Gravidutele noastre dragi - 13
Subiectul anterior · Subiectul urmator
bulinutza
Scris: Thursday, May 27, 2010 7:17 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 10/14/2007
Alyna...am citit acum cateva zile si n-am stiut ce sa scriu...citesc acum si am acelasi sentiment...orice ti-as scrie nu-ti va putea alina durerea...Nu am trecut prin asa ceva si nu-ti pot spune ca inteleg. Incerc sa inteleg si ma cutremur...Sa te ajute Doamne-Doamne sa mergi mai departe, ai o minune de copilas care e langa tine si care are nevoie de toata dragostea si atentia ta...

Angel...ai mare, mare grija...Cu colul deschis de la 19 saptamani nu e de gluma. Eu l-am avut doar scurtat, nu deschis de la 21 saptamani si am avut foarte mare grija. Am avut voie sa ma plimb un pic dar nu prea mult. Stiu ca e groaznic sa stai in pat dar n-ai ce face....e foarte pericolos pt bebe sa faci miscare...
Uite..un pupic de incurajare...orice sacrificiu merita pt un gangurel mic si scump....computerlove

Mela...Offff, Doamne...sorry sorry sorry Vad ca n-ai avut nicio clipa de liniste in ultimele luni. Lasa cresc ei fluturasii si se mai termina si cu bolicele astea...macar ai antrenament pt floricica care vine, nu??? Hai priveste partea buna a lucurilor...pupcesc cu mare drag burtica dulce!! Si nu te zgarci cu pozicile...vrem sa te vedem!!!computerlove

Alexandra...pupici!!!computerlove computerlove
Toate trec, bine ca bebe e bine...yes ...1,7 cm...ce urias!!!!:018:
Ai grija de tine!!!computerlove

Teeeeeeeeeeeeeeeeeeeaaaaaaaaaaa!!!
Ce culoare are burtica????????????????????????????????????????
Andreea&Ariana
Scris: Thursday, May 27, 2010 8:05 AM
Nivel

Inregistrat: 3/23/2007
Alyna,imi pare rau cry cry ....cuvintele sunt de prisos acum,tot ce pot sa spun este ca trebuie sa fii tare pentru Mateias!El are nevoie de mamica lui puternica!computerlove computerlove
Mela,multa sanatate si putere sa treci peste toate!Offff,imi pare nespus de rau ca problemele nu se mai termina!pupici pupici pupici pupici
Alexandra,sanatate multa si ai grija de tine!pupici pupici
Lia,daca doctorul ti-a spus ca ai voi sa faci plimbare doar de la pat la fotoliu,ar trebui sa il asculti!Gura de aer ai sa iei dupa ce vine bebele,pana atunci stai cumintica la pat ras ....hai ca timpul trece repede,nu mai ai asa mult!pupici pupici pupici
Teea,asteptam vestile de la morfo!pupici pupici pupici pupici
Shirel,pupici de la noi pupici pupici pupici ...si sa treaca greturile cat mai repede!
katy_lumika
Scris: Thursday, May 27, 2010 9:50 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 1/14/2008
Alyna, m-ai ravasit, ai grija de tine si de Matei.

Gravidutelor, sarcina usoara in continuare.
stefy
Scris: Thursday, May 27, 2010 11:46 AM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 4/7/2009
mela ai grija de tine pupici pupici swet angel stai cumintica in continuarepupici pupici mada suces la eco si asteptam vestitopai topai topai
Alyna
Scris: Thursday, May 27, 2010 12:20 PM
Nivel

Inregistrat: 2/15/2006
Vreau in primul rand sa va multumesc din suflet tuturor pentru sustinere computerlove Eu fizic sunt mai bine,psihic,voi fi candva...incerc sa ma obisnuiesc cu realitatea dar de multe ori am senzatia ca totul s-a petrecut in capul meu si de fapt sunt gravida si totul e bineuff uff incerc sa-mi ocup fiecare clipa din zi cu ceva ca sa nu am f mult timp sa ma gandesc la ce mi s-a intamplat.Saptamana viitoare vreau sa merg sa-mi fac tot setul de analize,poate descopar ce a fost in neregula.Tot saptamana viitoare merg si dupa rezultatul de la medicina legala,cu toate ca nu ma astept sa primesc un raspuns clar.
pup toate gravidutele si va doresc sa aveti o sarcina cat mai usoaracomputerlove computerlove
danab
Scris: Thursday, May 27, 2010 12:36 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 3/13/2006
Alyna, orice am scrie nu iti va lua durerea, dar poate vom reusi impreuna sa alinam suferinta.
Nu indeparta nici familia, ei stiu ca trebuie sa iti fie alaturi, si ei sufera, mai ales cand te vad pe tine ca te inchizi. grup coeur
Un umar pe care sa plagi gasesti si la mine grup
sweet angel
Scris: Thursday, May 27, 2010 1:40 PM
Nivel

Inregistrat: 1/6/2010
off alyna , numai tu sti ce e in sufletul tau acum, sti eu ma gandeam ca pe copilasul meu l-a luat dumnezeu la el in cer, si acum e un ingeras care are grija de noi.
uite mie mi-a tr alt copilas,
am facut si eu analizele dupa avortul spontan si erau toate in valorie normale.
ar fi bine totusi sa gaseasca ceva , apoi daca sti cauza te tratezi si data viitoare va fi bine.
ai grija de tine si nu iti pierde speranta.
Mela
Scris: Thursday, May 27, 2010 1:51 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 11/19/2006
ieri si azi am avut burtica mai tare,apoi iar moale, de azi simt asa,o presiune jos,sub burta,asa de mi-e greu sa ma si misc,ba ma si doare cateodata,e tare aiurea senzatia.am stat intinsa pana acum,degeaba,nu trece...maseluta
sunt ffff suparata si stresata,agitata si nervoasa,sa fie din cauza asta? sau sa incerc sa fac o programare la doctor?
sweet angel
Scris: Thursday, May 27, 2010 2:29 PM
Nivel

Inregistrat: 1/6/2010
mela tot durere de burta simteam si eu si senzatie de presiune cand am mers la spital si m-a internat. doar ca la mine era si durere de spate, in schimb contractii nu aveam, si cand se intareste burtica e contractie a zis dr mea.
suna-ti medicul , spune-i simtomele si vezi ce zice.
sper sa fie totul bine,
sa sti ca si de la stres apar contractii, ca mie mi-a zis sa nu ma stresez.
monique
Scris: Thursday, May 27, 2010 2:31 PM
Nivel

Inregistrat: 2/15/2006
Mela, ce simti tu cand ti se intareste burta sunt contractii. Se datoreaza in primului efortului fizic (ca l-ai ridicat pe Mi in brate) dar si stresului si oboselii. E bine sa consulti un medic, dar pana atunci ia singura masuri: nu mai ridica nimic (eu tin minte ca nici bidonul de apa nu aveam voie sa-l ridic la prima sarcina, imi punea claudiu apa in sticlute), nu mai sta in picioare, odihneste-te si nu te mai stresa! Ai sa vezi ca micuta printesa va fi fericita si relaxata! Te pup si ai maare grija de tine!
Pupam dulce toate gravidutele si va dorim o stare de spirit minunata!computerlove
praslea_cel_voinic
Scris: Thursday, May 27, 2010 2:35 PM
Nivel

Inregistrat: 6/19/2009
Mela, nu ar strica daca te-ar vedea dr. Pupam burtica roz!
Teea, asteptam cu sufletul la gura! sic coeur majoreta majoreta majoreta
Alyna...nimic nu poate alina suferinta ta, o stiu si eu prea bine...Pupici de la noi computerlove
Lia computerlove hearts
Sarcina usoara burticilor! pupici
teea09
Scris: Friday, May 28, 2010 7:40 AM
Nivel

Inregistrat: 10/31/2008
Sunt BAIETEL Mami are in burtica un mic surubel gravida boy

Sunt tare tare fericita dragele mele pentru ca bebe este santos si voinic, bine dezvoltat si tare zgubilitic. A trebuit sa stam la eco in jur de 40 minute pentru ca bebe mic nu vroia deloc sa stea potolit, de abea se trezise si isi facea programul de balet - gimnastica - ras Dupa ce dl doctor ne-a spus dezamagit ca nu poate sa vada ce este pentru ca tine picioarele foarte stranse uff si ne-a vazut cat de cat dezamagirea pe fata, i-a fost mila de noi si a zis hai sa ma incercam odata si ......

yes yes yes yes yes yes yes yes yes yes yes yes yes yes

Doua talpite love love love

Si un bucalat - de 363 g - care va pupaceste pe toate cu mare drag

raly
Scris: Friday, May 28, 2010 7:59 AM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 12/17/2007
Teeeaa,felicitariiiiiiii!yes yes yes Ce baietel frumos!dance dance dance
Mela
Scris: Friday, May 28, 2010 9:45 AM
Nivel

Inregistrat: 11/19/2006
Teea,ce obrajori frumosi are deja love ma bucur pentru voi yes sa va traiasca baietelul cel vesel si jucaus,o sa va topiti de dragul lui coeur
pupici si sarcina usoara in continuare pupici pupici computerlove
shirel
Scris: Friday, May 28, 2010 9:47 AM
Nivel

Inregistrat: 7/22/2007
Teea,felicitarii pentru baietel! dance dance Ce fericire ,baieteluleste tot timpul aproape de sufletul mamei,nu ca fetitza nu ar fi dar baietelul stie el sa se faca iubit!sic ras

Mela,dureriile astea asa jos le am si eu si sunt constienta ca de la ridicat pe Oshry de cel putin cateva ori pe zi.I-a nu mai fi stresata si suparata mami ce motive ai uitate in jurul tau ce familie reusita ai nici macar nu merita sa-ti faci griji pentru nimic!Te pup si cand vrei ca cineva sa-ti ridice moralul stii unde ma gasesti!Te pup si sarcina usoara in continuare!computerlove iloveyou iloveyou

Eu m-am saturat de greturi le am de dimineatza si pana noaptea.Ieri cred ca am intrat de 100 de ori sa vomit de ma doare si gatul de atatea fortari si asta printre toate alte treburi ,copii cu temp de peste 39 ce sa-i fac si totul este pe capul meu si stiu ca daca eu cedez toti sunt la pamant asa ca trebuie sa fiu impreuna cu toate stariile mele gretoase, fresh pentru copii si restul familiei!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.