Gravidutele noastre dragi - 47
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Alle.p
Scris: Friday, October 5, 2018 8:35 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 5/13/2018
Am inteles, multumescBuddy1
AlexandraRr
Scris: Friday, October 5, 2018 8:39 PM
Nivel

Inregistrat: 5/13/2017
Cum mai esti, fluturash? pupici
diana.ng
Scris: Friday, October 5, 2018 8:40 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 10/26/2017
Dia_N wrote:
Stai linistita.. Si maimutza mea are o pasiune ptr vezica.. Tot de pe la 20 sapt a inceput sa o indrageasca atat de tare incat am momente in care nu stiu daca mai ajung la baie ras Punctul culminant a fost acum o saptamana cand am intrat intr o sedinta si n am apucat sa ajung la baie inainte. 2 ore, cat a durat sedinta, mica mea a avut program de topaituri pe vezica.. Radeau colegele ca efectiv ma schimbam la fata :))

:)))) funny...ma gandesc cum va fi pe la 30 si ceva de sapt Lol punem pampers :))))
diana.ng
Scris: Friday, October 5, 2018 8:48 PM
Nivel

Cata123 wrote:

Arati fr bine, imi place, sper sa raman si eu la fel de slaba :)) m am ingrasat un pic si am un pic de burta din cauza prostiilor pe care le mananc. Imi e greata si imi trece daca mananc covrigei, grisine, carbohidrati in general de care eu ma feream inainte.. sper sa reusesc sa renunt la astea in curand sa arat si eu a om pana la final :))

multumesc! sa stii ca si eu as manca prostii non stop..am asa o pofta de ele, ceva incredibil, in special de sucuri acidulate si pernite umplute cu crema de vanilie ...omg :))) dar incerc pe cat posibil sa le inlocuiesc cu alte chestii mai ok (de ex sucul cu apa) aaa si cred ca as putea manca in fiecare zi lapte cu taitei, orez cu lapte, gris cu lapte, din astea din copilarie Lol dar in general mananc orice, nu sunt pretentioasa deloc ras
Dia_N
Scris: Friday, October 5, 2018 9:09 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 4/19/2018
diana.ng wrote:

:)))) funny...ma gandesc cum va fi pe la 30 si ceva de sapt Lol punem pampers :))))

Nu vreau sa ma gandesc :)) Totusi, e mai bine pe vezica, mama imi povestea ca eu i am stat pe ficat toata sarcina.. uff
diana.ng
Scris: Friday, October 5, 2018 9:53 PM
Nivel

Dia_N wrote:

Nu vreau sa ma gandesc :)) Totusi, e mai bine pe vezica, mama imi povestea ca eu i am stat pe ficat toata sarcina.. uff

aoleu...pale ehh, sanatosi sa fie, ca trecem si peste astea Angel
Andreea-Alexandra
Scris: Friday, October 5, 2018 11:34 PM
Nivel

Inregistrat: 1/22/2018
Buna seara fetele!
Fluturash cum sunteti?
Cum te simti scumpa?DistanceKiss
LAURA0202
Scris: Saturday, October 6, 2018 12:08 AM
Nivel

Inregistrat: 10/1/2016
Alle.p wrote:
Fetelor, la 6s 5z am sanse sa-i aud inimioara, sau e prea devreme?

Cheek Kiss da , iubita. eu , aveam 6 saptamani cand am fost la eco in Petrosani si se auzea inimioara , nu prea clar si ca sa nu i faca rau, nu a insistat. la 8 saptamani , am auzit clar, un tropot de calut parea Blushing
sarcina usoara in continuare DistanceKiss
LAURA0202
Scris: Saturday, October 6, 2018 12:12 AM
Nivel

Alle.p wrote:

Multumesc, la fel Ale.

Prima sarcina a fost usoara, pt ca desi ma panicam repede apoi ma informam si ma calmam. Acum...daca am crampe, de ce le am, daca nu am, de ce nu mai am simptome?E un vartej de sentimente caruia sper sa-i supravietuiesc. Ultima parte a sarcinii va fi grea, pt ca de la 32 s ma voi muta la TM fara sotul meu si mare parte din zi voi fi singura in casa...dar sa ajung cu bine pana acolo si voi vedea cum gestionez atunci situatiauff

Cheek Kiss iubita, daca vi sa stai la Tm, ne putem vedea. al meu lucreaza cam toata ziua si eu sunt singura, mai umblu pe ici-colo ca sa mi treaca timpul. putem vorbi la un suc/ o cafea DistanceKiss
LAURA0202
Scris: Saturday, October 6, 2018 12:26 AM
Nivel

Alle.p wrote:
Fetelor,
Stiu ca e devreme dar vreau sa ma lamuresc pana atunci...
Dublu test si triplu test pt ce sunt? Adica din ce am citit eu rezultatele sunt niste statistici, nu diagnostic. Adica poti afla de o boala care are nevoie de interventie intrauterina sau imediat dupa nastere?
Iar morfologia?scratch

Eu, am facut dublu testul ala despre care nu stiam nimika.a iesit ok dupa dr mea. doar ca m a costat 633 lei.....
Alle, ai un sau o gine la Tm? de dr mea, am auzit numai lucruri bune si chiar sunt si fete de aici care au nascut cu ea. vorbim daca vrei Cheek Kiss
de triplul test, n am idee. in schimb, m au cam bagat in sperieti putin, niste fete/amice mai de la distanta, referitor la analiza aia aminocentoza ....sau cum s o fi chemand, ii chestia ca ti baga acul in burta ca sa extraga lichid......NuImiPasa nu vreau sa fac si asta, sper sa nu fie nevoie, cu toate ca am inteles ca se face mai exact la femeile trecute peste 35 de ani. fata aia de la care am auzit, a facut o la 32 ....si eu , avand 34.... , la 35 o sa am bobita mea bounce
campfire
am reusit sa ne mutam de unde am stat inainte si ..... m a cam durut burtica putin , cu toate ca n am prea facut mult efort. dar ii de ajus urca /coboara, sa nu mai zic de cate ori m am aplecat .....
m am cumintit, nu mai fac mai nimika, pt ca n as vrea sa pateasca ceva bobita mea.
cand mai ma ia, cate o sageata.... , al meu ma intreaba ce ii?
eu: fie ta , cred ca ii?
el: dar daca ii fiu mio?
hohot ce ne amuzam pe faza asta ....om vedea in final cine a avut dreptate Blushing
fluturash26
Scris: Saturday, October 6, 2018 6:54 AM
Nivel

Inregistrat: 9/9/2017
AlexandraRr wrote:
Cum mai esti, fluturash? pupici

Dapai a mai trecut dar putin...sper doar pana se rezolva problema sa nu fie buburuza grabita...pana acum nu am contractii, dar cine stie... astept maine sa vad ce zice doctorul meu...
Alle.p
Scris: Saturday, October 6, 2018 7:54 AM
Nivel

Inregistrat: 5/13/2018
Laura, multumesc de informatii.
La Tm cel mai probabil voi merge la dl.dr. Zoran Popa pt ca eu vreau sa nasc la Bega si trebuie sa aleg un medic ce lucreaza acolo.
Sarcina usoara in continuareBuddy1
LAURA0202
Scris: Saturday, October 6, 2018 9:34 AM
Nivel

Alle.p wrote:
Laura, multumesc de informatii.
La Tm cel mai probabil voi merge la dl.dr. Zoran Popa pt ca eu vreau sa nasc la Bega si trebuie sa aleg un medic ce lucreaza acolo.
Sarcina usoara in continuareBuddy1

Cheek Kiss Nu am auzit de el. Dr mea ii Tudorut Florina si cred ca ii Premiere unde o sa nasc eu. e clinica privata. sarcina usoara si tie iubita DistanceKiss
GeorgianaB
Scris: Saturday, October 6, 2018 9:35 AM
Nivel

Inregistrat: 6/15/2018
fluturash26 wrote:

Dapai a mai trecut dar putin...sper doar pana se rezolva problema sa nu fie buburuza grabita...pana acum nu am contractii, dar cine stie... astept maine sa vad ce zice doctorul meu...

Ma bucur ca se amelioreaza simptomele, au reusit sa identifice sursa problemei ?
Ieri am avut si eu emotii, toata ziua mi-a fost rau, am stat numai in pat, imi este greata, noaptea trecuta am varsat, azi dimineata la fel... ideea este ca nu am mancat nimic dubios, ma simt ca in primul trimestru... imi este mila de asta mic, sper sa nu se sperie cand vars
fluturash26
Scris: Saturday, October 6, 2018 10:00 AM
Nivel

Inregistrat: 9/9/2017
GeorgianaB wrote:

Ma bucur ca se amelioreaza simptomele, au reusit sa identifice sursa problemei ?
Ieri am avut si eu emotii, toata ziua mi-a fost rau, am stat numai in pat, imi este greata, noaptea trecuta am varsat, azi dimineata la fel... ideea este ca nu am mancat nimic dubios, ma simt ca in primul trimestru... imi este mila de asta mic, sper sa nu se sperie cand vars

Vai si eu m-am saturat la cat am vomat de cand is in.spital...
Ma bucur doar ca bebe e bine si nu s-au declansat contractiile..
Maine astept un verdict, daca il voi primi sau tre sa mai astept..
Ce naspa de tine ca iar te-a luat, e asa aiurea..pe mine ma tot sperie asistentele cand zic ca mai am putin hohot mie nu imi vine sa cred ca am ajuns asa departe..
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.