Gravidutele noastre dragi - 48
Subiectul anterior · Subiectul urmator
PaulaPau
Scris: Monday, January 14, 2019 10:48 AM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 10/31/2018
Sarcina usoara si bebe sanatos si la termen, Mirela! topai
maria2013
Scris: Monday, January 14, 2019 10:50 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 7/29/2013
Andreea06 wrote:
Deci mai sunt 10 burtici pe lista? dance Si cateva care trebuie trecute in casuta noua, la inceput de drum.

Noi, cele de la nr 8-12 suntem aproape, aproape de marea întâlnire cu bebelusii, deci, cel mai probabil, urmatoarea noastra casuta va fi la mamici. Topicul asta are maaaare nevoie de un refresh venit din zona aspirantelor!
Iulia13
Scris: Monday, January 14, 2019 11:52 AM
Nivel

Inregistrat: 11/8/2017
maria2013 wrote:

Noi, cele de la nr 8-12 suntem aproape, aproape de marea întâlnire cu bebelusii, deci, cel mai probabil, urmatoarea noastra casuta va fi la mamici. Topicul asta are maaaare nevoie de un refresh venit din zona aspirantelor!

Exact campfire
ivoreth
Scris: Monday, January 14, 2019 12:12 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 11/17/2017
maria2013 wrote:

Vai, ce emotii voi avea dupa ce nasteti voi, pt ca eu sunt urmatoarea pe lista, chiar daca sunt mai departe. Sunt curioasa daca mai prind o casuta la gravidute
maria2013
Scris: Monday, January 14, 2019 12:27 PM
Nivel

ivoreth wrote:

Vai, ce emotii voi avea dupa ce nasteti voi, pt ca eu sunt urmatoarea pe lista, chiar daca sunt mai departe. Sunt curioasa daca mai prind o casuta la gravidute

Exact asa ma gândeam si eu dând Andreea ne-a facut casuta asta! Andreea, acum imi vin în minte vorbele tale cand m-ai trecut, pt prima data, pe lista gravidelor si mi-ai zis ca aici voi sta pana nasc, apoi voi veni la mamici! Mai e putin!
A wish
Scris: Monday, January 14, 2019 12:28 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 10/22/2018
Andreea06 wrote:
Deci mai sunt 10 burtici pe lista? dance Si cateva care trebuie trecute in casuta noua, la inceput de drum.

Buna gravidute dragi...Andreea ma poti trece si pe mine pe lista.Eu va citesc din umbra si recunosc mult mai des de fapt zilnic pe aspirante...mereu ma bucur cand este un test pozitiv si ma intristez la z1 a fetelor.Aici vad ca sunt si fete care au sarit la burtici...eu trebuia de mult dar am ramas la aspiranteHilar Eu am acum 14 s si 3 z...morfo 1 a iesit bn...risc scazut pt anomalii...Vreau sa mi creasca si mie burtica sa ma simt gravida..pana acum am avut o sarcina f usoara..nu mi a fost rau .n am vomitat deloc...doar usore greturi care m au tinut o sapt...asta in sapt 7-8...Medic inca nu am Bye2 trist...pe 16 am programare la dna dr Cristiana Boitan..de la centrele Ares...sa vedem ce zce..daca lucreaza la vreun spital de stat..voi ati auzit de dansa? Mentionez ca sunt din Bucuresti.
RalukM ce mai face? Cate sapt are?
Multa sanatate si sarcini usoare va doresc!
Bella_Tm
Scris: Monday, January 14, 2019 12:47 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 2/23/2018
ivoreth wrote:

Ivoreth atunci iar o sa fie o perioada cand vom pleca mai multe dintre noi la mamici, ca diferente intre noi sunt de 1-2 saptamani Love
Chiar este nevoie de o reimprospatare de la aspirante bounce bounce
Bella_Tm
Scris: Monday, January 14, 2019 12:50 PM
Nivel

Inregistrat: 2/23/2018
Eu mi-am facut sapt trecuta hemoleucograma si mi-a iesit hemoglobina 10.4. Am primit supliment de fier. Este motiv de panica?
Recunosc ca nu prea mananc alimente bogate in fier (spanac si ficatei nu am mai mancat de nu stiu cand).
maria2013
Scris: Monday, January 14, 2019 12:57 PM
Nivel

Bella_Tm wrote:
Eu mi-am facut sapt trecuta hemoleucograma si mi-a iesit hemoglobina 10.4. Am primit supliment de fier. Este motiv de panica?
Recunosc ca nu prea mananc alimente bogate in fier (spanac si ficatei nu am mai mancat de nu stiu cand).

Si a mea e sub pragul minim, de acum vreo trei luni, dar medicul zice ca nu e motiv de îngrijorare. În sarcina ne creste volumul de sânge si e normal sa nu fie distribuite în mod normal cantitatile de fier, calciu, magneziu etc. La ultima hemoleucograma, pe mine ma ingrozisera eozinofilele....De la 1 si un pic sarisera la 6... Întâi am citit pe net, m-am îngrozit si abia apoi am scris medicului care m-a calmat. Cresterea lor era reac?ie adversa rara la fraxiparine... Uneori, e bine sa fim mai relaxate, dar...reusim? Mie nu-mi iese treaba asta mereu!
maria2013
Scris: Monday, January 14, 2019 1:00 PM
Nivel

Mie mi-a fost frica sa manânc ficatei în sarcina. Am mai scapat asa, mâncând de sarbatori preparate care îl contin, dar în rest...am stat departe de el. În schimb, manânc carne la fiecare masa, simt nevoia, citrice multe... Sper sa ramâna macar atât cât e acum hemoglobina (11,4)
Florentinna
Scris: Monday, January 14, 2019 2:20 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 7/6/2018
maria2013 wrote:

Vai acuma m-am uitat si eu pe prima pagina yes mai putin. Nu imi vine sa cred ca mai este asa putin pana o sa o vad. coeur ce repede a trecut.
Chiar avem nevoie de aspirante sa vina la burticiCheek Kiss
Iulia13
Scris: Monday, January 14, 2019 2:30 PM
Nivel

Inregistrat: 11/8/2017
Andreea06 si pe mine ma poti trece pe lista hearts Hilar
maria2013
Scris: Monday, January 14, 2019 2:43 PM
Nivel

Bun venit, burtici! Sa va fie sarcinile frumoase, usoare si sa ajungeti cu bine la întâlnirea cu bebe!
Mirela.t83
Scris: Monday, January 14, 2019 2:56 PM
Nivel

Inregistrat: 11/1/2018
Buna burtici!
Fetelor cele cu trombofilia asta genetica...Cum ati facut fata pana la 3 luni cand e risc...?
Eu incerc cat pot de mult sa nu mai citesc nimic nasol sa m a calmez singura.
Mai am cd si cand dureri de menstra.
Stau ca pe ghimpi pana la 25 ian cd am urmatorul scan. Incerc sa gandesc pozitiv.
Am renuntat si la cafea.
Am ameteli.
De 2 seri tot transpir mult in somn, dupa am frisoane. Racita nu sunt.
Ori m a incearca vreo raceala.
Cum faceti cu munca?
Ati stat acasa per asta de risc?
Eu muncesc munca de birou 6 ore de luni pana vineri. Colegele sunt f dragute, mi au zis ca pot sa imi modific programul la 4 ore. Sau sa imi iau medical?
valicutza
Scris: Monday, January 14, 2019 3:44 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 5/11/2016
Bella_Tm wrote:

Si eu am probleme cu fierul...iau de la începutul sarcinii altrifer 2 pe zi. Am inteles ca e normal...creste bebe Si are nevoie de cat mai multe rezerve.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.