Gravidutele noastre dragi - 18
Subiectul anterior · Subiectul urmator
bulibuli
Scris: Saturday, January 7, 2012 11:55 PM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 3/17/2008
koko2008 wrote:
Roxi wow esti hot computerlove si ce tocuri...newclap
Cartofi cu branza yammy alcool vreau si eu.Rosii sa nu aud de ele.....nu stiu de ce ,mi se apleaca de la ele plans sunt ciufuta rau.

Exact asa am fost si eu, mi se facea rau numai de la miros.. ciudat, ca in mod normal sunt moarta dupa ele.. muream de ciuda ca aveam gradina plina de rosii si eu sa nu le vad puker

asta sa insemne oare ca ai tot baiat?? boy
Petronella
Scris: Sunday, January 8, 2012 9:16 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 12/14/2010
Buna diminea?a gravidute dragi! Am revenit si eu acasa , dupa o vacan?a de o luna in tara unde mi s-au facut toate poftele si toate mofturile! Eu ma simt bine, bebelusa e activa nevoie mare si am început sa iau si in greutate. Luni am întâlnire cu moasa si cred ca ma voi înscrie la cursul pentru gravide. In rest, ma bucur de fiecare moment cu bebelusa in burtica ras
Tuturor gravidutelor va urez sarcina u?oara si multa sanatate!
Ps: când se activeaza lista cu gravidute sa ?tiu si eu câte gravidute mai suntem?
oanamaria
Scris: Sunday, January 8, 2012 10:16 AM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 4/22/2009
Buna dimineata burtici dragi!
Noi ne-am obisnuit sa dormim dimineata pana la 10 ,dar de maine gata trezirea la 8 ca mergem la gradi cu mic cu mare .
Mi-am facut o cafeluta ca mi-a revenit placerea de a bea cafea si ne pregatim de plimbareala ca e superb afara .
Sa aveti o duminica superba !
Petronella bine ai revenit !computerlove
oanamaria
Scris: Sunday, January 8, 2012 3:04 PM
Nivel

Acum vreo 2 ore m-am speriat ingrojitor -eram pe strada si dintr-o data mi s-a intarit tare burtica si parca ma inghiontea asa intr-o parte ,noroc ca am ajuns imediat acasa ,am luat o No-spa si m-am intins .Sa fii fost o contractie asa din senin?
Cel mai tare m-a speriat burta pietroi .Acum sunt bine ,dar mai pe seara o sa iau iar o No-spa .
Voi ati patit asa ceva ?
Am tot cautat aici un topic despre contractii dar nu am gasit nimic si toitusi parca se discutase undeva despre asta /uff
bulibuli
Scris: Sunday, January 8, 2012 4:04 PM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 3/17/2008
eu am patit toata sarcina asa, cu pauze... voi stiti... in primele luni era mai mult durerea, nu prea imi dadeam seama ca se intareste dar cand a mai crescut uterul simteam asa ca si cum as avea un bolovan in burta si-mi dadeam seama ca sunt contractii.. ia nospa si stai cuminte, iar daca persista suna medicul... sau daca apar alte semne de ingrijorare..

eu ieri si azi am avut greturi, putin mai inainte am varsat, oare revin greturile si varsaturile, sau a fost un eveniment izolat... alcool
oanamaria
Scris: Sunday, January 8, 2012 4:12 PM
Nivel

Multumesc Buli!
Acum e bine burtica ,dar m-am speriat off!
Greturile si varsaturile nu au cum sa revina parerea mea ,poate ceva nu-ti prieste .
oanamaria
Scris: Sunday, January 8, 2012 9:37 PM
Nivel

Acum la 22 si 30 am venit de la Urgente ca m-a durut tare burta si m-am speriat si dr mea mi-a zis sa merg sa ma vada un dr.
Mi-a facut eco si bebe era vesel si vioi si eu m-am linistit .O sa mai iau cate 2 No-spa si sa stau linistita .
Offf!Ce frica mi-a fost .Acum am burtica amortita in partea dreapta nu-mi explic de ce si multe-multe gaze de e o forfota continua in intestine .
Si Sorin pleaca 3 zile de maine dimin intr-o delegatie si raman singurica ,sper sa nu mai fie probleme ca trebuie sa car si copilul dupa mine .Doamne ajuta sa fie bine !
roxinthya
Scris: Sunday, January 8, 2012 10:59 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 11/10/2009
of Oana ce m-ai speriat!pale
bine ca nu e nimic!angel si pana la urma de la ce au fost contractiile alea?
myha84
Scris: Monday, January 9, 2012 6:29 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/6/2009
Oana ai grija de tine, odihneste-te.pupici
oanamaria
Scris: Monday, January 9, 2012 7:34 AM
Nivel

Neata !
Nu mi-a zis nimeni de la ce au fost nu am facut nimic altfel ca de obicei .
Am dormit foarte bine si azi stau mai linistita cu toate ca aveam zi de curatenie ,dar o aman ca nu e urgenta .
Nu-l duc nici pe Stefi la gradi ca a tusit de vreo 2-3 ori cam urat asa ca azi il doftoricesc.Va pup si sa aveti o saptamana minunata!
Ania
Scris: Monday, January 9, 2012 10:41 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 10/23/2006
Oana ai grija de tine si de burtica ! Odihneste-te cat trebuie si fara efort fizic !
myha84
Scris: Monday, January 9, 2012 10:48 AM
Nivel

Inregistrat: 2/6/2009
Eu nu mai am rabdare, as vrea sa nasc chiar azi , mi-am pregatit bagajul si astept sa se hoatarasca bebe sa vina.
Ana
Scris: Monday, January 9, 2012 10:57 AM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 11/9/2008
Oana,off ce m-am speriat cand am citit!!uff

sper ca esti bine,te pup si ia si te odihneste!iloveyou

ma gandesc la tine!computerlove
oanamaria
Scris: Monday, January 9, 2012 11:06 AM
Nivel

Va multumesc pentru sustinere .
Efort nu fac in afara de treburi casnice usoare .Am mai luat un No-spa si stau mai mult intinsa mai mult de frica decat ca am ceva .Fac orice numai sa stiu ca totul e ok cu mine si cu bebe .Totusi dupa sperietura trasa aseara m-am ales si cu ceva bun -l-am vazut pe bebelus in actiune .

Miha te cred si eu ca nu mai ai rabdare ,dar mai e atat de putin si gata .
Va pup!computerlove
denisa_rachid
Scris: Monday, January 9, 2012 12:40 PM
Nivel

Inregistrat: 8/13/2010
Oana, ai mare grija de tine. Te pupic si sper sa nu mai ai parte de astfel de evenimente!pupici

Burticute va pup si va doresc sarcini uoare.
Tie miha, nastere usoara usoara!pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.