Gravidutele noastre dragi - 13

Options Gravidutele noastre dragi - 13
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Fluturas
Postat: Saturday, June 5, 2010 3:13 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9770
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
shirel,multumim pentru vestile despre stefania si sper cat de curand sa revina si ea cu poze si impresii
giulia_mamik
Postat: Saturday, June 5, 2010 3:22 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/22/2010
Postari: 3091
Locatia: bacau
shirel wrote:

Si urmez cred ca si eu!dance dance dance dance dupa simptome putin c-am ciudate!sic ras nu ma intrebati ca nu vi le spun cu toate ca mi-a fost prezis baiat!

Shirel,dai o bere daca e baiathainoroc iar daca -i fata o sa dam noi toate cele ce am zis ca e baietel!Glumesc...sic .Orice ar fi ,sanatos sa fie.Dar ma uitam cat de repede trece timpul....sorry1 .Deja ai 9 saptamaninewclap

Fetelor,sarcina usoara in continuare.Eu va citesc din umbra...computerlove
Andi&Mariuca
Postat: Saturday, June 5, 2010 4:28 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/14/2006
Postari: 5089
nu am apucat sa felicit noile burtici desi am vazut minunatele vesti!

felicitari Shirel, in sfarsit visul tau de a avea bebe 3 se indeplineste! daca iti doresti gemeni, asa sa fie, sa dea Dumnezeu sa ai doi bebelasi!computerlove

felicitari Oana Nicole, asta da surpriza!yes yes yes computerlove m-am bucurat tare mult cand am vazut anuntul tau! sa fie intr-un ceas bun!pupici

burtici dragi va uram sarcini usoare si bebelasi sanatosi, la termen!love computerlove computerlove
valerrie
Postat: Monday, June 7, 2010 12:12 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 7/23/2009
Postari: 217
Locatia: Bucuresti
Ma inscriu si eu pe lista de gravidutze. Am intrat in a 13-a saptamana si maine merg la a doua ecografie. Am facut si la 6 saptamani cand bebe era cat un bob de mazare si i-am auzit bataile inimii.
Cred ca si maine o sa fie la fel de emotionant. Va tin la curent si pup toate celelalte burticute.
sweet angel
Postat: Monday, June 7, 2010 12:15 PM

Intrat: 1/6/2010
Postari: 4463
Locatia: italia
valerrie chiar ma gandeam intr-o zi la tine , ai anuntat ca esti insarcinata , apoi nu ai mai intrat.
eu azi merg la eco morfologica.
Mela
Postat: Monday, June 7, 2010 1:11 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 11/19/2006
Postari: 13514
Locatia: belgia
Valerrie,sarcina usoara in continuare pupici

Lia,astept vesti cu nerabdare topai

Shirel,cum te mai simti? computerlove
sweet angel
Postat: Monday, June 7, 2010 1:24 PM

mela mai ai de asteptat , am programare la ora 15 si nu e aici in oras, am vrut sa merg in alt oras ca zicea dr ca au acolo aparatura mai performanta . apoi vreau sa merg la un magazin tot acolo in oras sa vad ce mai gasesc pt bebe. deci abia mai tarziu o sa vin cu vestile .am pregatit si cd gol sa iau cu mine si sa il rog pe dr daca vrea sa imi puna ecografia si pe cd sa o am amintire.
am si eu niste emotii sa imi vad ingerasul computerlove , sa vad ce spune in legatura cu colul.
shirel
Postat: Monday, June 7, 2010 1:28 PM

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11807
Locatia: israel
Srcina usoara in continuare tututor partenerelor de burtica!iloveyou iloveyou iloveyou
Mela,ce sa-ti spun sunt Ok deci asa si asa vomit o data pe zi dar sunt obosita si cu dureri de cap ingrozitoare care nu trec nici cu pastile.Deabia astept sa trec peste perioada asta!Fugi la jurnal sa vezi o fantoma ,alba ca varul care sta sa lesine mereu!sic ras
shirel
Postat: Monday, June 7, 2010 1:30 PM

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11807
Locatia: israel
sweet angel wrote:
mela mai ai de asteptat , am programare la ora 15 si nu e aici in oras, am vrut sa merg in alt oras ca zicea dr ca au acolo aparatura mai performanta . apoi vreau sa merg la un magazin tot acolo in oras sa vad ce mai gasesc pt bebe. deci abia mai tarziu o sa vin cu vestile .am pregatit si cd gol sa iau cu mine si sa il rog pe dr daca vrea sa imi puna ecografia si pe cd sa o am amintire.
am si eu niste emotii sa imi vad ingerasul computerlove , sa vad ce spune in legatura cu colul.

Voi nu primiti direct Cd-ul de la doctor,mai ,mai ce zgarcenie!Succes si transmitei salutarii bebelusului de la noi!pupici pupici pupici
sweet angel
Postat: Monday, June 7, 2010 1:41 PM

shirel pana acum am primit doar poze, sunt curioasa daca azi imi face 3d sau 4d , pana acum mi-a facut doar 2d. si cu cd-ul eu il iau de acasa , dar cine stie daca o sa vrea sa imi puna eco pe cd.
Mela
Postat: Monday, June 7, 2010 1:48 PM

te-am vazut,Shirel,esti cam palida da,dar tot frumoasa ramai coeur

Lia,intru eu si mai pe seara sa aflu vestile,nu-i problema ras
valerrie
Postat: Monday, June 7, 2010 2:35 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 7/23/2009
Postari: 217
Locatia: Bucuresti
Succes sweet_angel la eco, iti tin pumnii sa fie totul bine. .
Legat de sarcina pot sa spun ca am greturi, dar am vomat doar odata pana acum, si nu prea pot sa mananc. Si eu obosesc si de-abia astept sa ajung seara acasa de la serviciu sa ma bag in pat. La serviciu imi cade capul pe birou uneori de somn... Nu suport metroul, e cosmar dimineata mai ales, merg cate o statie, cobor, stau pe banca il iau pe urmatorul si tot asa. Astea le uitam, e frumos ca in noi e o viata, eu doar la asta ma gandesc.
AlexandraL
Postat: Monday, June 7, 2010 2:36 PM

Intrat: 11/18/2007
Postari: 3818
Locatia: UK
Pe mine ma cam sperie o scurgere maro deschis pe care o am de vineri. Cred ca sun azi la doctora sa vad ce zice...sper sa nu fie probleme...
Mela
Postat: Monday, June 7, 2010 2:51 PM

Alexandra,eu am avut o scurgere maronie cand am fost in tara,pentru 3 zile,apoi dupa ce am ajuns inapoi,cred ca de la drumul lung cu masina mi s-a tras.de cum i-am zis dr de ea m-a pus la control,dar nu era nimic,colul a ramas inchis,la eco nu se vedea nimic pe uter...
oricum stiu ca si eu eram ingrijorata atunci...poate ai racit sau poate nu e nimic,dar ca sa fii sigura mergi la medic pupici

Valerrie,mai ai putin,trec greturile si te vei bucura de sarcina cu adevarat angel
sweet angel
Postat: Monday, June 7, 2010 7:34 PM

am venit de la eco bebe e bine yes , a crescut conform perioadei de amenoree.
nu am fost multumita de servicile oferite.
shirel sunt astia mai zgarciti decat iti poti imagina , nu a vrut sa imi puna eco pe cd, nici macar 3d nu mi-a facut .2d normal.pana si poze mi-a dat una singura cu coloana.
important e ca bebita e bine dar sunt dezamagita ma asteptam la mai mult de la eco asta. avea o foaie unde sunt trecute toate organele ce trebuie sa le vada si sa le masoare , in afara ca ne-a spus sexul care nu era pe foaie , in rest nimic nu s-a uitat in plus fata de ce era scris pe foaie . are 18,5 masurat de la cap la fund ,eu am citit ca de la 20 de sapt il masoara de la cap la talpi.
dar cum zic important e ca bebita e ok .
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed