Gravidutele noastre dragi - 48
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Mgeorgiana85
Scris: Tuesday, December 11, 2018 3:27 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/3/2016
Ratonita wrote:
Buna fetele!
Acusica fug la mamici. Doctorul vrea ca bebelina sa vina pe lume joi la prima ora.
Sarcina usoara tuturor si multa relaxare ca asta ii place lui bebe cel mai mult!

Nastere usoara si recuperare cat mai rapida!
Abia astept sa vad poze cu bebelina coeur
Va pupacim pupici
carlita
Scris: Tuesday, December 11, 2018 3:55 PM
Nivel

Inregistrat: 2/9/2016
Ratonita, incepem galeria pt tine sa ai o nastere usoara si recuperare cat mai rapida! majoreta majoreta majoreta
PS: cu barza aia eliberata fa ceva, n-o lasa sa umble creanga Lol .... pozitioneaz-o pe traiectorie si fa-i vant ca e cam nasol pe la aspirante!
Ratonita
Scris: Tuesday, December 11, 2018 6:33 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 2/26/2018
Fetele, va multumesc pentru mesaje. Va dau de veste cat de repede pot. Va pup fetele!
GeorgianaB
Scris: Tuesday, December 11, 2018 7:47 PM
Nivel

Inregistrat: 6/15/2018
Ratonita wrote:
Fetele, va multumesc pentru mesaje. Va dau de veste cat de repede pot. Va pup fetele!

Nastere usoara si o bebelina sanatoasa, sa ai recuperare rapida si adaptare lina ! majoreta
oanatm
Scris: Tuesday, December 11, 2018 7:47 PM
Nivel

Inregistrat: 6/8/2017
Ratonita wrote:
Fetele, totul e ok dar nu vrea sa mai asteptam pana luni si chiar acum am primit mesaj ca va fi maine - sa fiu la spital la 6:45.
E posibil ca dr sa se grabeasca deoarece eu am probleme cu vederea- miopie forte- si daca s-ar declan?a na?terea naturala risc dezlipire de retina.

Nastere usoara si recuperare rapida!grup majoreta
MadaMadalyna
Scris: Tuesday, December 11, 2018 10:29 PM
Nivel

Inregistrat: 4/22/2017
Nastere u?oara si recuperare rapida!!Bravoo Love
RalukM
Scris: Wednesday, December 12, 2018 7:49 AM
Nivel

Inregistrat: 1/24/2014
Neata,
Fetelor eu am uitat, cum e ok la eco sa fie vezica plina sau goala... Stiu sigur ca mi a zis doc la ultima sarcina dar sa mor daca mi mai aduc aminte. Stiti ceva? Ma puteti ajuta cu o info?
Dia_N
Scris: Wednesday, December 12, 2018 8:01 AM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 4/19/2018
RalukM wrote:
Neata,
Fetelor eu am uitat, cum e ok la eco sa fie vezica plina sau goala... Stiu sigur ca mi a zis doc la ultima sarcina dar sa mor daca mi mai aduc aminte. Stiti ceva? Ma puteti ajuta cu o info?

La IV vezica trebuie sa fie goala, eu asa stiu.. Succes la eco.

Ratonita, nastere usoara si bebe sanatos! Asteptam vestimajoreta
LAURA0202
Scris: Wednesday, December 12, 2018 8:21 AM
Nivel

Inregistrat: 10/1/2016
Buna diminea?a fetelor Cheek Kiss
Sunt la recoltare....am dus prima urina, am baut glucosiu ala dulce dulce ....si am de asteptat o ora pana ma cheama iara înauntru...asistenta sau infirmiera....
Va doresc o zi frumoasa tuturor Gossip
Alle.p
Scris: Wednesday, December 12, 2018 8:21 AM
Nivel

Inregistrat: 5/13/2018
Raluca, cred ca depinde de medic pt ca si eu am auzit ambele variante. Al meu ma trimite la baie daca nu e goalaLol
RalukM
Scris: Wednesday, December 12, 2018 10:02 AM
Nivel

Gata si eco. Totul ok, doar bataile inimii sunt un pic catre limita inf 114 dar mi a zis ca 95% nu s prb. E mai mic cu 1zi calculat de la data conceptiei si dupa data ov cu 2zile..a zis ca si din cauza ca e mai mic pot fi bataile inimii spre limita inferioara. Ma mai duc inainte de craciun la un eco. Sper sa fie totul bineHands
Alle.p
Scris: Wednesday, December 12, 2018 10:08 AM
Nivel

Raluca, sper sa vina Mosul doar cu vesti bune pt bebitul taucomputerlove

O curiozitate...cum se masoara bebe la eco? din crestet pana la fundulet, sau pana in talpa? In unele aplicatii se specifica ca pana la fundulet masoara...., in altele nu zice. FF de ex zice from crown to rump (in traducere:tartita)NuStiu
RalukM
Scris: Wednesday, December 12, 2018 10:12 AM
Nivel

Cap-fund se masoara... M a sunat si doc acum ca m a vazut ca s pleostita rau si m a reasigurat ca e totul ok sa stau chill. Greu de zisLol mai facea si misto de mine ca sarcina asta ma monitorizez singura la cata experienta amLol emotiile se pare ca s mai mari in pofida faptului ca am mai trecut prin 2sarcini.
Alle.p
Scris: Wednesday, December 12, 2018 10:15 AM
Nivel

Atunci linisteste-teClap va fi bineDistanceKiss
Irinan
Scris: Wednesday, December 12, 2018 10:38 AM
Nivel

Inregistrat: 9/20/2018
Ratonita wrote:
Fetele, totul e ok dar nu vrea sa mai asteptam pana luni si chiar acum am primit mesaj ca va fi maine - sa fiu la spital la 6:45.
E posibil ca dr sa se grabeasca deoarece eu am probleme cu vederea- miopie forte- si daca s-ar declan?a na?terea naturala risc dezlipire de retina.

Nastere usoara iti doresc
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.