Gravidutele noastre dragi - 18
Subiectul anterior · Subiectul urmator
roxinthya
Scris: Tuesday, November 1, 2011 3:55 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 11/10/2009
Ingeras pale Multa sanatate! angel
Bebe mai ramai la caldurica sa mai pui carnitza pe tine! pupici pupici pupici
bulibuli
Scris: Tuesday, November 1, 2011 6:33 PM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 3/17/2008
ingerash wrote:
Eu din 30 octombrie pana azi am fost in spital...contractii si dureri de rinichi,incontinenta urinara( ce ma adus la deshidratare)plans plans plans ...perfuzii{3},medicamente,injectii pentru dezvoltarea plamanilor lui bebe{preventiv ca sa fie bebe bine daca vine mai repede}...bebe te rugam sa nu fi ghidush si grabit,sa mai stai in burtica dragulemajoreta majoreta majoreta
M-am mai si pricopsit cu o infectie urinara si iritatie pe fata de la lnjeria de spital(probabil dezinfectul ce il folosesc ei)uff

ingeras, ooooofffffff, numai asta nu-ti trebuia tie acum... imi pare tare rau, ai patit exact ca mine, stiu cat e de rau, cred ca la varsta ta de sarcina e si mai greu de suportat.... inutil sa mai spun ca, in cazul asta, sucul de cranberry sau de patrunjel nu te ajuta cu nimic... e periculos si pt bebe si e mai bine ca ai fost la spital sa faci tratament intravenos. ai mare grija de tine, mai e putin, bebe trebuie sa mai stea putin la "dospit". sa te tina Vasi in puf!!!!! multa sanatate! pupici pupici
Petronella
Scris: Tuesday, November 1, 2011 7:29 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 12/14/2010
Ingerash imi pare rau pentru tine si iti urez multa sanatate si tie si bebelusului! pupici computerlove
Roxy , Oana, Ana va urez sarcina usoara fara greturi si alte probleme!
ingerash
Scris: Tuesday, November 1, 2011 7:29 PM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
denisa_rachid,kali,roxinthya,multumesc din sufletcomputerlove computerlove computerlove Doamne ajutaangel

bulibuli,asa este tratamentul din spital ma ajutat mult,ieri deja burtica nu mai era tare si nu mai aveam contractii.Am noroc cu dagalasii ca au vacanta pana luni si pot sa stau linistita...mai am si tratament de luat acasa inca 4 zile.Multa sanatate si sarcina usoara si tiecomputerlove computerlove coeur

Petronella,multumesc din suflet!Si sa nu treci prin asa cevapupici computerlove
monica irimia
Scris: Wednesday, November 2, 2011 6:51 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 7/3/2010
Ingerasule, sanatate din plin! computerlove Un pic de asteptare si indata va veni si bebe mic. hearts
bereea
Scris: Wednesday, November 2, 2011 9:16 AM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
Ingeras, sanatate si ai grija de tine si de bebeluspupici

Sarcina usoara fetelor!pupici
gabyta
Scris: Wednesday, November 2, 2011 9:20 AM
Nivel

Inregistrat: 1/20/2011
bereea wrote:
Ingeras, sanatate si ai grija de tine si de bebeluspupici

Sarcina usoara fetelor!pupici

subscriu si multi pupici la burtici pupici pupici pupici
oanamaria
Scris: Wednesday, November 2, 2011 9:23 AM
Nivel

Inregistrat: 4/22/2009
Ingeras off!prin ce ai trecut .Multat sanatate si sa stea bebe in burtica cumintel ca nu mai e mult.computerlove
bulinutza
Scris: Wednesday, November 2, 2011 9:36 AM
Nivel

Inregistrat: 10/14/2007
Ingerasule, ce rau imi pare ca ai trecut si tu prin asta...E groaznic! Foarte bine ac ai fost la spital si ca ai urmat un tratament adecvat!

Ma bucur ca esti mai bine, bebe mai are de stat un picutz la dospit!!:018:
Te pup si sarcina usoara!!computerlove computerlove computerlove

Noi mai avem oficial 2 zile, desi tare ma tem ca dr meu ar mai vrea sa amanam cezariana...Vedem...uff

Mie mi-e din ce in ce mai greu noaptea...1 milion de treziri de mers la baie plus refluxul gastric care ma trezeste in plus, arsurile nasoale, si durerile de oase...Mult a fost, putin mai este...vedem ce ne rezerva ziua de vineri...uff uff uff

Pup cu drag toate gravidutzele!! Sarcini usoare!!

iloveyou iloveyou iloveyou iloveyou iloveyou iloveyou iloveyou iloveyou iloveyou iloveyou

ingerash
Scris: Wednesday, November 2, 2011 9:53 AM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
monica irimia,bereea,gabyta,oanamaria,MULTUMESC DIN SUFLET!iloveyou Doamne ajuta sa stea cuminte pana la termen sa puna carnita si muschi pe elangel coeur mult nu mai este,doar 44 de zile.

Bulinutza,inca 2 zile si iti vezi printesacoeur hearts tin pumni sa fie totul bine si usorcomputerlove majoreta
oanamaria
Scris: Wednesday, November 2, 2011 10:36 AM
Nivel

Bulinutza ce putin mai este !Abia astept sa aud vesti dupa nastere sa stiu ca sunteti bine sanatoase si voioase .computerlove
irina21
Scris: Wednesday, November 2, 2011 10:44 AM
Nivel

Inregistrat: 2/9/2011
Ingerash imi pare rau ca ai trecut prin experienta asta uratacry Sper ca este totul bine!pupici
Anabela nu-mi vine sa cred iar graviduta?? Bv mami sa fie intr-un ceas bun si sa iti dea Dumnezeu fetita mult dorita! Sarcina usoara si la termen!
Oana si tu?? Felicitari mami ! Ia uite ce avalansa de gravidute pe aici mai mai ca ma gandesc si eu la inca unulras
Pupici fetelor!!
Mada&Alexia
Scris: Wednesday, November 2, 2011 11:25 AM
Nivel

Inregistrat: 12/30/2008
gravidutze va pup dulce, chiar daca nu mai am timp sa intru la voi. mi-e dor de palavrageli si sa stau sa va urmaresc.
sarcini usurele si nasteri la fel
oanamaria
Scris: Wednesday, November 2, 2011 6:48 PM
Nivel

Eu cu vata in urechi ca mi-am pus Boramid ca ma doare o ureche .

Pentru raceala mea mi-a dat;oSCILOCOCCINUM,Stodal pt,tuse,si un sprey pentru nas si gat .
petronela_gav
Scris: Wednesday, November 2, 2011 10:51 PM
Nivel

Inregistrat: 11/5/2009
gravidute dragi, va doresc multa sanatate si sarcina usoara
Ana wrote:

aaa sa va povestesc ceva,ca tot zic eu ca e fetita,ieri am iesit pana la Conad sa iau paine si am vazut un Cyclamen roz asa de frumos si am cumparat-o dupa care am venit acasa si am facut testul,cine stie poate o sa fie fetita!coeur

ana sper ca o sa fie fetita. mi-am amintit ca atunci cand am facut testul care "m-a anuntat" ca vine fetita era cu roz si am zis ca o sa am fetita, pentru ca cel de la baiat era cu albastru ras

Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.