Gravidutele noastre dragi - 17
Subiectul anterior · Subiectul urmator
aurishta
Scris: Wednesday, August 3, 2011 9:44 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 3/2/2011
bulibuli wrote:

Ma sperii cu durerile astea, chiar si cu peridurala.. uff

Hai ca te incurajez eupupici Am cinci nasteri fara anestezie si nu am tipat la nici unaras
bulinutza
Scris: Wednesday, August 3, 2011 10:01 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 10/14/2007
Nadea, ai un copilas atat de frumos...coeur coeur coeur

In prima poza zambeste...e de vis...coeur coeur coeur

Imi pare rau ca ai trecut prin momente asa urate dar ma bucur ca s-a terminat totul cu bine si ati ajuns acasa sanatoase amandoua!yes yes yes

Iti doresc din inima refacere usoara, laptic si un bebe somnoros si papacios!!!

Odihneste-te cat poti, ai nevoie de toate puterile!!!computerlove computerlove
sweet angel
Scris: Wednesday, August 3, 2011 10:15 PM
Nivel

Inregistrat: 1/6/2010
cat e de scumpa bebelinacomputerlove computerlove computerlove sa va traiasca
denisa_rachid
Scris: Thursday, August 4, 2011 2:02 AM
Nivel

Inregistrat: 8/13/2010
Nadeea, felicitari si aici!

Delfinasa, Anca...haideti fetelor ca voi urmatimajoreta . Nasteri usoare usoare!pupici

Gravidute, si voua tuturor sarcini cat mai usoare!pupici
Anelise
Scris: Thursday, August 4, 2011 7:33 AM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/4/2008

1. Anca_eu

2. Delfinasa

3. Odie

4. Alinutzza
Make a pregnancy ticker

5. Irina21

6. Bulinutza

7. Fatima
Make a pregnancy ticker

8. Ingerash

9. Myha84

10. Bulibuli
img

Ultima actualizare: 04.08.2011

Sarcina usoara tuturor burticilor!!! gravida
Daca e cineva in plus sau in minus pe listuta, va rog sa dati un mic semn! pupici
bulibuli
Scris: Thursday, August 4, 2011 8:21 AM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 3/17/2008
delfinasa wrote:
Buli, suportabile sa ramana greturile cand le ai si sa poti sa te hranesti bine. Bibi creste si cu depozitele tale la inceput pana treci de ele, dar e si mai bine sa ia toti nutrientii fresh. Tu mai iei vreun tratament de sustinere acum sau doar prenatale?

Daaaa tratament la greu!!! Vitamine nu iau, doar ac folic!
dar ma simt mult mai bine. De azi sunt in concediu, mi-am luat cateva zile sa ma odihnesc!!
Greturile sunt destul de suportabile, de mancat mananc, am zile mai bune cand ma simt bine si zile mai rele cand mi-e greata non stop de vad dublu. Imi vine sa vars cand ma spal pe dinti, e cam enervant.... dar per ansamblu e ok.

Iuhuuu!! yes Sunt pe locul 10 in top!!! Urmeaza sa urc 2 locuri acus-acus yes
irina21
Scris: Thursday, August 4, 2011 10:38 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 2/9/2011
Legat de chestia asta cu spalatul pe dinti eu chiar dadeam la ratuste, ma apuca groaza cand trebuia sa ma spal pe dinti si acum fetelor m-as spala non stop, imi place atat de mult pasta de dinti incat as manca din tub, si mestec guma mentolata la greu bag cate 3-4 odata fool ciudate mai sunt caile sarciniiras
Si daca tot dau tarcoale pe aici pun si o pozica cu bebe de irina la 27 de saptamani! Pupici multi fetelor!!pupici

irina21 attached the following image(s):
p040811_11.34.jpg

Anelise
Scris: Thursday, August 4, 2011 10:42 AM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/4/2008
Salutam burtica de Irina si ii dorim toate cele bune! computerlove Multi pupici! coeur pupici
bulibuli
Scris: Thursday, August 4, 2011 11:00 AM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 3/17/2008
ce burtica simpatica si dragalasa!!!! esti o finuta, Irina, nu te-ai ingrasat deloc!!! love da.... si mie mi-e groaza de spalatul pe dinti, uneori chiar nu pot.... ma spal cat pot de repede si gata... uff
ingerash
Scris: Thursday, August 4, 2011 11:23 AM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
Irina ce burtica frumoasa ai!love love love Sarcina usoarahearts

Bulibuli,incearca pastele de dinti pentru copii cu gust de fructethumright
irina21
Scris: Thursday, August 4, 2011 11:31 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 2/9/2011
Fetelor multumescangel
Buli de ingrasat m-am ingrasat mami 7 kg noroc ca eram slaba rau inainte si poate din cauza asta nu se cunoasteras Dar de acum sa te tii cica urmeaza sa pun pe mine si mai mult tare sunt curioasa la cate kg o sa ma opresc avand in vedere ca acum am 54!
Anelise computerlove multi pupici si de la noi!
Ingerash maine e ziua cea mare mami sper sa nu fie bebe rusinos ! Orice ar fi sa fie sanatos asta conteaza si sa va bucurati de el/ea! pupici
nadea
Scris: Thursday, August 4, 2011 12:17 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 4/20/2010
Irina ce burtica finutacomputerlove computerlove computerlove computerlove computerlove si deacum ai 27 de saptamini ..ia mai trece timpul....
Clelante gravidute ce mai faceti?cum Anca ca demul nu am zarit-o....poate si ea a nascut?
noi suntem bravoooo mincam si dormim si tot asa toata ziua
pupiciiiiiloveyou iloveyou iloveyou iloveyou iloveyou
denisa_rachid
Scris: Thursday, August 4, 2011 12:44 PM
Nivel

Irina, ai o burtica tare tare finuta...si chiar de ai pus 7 kg, nu se vede, arati atat de binehearts

Sarcini usoare burticutelor!pupici
delfinasa
Scris: Thursday, August 4, 2011 4:15 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/13/2006
Irina, ce drga-mi e burtica ta micalove...nici nu se cunosc cele 7 kg...poti sa mai pui linistita 20, ca o sa arati foarte bine si atunci.

Buli, ce ma bucur ca e in regula sarcina tathumleft...odihneste-te, dormi mult daca stai acasa cateva zile ca e si perioada de somnolenta acuta acum, papa ce vrei tu si sa fie si sanatos sa aiba bibi de toatethumright.

Fetelor, eu nu ma grabesc sa nasc ras...dupa mine, boo mai trebuie sa se coaca minim o saptamana in cuib sic. Chestia e ca si ieri si azi dimineata am gasit cate o bucatica mica-mica de dop pe pad, foarte gelatinoasa si consistenta, semn ca incepe desp[rinderea lui treptata, nu dintr-o data cum a fost la fii-mea, se indesesc braxtoanele si presiunea pelvina se mareste...si cand o fi, o fi. Parca respir si mai usor, pot sa mananc mai mult si am si dormit bine in ultimile zile, cu putine treziri de baie, de parca n-as fi aproape.
O las pe Anca sa nasca inaintea mea, ca asa e frumos sa stau la rand sic...daca n-o fi si nascut-o pe Antonia, ca n-a mai intrat de cateva zile cu updatesscratch.
denisa_rachid
Scris: Friday, August 5, 2011 1:01 AM
Nivel

delfinasa wrote:

O las pe Anca sa nasca inaintea mea, ca asa e frumos sa stau la rand sic...daca n-o fi si nascut-o pe Antonia, ca n-a mai intrat de cateva zile cu updatesscratch.

Anca, ai nascut deja?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.