Gravidutele noastre dragi - 18
Subiectul anterior · Subiectul urmator
oanamaria
Scris: Sunday, November 13, 2011 5:13 PM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 4/22/2009
Oooo!Mirela draga mea ieri am venit foarte obosita si nu m-am mai simtit in stare sa intru pe forum.Iti multimesc pentru gandurile si sfaturile tale bune pe care sigur le voi urma.Simt nevoia sa dorm si ma sacaie greturile cam toata ziua ,dar asa suportabil -nimic grav.
Mai merg in decembrie la o intalnire cu bebe si atunci o sa fie mai marisor cam 11 saptamani si o sa-l vad mai bine.Sunt bucuroasa ca din fata blocului pana la cabinet in Buc.facem 70min.-ajungem foarte repede .
Acum m-am ,,dotat''cu potrocale mici si acrisoare .
Ana tu cum mai esti?
Roxy te astept sa faci si tu prezenta !Cum te simti?
Ange blanc
Scris: Sunday, November 13, 2011 5:20 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 4/11/2010
Oana, Ana, felicitari pentru burticute !
Sa aveti sarcini usoare pana la termen. computerlove
oanamaria
Scris: Sunday, November 13, 2011 5:27 PM
Nivel

Multumesc Maria !computerlove
ingerash
Scris: Sunday, November 13, 2011 5:35 PM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
oanamaria,sa mananci cereale fara lapte sau biscuiti de cate ori te iau greturile.Sarcina usoarapupici computerlove

Mirela,m-am saturat de stat in pat,dar nu am incotro.Sper joi la eco sa fie totul bine.Numai cand ma gandesc ca ma asteapta cezariana,simt ca albescpale
aurishta
Scris: Sunday, November 13, 2011 8:44 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 3/2/2011
ingerash wrote:
.Numai cand ma gandesc ca ma asteapta cezariana,simt ca albescpale

Curaj, mai are bb timp sa se intoarcabounce Patricia a stat transversal pana aproape de termen, nici nu mi-a venit sa cred cand s-a intors!Si chiar daca nu se intoarce, bine ca se poate face cezariana , e mai riscant sa iasa asa! Deci oricum o dai, tot bine e!computerlove computerlove computerlove
ingerash
Scris: Sunday, November 13, 2011 10:50 PM
Nivel

aurishta wrote:

Curaj, mai are bb timp sa se intoarcabounce Patricia a stat transversal pana aproape de termen, nici nu mi-a venit sa cred cand s-a intors!Si chiar daca nu se intoarce, bine ca se poate face cezariana , e mai riscant sa iasa asa! Deci oricum o dai, tot bine e!computerlove computerlove computerlove

Dimineata cand m-am trezit am simtit o miscare mai brusca poate sa intors.Nu mai simt caputul sus.Ce ma ingrijoreaza este ca joi la eco mi-a spus ca am si lichid putin redus,nu ingrijorator,dar trebuie sa mai merg la un eco joia viitoare.Doctorul mi-a spus ca bebe are nevoie de lichid mult sa se poata intoarce.
Pupcomputerlove pupici
mirela74chris
Scris: Monday, November 14, 2011 8:53 AM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 10/17/2009
Ingeras cred ca s-a intors bebe.Asteptam vesti de la eco cand vei face.Sa mai stea la caldurica sa faca falcute.Stiu ca iti este greu sa stai in pat,dar asta este situatia.Merita orice efort.Vei fi rasplatita cu varf si indesat de o minune de baietel.Sarcina usoara in continuare.pupici computerlove

Burtici sarcina usoara si fara probleme.Pupici pe burticicomputerlove pupici
roxinthya
Scris: Monday, November 14, 2011 9:03 AM
Nivel

Inregistrat: 11/10/2009
'neata fetele! computerlove
Am intrat sa va citesc in we insa n-am prea avut loc de fi-mea la calculator ca sa va si scriu!
Oana ma bucur din tot sufletul ca bebe e bine si totul decurge normal.computerlove
Te cred si eu ca ai avut emotzii ca na - a fost prima intalnire!angel
Ingerash nu-ti mai face ganduri negre ca Dumnezeu le aranjeaza cum e mai bine!angel
La mine s-a intors Mariuca la 39 - 40 saptamani ca eu am nascut la 43 alcool alcool - atat a tras doctorita de mine sa nasc normal ca ea nu facea cezariana si asa nu mai putea sa-si ia nicio spaga angry Pana la urma nu mi-a parut rau ca m-am refacut repede insa fi-mea a avut ceva probleme de respiratie la inceput banghead
Eu iau utrogestan in continuare - ieri am uitat sa-l iau si parca am avut ceva intepaturi dar au trecut.
In rest astept sa fac analizele , sa ma duc la medicul care ma va urmari dar si la cel de familie ca cica asa trebuie sa te ia in evidenta ca sa poti beneficia de concediu maternal si alte medicamente gratuite.
In rest sunt cam ametita, obosita , un pic cam irascibila - de , hormonii - si de-abia astept sa mai creasca bebe sa il simt si sa aflu ce e baietel sau fetita. Eu parca simt ca e baietel - de fapt numai asa vorbesc de el ras
Pupici pe burtici la gravidutze !pupici pupici pupici pupici
ingerash
Scris: Monday, November 14, 2011 9:24 AM
Nivel

mirela74chris wrote:
Ingeras cred ca s-a intors bebe.Asteptam vesti de la eco cand vei face.Sa mai stea la caldurica sa faca falcute.Stiu ca iti este greu sa stai in pat,dar asta este situatia.Merita orice efort.Vei fi rasplatita cu varf si indesat de o minune de baietel.Sarcina usoara in continuare.pupici computerlove

Burtici sarcina usoara si fara probleme.Pupici pe burticicomputerlove pupici

Doamne ajuta sa fie bine joi...asa este merita orice efort.Multumesciloveyou coeur
ingerash
Scris: Monday, November 14, 2011 9:31 AM
Nivel

roxinthya wrote:

Ingerash nu-ti mai face ganduri negre ca Dumnezeu le aranjeaza cum e mai bine!angel
La mine s-a intors Mariuca la 39 - 40 saptamani ca eu am nascut la 43 alcool alcool - atat a tras doctorita de mine sa nasc normal ca ea nu facea cezariana si asa nu mai putea sa-si ia nicio spaga angry Pana la urma nu mi-a parut rau ca m-am refacut repede insa fi-mea a avut ceva probleme de respiratie la inceput banghead
Eu iau utrogestan in continuare - ieri am uitat sa-l iau si parca am avut ceva intepaturi dar au trecut.
In rest astept sa fac analizele , sa ma duc la medicul care ma va urmari dar si la cel de familie ca cica asa trebuie sa te ia in evidenta ca sa poti beneficia de concediu maternal si alte medicamente gratuite.
In rest sunt cam ametita, obosita , un pic cam irascibila - de , hormonii - si de-abia astept sa mai creasca bebe sa il simt si sa aflu ce e baietel sau fetita. Eu parca simt ca e baietel - de fapt numai asa vorbesc de el ras
Pupici pe burtici la gravidutze !pupici pupici pupici pupici

A fost riscant sa te lase asa,aici daca ai 40 sapt si 10 zile si nu ai nascut iti provoaca nasterea mai intai introduce un gel care ajuta la dilatatie si daca nu se intampla acest lucru rupe membranele.Bine ca fetita a fost bine in final.
Ai grija de tine,nu mai uita de tratament.Sarcina usoarapupici coeur
oanamaria
Scris: Monday, November 14, 2011 5:35 PM
Nivel

Ingeras abia astept sa ne spui joi ca totul este bine .Te cred ca este greu ,dar mai este asa putin si vei fi asa de fericita cu bebe la piept.
Roxinthia analizele alea uzuale sunt gratuite .
Maine merg si eu la dr.de familie sa ma ia in evidenta ,cat despre medicamente gratuite nu am mari sperante .
Eu cu starile mele -dorm la amiaza ,dimineata sunt tare activa si-mi fac treburile cu succes si in general am o stare buna nu am de ce sa ma plang.
O sa incerc sa profit la maxim de starea asta a mea de rasfatata familiei .angel
roxinthya
Scris: Monday, November 14, 2011 5:57 PM
Nivel

Inregistrat: 11/10/2009
Oana o sa fac tot setul de analize din sarcina ca le am gratuite in abonamentul de la firma si am si vreo 3-4 ecografii incluse.
La medicul de familie am inteles ca ar fi gratis utrogestanul si ai ceva reducere la elevit.
Si eu la fel fac - ma rasfat de nu se poate - de ! acum sunt ou cu surpriza!ras
ioana_m
Scris: Monday, November 14, 2011 7:27 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 10/27/2010
Eu maine fac cezariana yeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee dance dance dance dance
giulia_mamik
Scris: Monday, November 14, 2011 7:40 PM
Nivel

Inregistrat: 3/22/2010
Nastere usoara,Ioana si bebe sanatos si papacios.angel dance majoreta majoreta E tot baiat?Apropo,vad ca esti din Bc.Nasti aici sau la Comanesti?
Ange blanc
Scris: Monday, November 14, 2011 7:57 PM
Nivel

Inregistrat: 4/11/2010
Ioana, refacere rapida si multa sanatate va doresc. pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.