Gravidutele noastre dragi - 48
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Irinan
Scris: Wednesday, December 12, 2018 10:43 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 9/20/2018
RalukM wrote:
Cap-fund se masoara... M a sunat si doc acum ca m a vazut ca s pleostita rau si m a reasigurat ca e totul ok sa stau chill. Greu de zisLol mai facea si misto de mine ca sarcina asta ma monitorizez singura la cata experienta amLol emotiile se pare ca s mai mari in pofida faptului ca am mai trecut prin 2sarcini.

Stresul nu face bine.. iti dai seama ca iti zicea ceva daca nu era bine. Sarcina usoara mai departe
Andreea-Alexandra
Scris: Wednesday, December 12, 2018 12:56 PM
Nivel

Inregistrat: 1/22/2018
Ratonita iti doresc o nastere usoara si recuparare cat mai rapida.sa ne pui pozici cu minunea.
computerlove
Mel3k
Scris: Wednesday, December 12, 2018 3:14 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 12/3/2018
AndreeaCD wrote:

Uhuuu Bravoo ! Ce pu?in mai e pana joi! Cum e?ti? Ai emo?ii? Mie mi-a zis ca luni la prima ora Hilar iti tin pumnii sa fie totul bine! Doamne ajuta! pupici

Nastere usoara si tie Andreea coeur
RalukM
Scris: Wednesday, December 12, 2018 4:44 PM
Nivel

Inregistrat: 1/24/2014
Fetelor reusiti sa beti 2l apa/zi? Eu de cand cu starile de rau nici apa nu mai beau. Mi am pus azi aplicatie sa mi aminteasca din ora in ora si deja is full de apaLol am burta ca de 6lLol si totusi gura si gatul mereu uscate.
Cata123
Scris: Wednesday, December 12, 2018 5:58 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 11/11/2017
RalukM wrote:
Fetelor reusiti sa beti 2l apa/zi? Eu de cand cu starile de rau nici apa nu mai beau. Mi am pus azi aplicatie sa mi aminteasca din ora in ora si deja is full de apaLol am burta ca de 6lLol si totusi gura si gatul mereu uscate.

3-4 saptamani cat mi a fost rau nu prea am putut sa beau apa, mi se parea gretoasa, uleioasa, nu stiu, dar a intrat fr greu.. mergea mai bine apa minerala dar tot nu puteam sa beau multa ca ma umflam si sucuri neacidulate. Si pielea era fr uscata, arata intr un mare fel. Acum beau normal cum beam inainte si arata si pielea mai bine, dar tot e mai uscata decat normal. Imi fac masaj in fiecare zi cu ulei de cocos.
Alle.p
Scris: Wednesday, December 12, 2018 6:27 PM
Nivel

Inregistrat: 5/13/2018
Eu cred ca beau 2l / zi, în special daca sunt la munca(am mereu cana cu apa pe birou). Am observat ca, cu cat beau mai multa, cu atât imi e mai sete. Pe seara evit sa beau prea multa, ca sa nu merg noaptea prea des la baieLol
AndreeaCD
Scris: Wednesday, December 12, 2018 7:29 PM
Nivel

Inregistrat: 4/26/2018
Mel3k wrote:

Nastere usoara si tie Andreea coeur

Multumesc mult! ras
LAURA0202
Scris: Wednesday, December 12, 2018 10:13 PM
Nivel

Inregistrat: 10/1/2016
Alle.p wrote:
Eu cred ca beau 2l / zi, în special daca sunt la munca(am mereu cana cu apa pe birou). Am observat ca, cu cat beau mai multa, cu atât imi e mai sete. Pe seara evit sa beau prea multa, ca sa nu merg noaptea prea des la baieLol

Fericita esti ca reusesti sa bei asa multa apa. Eu,nici inainte, nu prea beam apa din doua motive:
1. nu mi era sete
2. continuam sa merg la baie si daca s pe afara, nu i ca e baie oriunde sau la cheremul meu ras
Fetele, astazi, am mers toata ziua schiopatand plans - ma durea spatele,mai excat coloana vertebrala 4\5 unde am fost lovita acum 2 ani la accidentul meu, de sub masina...... chiar azi sunt 2 ani in capi n coada......nu stiu ce pot sa fac, ca sa mi treca -sper sa nu fie asa de acum inainte pt ca..........o iau razna NuStiu
o seara placuta tuturor va doresc campfire
Alle.p
Scris: Thursday, December 13, 2018 6:48 AM
Nivel

Ratonita, sper ca sunteti binecomputerlove
Laura, având în vedere kg acumulate brusc în sarcina si schimbarea centrului de greutate, durerile de spate pot aparea la orice graviduta. Daca ai mai si avut probleme, e mai nasol. Încearca sa stai mai mult în pat, sau poate din contra, niste exerci?ii speciale te pot ajuta. Vb cu medicul tau la urmatorul controlBuddy1
Ratonita
Scris: Thursday, December 13, 2018 10:55 AM
Nivel

Inregistrat: 2/26/2018
Buna fetele! Eu sunt bine. Bebelina la fel. Experienta na?terii prin cezariana e una placuta pentru mine, si va sfatuiesc sa nu va luati dupa nimeni care î?i poveste?te experienta si va sperie - depinde de voi cum resimtiti totul.
Voi mai reveni cu detalii.
AndreeaCD, daca ai nevoie de ceva sfaturi, având în vedere ca vei na?te cu acela?i medic si la acela?i spital ca si mine, lasa-mi mesaj privat cu nr tau si vorbim.
Multumesc fetele pentru mesaje.
LAURA0202
Scris: Thursday, December 13, 2018 11:11 AM
Nivel

Inregistrat: 10/1/2016
Alle.p wrote:
Ratonita, sper ca sunteti binecomputerlove
Laura, având în vedere kg acumulate brusc în sarcina si schimbarea centrului de greutate, durerile de spate pot aparea la orice graviduta. Daca ai mai si avut probleme, e mai nasol. Încearca sa stai mai mult în pat, sau poate din contra, niste exerci?ii speciale te pot ajuta. Vb cu medicul tau la urmatorul controlBuddy1

Cheek Kiss mersi Alle.p de raspuns. cjiar o sa o intreb , doar ca o sa merg pe 19 si vroiam sa aflu si parerile vostre. ideea ii ca , ma asteptam sa ma doara spatele pt ca eu si inainte de a ramane graviduta, cand luam ceva kg,le simteam la spate....doar ca nu ma asteptam sa ma ia durerea exact acolo la vertebrele 4\5 -de la nenorocitul ala de accident uff
asta este DistanceKiss
sarcina usoara in continuare si tie. cum esti? bebele?
Alle.p
Scris: Thursday, December 13, 2018 11:33 AM
Nivel

Ratonita, felicitari, sa-ti traiasca si sa fie sanatoasaLove Asteptam detalii si pozetopai
Laura, nou suntem bine. Inca mai am probleme digestive, dar incerc sa le tin sub control cu putin regim. Bebe sper ca e bine, mai misca uneori, dar mai putin decat as vrea eu, ca ma mai apuca panicaLol dar stiu ca e inca foarte mititel asa ca incerc sa fiu rationala.Cu Dumnezeu inainte!
AndreeaCD
Scris: Thursday, December 13, 2018 12:03 PM
Nivel

Inregistrat: 4/26/2018
Ratonita wrote:
Buna fetele! Eu sunt bine. Bebelina la fel. Experienta na?terii prin cezariana e una placuta pentru mine, si va sfatuiesc sa nu va luati dupa nimeni care î?i poveste?te experienta si va sperie - depinde de voi cum resimtiti totul.
Voi mai reveni cu detalii.
AndreeaCD, daca ai nevoie de ceva sfaturi, având în vedere ca vei na?te cu acela?i medic si la acela?i spital ca si mine, lasa-mi mesaj privat cu nr tau si vorbim.
Multumesc fetele pentru mesaje.

Felicitari! Ma bucur ca sunte?i bine amândoua! Recuperare u?oara ?i da, iti las nr meu în privat când ai timp sa ma suni, te rog! coeur
GeorgianaB
Scris: Thursday, December 13, 2018 3:52 PM
Nivel

Inregistrat: 6/15/2018
RalukM wrote:

Raluk, iti spun cum am procedat eu cu apa intrucat chiar este foarte importanta hidratarea, cel putin eu la concluzia asta am ajuns tragand linie dupa toata experienta sarcinii, inclusiv acum beau 3-4 litri pt lapte, bine este posibil sa exagerez :)))
Folosesc sticle de 0,5 si beau cel putin 4 astfel incat sa iasa cel putin 2litri, cu sticlele la indemana nu ai cum sa dai gres.
Succes :*
GeorgianaB
Scris: Thursday, December 13, 2018 3:57 PM
Nivel

Inregistrat: 6/15/2018
Ratonita, felicitari, sa fiti sanatoase si sa va acomodati usor ! Te asteptam la mamici :*

AndreeaCD, iti tin pumnii, sa decurga totul ca la carte, astept vesti si o poza mai ales :D

Fetelor sa aveti in continuare sarcini usoare grup
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.