Gravidutele noastre dragi - 16
Subiectul anterior · Subiectul urmator
irina21
Scris: Tuesday, April 5, 2011 2:36 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 2/9/2011
Vai nadea ce frumooos o fetita!!!mami de fetita ma bucur pentru voi si ma bucur ca sunt toate bune!pupici
shirel
Scris: Tuesday, April 5, 2011 6:47 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 7/22/2007
Bulinutza,gretzuri noaptea s-ar putea sa fie baiat imi aduce aminte de Oshry incepeau greturile de la 5 dupa amiaza si continuau pana in noapte!Da lasa ca trec si astea ,uff cand imi aduc aminte nu-i placut deloc!

Nadea,felicitari pentru fetitza !Adevarul ca fetitzele sunt superbe ...toate!

Sarcina usoara tuturor Irina21,Delfineasa,Anabella ,Misha!,tare imi este dor sa fiu printre voi! computerlove computerlove iloveyou
ingerash
Scris: Tuesday, April 5, 2011 7:04 PM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
Nadea felicitari pentru fetita!computerlove pupici

Bulinutza,sper sa treaca cat mai repede greturilepupici

Sarcini usoare burticutepupici hearts hearts hearts
misha
Scris: Tuesday, April 5, 2011 7:37 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/12/2006
Ingeras, Shirel sper sa fie asa cum va doriti si sa reveniti cat mai curand intre noi!pupici

Nadea, felicitari! E superb sa fii mamica de fetita!pupici

Irina, poate e doar parerea mea dar eu cred ca si la tine tot fetita este. Cat despre miscari, vei incepe sa le simti si tu in curand. Vei fi uimita pe masura ce bb creste si iti vei observa burtica, vei vorbi tot timpul cu bb daca nu o faci deja...muuuulte momente placute te asteapta!dance

Bulinutza,hai ca acusica trec si greturile si revii la starea ta de milioane! pupici

Denisa, multumesc!pupici
ingerash
Scris: Tuesday, April 5, 2011 8:00 PM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
Misha,multumescpupici computerlove
Mela
Scris: Tuesday, April 5, 2011 9:10 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 11/19/2006
Nadea,felicitari pentru burtica roz angel

Irina,uitandu-ma la poza de la eco ce o ai la avatar imi vine sa cred ca ai si tu fetita in burtica,bobul e asa...rotunjor si de aici banuiala mea ras (eu si Lia/Sweet Angel suntem convinse ca bebe rotund semnifica fetita si bebe lunguiet e baietel ras vedem daca o fi la fel si la tine,abia astept sa treaca timpul si sa ne spui ce culoare esti la burtica coeur )

Misha,tare greu mi-a fost si mie catre sfarsitul celei de-a treia sarcini...esti in sufletul meu,iti transmit ganduri pozitive,stiu ca o sa fie bine angel computerlove

Anabela,cum mai esti? computerlove

Bulinutza,Delfinasa, computerlove computerlove
rodica83
Scris: Wednesday, April 6, 2011 8:22 AM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 4/30/2008
Fetelor va salut si ma bucur ca sunt insarcinata.
De o saptamana mi-a trecut si mie greata si ma simt bine. Ma alatur si eu voua si sa auzim doar de bine.
irina21
Scris: Wednesday, April 6, 2011 8:59 AM
Nivel

Misha , Mela iloveyou sper sa fie cum spuneti m am uitat si eu inca o data pe ecografie si intr adevar este bobul foarte rotund coeur Cat despre vorbitul cu bebe noi discutam in fiecare zi Ii merge gura lu mami ca o moara hodorogita:018:
Fetelor mie mi se pare ca mi s a mai rotunjit burtica dar ma gandesc ca o fi doar in mintea mea mi se pare prea mica sarcina sa se vada ceva voi ce spuneti?gravida
Rodica felicitari pentru sarcina si sa fie totul bine in continuare!!floare2
stefy
Scris: Wednesday, April 6, 2011 12:11 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 4/7/2009
wow ce de noutatiii bulinuza felicitari pt burti si va pupampupici pupici pupici anabela ce frumoss mai ai putin de tot suntem alaturi de tinecomputerlove computerlove computerlove computerlove computerlove fetele graviduteleee va pupam pe toata lumeaa dulcicpupici pupici pupici pupici pupici
danab
Scris: Wednesday, April 6, 2011 12:37 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 3/13/2006
Misha, multumesc de invitatie, dar anul asta ii cedez locul Anei hearts

Daca bebe s-a foit mult si s-a simtit tare, mai mult ca sigur s-a intors. Miruna mi-a facut figura la 32 de sapt, ca pe la 38 sa "devieze" de la directia buna si sa ajungem la cezariana. Iti doresc sa ramana pe pozitie flacaul tau (ai mai multe sanse, ca baietii sunt mai lenesiras )
Ana
Scris: Wednesday, April 6, 2011 1:19 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 11/9/2008
Mela sunt bine,inainte cu fier si pastilutzele pentru varici si creme...si fase elastice...asta e mult nu mai este!!!iloveyou iloveyou

multumesc tuturor de cuvintele frumoase!!computerlove
delfinasa
Scris: Wednesday, April 6, 2011 4:44 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/13/2006
Bulinutza, asteptam vestile proaspeteBasketball.
Nu scapi de greturi nici noapteawhat? Wow, cat de nasol...macar noaptea pot sa zic ca nu eram chinuita, dormeam bustean innori...bineinteles, dupa ultimul ritual de dat la boboci inainte sa ma bag la somn, ca nu se putea altfel.
Imi pare rau ca le ai si mai ales daca zici ca-s mai naspa decat le-ai avut la Alexy...incearca si tu orice e permis in sarcina sa-ti infrangi starile de rau...sper sa reusesti sa nu te tina mult!

Nadea, love1 fetitaaa...si e jucausa? In ce parte o simti?

Irina, daca esti slaba si la prima sarcina, daca nu esti balonata, nu prea se observa burtica pana pe la 3-4 luni. La tine e timpul sa incepi sa arati putin. Enjoy, creste bebe!angel

Anabella, sa fie bine in continuarecomputerlove!

Rodica, bine-ai venit printre burticimajoreta...ai aflat ce e baby?
misha
Scris: Wednesday, April 6, 2011 5:59 PM
Nivel

Inregistrat: 3/12/2006
Mela, multumesc draga mea!

Rodica, bine ai venit printre noi!

Danab, vai nici nu vreau sa ma gandesc caci mie mi-e frica tare de cezariana. Astazi vad ca a avut activitate nu gluma, dar fara 'viraje' bruste.

Maine am programare sa vedem cum mai e cu glucoza aceea in urina. Am un vag sentiment ca totul mi se trage de la fulgii de porumb (desi simpli, fara zzahar sau alte adaosuri) pe care obisnuiam sa-i mananc cu iaurt (de cel putin 2 ori pe zi ca imi placeau. Stiti voi, cand ti se pune pataaa!. Desi nu aveau nimic altceva adaugat gen zahar sau alte minuni, am inteles ca malaiul in general are indicele glicemic foarte mare. Asa ca nu ma mai apropii de ei.

Pup toate mamicile, burticute sau nu!pupici
irina21
Scris: Wednesday, April 6, 2011 6:43 PM
Nivel

Delfinasa si eu zic la fel parca se cunooaste ca e uterul un pic maricel daca acum ma tot uit in oglinda cand o fi mai maricica ce oi mai face?hearts
Misha iti tin pumnii sa iasa bine analiza si abia astept sa intri sa ne spui ca e totul in regula!!pupici
Bulinutza tu cum mai esti? te au doborat greturile mami?alcool
Anabella mai ai un picut si vine bebe ce frumos ma uit la tickerul tau si ma gandesc: "poate intra pe forum si ne spune live cand i se rupe apa sau cand se pregateste sa plece la maternitateras "
Gravidute multi pupici!!pupici
bulinutza
Scris: Thursday, April 7, 2011 8:55 AM
Nivel

Inregistrat: 10/14/2007
Am fost si noi la echo ieri!!!

Avem o bulinutza inimoasa de numa' numa'...yes yes yes yes yes

Am un bebelus de 12,5mm love pozitionat bine, si cu o inimioara care bate bine...majoreta majoreta majoreta

Sunt tare fericita!!! yes yes yes yes yes yes yes

Cu greturile...tot asa...Nu vars, dar am senzatia asta care ma urmareste toata dimineatza, apoi incepe iar seara...Si daca ma trezesc noaptea sa merg la baie, cum ma ridic din pat cum incepe iar sa-mi fie rau...uff Dar nu conteaza....ma bucur ca bebe e bine!

Avem intalnirea cu nenea dr imediat dupa Pasti, la 11 saptamani, urmand ca, daca totul e ok, sa stabilim morfofetala de la Timisoara la 12 saptamani!!! majoreta majoreta majoreta

Am asa emotii, sunt atat de fericita!!!dance dance dance dance
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.