Gravidutele noastre dragi - 17
Subiectul anterior · Subiectul urmator
giulia_mamik
Scris: Tuesday, August 9, 2011 10:47 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/22/2010
Buli,nu arunca banii pe fereastra.Nu sunt bune de nimic.Am luat eu mai demult pt raul de masina si degeabaalcool
anca_eu
Scris: Tuesday, August 9, 2011 1:19 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 8/26/2010
Eu tot ou cu surprize sunt! ras Ma plimb desi nu pot prea mult pentru ca ma apasa pe bazin, dorm chiar bine, noaptea ma trezesc doar de 2 ori pentru a merge la baie, mi-a trecut marea pofta de mancare si somnolenta pe care o aveam in ultimele 2-3 saptamani. Maine implinesc 40 de saptamani si merg iar la medic. Azi a mai cazut o bucatica mica de dop si era galbui (stiti ceva despre asta?). Bebe misca mai rar, e lenesa sau nu mai are loc.

Azi am tinut-o in plimbari dar m-a ajutat fratele meu cu masina ca era drumul lung, acum plec putin prin cartier sa-mi platesc rata, sper doar sa nu ma apuce durerile prin banca sa se uite aia la mine ca la urs hohot
delfinasa
Scris: Tuesday, August 9, 2011 4:51 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/13/2006
Antonia e indragostita tare de oul ei si nu vrea sa plece din el ras...De dop ce sa-ti zic? Am citit ca e normal sa fie ori transparent clar, ori cu sange, ori galbui, doar consistenta lui trebuie sa fie gelatinoasa sa-l poti diferentia clar de secretia vaginala, pipi sau lichidul amniotic (apa-cum ii zice popular- care poate sa se scurga putin cate putin sau sa vina-n jet). De regula trebuie sa cada el primul -poate fi gelatinos-curgator (asa l-am avut la fii-mea si a cazut tot odata) sau foarte inchegat (asa mi-au cazut acum 2 bucatele mici sapt. trecuta, deci nu tot)- si apoi se rupe apa, dar se intampla si sa fie alta ordinea.

Eu m-am trezit azi-dimineata pe la 5:30 cu niste dureri de burta si de spate mai surde care nu m-au mai lasat sa dorm...am citit pe net ca cica ar putea fi inceputul travaliului, dar nu era nimic regulat, m-a durut atunci cam 1/2h indiferent daca ma miscam si gata; la 7 m-a luat iar somnul, m-am mai bagat in pat si am dormit pana pe la 8:30, cand m-am trezit ok. La mine n-a mai cazut nici o bucatica de dop, doar ca presiunea pelvina e mare si durerea de spate mai acuta si se mai transmite catre burta din cand in cand -nu regulat-. Si boo misca mai rar acum, dar isi face prezenta de cateva ori/zi; ma bumbaceste mai tare pe seara cand ma intind si nu-i convine inghesuiala.
denisa_rachid
Scris: Tuesday, August 9, 2011 8:15 PM
Nivel

Inregistrat: 8/13/2010
Anca, Delfinasa, cum mai sunteti fetelor?majoreta majoreta

Gravidute, sarcini usoare!majoreta majoreta majoreta majoreta majoreta
myha84
Scris: Wednesday, August 10, 2011 7:05 AM
Nivel

Inregistrat: 2/6/2009
Nadea sa iti traiasca printesa , e tare dulce computerlove
Delfinasa , Anca va tin pumnii si astept vesti noi!pupici
Buli imi pare rau sa aud ca ai greturi stiu cat e de nasol.Si eu am avut de n-am putut sa mananc mai nimic, dar medicul mi-a facut niste injectii cu glucoza, vit C si B1 si mi-am revenit incet.
Sarcina usoara mamici!!!pupici
Fatima
Scris: Wednesday, August 10, 2011 3:59 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 6/7/2011
Pupici, fete. Si eu am facut cunostinta cu carceii de vreo saptamana. Delfinasa, Anca, ma gandesc mereu la voi burtici, va urez nasteri cat mai usoare cu travaliu scurt si dureri minime. Irinuca, foarte emotionant filmuletul. Eu o sa intru un pic mai rar ca noi suntem in Ramadan si trebuie si sa termin de impachetat o casa intreaga, la 1septembrie ne mutam. Nici eu nu cred ca ajuta acele bratari la greata, dar daca nu sunt scumpe se poate incerca. Va pup cu drag pe toate.
bulibuli
Scris: Wednesday, August 10, 2011 5:09 PM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 3/17/2008
sunt vreo 40 de lei bratarile, dar sunt si eu cam sceptica... m-am gandit si eu la o perfuzie cu vitamine, dar am zis ca o las doar ca ultima solutie daca ma simt f rau si vars des... deocamdata am si zile mai bune in care imi revin, deci rezist...
delfinasa
Scris: Wednesday, August 10, 2011 6:59 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/13/2006
Daca alternezi, atunci poate nu vei ajunge la perfuzii.
Astia aici m-au lasat la ambele sarcini 4 luni sa-mi vars tot afara si nu s-au sinchisit sa-mi dea nimic uff. Eu ma aoleam, ei cica lasa ca are copilul de unde sa ia din depozitele tale ca nu esti slaba moarta, ai analizele bune...si cate 10 kg am dat jos la fiecare inceput de sarcina...noroc ca am un organism tare, ca altfel ajungeam mai mult ca sigur sa stau internata in spital.
Hai ca ai 2 luni, inca pe-atat din ce in ce mai bine si scapi definitiv de ele.
bulibuli
Scris: Friday, August 12, 2011 6:45 AM

da.. asa zic si eu, mai am putin... nu-s chiar asa cumplite cum zici tu ca a fost la tine (sa dai 10 kg... wow..) acum mai mult greata in special seara ma apuca o greata si o durere de cap urata, dar m-am obisnuit si nu mai mananc seara ca sa nu vars peste noapte.. mai am arsuri dar vad ca se linistesc daca beau lapte rece de la frigider.

ce ma enerveazasic ca nu ma mai dor sanii, m-au durut putin la inceput si gata... si pe toata lumea aud ca-s durerosi si tari... ai mei sunt moi si nu s-au modificat deloc... ei nu stiu ca sunt gravizi???? alcool
irina21
Scris: Friday, August 12, 2011 9:00 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 2/9/2011
Buli nu e musai sa te doara mereu eu aveam perioade si perioade cateva zile ma dureau ,cateva nu ma mai dureau si mereu ma panicam asa ca nu iti face griji. Daca ma crezi eu aveam sani aproape inexistentiras (nu prea m-a inzestrat natura) si nici acum nu pot spune ca am cine stie ce desi au inceput sa mai curga din cand in cand! Asa ca mami nu te stresa ca il stresezi pe Bibi! Sarcina usoara in continuare!angel
bulibuli
Scris: Friday, August 12, 2011 11:23 AM

irina pupici de stresat nu ma stresez, imi imaginez ca fiecare organism reactioneaza diferit, dar stii cum e.... ma bucur de fiecare semn care apare! ras lasa ca poate dupa sarcina ramai macar cu un nr in plus la sutien thumleft
irina21
Scris: Friday, August 12, 2011 11:36 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 2/9/2011
bulibuli wrote:
irina pupici de stresat nu ma stresez, imi imaginez ca fiecare organism reactioneaza diferit, dar stii cum e.... ma bucur de fiecare semn care apare! ras lasa ca poate dupa sarcina ramai macar cu un nr in plus la sutien thumleft

Sa te auda dumnezeu ca tare mi-ar placea!ras
Da chiar fetelor credeti ca mai am vreo sansa sa imi mai creasca sanii pana voi naste? Vreo minune ceva?sic

ingerash
Scris: Friday, August 12, 2011 11:49 AM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
irina21 wrote:

Sa te auda dumnezeu ca tare mi-ar placea!ras
Da chiar fetelor credeti ca mai am vreo sansa sa imi mai creasca sanii pana voi naste? Vreo minune ceva?sic

de acum in colo vor creste si mai mult,iar dupa nastere se vor mai umfla si de la lapteras
Mela
Scris: Friday, August 12, 2011 12:17 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 11/19/2006
si dupa ce termini cu alaptatul o sa porti acelasi nr ca inainte sa ramai gravida sic
kali
Scris: Friday, August 12, 2011 12:24 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
bulibuli wrote:
ai mei sunt moi si nu s-au modificat deloc... ei nu stiu ca sunt gravizi???? alcool

Asa am patit si eu la Alexia. Cu sanii mici si cu mari sperante, aveam impresia ca moaaaama ce sutiene misto imi voi lua...
Si... fas. Nu au crescut decat nesemnificativ ( doar cat am alaptat )... nu mi-am schimbat niciun sutien si eram plina de lapte pe sub brat, desupra sanilor si prin alte locuri dubioase... plus ca au mai si scazut dupa.banghead
O fericire, deci.
La Ericutz am vazut ceva modificari dar nici atunci cat sa-mi schimb numarul la sutien.rambo
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.