plus medicamente homeopate in care nu credeam chiar luam in gluma subiectul dar reteta asta m-a ajutat sa ma feresc de raceala toata sarcina.
GeorgianaB
Scris: Friday, December 14, 2018 6:28 PM
Nivel

Inregistrat: 6/15/2018
Nela wrote:
Fetelor, ajutati-ma cu un raspuns. Am inceput sa-mi cumpar diverse pt. bagaj spital in caz ca se intampla ceva mai repede decat ar trebui. Mi-am zis ca e mai bine asa, as sta mai linistita. De aici, de la fete, am auzit de site-ul danina line, cum ca ar avea hainute de calitate si la preturi bune. Am intrat pe site si am vazut o gramada de chestii faine si fara sa mai stau prea mult pe ganduri mi-am facut o comanda de cateva hainute - vreo 4-5 schimburi. Problema este ca abia dupa ce am trimis comanda am citit recenziile si cele mai multe persoane ziceau ca marimile nu prea se potrivesc, ca ar trebui un pic mai mari comandate. Eu le-am luat pe toate, inafara de 2, pentru nou nascut. Crazy Oare chiar asa mici vor fi ? Poate imi raspunde cineva care a mai comandat ca mine cea mai mica marime. Eu le-am cumparat in baza ca fetita se va grabi, dar totusi , in inima mea sper ca le voi folosi cand fetita va fi la termen. pupicei

Depinde ce lungime, greutate va avea bebe. Eu am comandat pt o luna si nu ii mai este buna salopeta de 2 saptamani. Sunt nou nascuti care se nasc cu 2700 si 48 cm de exemplu, la termen, si altii care se nasc cu 53 si 3+
Dia_N
Scris: Friday, December 14, 2018 8:02 PM
Nivel

Inregistrat: 4/19/2018
Nela wrote:

Eu am comandat de pe Danina si am fost ff multumita. Din cate am observat, au marimi diferite si la hainutele ptr 1 luna.. am un body mai micut si un body mai mare, aceeasi marime. In schimb, raport calitate/pret foarte bun..
Nela
Scris: Friday, December 14, 2018 8:22 PM
Nivel

Mul?umesc, fetelor, pentru raspuns. computerlove M-am gândit ?i eu mai bine ?i la urma urmei, atâta paguba sa fie ca n-o sa-i vina hainu?ele. Ea sa vina pe lume sanatoasa ?i asta-i tot ce conteaza. O sa fiu eu mega fericita când o sa deschid pachetul ?i o sa vad hainu?ele acelea mici ?i colorate! coeur Dupa ce am facut comanda numai la ele ma gândesc.
Noapte buna. pupici
Iulia13
Scris: Saturday, December 15, 2018 9:09 AM
Nivel

Inregistrat: 11/8/2017
Angel Buna, fetelor..sunt noua pe aici si voiam sa ma alatur voua daca ma primiti. Sunt o graviduta de 15 saptamani si as dori sa stiu la câte saptamani ati inceput sa il sim?i?i pe bebe..Momentan am avut pana acum , dar nu foarte des, un fel de gaze sa zic asa mai jos de ombilic ,doar ca nu stiu sigur daca au fost de la beberas . Astazi mergem sa aflam si sexul bebelusui ,caci pana acum am avut parte de 2 opinii diferite NuImiPasa la dublu test ni s-a zis sigur ca e baietel ,iar la morfologia de trimestrul I ca pare a fi fetita.. Vi s-a întâmplat sa vi se zica ca aveti ceva si alt doctor sa vi se zica ca e altceva?

O zi frumoasa va doresc !hearts
AndreeaCD
Scris: Saturday, December 15, 2018 9:24 AM
Nivel

Inregistrat: 4/26/2018
Iulia13 wrote:
Angel Buna, fetelor..sunt noua pe aici si voiam sa ma alatur voua daca ma primiti. Sunt o graviduta de 15 saptamani si as dori sa stiu la câte saptamani ati inceput sa il sim?i?i pe bebe..Momentan am avut pana acum , dar nu foarte des, un fel de gaze sa zic asa mai jos de ombilic ,doar ca nu stiu sigur daca au fost de la beberas . Astazi mergem sa aflam si sexul bebelusui ,caci pana acum am avut parte de 2 opinii diferite NuImiPasa la dublu test ni s-a zis sigur ca e baietel ,iar la morfologia de trimestrul I ca pare a fi fetita.. Vi s-a întâmplat sa vi se zica ca aveti ceva si alt doctor sa vi se zica ca e altceva?

O zi frumoasa va doresc !hearts

Felicitari ?i bine ai venit în grup! Sarcina usoara! Eu am sim?it-o pe la 16 saptamâni, dar vag asa, abia pe la 18 eram sigura ca e bebelina. Eu am aflat tot pe la 16 saptamâni, dar cel mai sigur a fost la morfo 2.computerlove
Iulia13
Scris: Saturday, December 15, 2018 9:42 AM
Nivel

AndreeaCD multumesc frumos love Eu inca astept sa il/o simt ,sunt tare nerabdatoare caci am o sarcina pierduta la 10 saptamani anul trecut si nu am avut ?ansa sa îmi simt bebelu?ul . Cray Acum sper ca totul va fi bine pana la final.
La morfologie mi-a zis ca cel mai sigur imi va zice la 22 sapt la morfologia de trimestrul II ,dar pana atunci am fost chemata si de doctorul meu ginecolog sa revin cam la o luna dupa dublu test .. asa ca astazi am mari emo?ii si sper sa vedem ce ascunde bebe intre picioruse ras
AndreeaCD
Scris: Saturday, December 15, 2018 10:26 AM
Nivel

Inregistrat: 4/26/2018
Iulia13 wrote:
AndreeaCD multumesc frumos love Eu inca astept sa il/o simt ,sunt tare nerabdatoare caci am o sarcina pierduta la 10 saptamani anul trecut si nu am avut ?ansa sa îmi simt bebelu?ul . Cray Acum sper ca totul va fi bine pana la final.
La morfologie mi-a zis ca cel mai sigur imi va zice la 22 sapt la morfologia de trimestrul II ,dar pana atunci am fost chemata si de doctorul meu ginecolog sa revin cam la o luna dupa dublu test .. asa ca astazi am mari emo?ii si sper sa vedem ce ascunde bebe intre picioruse ras

Mult succes ?i stai lini?tita, totul va fi bine! pupici
Alle.p
Scris: Saturday, December 15, 2018 10:49 AM
Nivel

Inregistrat: 5/13/2018
Buna Iulia, bine ai venit. Felicitari pentru sarcina. Sa speram ca ne stai alaturi pana la inceputul lui iuniecoeur
Eu la prima sarcina l-am simtit pe bebe pe la 16s, iar acum de la 13s(Dar doar cand stau întinsa în pat, cu mâna pe burtica si sunt atenta). Mie mi-a spus 100% la morfologia de 12s ca e baie?el, iar medicul meu mi-a confirmat 2s mai târziu. Cred ca astazi vei afla si tu sigur ce se ascunde în burticadance
Sarcina usoara în continuarecomputerlove
Iulia13
Scris: Saturday, December 15, 2018 11:33 AM
Nivel

Alle.p sper sa stea bebe linistit ,caci data trecuta a fost tare energic si de asta nu era sigur doctorul si a zis ca "pare a fi fetita". Va tin la curent cu ceea ce voi afla astazi computerlove si eu imi doresc sa stau pe aici pana in iunie, caci altfel trece timpul ..pana acum a trecut repede ,vedem de acum . Hilar
Nela
Scris: Saturday, December 15, 2018 1:24 PM
Nivel

Iulia13 wrote:
Alle.p sper sa stea bebe linistit ,caci data trecuta a fost tare energic si de asta nu era sigur doctorul si a zis ca "pare a fi fetita". Va tin la curent cu ceea ce voi afla astazi computerlove si eu imi doresc sa stau pe aici pana in iunie, caci altfel trece timpul ..pana acum a trecut repede ,vedem de acum . Hilar

Bine-ai venit, Iulia ?i sarcina usoara sa ai. A?teptam ve?ti, de e baie?el sau fetita.
Iulia13
Scris: Saturday, December 15, 2018 3:15 PM
Nivel

Din pacate nu a vrut sa se arate ..ne tine in suspans bebelu?ul meu Big Laugh
A stat numai cu picioarele încruci?ate ?i cu capul in jos ..a fost greu sa vada, de fapt nici nu prea a avut cum hohot Asa ca asteptam morfologia de trimestrul II sa ne zice atunci (daca va sta) love
Alle.p
Scris: Saturday, December 15, 2018 3:25 PM
Nivel

Inregistrat: 5/13/2018
Deci va ?ine în suspans pana la anu'. Important este sa fie sanatos/sanatoasa. Am o matu?a careia la fiecare control ii spunea altceva. La ultimul i-am spus ca va fi baiat si a iesit fetitaLol
Iulia13
Scris: Saturday, December 15, 2018 3:30 PM
Nivel

Eu sper ca la urmatorul eco ne va lasa sa vedem ce ascunde si nu ne va mai tine in suspans ..ini?ial eu si sotul ne-am dorit baietel ,iar mai apoi la aflarea ve?tii la morfologie ne-am obi?nuit cu ideea de fetita . Doar ca macar sa stim ceva sigur NuStiu
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.