
 Nivel: Senior
Inregistrat: 11/10/2009 Mesaje: 7238
| Eu sunt suparata cu niste analize de hormoni tiroidieni - am mai scris pe la un topic! |
|

 Nivel: RUBIN
Inregistrat: 4/22/2009 Mesaje: 20813
| Roxi vorbeste cu medicul si apoi fa-ti griji daca e cazul. Stiu si eu ca sarcina modifica rezultatul analizelor . Off!La prima sarcina nu m-am gandit la nicio problema ,eram asa de senina si ma bucuram de burtica ,acum imi fac fel de fel de probleme si orice este in neregula ma sperie mai mult decat trebuie . |
|

 Nivel: Avansat
Inregistrat: 7/3/2010 Mesaje: 1948
| Fetelor, cu Dumnezeu inainte! Nu lasati gandurile negre sa va intunece starea de spirit. Va fi bine pentru toate gravidutele! |
|

 Nivel: Senior
Inregistrat: 1/11/2009 Mesaje: 5442
| Gravidute ce i cu voi. Aveti incredere totul va fi bine |
|

 Nivel: Avansat
Inregistrat: 3/22/2010 Mesaje: 3091
| Fetelor n am mai trecut pe la voi de ceva vreme. In legatura cu sexul bebelusului,daca puneti o poza cu voi gravidute,va zice piranda de indata ce ascunde buritca.Lasand gluma la o parte eu sa stiti ca citesc zilnic si sunt alaturi de voi.Sarcina usoara,dragele mele
Roxi ce ti a spus medicul?Asteptam vestile bune |
|

 Nivel: RUBIN
Inregistrat: 4/22/2009 Mesaje: 20813
| Neata gravidute ! Ce ma bucur ca avem vizitatori din afara care ne mai ridica moralul. Eu am un burtoi de zici ca sunt luna a 5a ,mereu balonata si ma rog sa-mi mai vina hainele macar pana-n ianuarie . (ma refer la blugi si unele geci de iarna favorite).In rest iau antibioticele pana sambata ,mi-e greata mai mereu si ma simt bine .Ce sa mai zic ?!Incerc sa o iau treptat si sa nu mai sar etape sa ma gandesc la ce-o sa fac peste 4luni,ci sa savurez momentele unul cate unul. Mi-ar fi placut sa fim mai multe gravidute ca sa am si eu cu cine discuta .Suntem asa de putineeeeeeee! |
|
 Nivel: Avansat
Inregistrat: 2/3/2008 Mesaje: 1467
| Oana, !
Peste 4 luni vei avea griji de griji! Mie cel mai dificil mi s-a parut echilibrarea relatiei cu fratele mai mare. Gelozia e normala, dar o atitudine rabdatoare a parintilor face minuni. Mie nu mi-a iesit de fiecare data. Sa te faci bine repejor!
Roxinthya, grijile, paranoia, fac parte din peisaj, eu as zice sa le iei ca atare si sa nu le amplifici mai mult decat e cazul. Stiu ca e inutil(ca am trecut si eu prin asta de 4 ori!), dar poate ti se aprinde un beculet si renunti la ele. Oana are dreptate, cu cat stii mai putin, cu atat e mai bine. La Prima sarcina am facut o singura eco, la 9 luni, cu putin inainte sda nasc ca nu simtisem toata ziua miscari. In rest, fericire deplina! |
|

 Nivel: RUBIN
Inregistrat: 4/22/2009 Mesaje: 20813
| Mamiemi am observat deja la Stefan cand il vede pe Sorin ca-l iubeste pe bebelus fuge la el in camera si e gelos .Zice mereu ,,nu bebe mic'' si mai nou zice ca el e bebe mic ,se preface ca plange ca un bebelus si vrea sa-l iubesc mai mult. O sa-mi dea ceva batai de cap motanelul meu gelos . |
|

 Nivel: Senior
Inregistrat: 2/22/2011 Mesaje: 5024
| Fetelor va pup pe toate,va citesc si sunt alaturi de voi cu sufletul si inima. Un singur lucru vreau sa va spun,nu-mi place sa va tot vad atat de ingrijorate pentru orice problema. Ganditi-va un pic, copii se fac de cand lumea,si nu erau atatea analize, atatea eco s.a.m.d. si toata lumea era fericita, astepta sa nasca sa vada ce a adus barza. La mine ce-i drept, barza mi-a facut o surpriza mai mare, pe care la vremea respectiva nu prea am apreciat-o, dar de care ma bucur acum. |
|

 Nivel: DIAMANT
Inregistrat: 1/17/2008 Mesaje: 27681
| Giulia bine zici de poze... trebuie sa ma mai pozez ca imediat se duce burta
roxinthya,nu-ti mai face griji
oanamaria ,savureaza starea de somn pe care o ai.Mai incolo vin insomniile,asa ca la mine
Ei dragelor ce spuneti?Dragalasii mei se cearta pentru bebe ,amandoi il vor in pat cu ei,Madalina il deseneaza pe David,a invatat sa-i scrie si numele Inca 9 zile si il pupacim ingerash attached the following image(s):

|
|

 Nivel: RUBIN
Inregistrat: 4/22/2009 Mesaje: 20813
| Lilisor iti multumesc ca esti alaturi de noi si ne vizitezi. Ai drepatate asa -mi spune si mama ,inainte nu exista eco sau atatea seturi de analize .Acum cu tehnologia asta avansata e cu doua taisuri . Ingeras ce dulci sunt scumpii tai si ce m-a emotionat desenul. Hai pune-ne o poza cu burtica ca peste o saptamana va fi doar amintire . Eu am dormit 2ore si acum m-am trezit in greturi .Ce frumoooos!Nu?! |
|

 Nivel: Senior
Inregistrat: 11/10/2009 Mesaje: 7238
| Ingerash ce dulci sunt prichindeii tai ! Oana si eu zici ca sunt gravida in 6 - 7 luni asa am o burta - mai ales dupa ce mananc .... Fetelor va multumesc pentru sustinere! Eu am fost azi la ginecologul care imi va urmari sarcina si vreau sa va zic ca mi-a placut la nebunie de el - sper sa nu ma dezamageasca! M-am informat si pe net dar si de la un coleg a carei sotie a nascut cu el si nu vrea sa primeasca bani sub nicio forma!!!! E prima oara cand aud asa ceva! Oricum ma mai cheama si la cabinet la clinica cu care are contract si pentru el asta e suficient. Si e asa delicat si are o mana asa usoara ca abia am simtit cand m-a consultat! A zis ca sarcina e bine pozitionata, s-a prins bine , colul e bun - toate bune si frumoase , s-a uitat pe analizele care le-am facut la clinica mea de la serviciu si mi-a spus ca trebuie sa trec neaparat si pe la un endocrinolog (m-am conformat si m-am si programat vineri) insa nu parea speriat sau ingrijorat... Fi-mea de cate ori aude ca merg la medic sa ma consulte la burtica ma intreaba daca acum il scot pe bebe Sau ma intreaba daca acolo in burta bebe are pampers si hainutze si ca dupa ce o sa se nasca o sa ma ajute la schimbat de scutece si o sa-i dea tzitza sa suga - ca si ea are tzitzi mari Apropo de tziti - am niste mancarimi in zona sfarcurilor de imi vine sa mi le smulg - m-am dat cu creme dar nimic |
|

 Nivel: RUBIN
Inregistrat: 4/22/2009 Mesaje: 20813
| Deci Mariuca o sa fie un ajutor de nadejde cu bebe. Eu cand i-am zis doctoritei mele ca vreau sa fac analizele la Medlife unde am card si sunt gratuite mi-a zis ca ea nu are incredere in ei si ca nu vrea sa sfie probleme etc.sa le fac unde vreau eu ,dar..... Asa ca sa evit orice discutii sau incertitudini o sa le fac la ea la clinica si ma costa 800lei -enorm si le-as putea face graturit,dar asta este nu vreu sa o supar .Macar sa fie totul bine sa stau linistita .Ea are clinica privata cu laborator de analize asa ca o inteleg si pe ea ca mai scoate un ban pe spinarea mea ca alte beneficii nu are de pe urma mea .Ce sa zic?!Vreau ca totul sa fie bine pentru ca e foarte amabila,imi citeste analizele prin telef\on,imi da tratamentul tot prin telefon deci ma scuteste de niste drumuri la Bucuresti . |
|

 Nivel: Senior
Inregistrat: 2/22/2011 Mesaje: 5024
| Oana, eu cand am fost gravida am fost de doua ori la doctor. Prima data,cand mi-a zis ca-s gravida si am 4 luni,desi eu credeam ca am vreo 2(am avut cm peste sarcina), iar a doua oara cand am nascut. Am aflat ca am gemene,doar pe masa de nastere, dupa ce am nascut-o pe Diana si moasa a zis sa stau cuminte acolo ca mai e de iesit unu. Nu a fost tocmai placut pentru mine, a fost ca un soc si am si reactionat ca atare,adica i-am zis femeii care era deja epuizata dupa o zi intreaga de nasteri, una dupa alta "da-te doamna la o parte,ca eu ma dau jos de-aici,..mie nu-mi trebuie doi copii, nu stiu sa cresc unu, da cu doi ce sa fac ?"  A fost un intreg show, acum cand mi-amintesc ma apuca rasul, dar ce sa-i faci, eram tanara si prostuta... |
|

 Nivel: RUBIN
Inregistrat: 4/22/2009 Mesaje: 20813
| OOOO!Lilisor m-a emotionat povestea ta -asa surpriza mai rar .M-ai facut sa si rad ,dar imi inchipui ca nu ti-a fost usor deloc .Inainte sa vad la eco ca e un singur embrion vorbeam cu Sorin si-l intrebam ce ne facem daca-s 2 ?!Ce greu ne-ar fi ca abia ma descurc cu un bebe ,dar cu doi.Bine solutii gasisem-o bona sa ma ajute etc,dar greu -foarte greu sa cresti gemeni parerea mea mai ales in Roamnia unde statul nu te ajuta cu nimic .
Fetelor suntem doar 5 gravidute -ce putine suntem .In curand naste si Ingeras si ramanem 4 -poate ni se mai alatura cineva .Parca niciodata nu au fost atat de putine burtici. |
|
|
|