Gravidutele noastre dragi - 18
Subiectul anterior · Subiectul urmator
koko2008
Scris: Thursday, November 24, 2011 8:44 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 1/11/2009
Neata Oana computerlove
roxinthya
Scris: Thursday, November 24, 2011 10:42 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 11/10/2009
Buna fetele!
Scuzati lipsa la apel insa ieri n-am avut retea pana pe la 15:00 iar acasa mi s-a stricat calculatorul.... - Oana multumesc pentru grija! iloveyou computerlove
Noi suntem bine - insa parca de vreo 2-3 zile am si eu niste greturi cat de cat mai puternice dimineata! De-aia inclin sa cred ca e baietel pt ca sunt diferite simptomele fata de data trecuta.
Ingeras hai ca nu mai ai mult pana la marea intalnire! Si noi de-abia asteptam sa-l cunoastem pe micul neastamparat David angel computerlove computerlove
Petronela - cum a fost la eco? topai topai topai
Ana voi cand aflati ce ascunde burtica? pupici pupici pupici
va pup pe toate!computerlove computerlove

Petronella
Scris: Thursday, November 24, 2011 2:09 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 12/14/2010
yes Buna dragelor! Ecografia de astazi a iesit bine, totul este perfect si nu in ultimul rand voi fi mamica de fetita. mami de fetita Sotul este in culmea fericirii.. fetita este tot ce isi doreste. Va pup pe toate
giulia_mamik
Scris: Thursday, November 24, 2011 2:26 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/22/2010
Petro,deci am avut dreptate nuras ?Cum le nimeresc eu ras !Felicitari pt fetita!Sa fie sanatoasa si sa se nasca la termenpupici angel computerlove
ingerash
Scris: Thursday, November 24, 2011 2:27 PM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
Petro,felicitari pentru burtica rozcoeur coeur coeur yes yes yes sarcina usoara in continuare!!!!computerlove

roxinthya,cam in 2 saptamanitopai coeur pup burticapupici
Petronella
Scris: Thursday, November 24, 2011 2:55 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 12/14/2010
Dragelor va multumesc pentru felicitari! Giulia sa stii ca ai avut dreptate. computerlove
oanamaria
Scris: Thursday, November 24, 2011 4:24 PM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 4/22/2009
Petro felicitari si tie si taticului fericit!pupici
Giulia iar ai avut dreptate?!Poate ai si la mine !computerlove
Eu am fost iar la aer la o plimare si e asa de placut afara.Acum am iar o serie de greturi ,dar le iubesc -asta inseamna ca bebe creste !coeur
Ana
Scris: Thursday, November 24, 2011 5:38 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 11/9/2008
Petronela ce ma bucur ca ve-i avea fetitayes yes yes

Giulia daca tot le nimeresti tusic ia zi si mie cevaras

Oana cand nu ai greturi insemna ca bebe nu creste?ras ca eu sincer nu am nici urma de asa cevasic
oanamaria
Scris: Saturday, November 26, 2011 10:12 AM
Nivel

Mie mi-a iesit ureaplasma pozitiva si am tratament cu antibiuotic timp de 7zile .Sunt foarte suparata,ca am inteles ca infectia asta nu cedeaza asa usor si exista riscul de avort.plans Acum cu Dumnezeu inainte !
misha
Scris: Saturday, November 26, 2011 11:57 AM
Nivel

Inregistrat: 3/12/2006
Salut tuturor gravidutelor! Sa stiti ca va urmaresc cu interes si ma bucur sau ma intristez alaturi de voi, dupa trairile pe care le aveti...

Oana, nu-ti face griji prea multe! Asa cum ai spus si tu, cu Dumnezeu inainte!pupici

Ingeras, poate se razgandeste David si se intoarce cu capul in jos. Nu ti-au propus de la spital sa-l intoarca ei pe bb? Eu am refuzat atunci ca la mine era deja cam tarziu si sunt 50-50% sanse de reusita, dar mai pot aparea si alte complicatii. Daca nu, te vor programa pentru cezariana in curand. Oricum ar fi, amandoi sa fiti sanatosi!pupici

Roxi, sa fie baietel daca asta va doriti! Multa sanatate si sarcina usoara!pupici

Bulibuli, tu nu mai spui nimic? Pupici cu drag si voua!pupici

Petronella, felicitari pentru burtica roz!pupici

Ana, ma gandesc cu drag la voi si imi pare rau ca nu mai ai jurnal sa-ti mai vad si eu puii! Macar o poza cu tine si burtica pui?pupici

Va imbratisez cu drag pe toate si imi cer iertare daca am omis pe cineva!computerlove
ingerash
Scris: Saturday, November 26, 2011 12:45 PM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
misha wrote:

Ingeras, poate se razgandeste David si se intoarce cu capul in jos. Nu ti-au propus de la spital sa-l intoarca ei pe bb? Eu am refuzat atunci ca la mine era deja cam tarziu si sunt 50-50% sanse de reusita, dar mai pot aparea si alte complicatii. Daca nu, te vor programa pentru cezariana in curand. Oricum ar fi, amandoi sa fiti sanatosi!pupici

Cam greu Misha sa se intoarca,moasa si medicul mi-au spus acelasi lucru,este cu complicatii sa aplice metoda pentru ca am lichid amniotic redus si am programare pentru cezariana in 9 decembrie la ora 8.00 dimineata.Dar daca cumva se rupe apa sau sangerari,dilatatie...etc si bebe este tot in pelviana de urgenta ma baga in cezariana.
Aseara la 11 si ceva din cauza ca era bebe agitat si la o miscare mai brusca ma durea zona pelvina si ligamentele ,am sunat moasa si ma chemat la spital pentru un test antistres,eco si verificare col.Bebe e bine,are 2.900 kg yes yes yes ,col inchis...nazdravanul se juca cu doctorul care mi-a facut ecoras el cauta sa vada daca se alimenteaza bine,daca placenta e in regula,cordonul ombilical sa nu fie in jurul gatului....iar nazdravanul mereu se intorcea,dadea loviturisicPe la 2 si ceva am ajuns acasa...off grijile astea ma poarta pe drumuri si tare nu-mi place sa calatoresc cu masinauff Doamne ajuta sa fie totul bine pana in 8 decembrie cand merg pentru analize pentru cezariana angel Inca 2 saptamani de "relax"in pat:211:

oanamaria,multa sanatate computerlove pupici infectiile astea sunt tare pacatoase.
oanamaria
Scris: Saturday, November 26, 2011 8:05 PM
Nivel

Eu mi-am inceput tratamentul si am o stare buna ,la mine infectia asta nu se manifesta nicicum asa ca sper sa-mi treaca repede.
Sunt optimista ca de dimineata eram suparata rau si am sunat-o pe doctorita de 6ori si i-am pus o groaza de intrebari ,unele chiar stupide -gen daca antibioticul imi afecteaza sarcina-pai cum era sa-mi dea un antibiotic care sa-mi faca rau?!ras
Va pup gravidute dragi si pe fetele care ne viziteaza!iloveyou
denisa_rachid
Scris: Saturday, November 26, 2011 9:35 PM
Nivel

Inregistrat: 8/13/2010
Gravidute, va citesc mereu si acum mi-am facut si curaj sa va urez tuturor sarcini usoare si bebei sanatosi, si la fiecare sa fie culoarea dorita in burtica!pupici computerlove
Oana, sanatate multa!TU vrei o burticuta roz, nu? Asa sa te ajute Dumnezeupupici
Anabella, cred ca nu am apucat sa te felicit...asa ca te felicit acum! Si sa iti dea Dumnezeu fetita mult doritapupici
Roxinthya...tu am uitat ce burticuta vrei, dar sa fie asa cum iti doresti...pupici

Felicitari tuturor burticilor mici si mari si sarcini usoare!pupici
oanamaria
Scris: Monday, November 28, 2011 12:42 PM
Nivel

Eu stare buna cu mici exceptii ca doar sunt insarcinata .angel
Azi am fost la plimbare ca e o zi superba acum m-am adunat de pe starzi si sa ma odihnesc ca sunt obosita .
Va pup si va astept la apel !
oanamaria
Scris: Tuesday, November 29, 2011 4:25 PM
Nivel

Vad ca sunt singura pe aici .
Ma termina oboseala ,as dormi continuu -dupa oara 12 nu mai sunt buna de nimic .Am norocul ca pot sa dorm ,dar ma scoate din sarite starea asta de somnolenta continua .Nu mai am chef de nimeni si nimic ,doar de somn.plans
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.