Gravidutele noastre cu care ne mandrim - 9

Options Gravidutele noastre cu care ne mandrim - 9
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Postat: Friday, July 10, 2009 9:58 AM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17788
Locatia: Bucuresti
butterfly wrote:
o burtica nerabdatoare...

Fluturas, mai ai putin si o sa iti tii bebelusul in brate ! Arati extraordinar ! Sarcina usoara in continuare.pupici
AdrianaC
Postat: Friday, July 10, 2009 10:02 AM

cute_baby_of_mine wrote:
Mai, nu ma pot desparti de voi! Baietii mei au plecat sa spele masina, siguri ca eu termin bagajele! Si cine sta pe forum la burtici???? Eu...sic

Cute, vacanta placuta si sarcina usoara in continuare ! Mai ai si tu putin si o sa o tii pe Ioana in brate. Ce repede a trecut timpul !computerlove

Andresel, sarcina usoara in continuare, si tu ai intrat in linie dreapta spre finish!

Madalina, nu cred ca e prea mic la 32 saptamani cu 2.000g. Andrei a avut la 36 saptamani 2.600 g, iar pana la 38 saptamani cand l-am nascut a ajuns la 3.400g. In plus, greutatea e estimata dupa celelalte masuratori si daca la ecograf a tras cu mouse-ul mai putin cu 1-2mm, deja marja de eroare e maricica.

Sarcina usoara in continuare ! pupici
mommy
Postat: Friday, July 10, 2009 10:07 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/18/2006
Postari: 3674
Fluturash, arati grozav, ai o burtica frumosa si nu mi se pare mare, e exact cum trebuie! pupici love computerlove
AdrianaC
Postat: Friday, July 10, 2009 10:14 AM

Monique, am citit si eu acum prin ce ai trecut.

Crede-ma ca eu urasc toti medicii astia care dupa ce ca sunt incompetenti, mai sunt si idioti si panicheaza lumea fara sa fie absolut siguri de ceea ce vorbesc.

Probabil ca prima masuratoare pe care a facut-o nu a fost corecta, dar de panicat, te-a panicat la maxim.

Bine ca e totul in regula, micuta Teodora arata superb, totul va fi bine ! Sarcina usoara in continuare si nu mai crede din prima toti medicii, eventual cand mai afli o parere negativa, mergi si la alt medic pentru confirmare.

computerlove
bulinutza
Postat: Friday, July 10, 2009 10:41 AM

Intrat: 10/14/2007
Postari: 3780
Locatia: intre prietene dragi...
Fluturas mami, arati extraordinar!!!!!!!!!!

Cate kg te-ai ingrasat??? Ca eu vad numai burtica...

computerlove computerlove computerlove computerlove computerlove computerlove
stefy
Postat: Friday, July 10, 2009 10:54 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 4/7/2009
Postari: 247
Locatia: bucuresti
buna burtici pupampupici pupici fluturash ce burtica frumoasa cred ca deabia astepti sa te intinlesti cu ea pupicimpupici mada noi incepem deja cu galeria .pupicimpupici pupici cute noi iti dorim concediu placutpupici pupici pupam toate gravidutelepupici pupici
Anelise
Postat: Friday, July 10, 2009 11:27 AM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17381
Locatia: Ro
Hello, burtici! gravida pupici pupici Sarcina usoara la fiecare in parte si multa, multa sanatate! angel coeur
Madalina, fetita nu e mica deloc. E chiar in grafic. thumright O sa-ti trimit un tabel pe care l-am gasit si o sa vezi ca e foarte bine. Plus ca exact ce ti-a spus si Adriana, 1-2mm schimba situatia. angel Nu-ti fa griji ca nu ai de ce. Pupicei! pupici pupici pupici
Fluturas, frumoasa burtica, frumoasa mamica! love love love Cred ca abia astepti! Imi place foarte mult bluzita ta roz. thumleft Esti tare dragalasa! coeur pupici pupici
Lenus, distractie placuta! sunny Acum sunteti deja la mare. Sa va simtiti minunat acolo! angel pupici pupici
Monique, ma bucur din suflet pentru voi, ca totul e ok! dance yes Nici nu ma asteptam sa fie altfel! coeur pupici
Ely, imi pare tare rau ca ai aceste stari. pale Sper sa treaca! angel pupici pupici
Bulinutza, patutul e super! cool Imi place mult ideea! thumright
Anabella, Stefy, Andismom, Anca, Mely si restul gravidutelor, toate cele bune pentru voi si bebici! pupici pupici
stefy
Postat: Friday, July 10, 2009 12:13 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 4/7/2009
Postari: 247
liz ce mai faceti voi printeselor?pupici pupici
Mada&Alexia
Postat: Friday, July 10, 2009 12:17 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 12/30/2008
Postari: 509
Fetelor multumesc mult ptr raspunsuri, aveti dreptate numai ca doctori astia au un stil asa sa te demoralizeze, si mai ales in perioada asta si cand e vorba de copilasul tau.

va pup pe toate computerlove computerlove
Fluturas
Postat: Friday, July 10, 2009 1:25 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9778
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
ely,imi pare rau ca treci prin starile astea.nu stiu cum e,dar imi imaginez.referitor la colostru si mie abea prin luna a v-a mi-a aparut

madalina,nu e micuta.eu luni am fost la eco,avea 2,5kg si mi-au spus ca e prea mare.important e sa fie sanatosi

bulinutza,am pus 12 kg pana acum.e putin mult(moasa mi-a zis sa fie 11 in total)dar vad si eu ca s-au asezat uniform.nu arat chiar asa deformata ca la sarcinile anterioare

multumesc mult la fiecare in parte.eu acum am vemnit de afara,am fost in parc cu copii si o doamna mi-a zis ca am burta lasata,ca nu mai am mult.vi se pare sa fie lasata??eu nu vad nici o diferenta de cum a fost si cum este
Mada&Alexia
Postat: Friday, July 10, 2009 1:58 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 12/30/2008
Postari: 509
Fluturas eu una nu cred ca este lasata, poate i s-a parut doamnei respective, mai lasa bebicul sa stea la caldurica macar 2-3 saptamani sau cat vrea el. pup dulce bebe mic

Si eu tot 12 kg am luat pana acum si dr mi-a spus ca atat trebuia toata sarcina, pe mine nu ma intereseaza cat i-au acum bebita mea sa fie sanatoasa, eu o sa dau jos kg in plus
mommy
Postat: Friday, July 10, 2009 2:34 PM

Intrat: 11/18/2006
Postari: 3674
Fluturash, nu mi se pare lasata burtica! hearts
monique
Postat: Friday, July 10, 2009 3:27 PM

Intrat: 2/15/2006
Postari: 3579
AdrianaC wrote:
Monique, am citit si eu acum prin ce ai trecut.

Crede-ma ca eu urasc toti medicii astia care dupa ce ca sunt incompetenti, mai sunt si idioti si panicheaza lumea fara sa fie absolut siguri de ceea ce vorbesc.

Probabil ca prima masuratoare pe care a facut-o nu a fost corecta, dar de panicat, te-a panicat la maxim.

Bine ca e totul in regula, micuta Teodora arata superb, totul va fi bine ! Sarcina usoara in continuare si nu mai crede din prima toti medicii, eventual cand mai afli o parere negativa, mergi si la alt medic pentru confirmare.

computerlove

Adriana, partea proasta si care ne-a speriat atunci a fost ca a doua zi dupa eco de la Bucuresti, am mai facut 2 ecografii in Galati, si masuratorile au aratat tot 9.4mm. Asa ca bietul dr in felul lui a avut dreptate. Dar, slava Domnului, acum sunt in dimensiuni normale! Asta e tot ce conteaza acum!

Fluturash, mama, te invidiez ce bine arati! Eu am fost azi la dr de familie sa-mi ia tensiunea pt ca ma cam ia si pe mine de vreo 3 ori pe zi cu lesin, si am 9 cu 6, destul de aiurea fata de cum o am eu de obicei, mai ales ca bausem si o gura de cafea cu vreo ora inainte. Asa, m-a si cantarit si am deja 69kg, asta inseamna ca am luat deja 14kg de cand sunt insarcinata. Si bebe abia acum incepe sa creasca... Of, o sa ma rostogolesc peste vreo luna ras

Madalina, fii linistita! Important e sa fie copilasul sanatos, e in grafic!

Stefy, ai grija de tine!

Ely, sper sa treci cat mai repede si usor peste perioada asta de inceput! Ceva poze noi?!?

Lenus, distractie placuta!

Bulinutza, tu ce mai faci?

Anabella, Stefy, Andismom, Anca, Mely va pupam si va dorim sarcina usoara!

Pupam toate fetele si va multumim pt gandurile bune pe care ni le adresati, crede-ti-ma, conteaza f mult pentru noi!!!
Ely
Postat: Friday, July 10, 2009 4:40 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Adriana multumesc frumos pentru urari si griji .pupici
Liz,Fluturas,Monique pupici ,azi ma lupt cu greturile.
Fluturas chiar ca arati foarte bine ,tinand cont ca este a 3-a sarcina arati excelent.Burtica nu mi se pare lasata ,poate vroia sa zica si e aceva si nu stia ce.pupici
Monique tare urat cu starile astea de lesin.Ai grija de tine ;;;uffffuff pupici

Sarcina usoara in continuare la toate gravidutele mari si mici.pupici
fdianamaria
Postat: Friday, July 10, 2009 5:37 PM

Intrat: 2/17/2006
Postari: 4933
Locatia: in jurul Aradului...
Cand vad asa burtici frumoase, ma apuca o pofta de bebe mic in burtica !!!!!!!
Cineva radea de mine zilele trecute zicand ca daca tot nu mai am loc de munca unde sa ma intorc, de ce nu-l fac acu pe bb3, macar sa ma scap de-o grija ras

Aveti grija de voi si multi pupici !!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed